Skocz do zawartości
Tynio

PS4 oraz konsole retro i TV 40"-43" do 2500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nam zmianą TV bo mój jak by nie patrzeć 32" Samsung B650 już ma swoje lata i do tego jak by nie było do wielkich nie należy.

Pokój mam niewielki więc najlepiej 40" ale jak by się trafił 43" bezramkowy to też by coś się dało pokombinować.

Około 40-60% to gry na PS4/PS3  ewentualnie XBOX360/XboxOne ale i też na konsolach retro co mają wyjście Euro 

HDR był by miłym dodatkiem, ale zdaje sobie sprawę że w podanym przedziale cenowym "łba" nie urywa

TV pewnie by był znowu kupiony na następne 6 lat i choć mój stary Samsung dalej daje radę to zastanawiam się czy nadeszła ta chwila by pomyśleć nad zmianą.

Już prawie byłem pewny co do zakupu Philipsa 43pus6501,  ale po przeczytaniu kilku postów mam mieszane uczucie i jak widzę swój stary TV to widzę że obraz wygląda i sprawuje się idealnie :) 

Myślałem wcześniej nad modelem UE40KU6400 lub UE40KU6470S ale oba są pozbawione euro i do tego mają tylko 3xHDMI :( 

Jak by ktoś coś polecił w cenie około 2,5K to bym był wdzięczny.

Nie mogę już edytować więc dopisuje 

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 10,5 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,7m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 do 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - przeważnie siedzę na wprost ,ale jak jest 3-4 osoby to siedzą z boku  
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć - wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju - zachodnia 
7. Jaki masz obecnie telewizor  32B650
8. Co chcemy aby telewizor posiadał  Euro ,HDMI, opcja to HDR
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) - bardziej HD czasami konsole Retro SD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora  konsole , tuner TV i coś na USB 
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor 2-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą  - dobrą (mam błyszczącą i da się żyć) 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej - filmy, bajki , przyrodnicze i kulinarne
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora  - tak czasami 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  40-60%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  ja najczęściej wieczorem ale domownicy popołudniu. 
17. Preferencje co do wielkości? 40" ostateczność 43"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? - awaryjność i zakłamane parametry 
19. Preferencje co do marki ? - obojętne 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  - brak 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?  2500 zł ale mogę dać ze 200zł jeszcze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a jakie konkretnie zarzuty do tego 6501? Widziałeś go na żywo, czy tylko zrobiłeś research do tej pory? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poczytać opinie użytkowników i ich przeboje z serwisem by wiedziec, że to bardzo ryzykowny zakup. Pomijając już w ogóle fakt, że nawet jeśli w 100% sprawny tv to dający bardzo przeciętny obraz - bo to IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, FrankyGoes napisał:

Hmm, a jakie konkretnie zarzuty do tego 6501? Widziałeś go na żywo, czy tylko zrobiłeś research do tej pory? :)

Nie, nie widziałem jak działa i jak wygląda ,ale jakieś 7 lat temu miałem nie mały problem z pewnym modelem TV firmy SHARP DH77

za którego dałem pomad 3 tyś , który był chwalony przez sprzedawców (w internecie i sklepie)

Wymieniałam 2x ten TV, ale jak przyszedłem trzeci raz sprzedawca oskarżył mnie, że TV popsułem ja i że nie przyjmie już zwrotu, a ja będę musiał skorzystać z gwarancji. 

Po interwencji w firmie SHARP Polska, sprzedawca w końcu podłączył nowy TV do PS3 i dział  około 2-3h, a następnie TV wyłączył się samoistnie i nie można było włączyć (dopiero po kilku minutach zaczynał reagować) - tak działo się w obu wcześniejszych egzemplarzach + do tego problem z obrazem przy graniu.

Otrzymałem zwrot kasy i zakupiłem własnie 32B650, który działa do dnia dzisiejszego. 

 Nie chcę przechodzić ponownie tego samego tym bardziej, że kwota 2600 z to więcej niż moja miesięczna pensja, a TV kupuje na kilka lat ,a nie na rok czy dwa. 

