Skocz do zawartości
jolley

55" 4K, matryca VA, poniżej 3500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Prześledziłem bardzo dużo podobnych tematów i nie do końca jestem zdecydowany. Postanowiłem dowiedzieć się paru kwestii "u źródła".
Szukam TV na kilka lat, stąd moje zainteresowanie technologią 4K- słusznie? Widzę, że wciąż TV z FHD się rozchodzą.

Wybranych typów jako, tako nie mam. 
Właściwie, to poluję na Panasonica, ale ciężko o model 4K, 55" z matrycą VA. Wszystko (chyba) jest teraz na IPS... Philipsa odrzucam na starcie.
Dzisiaj na promo wpadł mi w oko LG 58UH635V-ZA - 60hz, 4K, matryca MVA (wyczytałem, że od Panasonica ją ma).
Było w podobnych tematach kilka typów o Samsungach np. K5500, UE55KU6400, KU6470, ale jakoś samsungi do mnie nie przemawiają.

Co sądzicie o tym LG? Nie znalazłem żadnych testów z jego udziałem.
Oglądałem dziś na nim sporo trailerów i nawet w filmach jak San Andreas nie dostrzegałem artefaktów. Obraz był ok.

Jak nie powyższy, to co ciekawego w tych pieniądzach można łyknąć? Doradźcie proszę

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? koło południa pojawia się na ścianie, na której ma wisieć
7. Jaki masz obecnie telewizor ? stary LG 32"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? matrycę VA, opcjonalnie 120hz, 4k (chyba, że jednak zdecyduję się na full hd)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? aktualnie kablówka z kanałami HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? xbox 360, często laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ~4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? głównie filmy akcji z internetów, planuję w przyszłości zakup TV Box
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? jeżeli będzie to działało przyzwoicie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 25%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55" - w dół raczej nie chcę iść
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? zbyt długie "myślenie", nawet podczas przełączania między kanałami
19. Preferencje co do marki ? skupiłem się na Panasonicu, ale się nie zamykam na inne
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500zł górna granica

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? hm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad zupełnie czymś tańszym - Samsung UE55K5500 ze względu na bardzo dobry obraz (wg recenzji) - ten do mnie przemawia :D
Jednak martwi mnie tylko FullHD, bo chciałbym kupić TV na 6-7lat (o ile szybciej nie padnie :P) i może brakować już tego 4K za 4-5lat.

Edytowane przez jolley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem samsunga 55ku6100 :)

na necie juz od 3100zl. Jest zakrzywiony (stety lub niestety) ma 4k, jakas namiastke hdr, mega niski inputlag na poziomie 23ms i co najwazniejsze matryce va :) sam dalem 3500zl i w sumie jestem jak najbardziej zadowolony :)

na ku6000 i ku6400 nie patrz bo w 1 na 100% dostaniesz pls a w tym 2 masz na to juz 80% szans :)

wszystkie lg serii 6 z tego co wiem nie maja 4k a 3k :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Master, nie wiem, nie przemawia do mnie zakrzywiony ekran :P A skąd info o rozdzielczości? Matryca z panasonica, więc wydaje mi się, że nie powinno być takiej chały jak piszesz.

Szukam ciągle info na temat LG 58", aczkolwiek jest bardzo mało użytkowników, mało opinii, 1 test, ale powierzchowny, bez szczegółów.
Może ktoś korzysta i się pochwali?

A Może jakieś propozycje innych modeli?

Edytowane przez jolley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano tutaj na forum takie info dostałem jak sam szukałem TV :)
I u mnie na sklepie  kumple mi to potwierdzili :)
U nas w mediamarkt jest teraz gruba promocja na TV i dostaniesz samsunga 55ku6450s za 3400zł :)
Tylko musiałbyś odwiedzić mediaka i pomacać matrycę czy przypadkiem nie upchnęli tam już PLS :)

W tych pieniądzach VA, 4K to masz tylko w wybranych modelach serii ku6xxx samsunga :P

No, ewentualnie masz jeszcze fajnego  tcl 55s7906, ogladałem go w mediaku u siebie i był bardzo spoko :)
4k matryca VA no i na tym portalu jest jego test :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jolley napisał:

 

Szukam ciągle info na temat LG 58", aczkolwiek jest bardzo mało użytkowników, mało opinii, 1 test, ale powierzchowny, bez szczegółów.
Może ktoś korzysta i się pochwali?

Na stronie ME gdzie jest dostępny ten TV jest 10 opinii..... http://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-lg-led-58uh635v,id-183927

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"sklepowe" komentarze, to raczej coś, czym się nie kieruję.

Piszę tutaj, bo chcę zasięgnąć opinii specjalistów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy samsung UE55KU6400 na pewno ma PLS ? Na wielu portalach piszą, że jest to jeden z niewielu modeli 6xxx który ma wsadzone VA i można smiało brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, mml napisał:

czy samsung UE55KU6400 na pewno ma PLS ? Na wielu portalach piszą, że jest to jeden z niewielu modeli 6xxx który ma wsadzone VA i można smiało brać

Nie na pewno. Jak już pisałem, stojaki sklepowe mają VA, bo zapewne pochodzą z pierwszych partii. To co leży w pudełkach ma PLS, choć ciężko znaleźć odpowiedź na pytanie czy zawsze albo jaka ich część.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ponury_stefan napisał:

Nie na pewno. Jak już pisałem, stojaki sklepowe mają VA, bo zapewne pochodzą z pierwszych partii. To co leży w pudełkach ma PLS, choć ciężko znaleźć odpowiedź na pytanie czy zawsze albo jaka ich część.

