Skocz do zawartości
X-Rite

Czy PS4 Pro warte jest dopłaty?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób, które przesiadły się z PS4 na PS4 Pro i posiadają telewizor 4K. Czy faktycznie da się zauważyć różnicę pomiędzy jakością obrazu pomiędzy zwykłym PS4 a PS4Pro? Nie mam na myśli syntetycznych testów porównawczych z netu (benchmarki swoje a życie swoje) tylko Waszą, subiektywną, opinię. Tak się składa, że PS4 (pierwsza wersja) pożyczam od syna a chciałbym mieć własne PS4 lub PS4Pro w miejsce wysłużonej PS3 i nie wiem czy różnica 700-800 zł bezpośrednio przekłada się na jakość/płynność obrazu. Dodam jedynie, że nie mam zamiaru korzystać z VR.

Edytowane przez X-Rite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem PS4 zwykłe i przesiadałem się na równi z dniem premiery na PS4 Pro, na telewizor 4K.

Tylko teraz ta cena Pro jest chora, ciężko dostać, a jak już to 1850+ zł właśnie. Jak kupowałem na premierę to dałem w MediaMarkt 1680 zł (1769 zł, ale ile się dało to użyłem z tego ich elektronicznego portfela czyli 89 zł i biorąc pod uwagę sprzedaż starej PS4 na OLX za 1050 zł, to te 630 zł przebolałem i zdecydowałem się na Pro.)

Teraz 1850 zł+ wszędzie. Swoją drogą uważaj na te super tanie oferty na Allegro/OLX, bo już na innym forum pisali o oszuście z PS4 Pro wystawianymi właśnie.

 

Ale do rzeczy:

Jakieś 2 tygodnie temu wszedł w końcu (po miesiącu bety) 'Boost Mode' dający możliwość wykorzystania mocy konsoli w grach sprzed Pro, które nie dostały żadnych dodatków i dotychczas nie robiło im różnicy czy jest to PS4 czy PS4 Pro.

Np. Taki Until Dawn oryginalnie miał spadki nawet do 22 FPS, w Boost Mode jest znacznie lepiej, 38-45 FPS. Wiedźmin 3 też w końcu trzyma stałe 30 FPS bez żadnych spadków, nawet na bagnach, które kiedyś PS4 tak pogrzebały.

Sony też wymaga żeby te gry, które mają premierę już po premierze PS4 Pro (Czyli Listopad 2016 w górę) miały dodatki pod Pro. Wiadomo, że różnie z tym jest, raz lepiej raz gorzej, ale zmiany muszą być.

Większość gier to nie jest natywne 4K, a skalowane lub 1440p + szachownica jak np. HZD. Efekt tego ostatniego jest taki, że ciężko odróżnić od natywnego 4K. Naprawdę robi to wrażenie. Tutaj informacja o Ratchecie, bo to przed HZD jeszcze było.

"Ale to, czy mówimy o „prawdziwym” czy niepełnym 4K nie ma tutaj większego znaczenia. Rendering szachownicowy udowodnił swoje zalety, a dzięki technice temporal injection Ratchet & Clank wygląda niesamowicie. Nawet na PC opcja skalowania zastosowana w Watch Dogs 2 daje wyjątkowo dobre rezultaty przy rozsądnych wymaganiach sprzętowych. Drobne artefakty nie kolą w oczy tak bardzo, kiedy gra chodzi o 50 procent płynniej, a efekt jest tak dobry, że sama Nvidia - również żywotnie zainteresowana natywnym 4K - jest pod wrażeniem, nazywając tę technologię „rewolucyjną”."

Tutaj DF też w tym temacie:

"Wręcz przeciwnie, DF twierdzi że aby zobaczyć różnice między natywnym a szachownicowym w takim days gone trzeba "włożyć nos w ekran". Podczas normalnej rozgrywki, z normalnej odległości od TV trudno dostrzec różnicę."