 

4 godziny temu, Xisiek napisał:

Wystarczy poczytać opinie użytkowników i ich przeboje z serwisem by wiedzieć, że to bardzo ryzykowny zakup. Pomijając już w ogóle fakt, że nawet jeśli w 100% sprawny tv to dający bardzo przeciętny obraz - bo to IPS.

To właśnie opinie użytkowników ostudziły mój zapał a i przejrzałem + / - co do matrycy IPS  

Czytałem tu i na innym forum ,że nawet 3-4 miesiące po zakupie pojawiają się jakieś plamy i przebarwienia czy źle spakowana obudowa. 

Poruszyłeś kwestie serwisu i tu sedno - sory, ale takie traktowanie klienta po zakupie to cios poniżej pasa. 

 

58 minut temu, FrankyGoes napisał:

Autor posta siedzi również bokiem do ekranu. :)

Ja najczęściej siedzę na przeciw TV, reszta bardzie z boku ogląda (fakt że i mi zdarza się zasiadać przed TV pod kątem 30-45 stopni)

Jednak mam pytanie do Ciebie czy wiesz może jaka matryca siedzi w Samsungu 32B650 z tego co pamiętam to wsadzili tam  S-PVA

mam też bardzo stary model też Samsunga LE26R72B tu chyba jest jakaś stara PVA (ten TV ma chyba 10 lub 11 lat) 

Oba TV dobrze działają z konsolami i TV naziemną czy satelitarną jakoś nie widzę szczególnie wielkiego dyskomfortu siedzą pod kątem ,ale fakt że jak jest więcej  niż 45 stopni kolory są lekko przekłamane. (jednak chyba wolę coś takiego niż plamy na białym czy czarnym tle) 

Czy faktycznie tak technika poszła do przodu, że przy TV do 3 tyś i do tego w rozmiarze 40" są same buble lub nie godne uwagi modele?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryce możesz znaleźć na zagranicznej stronie. Ale przy takich kątach widzenia to jednak IPS byłby dla Ciebie dobrym wyborem. A czy matryca S-PVA cechuje się dobrymi kątami widzenia? Generalnie rodzina VA ma ten minus, że dużo traci na jaskrawości oglądanej pod kątem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jak autor tematu mam podobną zgryzotę co do Philipsa - oczekiwania co do sprzętu również podobne do tego stopnia, że zastanawiałem się nad modelem 43PUS6401, tylko info o możliwym smużeniu jakoś nie mogę potwierdzić np. podczas meczów. Wiadomo że ludzie jednak kupują na potęgę tv z 50Hz i jednak się nie skarżą na te smugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2017 o 15:37, FrankyGoes napisał:

Matryce możesz znaleźć na zagranicznej stronie. Ale przy takich kątach widzenia to jednak IPS byłby dla Ciebie dobrym wyborem. A czy matryca S-PVA cechuje się dobrymi kątami widzenia? Generalnie rodzina VA ma ten minus, że dużo traci na jaskrawości oglądanej pod kątem.

Nie wiem czemu ,ale uwierz mi jak patrzę na swojego Samsunga 32" to naprawdę przekłamania w kolorach są tak niewielkie ,że jak dla mnie matryca idealna.

Samsung 26" widać że tu jest dużo gorzej i wspominałem o tym i odchylenie powyżej 20 stopni prowadzi do sporej degradacji kolorów.

IPS - no sory ,ale chyba ta technologia jak dla mnie lekko przechwalona jest. (moje odczucie - poniżej wyjaśnienie) 

56 minut temu, seyfer napisał:

witam, jak autor tematu mam podobną zgryzotę co do Philipsa - oczekiwania co do sprzętu również podobne do tego stopnia, że zastanawiałem się nad modelem 43PUS6401, tylko info o możliwym smużeniu jakoś nie mogę potwierdzić np. podczas meczów. Wiadomo że ludzie jednak kupują na potęgę tv z 50Hz i jednak się nie skarżą na te smugi.