Mi to się już śmiać chce, że w latach 2016-2017 nadal nikt do końca nie wie czy jak odbierze TV z magazynu, to co jest przecież podstawą dostanie LCD LEDa z matrycą VA czy IPS/PLS.

Niby wszystko do przodu idzie, a producenci u siebie nie podają ani tego co wyżej ani tego czy mamy do czynienia z natywnym 50/60Hz czy 100/120Hz.

Trzeba na trzecich stronach szukać, pytać na forach, albo w ciemno ufać displayspecifications. Eh.. :(

Za to przy każdym modelu można przeczytać coś w stylu:

"Obraz żywy jak nigdy wcześniej"

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Polsce  było modne hasło "Reklama dźwignia handlu", dziś można rzecz wprost "Kłamliwy marketing i PR dźwignia handlu" :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu dwóch gości z media markt otwierało przy mnie 3 pudła z 55ku6400 jedno po drugim i sprawdzali matryce, bo mi nie wierzyli. :hehe: Wszystkie kryły pls.

 

IMG-20170419-WA0003.jpeg

Edytowane przez ponury_stefan
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zaglądali na forum to by nie musieli otwierać tyłu pudeł :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podłącze się do tematu, bo szukam podobnego telewizora, budżet mogę trochę naciągnąć. Używam głównie do Xbox One S + netflix

Nie ukrywam, chciałbym upolować coś z MM, do jutra mają jakieś dziwne promocje i przeceny i w zasadzie póki co zainteresowały mnie 2 modele:

Sharp lc-55xuf8772es https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sharp-lc-55xuf8772es

Samsung  UE55KU6450S https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-samsung-ue55ku6450s

Wypowie się ktoś na ich temat?

Ja już naprawdę mam dość, nie znam się na tym, mogłem w ogóle nie zaczynać lektury forum, kupić co mi Pan w sklepie powie i używać :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sharp to trochę marka widmo, Samsung cudem nie jest ale przy Sharpie to jest renoma i marka niemal klasy premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd można to wiedzieć skoro nigdzie nie ma jeszcze testu tego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten panasonic 58ex700e prawie 5000zl w sklepach. meh. 

przy tej kwocie mozesz tez pomyslec o soniaku kd55x8505. gdyby ten panas byl tanszy o 600-700zl sam bym go kupil nawet jutro.

 

moze troche zaryzykuje i kupie 55pus6561. dostal dosc dobra ocene na avforums. zostanie mi jeszcze troche kasy na jakis soundbar albo normalne glosniki

Edytowane przez mml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Nie mam przy moich założeniach dużego wyboru i prawdopodobnie będę musiał kupić Samsunga KU6472s i teraz mam następująca wątpliwość. Z jednej strony telewizor jest polecany jako przyzwoity za te pieniądze, z drugiej piszecie żeby nie kupować, bo można trafić na matrycę PLS/IPS, stąd mam kilka pytań:

1) czy ta matryca PLS jest aż tak tragiczna, że ogólnie polecany TV tak traci, że nie watro się nim w ogóle interesować?

2) czy lepiej kupić już 55'' z PLS czy mniejszą 49'' o ile się trafi VA?

3) czy jest w ogóle szansa na dorwanie 55'' z VA?

4) jak najprościej sprawdzić jaka jest matryca? trzeba rozkręcać, czy jakoś przez menu serwisowe, czy po numerze seryjnym?

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalasz tv i jezdzisz paznokciem po ekranie lekko cisnac i jesli za twoim palcem bedzie ciagla sie dluuuga ciemna smuga to siedzi tam matryca va :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. sprawdziłem na Samsungu B6000 rodziców i faktycznie działa :)

Oby tylko w sklepie chcieli włączać po kolei te telewizory, żeby sprawdzić matryce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mantejra napisał:

1) czy ta matryca PLS jest aż tak tragiczna, że ogólnie polecany TV tak traci, że nie watro się nim w ogóle interesować?

PLS jest tak tragiczna, że należy zrezygnować z kupna takiego tv. Porównując do silników PLS jest jak silnik 1.2, VA jest jak 1.2 ale turbo - konkluzja - nieporównywalne wrażenia z jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAtryca PLS jest tak tragiczna, ze ja majac do wydania max 3000zł miałem brać samsunga 55ku6000, ale gdy poczytałem o matrycach i zobacszyłem na własne oczy jak źle to wyglada to zdecydowałem się dołozyć 500zł do samsunga 55ku6100 który ma  matrycę VA.
Krótko mówiąc PLS wygląda jak gunwo... a VA to przy niej Oled :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko ze 55Ku6100 jest zakrzywiony. Gdyby nie był wybor tez byłby łatwiejszy. Sam miałem kupować tv do 3500 ale postanowiłem dołożyć i polować na 55KS7000 w jakiejs promocji za 4500-4800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za pomoc. To będę szukał sztuki z va.

Oby się udało, bo wyboru praktycznie nie mam i alternatywą jest chyba tylko nowy Panasonic EX620, o którym nic nie wiadomo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...