Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś była u mnie awaria zasilania. Jak włączyli zasilanie z powrotem sprawdziłem w menu serwisowym czy OLED odnotował to gdzieś i znalazłem dokładną listę wszystkich włączeń i wyłączeń zarówno z pilota, jak i z prądu oraz listę wykonanych kompensacji. Podejrzewam, że u grotka właśnie ta lista była dowodem na nieprawidłowe użytkowanie OLEDa (pewnie zbyt wczesne jego wyłączanie z prądu).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV na półce, do mojej plazmy miałem podłączony dekoder vectry i PS3, dźwięk miałem "puszczony" optykami do starej, dobrej yamahy RX 650 (brak HDMI, brak Dolby Atmos/Dolby True HD), pytanie brzmi, czy w tej opcji najlepiej połączyć TV OLED z moim RXem 650 optykiem? 

Zakładam w niedalekiej przyszłości zakup nowego amplitunera z Dolby Atmos i pewnie HDMI ARC zrobi robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest ona sprawdzana przy wymianie wypalonej matrycy, u mnie tak było...od tego zaczyna serwisant.

8 minut temu, Subman napisał:

Dziś była u mnie awaria zasilania. Jak włączyli zasilanie z powrotem sprawdziłem w menu serwisowym czy OLED odnotował to gdzieś i znalazłem dokładną listę wszystkich włączeń i wyłączeń zarówno z pilota, jak i z prądu oraz listę wykonanych kompensacji. Podejrzewam, że u grotka właśnie ta lista była dowodem na nieprawidłowe użytkowanie OLEDa (pewnie zbyt wczesne jego wyłączanie z prądu).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że tak trochę chaotycznie, ale zgrzany jestem jak kobyła na Wielkiej Pardubickiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Witasisko napisał:

TV na półce, do mojej plazmy miałem podłączony dekoder vectry i PS3, dźwięk miałem "puszczony" optykami do starej, dobrej yamahy RX 650 (brak HDMI, brak Dolby Atmos/Dolby True HD), pytanie brzmi, czy w tej opcji najlepiej połączyć TV OLED z moim RXem 650 optykiem? 

Ja do swoją yamahę 1060 podłączyłem po HDMI ARC i pewnie u Ciebie będzie to też najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Subman napisał:

Ja do swoją yamahę 1060 podłączyłem po HDMI ARC i pewnie u Ciebie będzie to też najlepsze rozwiązanie.

W RX 650 nie ma złącza HDMI, dlatego pytam o ten optyk.

Właśnie przeglądam ofertę amplitunerów z Dolby Atmos, masakr ile tego jest :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Subman napisał:

Dziś była u mnie awaria zasilania. Jak włączyli zasilanie z powrotem sprawdziłem w menu serwisowym czy OLED odnotował to gdzieś i znalazłem dokładną listę wszystkich włączeń i wyłączeń zarówno z pilota, jak i z prądu oraz listę wykonanych kompensacji. Podejrzewam, że u grotka właśnie ta lista była dowodem na nieprawidłowe użytkowanie OLEDa (pewnie zbyt wczesne jego wyłączanie z prądu).

Możesz napisać gdzie jest w menu serwisowym lista wszystkich włączeń i wyłączeń z pilota jak i z prądu? Ja widzę tylko liczbe kompensacji oraz przepracowanych godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Maniaczek napisał:

Możesz napisać gdzie jest w menu serwisowym lista wszystkich włączeń i wyłączeń z pilota jak i z prądu? Ja widzę tylko liczbe kompensacji oraz przepracowanych godzin.

3 opcja - power on/power off. Po prawej stronie pojawi Ci się lista, którą możesz sobie przewijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się kolejną uwagą dotyczącą kompensacji. Jeśli przerwiemy cykl kompensacji -  np włączając telewizor w trakcie jej trwania -  to zostanie ona uruchomiona ponownie po wyłączeniu telewizora. Telewizor wznawia proces kompensacji aż do skutku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, czy możecie polecić jakiś amplituner z Dolby Atmos?

Do tej pory "grałem" z ww. Yamahą RX650 i głośnikami B&W i jestem zadowolony. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Witasisko napisał:

Panie i Panowie, czy możecie polecić jakiś amplituner z Dolby Atmos?

Do tej pory "grałem" z ww. Yamahą RX650 i głośnikami B&W i jestem zadowolony. 

 

Ja bym się sugerował listą z posta nr 2 tego wątku:

http://www.avsforum.com/forum/39-networking-media-servers-content-streaming/2378442-dolby-digital-plus-dd-atmos-over-hdmi-arc.html

Wymienione tam ampli powinny zapewnić Dolby Atmos po ARC z Netflixa wbudowanego w TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do submana - a czy jest możliwość odczytania kiedy telewizor wyłączono z prądu , chodzi mi o datę i godzinę ponieważ podejrzewam że telewizor mój grał w sklepie . Czyli jak był włączony z prądu po  dacie  zakupu czyli jak trafił do mnie to moja wina choć ni cholery tego  nie robiłem bo mam 3 telewizory biorąc pod uwagę dzieci na górze to po jaką cholerę  z tym akurat miał bym się bawić. Wyłączany i włączany przed 2 .11.2017 to mi by dało punkt zaczepienie w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, grotek napisał:

do submana - a czy jest możliwość odczytania kiedy telewizor wyłączono z prądu , chodzi mi o datę i godzinę ponieważ podejrzewam że telewizor mój grał w sklepie .

