Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Super gratuluję zakupu ..... czy mógłbyś zwrócić uwagę czy na matrycy jest folia , która jest widoczna 1mm od ramki przy mocnym oświetleniu.... 
Wczoraj w MM chodziłem przy czterech OLEDach i patrzyłem za tą folią na matrycy, nie znalazłem za to sprzedawcy patrzyli na mnie jak na wariata ;) Pytałem czy coś zrywali ale nie byli w stanie powiedzieć kto co przy tych TV robił ;)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając powidoki mam problem z samo ściemnianiem obrazu, zwłaszcza na POLSAT NEWS2 bo na tym kanale najbardziej to widać, żona ogląda te [beeep]e komisje sledcze! nie wiem czy ją do psychiatryka  a TV do serwisu bo  te przyciemnianie mnie denerwuje, czy ktoś władny może mi poradzić a może ktoś takiego coś już miał, dodam że mój OLED to dwu letni EG910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś dokonałem zakupu w MM cena 6.300 plus gwarancja plus jutro do mnie zawita sprawdzałem tv w sklepie z tyłu folia do oderwania na matrycy zaś jest jakby zszyta ze ekranem sprzedawca mówił że każdy oled ją posiada i absolutnie nie wolno jej zrywać..



Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, maxkorzen napisał:

Ja eg910 to napisz w wątku tego tv.

To może tyczyć wszystkich modeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może tyczyć wszystkich modeli
Wyłącz sobie automatyczne oszczędzanie energii :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, paszczak7005 napisał:

Ja dziś dokonałem zakupu w MM cena 6.300 plus gwarancja plus jutro do mnie zawita sprawdzałem tv w sklepie z tyłu folia do oderwania na matrycy zaś jest jakby zszyta ze ekranem sprzedawca mówił że każdy oled ją posiada i absolutnie nie wolno jej zrywać..



Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Też tak podejrzewałem, szczególnie że ta warstwa na matrycy jest słabo widoczna , trzeba się dobrze przypatrzeć, albo oświetlić krawędź przy ramce. Pytałem się osobiście dwóch znajomych , którzy kupili TV w tym czasie co ja czyli luty 2018 i również mają taką warstwę i nie zamierzają jej ruszać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, efel napisał:

Na allegro możesz kupić specjalnego pilota serwisowego LG np taki:

http://allegro.pl/pilot-lg-serwisowy-mkj39170828-oryginal-i7244089865.html

ważne żeby miał przycisk IN START. Ten oryginalny to koszt około 100 zł, ale są też jakieś chińskie zamienniki za 40 zeta (nie wiem czy działają). 

Możesz też kupić któryś z modeli Logitech Harmony, można im zaprogramować komendę IN START i też wejść w menu serwisowe.

Pamiętaj tylko że każde wejście w menu serwisowe jest rejestrowane. Ktoś na forum pisał że serwisant w przypadku awarii TV mu zwrócił na to uwagę i gdyby był upierdliwy mógłby się tego przyczepić i dorobić teorię, że ktoś grzebał w serwisowych ustawieniach telewizora i to jest przyczyną jego nieprawidłowego działania.  

 

Możesz mi napisać gdzie w menu serwisowym jest odnotowywane wejście do tego menu? Nigdzie nie widzę takiego licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  troszke już posiedzałem nad moim OLEDEM i tak  miał folie z przodu "bąbelki" powietrza pod folią na matrycy bardzo mnie irytowały wiec ją sciągąłem  na rogach miał informacje aby sciągnąć folie.

Natomiast mam inne pytanie wypełniam właśnie wniosek do LG o zwrot 400zł na konto ,  gdzie mogę znaleść nr seryjny mojego telewizora ?

Ok już sobie poradziłem z numerem seryjnym (jest na boku pudełka)

Też wysyłaliscie w załączniku zdjecie dowodu zakupu i tabliczki znamionowej ?  Tabliczka znamioniowa to ta  naklejka z boku pudełka gdzie  jest podany nr seryjny i model ?

I jeszcze jedno pytanko czy automatyczne czyszczenie matrycy powinno mi sie uruchomić automatycznie po 4 godzinach ? Bo poki co testuje testuje i sie nie uruchamia : > gdzie sprawdzic czy ta opcja jest włączona ?