No hej nie wiem czy oglądasz dużo meczy ale jedyne mecze jakie oglądam to Polska jak gra w mistrzostwach europy lub te z konsoli czyli Fifa 2016 :) 

model 6401 w sumie gorszy HDR (mniejsza jasność maksymalna) i oczywiście matryca 50hz - czy ten model jest pozbawiony wad jakie czytałem na tym i innym forum nie mam pojęcia (nie widziałem tego modelu w sklepie) 

OK - byłem w niedzielę w sklepie i oglądałem model 43" 6501 i robił na mnie wrażenie gabarytowe ;) (gabaryty robią swoje 32" VS 43") 

Miałem takie szczęście że obok stał Samsung model UE40KU6450S i byłem w szoku bo ten TV wyświetlał ładniejsze kolory chodził płynniej i TV miał mniejszy input lag (przy domyślnym ustawieniu) 

Materiał na obu TV leciał taki sam ,a jednak Philips mimo IPS-a miał gorsze kolory i można było zauważyć gorszą płynność (gdzie 100Hz)

Jak by ten Samsung miał tylko więcej wejść HDMI i Euro + jakieś komponentowe to bym go kupił - a tak cały czas problem i dylemat.

@FrankyGoes

Zobacz takie małe porównanie i w sklepie było podobnie IPS gorzej wyglądał niż 

 

A do tego ten kolor czarny na IPS no trochę przeszkadza jak by nie było.

Jak bym miał kasę to miał bym to gdzieś  i kupił przykładowo coś za 2500-3000 zł a za 2 lata zmienił ,a tak to wiem że muszę wybrać taki TV by minimum te 5 lat nie musiał się męczyć choć by z takimi przypadłościami jak nieznamysie który ma "ufajdaną" matrycę na tym Philips-ie

Edytowane przez Tynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u siebie w mieścinie jedyny Tv Philipsa jaki widziałem to 49PUS6501 i na dobrą sprawę - na nim obraz był wręcz niewidoczny - jak tłumaczył sprzedawca wszystko podpięte do jednej siatki i na philipsa nie starczało. Nakręciłem sie chyba najbardziej na tego Ambilight'a a nie wiem czemu do Samsungów jakoś mam wstręt, może dlatego że co wejdę do sklepu to próbują mi to wepchnąć  "..bo sie same sprzedają". Na chwile obecną zacząłem zastanawiać się nad Sony, który jest 500zł ponad limit 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki model masz na "oku" z marki SONY 

Co do Samsunga to kilka lat temu miałem straszną awersję do tej marki i zostałem mile zaskoczony jakością obrazu i wykonania (to tylko moja opinia i możliwe ,że trafiły się te lepsze jakościowo produkty)

Ambilight to dla mnie jakiś tam bajer który może być ale nie musi bo wolę mieć w tej samej cenie TV lepszy jakościowo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KD-XD8005 tyle że, matryca 60hz no i cena troche zbija z tropu

Edytowane przez seyfer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xd8005 to najpewniej IPS wiec można spokojnie sobie darować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Xd8005 to najpewniej IPS wiec można spokojnie sobie darować.



Jeszcze raz powtarzam. 43" XD8005 jest na matrycy VA i to jest najlepszy tv tej wielkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę to XD8005 to koszt około 3300 zł to chyba nie mało jak za TV 43" 

Sory, ale te kilka stówek za dużo w moim wypadku i wolę odpuścić sobie jakieś bajery i kupić bez HDR-a  KDL-43W805C lub UE40JU6400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoją prośbę i powoli tracę nadzieję że nie ma szans na kupienie dobrego LCD-eka 40-43" nawet jestem w stanie dać te  3 tyś ale widzę że modele z 2016 roku powoli znikają ze stanów a modele 2017 nie mają przykładowo wejścia euro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj po używanych w dobrym stanie, w starszych modelach jest komplet gniazd i solidne komponenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecono mi dwa modele

- 43X8309  tu mało informacji ale z tego co mi się zdaje to model z 2015 ale ma wszystko co trzeba tylko nie wiem jaki ma standard VESA

- 43xd8005   tu więcej danych tylko czy ten model nie ma czasem IPS-a

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...