 

Ale jedno mam do zarzucenia Pro:

Głośność w tych najbardziej wymagających grach (Horizon Zero Dawn, Final Fantasy XV w trybach wydajności), wiatraki głośno pracują i naprawdę to słychać, nie jest to też tylko moja opinia, jest sporo tematów na różnych stronach. Na starej PS4 taki np. Uncharted 4 w FHD normalnie cichutko chodził, nie było wcale konsoli słychać.

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, X-Rite napisał:

Fjubens. Dziękuję. Właśnie o taką opinię mi chodziło.

Dopisałem na dole ten minus z głośnością związany, nie jest to jakoś uciążliwe, bo PC podobnie mi chodzi, ale jest zdecydowanie głośniej niż było na mojej starej PS4 (1TB Ultimate Player Edition, ta normalna, przed Slimem naturalnie) i po prostu konsolę w tych tytułach, które wykorzystują pełną moc konsoli słychać.

Jest bezdźwięczna w starszych grach i wszelakich lajtowych (LittleBigPlanet, Tearaway etc. etc.)

Jak kupowałem w listopadzie, to w sumie był to taki zakup wyprzedzający fakty, nie było jeszcze wtedy argumentów dla Pro. Teraz są.

Ale właśnie zrobiłem to po prostu w ten sposób, że na 2 miesiące przed premierą Pro, we wrześniu sprzedałem swoją PS4 i byłem 2 miesiące bez konsoli. Chodziło o to żeby sprzedać stare PS4 najdrożej jak się da, bo wiadome było, że jak Pro wejdzie, to wartość czarnulki zwykłej spadnie.

Pod dobry TV 4K HDR moim zdaniem warto na Pro przejść jeśli grasz głównie na PS4.

Jeśli jest to konsola tylko pod exy i jakieś pojedyncze inne gry, no to znowu trzeba się zastanowić.

PS; GOL oferuje konsole PS4 Pro z grą gratis, to chyba najlepsza oferta w tej chwili. Zwłaszcza, że np. taka Yakuza 0 to nowy tytuł i drogi. Na minus to, że są to gry bez okładek i pudełek oryginalnych, a płyty promocyjne (oczywiście pełna gra na płycie jest, nie są to żadne dema jeśli chodzi o zawartość gry):

https://sklep.gry-online.pl/sklep/playstation-4/konsole/konsola-playstation-4-pro-1tb-gra-do-wyboru,321384?utm_source=lowcygier.pl&utm_medium=banner&utm_campaign=afiliant

Prosimy o wybór gry dodawanej w prezencie do konsoli. Tytuł gry prosimy podać w rubryce „Komentarz do zamówienia” podczas składania zamówienia. 

 

  • Lego Worlds - (wersja promocyjna – pełna gra w przezroczystym, płaskim opakowaniu bez okładki)
  • Sniper Elite IV Ultimate Edition (pełna wersja sklepowa)
  • Hitman: Kompletny Pierwszy Sezon - (wersja promocyjna – pełna gra w przezroczystym, płaskim opakowaniu bez okładki)
  • Dragonball Xenoverse (wersja promocyjna – pełna gra w przezroczystym, płaskim opakowaniu bez okładki)
  • Skyrim Special Edition (wersja promocyjna – pełna gra w przezroczystym, płaskim opakowaniu bez okładki)
  • Lego Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy (wersja promocyjna – pełna gra w przezroczystym, płaskim opakowaniu bez okładki)
  • Yakuza 0 (wersja promocyjna – pełna gra w przezroczystym, płaskim opakowaniu bez okładki)
Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katowałem ostatnio Wiedźmina na PS4 i chwilami dostawał zadyszki więc zastanawiam się czy to problem z wydajnością konsoli czy też z kodem samej gry.

Hałas konsoli raczej mi nie straszny. PS3 też potrafiło dmuchać wiatrakami.

Co ciekawe rzucałem okiem ostatnio na ofertę PS4Pro w MediaMarkt. Dostępności brak, przynajmniej u mnie. Komputronik życzy sobie za PS4 Pro 2099 zł.

http://www.komputronik.pl//productVariantGroup/3199/sony-playstation-4-pro.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, X-Rite napisał:

Katowałem ostatnio Wiedźmina na PS4 i chwilami dostawał zadyszki więc zastanawiam się czy to problem z wydajnością konsoli czy też z kodem samej gry.