Edytowane przez ilidan
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam  troszke już posiedzałem nad moim OLEDEM i tak  miał folie z przodu "bąbelki" powietrza pod folią na matrycy bardzo mnie irytowały wiec ją sciągąłem  na rogach miał informacje aby sciągnąć folie.

Natomiast mam inne pytanie wypełniam właśnie wniosek do LG o zwrot 400zł na konto ,  gdzie mogę znaleść nr seryjny mojego telewizora ?

Ok już sobie poradziłem z numerem seryjnym (jest na boku pudełka)

Też wysyłaliscie w załączniku zdjecie dowodu zakupu i tabliczki znamionowej ?  Tabliczka znamioniowa to ta  naklejka z boku pudełka gdzie  jest podany nr seryjny i model ?

I jeszcze jedno pytanko czy automatyczne czyszczenie matrycy powinno mi sie uruchomić automatycznie po 4 godzinach ? Bo poki co testuje testuje i sie nie uruchamia : > gdzie sprawdzic czy ta opcja jest włączona ?

Opcja usuwania powidoków działa tylko na wyłączonym TV, używa się jej kiedy TV wyświetlał statyczny content przez dłuższy czas... Bardzo dobrze, że usunałeś folię, TV nie będzie się tak grzał a w razie wypaleń matrycy nie będzie się serwis o to czepiał Może trzeba było zrobić fotki tej folii, wiele osób przestałoby może mieć wątpliwości czy zrywać czy nie?;)

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, JohnnyCash napisał:

Opcja usuwania powidoków działa tylko na wyłączonym TV, używa się jej kiedy TV wyświetlał statyczny content przez dłuższy czas... Bardzo dobrze, że usunałeś folię, TV nie będzie się tak grzał a w razie wypaleń matrycy nie będzie się serwis o to czepiał emoji4.png Może trzeba było zrobić fotki tej folii, wiele osób przestałoby może mieć wątpliwości czy zrywać czy nie?;)

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Niestety folijke juz wyrzucilem  :)  tą folie z tylu tekewizora tez odkleic ? w sumie nie przeszkadza jakoś.

Czyli  matryca się czyści tylko gdy telewizor jest w stanie czuwania ?

Myślałem że nawet na włączonym TV ta opcja uruchamia się co 4 godziny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety folijke juz wyrzucilem    tą folie z tylu tekewizora tez odkleic ? w sumie nie przeszkadza jakoś.
Czyli  matryca się czyści tylko gdy telewizor jest w stanie czuwania ?
Myślałem że nawet na włączonym TV ta opcja uruchamia się co 4 godziny
Opcje należy aktywować w menu TV, folię z tyłu też odklej...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, JohnnyCash napisał:

Opcje należy aktywować w menu TV, folię z tyłu też odklej...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

 

Czyl bez aktywacji tej opcji to nie bedze czyścł automatycznie matrycy ani na włączony ani w czasue uśpienia ?

Myślałem że ta opcja jest już domyślnie włączona.

Gdzię ją można znaleźć?  Zawsze korzystałem z Samsungów i system LG to dla mnie nowość

W Menu ustawień w obrazie mam "ustawienia panelu OLED" a tam   mam "odswieżanie pikseli" oraz "przesuniecie obrazu"

Przesunieciu obrazu mam zaznaczone

Dodam że telewizor sam mi przeszedł w tryb ECO to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Czyl bez aktywacji tej opcji to nie bedze czyścł automatycznie matrycy ani na włączony ani w czasue uśpienia ?
Myślałem że ta opcja jest już domyślnie włączona.
Gdzię ją można znaleźć?  Zawsze korzystałem z Samsungów i system LG to dla mnie nowość
W Menu ustawień w obrazie mam "ustawienia panelu OLED" a tam   mam "odswieżanie pikseli" oraz "przesuniecie obrazu"
Przesunieciu obrazu mam zaznaczone
Dodam że telewizor sam mi przeszedł w tryb ECO to normalne ?
Przesunięcie obrazu jest dobrze zaznaczone, czyszczenie pixeli na żądanie... Tryb obrazu możesz sobie zmienić ręcznie na jaki chcesz...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ilidan napisał:

 

 

7 godzin temu, ilidan napisał:

Witam  troszke już posiedzałem nad moim OLEDEM i tak  miał folie z przodu "bąbelki" powietrza pod folią na matrycy bardzo mnie irytowały wiec ją sciągąłem  na rogach miał informacje aby sciągnąć folie.