Niestety takich informacji nie znalazłem w menu serwisowym. Jest jedynie chronologiczna lista wszystkich włączeń i wyłączeń OLEDa, czy to z pilota czy też z prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na bardzo ciekawy wątek odnośnie wypaleń serii 7 na twitterze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też znalazłem bardzo ciekawe informacje, ale o Panu Krzysztofie Hankiewiczu, autorze powyższej wypowiedzi. Niech sam oceni wiarygodność jego wypowiedzi :)

dHV99Dv

  • Plusik 1
  • Lubię 5
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Witam :)

 

Mam pytanie, nie długo będę kupował 65b7 i chce do niego podłączyć jakiś soundbar, pytanko czy z yamaha ysp 2700 dobrze będzie to współpracować?

Nie mam zbytnio miejsca na głośniki, i inne sprzęty tego typu, dlatego chce wycisnąć ile się da z tv i sooundbara :) 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, piter20020 napisał:

Trafiłem na bardzo ciekawy wątek odnośnie wypaleń serii 7 na twitterze.
 

Jeśli nie korzystamy z tv jako monitora lub do programów informacyjnych to co tam ma się wypalić? ? Odkrywcze to jak powiedzenie, że wypadku samochodem napewno nie bedziesz miał, trzeba tylko nie wsiadać do samochodu i będzie dobrze...  Tak serio,  ja do tej grupy dołożył bym jeszcze hardkorowych graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz na świeżo kilka spostrzeżeń na temat uruchomienia i użytkowania B7. 

TV łapał ponad dobę temp. pokojową, podłączony został do PS3 i dekodera Vectry. Na plus: obraz na PS 3 bardzo ostry, wyraźny, kolory nasycone dużo bardziej niż w mojej plazmie od Panasa G10, Avatar nabrał jakby większej głębi, miałem wrażenie, że obraz wylewa się z ekranu, czerń => szczęka na podłodze a ząbki w woreczku. Teraz obraz z dekodera Vectry: obraz ostry i wyraźny, obejrzałem ligę mistrzów w HD, rewelacja -> brak smużeń, piłka wyraźna i nogi Buffona również. Netflix-> obraz - nie mam pytań.

Na dzień dzisiejszy znalazłem 2 minusy: WiFi 5GHz - rozłącza się po jakimś czasie i trzeba restartować, dźwięk po optyku z TV na mojej RX 650 jest bardzo słaby i tylko stereo - w łikend nad tym posiedzę.

Subman, thx za plansze testowe. Długo zastanawiałem się czy je odpalić i później zastanawiać się czy dobrze zrobiłem, jednak je odpaliłem i jestem super z panelu zadowolony, żadnych pionowych pasów, żółtych plam ...

Jeszcze chciałbym się z wami podzielić jednym spostrzeżeniem, bo nie widziałem tego info na forum, B7 kupiłem w Euro i wykupiłem pełne ubezpieczenie, ubezpieczenie można zawrzeć tylko w dniu zakupu ale można z niego zrezygnować w ciągu 30 dni od daty zakupu.

Dzięki za test i wszystkie opinie. JESTEM Z TV BARDZO ZADOWOLONY :D

Btw. Moja ładniejsza część pomarańczy dzisiaj rano powiedziała, obraz rewelacja, ale zrób coś z tym dźwiękiem. Zresztą mogłeś wziąć 65 cali ;)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To ja mam to samo. Z TV puściłem do kina domowego optykiem sygnał i pokazuje tylko 2.0. Czy sygnał puszczony do TV HDMI i z TV do kina optykiem powinien normalnie iść 5.1? W weekend musze posiedzieć czy to ja coś pomieszałem czy trzeba przepiąć dźwięk z pominięciem TV

Edytowane przez Moirte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Moirte napisał:

To ja mam to samo. Z TV puściłem do kina domowego optykiem sygnał i pokazuje tylko 2.0. Czy sygnał puszczony do TV HDMI i z TV do kina optykiem powinien normalnie iść 5.1? W weekend musze posiedzieć czy to ja coś pomieszałem czy trzeba przepiąć dźwięk z pominięciem TV

Co więcej, podłączyłem z powrotem optyka do dekodera Vektry i voilà, na wybranych kanałach DD 5.1 śmiga aż sąsiedzi zaczęli przychodzić.

W TV ustawiałem wyjścia sygnału audio na optyk/HDMI arc i optyk => nie działa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Witasisko napisał:

Co więcej, podłączyłem z powrotem optyka do dekodera Vektry i voilà, na wybranych kanałach DD 5.1 śmiga aż sąsiedzi zaczęli przychodzić.

W TV ustawiałem wyjścia sygnału audio na optyk/HDMI arc i optyk => nie działa.

 

http://www.lg.com/hk_en/support/product-help/CT20136005-1437129397190-others

Kluczowe jest ustawienie tego na Auto:

image.png.db0f04804b01e93d486fec30ef354f0c.png

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...