Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem ją na telefonie a potem poprze ES Explorer wysłałem tą apkę do telewizora, tam normalna instalka i potem jeszcze przez TV Repo utworzyłem skrót na ekranie głównym

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.03.2018 o 12:29, janek_5 napisał:

Nie zgodzę się. Wszystko jest kwestią ustawień. We wcześniejszych postach robiłem zdjęcia swoich ustawień, mam te same na drugim egzemplarzu (po wymianie) i powiem Wam, że pasują mi idealnie. Żadnych problemów z płynnością czy to w filmach, czy to w meczach.

Ponawiam prośbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.03.2018 o 14:58, Etheon napisał:

To nie jest tak, że nie działa motionflow dla filmów z dysku, tylko nie działa dla aspect ratio innego niż 16x9 (czyli tzw filmy z pasami). Dzieje się to tylko w przypadku filmów odtwarzanych z poziomu androida (jeśli film puścimy z odtwarzacza/laptopa/ps4 czy cokolwiek innego to problemu nie ma) i nie ważne, czy z dysku zewnętrznego, pendrive'a czy z dysku telewizora. Ważne: dotyczy to tylko filmów, które mają te pasy dodawane przez odtwarzacz, jeśli pasy są wbudowane w film, to problemu nie ma. I ja właśnie tak to obchodzę: jeśli film ma inne proporcje niż 16x9 to konwertuję go na 16x9 dodając czarne pasy - w efekcie widzę dokładnie to samo, ale czarne pasy nie są generowane przez odtwarzacz i film przez telewizor jest widziany jako taki na cały ekran. Film po takim zabiegu działa płynnie. Jeśli ktoś ma wątpliwości, to niech wykona ten manewr, albo niech sobie rozciągnie obraz dla samych testów na cały ekran - płynność idealna (oczywiście po rozciągnięciu nie da się oglądać, dlatego ja dodają te czarne pasy do filmu). Podsumowując: problem występuje tylko dla proporcji innych niż 16x9, kiedy TV musi sam wypełnić ekran czarnymi pasami.

Witam,

Na dniach odbieram 55xe9305 i pomimo wyższego modelu wolę być przygotowany na to jak sobie poradzić z brakiem upłynniaczy w filmach (bardzo tą opcję lubię).

Jeżeli dobrze zrozumiałem ww. to upłynnianie ruchu nie będzie działać w materiałach 1920x800 np. z dysku HDD podłączonego do TV (USB?) A co w przypadku KODI przez DLNA (film na moim komputerze odtwarzany przez DLNA) ? W tym momencie film jest odtwarzany z mojego PC i sygnałem bezprzewodowym wyświetlany jest w TV.

Co więcej, jaki program do konwersji z 1920x800 na 1920x1080 polecasz/polecacie/używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, artgot napisał:

Ponawiam prośbę.

Przy filmach z napisami wyłączaj zaawansowane zwiększenie kontrastu. 

D22B478D-835A-492A-95D8-3FBB676FC6FC.jpeg

3B992DD6-8A58-4052-A8E4-99284CAD065B.jpeg

7E697619-B004-403E-90D5-D6F326CB2E35.jpeg

E46F2D1F-1846-4CAF-8F25-4BD04ED99A55.jpeg

D9516E6A-489E-4F7B-84D1-B250FDCA452E.jpeg

D9E6A3F4-CC91-4523-9E96-C9545E5C8275.jpeg

D25AA1A5-AC81-45FB-B1BF-D8BE9B2CABD7.jpeg

Edytowane przez janek_5
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Bartosz Żabka napisał:

Witam,

Na dniach odbieram 55xe9305 i pomimo wyższego modelu wolę być przygotowany na to jak sobie poradzić z brakiem upłynniaczy w filmach (bardzo tą opcję lubię).

Jeżeli dobrze zrozumiałem ww. to upłynnianie ruchu nie będzie działać w materiałach 1920x800 np. z dysku HDD podłączonego do TV (USB?) A co w przypadku KODI przez DLNA (film na moim komputerze odtwarzany przez DLNA) ? W tym momencie film jest odtwarzany z mojego PC i sygnałem bezprzewodowym wyświetlany jest w TV.

Co więcej, jaki program do konwersji z 1920x800 na 1920x1080 polecasz/polecacie/używasz?