A mógłbyś zobaczyć, czy pod folia, która zdjąłeś(co było oczywiste ze względu na dyskomfort oglądania i oznaczenia), jest druga folia, która idealnie przylega do ekranu i jest widoczna w bardzo dobrym oświetleniu, a jej brzegi są około 0,5 mm od aluminiowej ramki? Myśle, ze jeżeli masz taka folie na ekranie, i potwierdzisz tutaj, to rozwiąże to ostatecznie kwestię folii na ekranie oleda. Będzie wtedy wiadomo, ze taka folia jest i nie wolno jej zrywać. Musisz się przyjrzeć bardzo dokładnie. Rzut oka, może nie wystarczyć.

Edytowane przez drozdek
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ilidan napisał:

 

Czyl bez aktywacji tej opcji to nie bedze czyścł automatycznie matrycy ani na włączony ani w czasue uśpienia ?

Myślałem że ta opcja jest już domyślnie włączona.

Gdzię ją można znaleźć?  Zawsze korzystałem z Samsungów i system LG to dla mnie nowość

W Menu ustawień w obrazie mam "ustawienia panelu OLED" a tam   mam "odswieżanie pikseli" oraz "przesuniecie obrazu"

Przesunieciu obrazu mam zaznaczone

Telewizor usuwa powidoki automatycznie w trybie czuwania i nie musisz nic aktywować. Cofnij się trochę w tym temacie to znajdziesz wszystkie informacje. Co opcji w menu, masz wszystko w instrukcji opisane. Od ośmiu miesięcy włączyłem odswieżanie pikseli tylko raz z ciekawości. To odswieżanie uruchamia się zresztą też automatycznie co 2 tyś godzin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra jakie tu są problemy.

Masz folie z napisem "remove czy też usuń" to tak należy ja zerwać gdyż jest to tylko zabezpieczenie matrycy przed uszkodzeniem.

Nie masz tego napisu, przylega idealnie, nie próbuj zrywać, to nie jest folia ochronna.

Tu nie ma więcej co kombinować, bo Wam się mózgi usmażą.

PS. JohhnyCash, trochę mieszasz pisząc dobrze że usunął bo nie będzie się mu grzać tv, ale jak ktoś ma napis żeby zerwac to trudno żeby z tym oglądać, to nie ma nic wspólnego z grzaniem, po prostu trzeba zerwać bo to tylko ochrona ekranu. Można to porównać do jazdy polonezem z folia na siedzeniach, nie którzy też nie zdejmowali ha ha.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vipol77, jakbyś poczytał dokładnie tematy w tym wątku, dotyczące folii, to wiedziałbyś, że to co napisałeś wcale nie jest takie oczywiste. Wiem, powinno być tak jak napisałeś, ale nie jest. Gdzieś powyżej nawet konsultant LG stwierdził beztrosko, że folię można zerwać, nie zaznaczył przy tym, że muszą być tam oznaczenia sugerujące zerwanie. Dlatego uważam, że pytanie jakie zadałem dwa posty wyżej Ilidanowi, może ostatecznie zakończyć wątpliwości związane z folią.

Wątpliwości z folią mają ci, którzy oleda już kupili, kolega vipol77 prawdopodobnie takiego tv nie posiada, więc powinien wstrzymać się z masakrami i smażeniem mózgów.


 
Edytowane przez drozdek
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Masakra jakie tu są problemy.

Masz folie z napisem "remove czy też usuń" to tak należy ja zerwać gdyż jest to tylko zabezpieczenie matrycy przed uszkodzeniem.

Nie masz tego napisu, przylega idealnie, nie próbuj zrywać, to nie jest folia ochronna.

Tu nie ma więcej co kombinować, bo Wam się mózgi usmażą.

PS. JohhnyCash, trochę mieszasz pisząc dobrze że usunął bo nie będzie się mu grzać tv, ale jak ktoś ma napis żeby zerwac to trudno żeby z tym oglądać, to nie ma nic wspólnego z grzaniem, po prostu trzeba zerwać bo to tylko ochrona ekranu. Można to porównać do jazdy polonezem z folia na siedzeniach, nie którzy też nie zdejmowali ha ha.

