Skocz do zawartości
Reshef

Jaki TV wybrac 50' do ok 3200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie, prosze o pomoc w wybraniu TV do ok 3200zl w rozmiarze 50 cali. TV bedzie głownie używany do patrzenia na filmy ( dobra czern) i sport (szybka matryca) ( głownie pilka nozna). Skłaniam sie ku SONY ( od lat posiadam takie TV), choć jestem otwarty na propozycje . Ogólnie chciałbym wiedziec co najlepszego można wyrwać do takiej kwoty. Z góry dziękuje :)

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Pokój ok. 20m2.

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3m.

3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Głównie na wprost lub niewielki kąt.

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać na szafce rtv

6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku telewizora

7. Jaki masz obecnie telewizor? brak. Potrzebuje do nowego mieszkania

8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Szybkamartyca, jakości obrazu i czerni .9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? HD (elsat)

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?chce zakupic soundbar + od czasu do czasu podłaczyc laptop + jakis pendrive/dysk zewnetrzny by pooogladac filmy

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? ok 5h

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Matowa, mimo iz okno bedzie z boku TV chce uniknac odblasków

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? głownie filmy i sport

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? tak ( głownie YT)

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  Nie

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczory

17. Preferencje co do wielkości? 49"50" - wolałbym 50'

18. Co Cię denerwuje w telewizorach? zbyt duzo modeli :)

19. Preferencje co do marki? sony > samsung 

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Niepotrzebne. 

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000zł z widełkami jesli warto dopłacic

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Jeśli to warte to dlaczego nie :)

Edytowane przez Reshef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Look nij w inne wątki, jest kilka bardzo podobnych do Twego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem...przeczytałem prawie wszystkie watki które sa podobne do mojego i wniosek tego taki, ze juz sam nie wiem ktory TV bedzie najlepszy. Do wyboru mam takie modele:

Phillips PU S6561

Panasonic TX-50DS630E

Sony KDL- 50W809c (juz chyba niedostępny)

Sony KDL-50W755C

SONY KD-49XD7005

Troche tych modeli jest w mojej cenie wiec byłbym rad gdyby ktoś mogł powiedziec ktorer sa warte zakupu. PS na Samsungi nawet nie spoglądałem wiec może od nich jest jeszcze cos "lepszego"

Dzieki :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philipsa możesz wyrzucić z kręgu zainteresowań. Nie mam nic do marki, nawet jeśli to teraz TP-Vision, ale to IPS w dodatku nie na matrycy LG, a na autorskiej TPV, która wypada fatalnie z czernią, a na czerni Ci właśnie zależy. Oprócz tego źle sprawdza się w ruchu (PNM powoduje nadpłynność nienaturalną nawet na minimum; owe minimum działa identycznie co maksimum), i nie ma takiej tradycyjnej rozdziałki 0-10 właśnie jak u innych marek. Na PNM minimum widać też mgiełkę przy ruchu zawodnika, ale też na filmach przy jakimkolwiek szybszym ruchu.

Panasonic już powoli znika ze sklepów, większość to sztuki z ekspozycji. Jeśli u siebie w sklepie na miejscu albo przez internet, gdzie Cię zakup interesuje dostaniesz nówkę sztukę, to na pewno nie będziesz zawiedziony w kwestii czerni i odwzorowania ruchu.

Jedynie Smart TV jest bardzo podstawowy w tym Panasonicu, na YT możesz prezentację obejrzeć jeśli nie masz możliwości samemu w sklepie się Smartem pobawić.

Kąty boczne Ci się nie przydadzą zgodnie z tym co piszesz, oglądasz wieczorami + lubisz dobrą czerń, także jedynie VA właśnie warto rozważać.

Te Sony wymienione wyżej to też VA i też 120Hz:

"Sony KDL- 50W809c (juz chyba niedostępny)

Sony KDL-50W755C"

Natomiast nie warto kupować "SONY KD-49XD7005"

Jeśli nic nie pomyliłem to ten ostatni to IPS i 60Hz w dodatku.

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie skłaniałem ku VA 100/120Hz  Dostane jeszcze coś wartego uwagi na androidzie?

Edytowane przez Reshef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fjubens wszystko pięknie Ci opisał. Androida w swoim budżecie możesz sobie darować, wg. wielu w niskich modelach Sony muli a VA i Android = (tylko) Sony. Raczej zobacz co jest dostępne bo ponoć w sklepach bida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie widzę ze w sklepach bida. 

Jedyne nas czym sie teraz zastanawiam to :

panasonic 50DS630e

panasonic 50CX700e

sony KDL 49WD759

Edytowane przez Reshef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywalna jakość obrazu do czegokolwiek jest na cx700, ale to stary model wiec spore ryzyko, ze jest w jakiś sposób ulomny i dlatego się ostał. Jeżeli nie miałby jakiś wad to jest to best buy. Sensownych wydaje się być w/w Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...