Skocz do zawartości
pmcomp

Netflix UHD HDR na OLED LG E6V

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Tiaaa ...  edżiesz mial nowy kodek jak wymienisz telewizor :) .

Powstanie nowy standard i powstaną też pewnie szybko tanie urządzenia które będzie się podłączać po HDMI (vide obecne Google Chromecast Ultra), więc nie będzie trzeba wymieniać telewizorów.

11 godzin temu, binary napisał:

bo odkad "podlaczyli" Polske i pol swiata, predkosc wariuje i efekty od razu widac na ekranie. Czasem wogole zrywa transmisje i wyswietla komunikat, aby sprobowac ponownie za jakis czas.

Dość dużo oglądam Netflixa ostatnio i powiem Ci że mam zupełnie odmienne spotrzeżenia - prędkość stabilna i nigdy mi ani razu nie zerwało transmisji.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Subman napisał:

Dość dużo oglądam Netflixa ostatnio i powiem Ci że mam zupełnie odmienne spotrzeżenia - prędkość stabilna i nigdy mi ani razu nie zerwało transmisji.

Pewnie dlarego, ze mieszkasz poltora tysiaca kilometro ode mnie.

Druga sprawa, ze mamy obecnie jakies klopoty z IPS, ktorego abonenci mieszkajacy w innych czesciach miasta raportuja podobne do moich klopoty z routiungiem ( doytyczy nie tylko Netflixa)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, binary napisał:

Pewnie dlarego, ze mieszkasz poltora tysiaca kilometro ode mnie.

Druga sprawa, ze mamy obecnie jakies klopoty z IPS, ktorego abonenci mieszkajacy w innych czesciach miasta raportuja podobne klopoty z routiungiem do moich ( doytyczy nie tylko Netflixa)

Mieszkam w Warszawie, operator - Orange. A ta druga część odnoście ISP wszystko wyjaśnia - ale w takim razie to nie Netflix jest tu winien :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie 1800 km :)

Poza tym, jak najbardziej winny jest Netfliks, skoro problemy zaczely sie w dniach przylaczenia Europy Wschodniej i Azji

Inne problemy trwaja od ok miesiaca i wystepuja niezalenie  od uslugi, protokolu, czy portu,

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wezcie pod uwage ze plyta bluray zaczyna sie od 8 euro w gore, nie mowie o cenach plyt bluray 4k, a tu za 9 euro mam miesieczny dostep do wszystkiego wiec po co biadolic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co w tym "wszystkim" jest do oglądania ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci, że znalazłem taką kategorię, jak "kino oparte na literaturze" i tam całkiem fajne filmy są.

Np wczoraj oglądem "Trumbo".

Polecam, jeśli nie widziałeś.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo, pomimo tego ze niedawno, na skutek wygasniecia umow dajacych prawa dystrybucyjne, zniknalo tysiace tytulow

Moja zona oglada glownie seriale, ja dokumenty ale jest tez sporo kina swiatowego. Przykladowo najczesciej nagradzony z polskich filmow - Ida z 2013r, mozna bylo zobaczyc, korzystajac z amerykanskiego Netlixa, zanim jeszcze polski telewidz , czy europejski kinomaniak, dzieki oscarowej nominancji zaczal rozpoznawac tytul tego filmu. Geoblocking w ubieglym roku stal sie bolaczka, ale Ci, ktorzy sa z Netflixem dostatecznie dlugo wiedza o tym, ze dawniej byl on jedynie formalny i korzystanie z kilku regionow, o zroznicowanych katalogach, dawalo najwieksze mozliwosci.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najsilniejszą stroną Netflixa są według mnie przede wszystkim seriale oryginalne. Jest ich sporo, i są na dobrym poziomie i coraz więcej wychodzi w jakości UHD - choć oczywiście ta jakość 4k w niektórych przypadkach jest bardzo kontrowersyjna. Dziś wyszedł właśnie nowy serial Ozark w UHD - ciekawe czy Netflixowi udało się to w miarę poprawnie skompresować czy też będzie kolejna lipa.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdychanie w łóżku ma czasem swoje dobre strony.

Teraz oglądam to: http://www.imdb.com/title/tt5296406/

Siódemka z przodu to jak na TV Serie baaardzo słabo ale mi ta produkcja podchodzi. Jest tylko w HD ale jakością zabija UHD HoC sezon 5.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7,9 to bardziej podchodzi pod ósemkę niż siódemkę :) Designated Survivor obejrzałem w całości. Jest dobry, ale ma też słabsze momenty gdy np. w środku przechodzą na tematy polityczne. Jakby co to mogę polecić Line of Duty - niby angielski, ale jest naprawdę dobry.

PS. Co do jakości Ozark - może nie jest to szczyt marzeń materiału 4k, ale jest dobrze :) 

Edytowane przez Subman
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Google Chrome Ultra. Małe, proste pudełko podłączane do telewizora po HDMI sterowane smartphonem (Android lub IOS). Sygnał z Internetu łapie po Ethernecie lub po WIFI. Obsługuje 4K, Dolby Vision i VP9.2. Podłączyłem je do mojego LG C7, no i powiem, że Chromecast w Netflixie zdecydowanie lepiej radzi sobie z tą ziarnistością niż wbudowana w LG aplikacja. Efekt ziarnistości wciąż występuje, ale jest on bardziej subtelny, ziarno jest mniej wyostrzone, jakby mniejsze i słabiej widoczne. Słabsze jakościowo filmy wyglądają teraz w ciemnych scenach całkiem przyzwoicie, podczas gdy przez wbudowaną aplikację LG wyglądały wcześniej źle lub po prostu fatalnie. Dotyczy to też filmów 4k w których występował efekt ziarnistości. Oczywiście to co piszę to moje subiektywne spotrzeżenia, ale ja tę różnicę wyraźnie wyczuwam, więc jak ktoś ma problem w Netflixie z ziarnem to niech spróbuje Google Chrome Ultra i podzieli się swoimi odczuciami.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...