 

Myślę jednak, że wiem co napisałem:

 

http://www.lg.com/in/support/product-help/CT20150005-20150256984097-others

 

Seriously chcesz być mądrzejszy od zaleceń producenta: napisane jak byk, że nie zdjęcie foli powoduje problem z odprowadzeniem ciepła z matrycy - to Ty smażysz właśnie mózgi tu, pisząc, że usunięcie folii nie ma nic wspólnego z grzaniem...

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@drozdekMam ten tv, jak Cię tak bardzo interesuje i nie miał folii do zerwania

@JohnnyCash nie rozumiesz o co mi chodzi, ale trudno.

Kilkadziesiąt postów temu było o kupowaniu upsa, bo co się stanie jak pradu zabraknie przy kondensacji, teraz kilkanaście postów o folii na ekranie. Na prawdę problemy pierwszego świata i jak tylko takie macie to nic tylko pogratulować

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Maniaczek napisał:

Możesz mi napisać gdzie w menu serwisowym jest odnotowywane wejście do tego menu? Nigdzie nie widzę takiego licznika.

Przykro mi, nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ilidan napisał:

 

Czyl bez aktywacji tej opcji to nie bedze czyścł automatycznie matrycy ani na włączony ani w czasue uśpienia ?

Myślałem że ta opcja jest już domyślnie włączona.

Gdzię ją można znaleźć?  Zawsze korzystałem z Samsungów i system LG to dla mnie nowość

W Menu ustawień w obrazie mam "ustawienia panelu OLED" a tam   mam "odswieżanie pikseli" oraz "przesuniecie obrazu"

Przesunieciu obrazu mam zaznaczone

Dodam że telewizor sam mi przeszedł w tryb ECO to normalne ?

Oczywiście, że będzie czyścił. Każdy OLED standardowo ma ustawioną kompensację matrycy po minimum czterech godzinach oglądania i przejściu w standby. @JohnnyCash wprowadził Cię w błąd, bo miał na myśli pełne czyszczenie, które uruchamiania się automatycznie co dwa tysiące godzin lub ręcznie z menu TV. I nie ma potrzeby uruchamiania go częściej bez powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, drozdek napisał:

 

A mógłbyś zobaczyć, czy pod folia, która zdjąłeś(co było oczywiste ze względu na dyskomfort oglądania i oznaczenia), jest druga folia, która idealnie przylega do ekranu i jest widoczna w bardzo dobrym oświetleniu, a jej brzegi są około 0,5 mm od aluminiowej ramki? Myśle, ze jeżeli masz taka folie na ekranie, i potwierdzisz tutaj, to rozwiąże to ostatecznie kwestię folii na ekranie oleda. Będzie wtedy wiadomo, ze taka folia jest i nie wolno jej zrywać. Musisz się przyjrzeć bardzo dokładnie. Rzut oka, może nie wystarczyć.

 

Przyjrzałem się dokładnie przy sztucznym świetle i faktycznie pomimo zdjęcia fabrycznej folii ma matrycy coś jeszcze jest, wygląda jak idealnie nałożona powłoka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Przyjrzałem się dokładnie przy sztucznym świetle i faktycznie pomimo zdjęcia fabrycznej folii ma matrycy coś jeszcze jest, wygląda jak idealnie nałożona powłoka
Polaryzator

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, piter20020 napisał:

Oczywiście, że będzie czyścił. Każdy OLED standardowo ma ustawioną kompensację matrycy po minimum czterech godzinach oglądania i przejściu w standby. @JohnnyCash wprowadził Cię w błąd, bo miał na myśli pełne czyszczenie, które uruchamiania się automatycznie co dwa tysiące godzin lub ręcznie z menu TV. I nie ma potrzeby uruchamiania go częściej bez powodu.

 

Także jeśli dobrze zrozumiałem (jeżeli nie to proszę mnie poprawić)

Kompensacja zawsze uaktywnia się sama automatycznie (nie trzeba jej samemu jakoś uruchamiać) po 4 godzinch  użytkowania i tylko i wyłącznie podczas przejścia telewizora w tryb czuwania tak ?

A jeżeli telewizor będzie chodził przykładowo 8 godzin to podczas uruchomionego telewizora kompensacja się sama nie włączy ?  Dopiero po przykładowo 8 godzinnym maratonie gdy wyłącze telewizor to się urochomi kompensacja tak ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...