Hałas konsoli raczej mi nie straszny. PS3 też potrafiło dmuchać wiatrakami.

Co ciekawe rzucałem okiem ostatnio na ofertę PS4Pro w MediaMarkt. Dostępności brak, przynajmniej u mnie. Komputronik życzy sobie za PS4 Pro 2099 zł.

http://www.komputronik.pl//productVariantGroup/3199/sony-playstation-4-pro.html

Do PS3 mogę się odnieść, bo miałem jeszcze w 2016 r. (Slim 120GB) i powiem tak:

Głośnością PS3 to nic nie przebije, tamta konsola była tak głośna, że część tytułów odłożyłem w połowie i do nich nie wróciłem niestety (chociażby Tales of Xillia tak w połowie zostawiłem) bo nie byłem w stanie grać na takim odkurzaczu. Czyściłem samą konsolę, też ten reset z wypuszczeniem kurzu robiłem, troszeczkę było ciszej, ale nadal nie do wytrzymania dla mnie).

Także spokojnie:

Tak głośno jak z PS3 to nie jest, ledwo połowa drogi. :D

--

No brakuje dostępności dla PS4 Pro, na Polskę przynajmniej, można kombinować z Amazonów zagranicznych, ale u nas brakuje dostaw, parę sztuk się trafi w miesiącu w jakimś Muve/Saturn/MM i tyle, dlatego ta oferta GOL jak na ten czas wyjątkowo dobra.

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz bardzo dziękuję. Chyba zaczynam dojrzewać do PS4 Pro :)

Edytowane przez X-Rite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, X-Rite napisał:

Jeszcze raz bardzo dziękuję. Chyba zaczynam dojrzewać do PS4 Pro :)

Nie ma sprawy. Generalnie ten 'Boost mode' najwięcej namieszał i spowodował, że w końcu warto Pro kupić, bo tam gdzie jest blokada FPS, ale były spadki, tych spadków już nie ma, a tam gdzie nie ma blokady FPS zawsze to 10-15 FPS zysku.

Trzeba też przez to patrzeć na artykuły sprzed paru dni - 2 tygodni, bo te starsze nie uwzględniają tych zmian. Możesz jeszcze tutaj kompleksowo poczytać, artykuł sprzed 5 dni, świeżutki:

http://www.trustedreviews.com/news/ps4-pro-vs-ps4

Trzeba tylko pamiętać o tym, że PS4 Pro nie odtworzy FILMÓW BD UHD, jak np. XONE S, oraz, że większość gier nie jest w natywnym 4K, a skalowanym z 1440p albo 1800p albo nawet z 1080p tylko, zależy od tytułu. Są natywne 4K, ale stanowią mniejszość.

W dodatku Horizon Zero Dawn w tym miesiącu wyszedł i dołożył swoją cegiełkę, bo to gra, która robi cuda z PS4 Pro. Nie wiem jak to możliwe, ale gra w otwartym świecie wygląda lepiej niż jakikolwiek inny tytuł nawet liniowy, do tego ma w miarę szybkie loadingi (względem Dishonored 2 czy Wiedźmina 3 na PS4, mówimy o czasie ładowania o połowie krótszym) i co najważniejsze naprawdę dobrą historię i ponadprzeciętną fabułę. Nie wierzyłem zbytnio w tę grę przed premierą, a teraz po ukończeniu strasznie mi jej brakuje, mam odczucia podobne co przy Wiedźminie 3, więc jest naprawdę fenomenalne.

PS. Wiem, że przed zagraniem HZD może się kojarzyć z kolejnym sandboxem ala Ubisoft, ale szybko przekonasz się, że tak nie jest. :)

Nawet zadania poboczne to klasa sama w sobie, nareszcie, bo taki FF XV miał BEZNADZIEJNE zadania poboczne, jedynie główny wątek ten Final Fantasy miał niezły.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jak ktoś uważa że nie warte to zawsze można oddać stare ps4 przy zakupie nowej ps 4 pro i zyskać do 500ziko upustu tak jak w media expercie aktualnie i 500 na akcesoria i gierki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...