Skocz do zawartości
scoby

telewizor 50 cali z android TV do sportu do 3500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich. Potrzebuję pomocy w wyborze tv, byłem zdecydowany na philipsa 49PUS7181, ale po przeczytaniu opinii na temat czerni i cloudingu podczas oglądania meczów stwierdziłem, że spytam się czy są lepsze opcje. Nie wiem czy telewizor powinien być w 4k czy niekoniecznie. Jakie jest wasze zdanie na ten temat. Co polecacie kupić? Telewizor będzie głównie używany do oglądania meczów, filmów i seriali oraz gry na xboxie. Zależy mi także, żeby telewizor posiadał android tv.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.5-3m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Po lewej stronie obok telewizora jest okno tarasowe, które można całkowicie zaciemnić roletami zewnętrznymi..
7. Jaki masz obecnie telewizor? mega stary samsung 27 cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? niski input lad, android tv.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? xbox one s, laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ~3h,w weekendy więcej
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Mecze, Filmy w jakości full Hd
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry? Tak
16. Preferencje co do marki? nie mam
17. Preferencje co do wielkości? 49-55''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Wysoki inputlag, smużenie, mało płynny obraz
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3500 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Rzadko 
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Mam zamiar korzystać z netflixa
23. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie

Edytowane przez scoby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawę warto zacząć od artykułu na portalu w bazy wiedzy odnośnie fundamentu przy wyborze tj. rodzaju matrycy VA a IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czernią to niewiele się zdziała, bo w tej kwocie to w zasadzie do dyspozycji są 3 modele:

- Philips 49PUS6401 (tragedia)
- Philips 49PUS6501/6561 (akceptowalny)
- Sony KD49XD7005 (chyba najlepszy wybór)

Wszystkie 3 modele są na IPSach, więc czerń nie będzie najlepsza. Ale nie samą czernią człowiek żyje ^_^

 

Ewentualnie możesz szukać w modelach 2015, ale dostęp do nich może być, hm, ograniczony:

- Sony KDL-50W755C
- Sony KDL-50W805C

Dwa modele na VA, 120Hz Full HD.

Edytowane przez JarekWML

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic TX-50DS630E

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic odpada, bo nie ma Android tv. A może philips 49pus7181? Czy jednak sony będzie lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Android w Philipsach sprawia mniej problemów. Sam podsiadam pus7181 i smart jest bardzo sprawny. Jeśli chodzi o jakość systemu w Sony, to także w testach na tym forum wskazywano na niedoróbki. Wyczytałem, że wersja 6.0 sprawia jeszcze większe problemy i Sony podejmuje działania do dezaktualizacji do wersji poprzedniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Co się sprawuje ten philips? Faktycznie czerń jest taka kiepska, jak się ogląda na nim mecze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerń doskwiera tylko w sytuacjach, w których oglądasz w ciemności. U mnie na przykład IPS by przeszedł, bo oglądam telewizję zawsze z włączonym światłem w pokoju. Przy meczach dominuje raczej zieleń niż czerń ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj z tą czernią to niestety nie tak różowo, że tylko po ciemku jest problem (choć wtedy naturalnie największy), wysoka minimalna jasność IPS  ma przekładke negatywna także za dnia - zdjęcie poniżej bardzo dobrze przedstawia problem IPSow vs VA.

ks8000-group-large.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym budżecie nie jestem w stanie kupić telewizora z matrycą va i Android tv. Pozostaje tylko pytanie czy brać philips czy sony. Niestety telewizory sony z 2015 roku nie są już nigdzie dostępne.

@JarekWML z tymi meczami chodziło mi o jasne pionowe pasy, które niektórzy widzą gdy philips pus7181 wyświetla jednolite tła np zielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw poczytaj jak działać potrafi android na tv, może zmienisz zdanie, czy nie lepiej kupić sobie box z androidem. 

Poza tym jeżeli ogranicza Cię budżet, to musisz jak widać wybrać albo dobry obraz albo android, ewentualnie zmiana budżetu :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Android od 6.0 w philipsach działa przeciętnie, ale już się nie wiesza. Oferuje spore możliwości, ale konkurencja w postaci tizena czy web os prostotę i funkcjonalność.

Wysłane z Google Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu obejrzyj tego Philipsa, bo zanim się zdecydujesz na cokolwiek to powinieneś zobaczyć ten telewizor. Najważniejsze byś przyszedł do sklepu z własnym materiałem na pendrive i puścił na ekranie. :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...