Nie mam pojęcia, czy w tym modelu są takie same problemy. W przypadku XE9005, jak już pisałem, nie ma znaczenia miejsce, z którego odtwarzany jest plik (dlna, dysk sieciowy, dysk telewizora). Znaczenie ma źródło obrazu. A więc jeśli podajesz film przez HDMI z jakiegoś odtwarzacza, to będzie dobrze, jeśli odtworzysz go z KODI (a wydaje mi się, że w Twoim przykładzie to jednak Kodi odtwarza, a nie PC - mogę się mylić), czyli aplikacji androidowej, to będzie źle - mowa oczywiście tylko o proporcjach innych niż 16x9.

Do konwersji ja używam VidCoder, bo darmowy i prosty w użyciu. A używam go tylko dlatego, że jestem fanem x265 HEVC, z którym nie radzi sobie PS4 (do posiadaczy PS4 - jeśli jest na to sposób, to bardzo proszę o info)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
19 godzin temu, Bartosz Żabka napisał:

Witam,

Na dniach odbieram 55xe9305 i pomimo wyższego modelu wolę być przygotowany na to jak sobie poradzić z brakiem upłynniaczy w filmach (bardzo tą opcję lubię).

Jeżeli dobrze zrozumiałem ww. to upłynnianie ruchu nie będzie działać w materiałach 1920x800 np. z dysku HDD podłączonego do TV (USB?) A co w przypadku KODI przez DLNA (film na moim komputerze odtwarzany przez DLNA) ? W tym momencie film jest odtwarzany z mojego PC i sygnałem bezprzewodowym wyświetlany jest w TV.

Co więcej, jaki program do konwersji z 1920x800 na 1920x1080 polecasz/polecacie/używasz?

Ja filmy wrzucam na dysk w Solo4K i odpalam je poprzez Kodi w Sonym (dane idą po kablu via router) i problemów z szarpniem nie mam żadnych

Edytowane przez Adek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie. Jeśli zatem filmy będę odtwarzał na TV SONY przez KODI, który będzie pobierała film via DLNA (wifi) z mojego PC (tu również aktywne KODI) - nie po kablu wówczas również nie powinno być żadnego szarpania. Mechanizm jest ten sam co u ADEK - poza jedną różnicą - w moim przypadku bezprzewodowo u niego po kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Bartosz Żabka napisał:

No więc właśnie. Jeśli zatem filmy będę odtwarzał na TV SONY przez KODI, który będzie pobierała film via DLNA (wifi) z mojego PC (tu również aktywne KODI) - nie po kablu wówczas również nie powinno być żadnego szarpania. Mechanizm jest ten sam co u ADEK - poza jedną różnicą - w moim przypadku bezprzewodowo u niego po kablu.

Zawsze możesz zrobić to bardziej elegancko ;) W Kodi na TV dodaj jako źródło filmów folder z filmami na PC poprzez sambę, wówczas nie musisz odpalać Kodi na PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W sumie ja używam połączenia SMB, bo Solo jest na linuks, do połączenia z PC chyba NFS wystarczy.

Generalnie dodajesz w bibliotece Filmy ich źródło i wybierasz zamiast folderu lokalnego udział sieciowy na PC (chyba folder z filmami musisz udostępnić), w wolnej chwili zobaczę u siebie jak to zrobić, w przypadku Solo4k działa to od strzała (dysk w tunerze jest widoczny w otoczeniu sieciowym SMB 

Zrzut ekranu 2018-03-09 o 11.39.39.png

Edytowane przez Adek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jestem po instalacji nowego neta - Inea kablówka. Na laptopie po kablu ok 900 Mbps jak pokazuje speedtest. Niestety w tv po kablu jedynie ok 80 - sparawdzane na Netfliksie w ustawieniach oraz speedtest na Operze w tv. Pytanie czy ktoś z was też tak miał, ten typ tak ma, czy też coś nie halo z Sonym? Walczę z ustawieniami ale na razie bez zmian.

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Panowie. Jestem po instalacji nowego neta - Inea kablówka. Na laptopie po kablu pow. 900 Mbps jak pokazuje speedtest. Niestety w tv po kablu jedynie max 80 - sparawdzane na Netfliksie w ustawieniach oraz speedtest na Operze w tv. Pytanie czy ktoś z was też tak miał, ten typ tak ma, czy też coś nie halo z Sonym? Walczę z ustawieniami ale na razie bez zmian.
 
Edit:
Po wifi ac prędkość podobna jak po kablu (60-70) ale dużo słabiej niż mój Honor 7, który wyciągnął 100. Rozumiem, że to tv ale żeby aż tak słabo? Dostaje prawie 1 giga a wyciąga max 80 mega. O dziwo wysyłanie na poziomie 50-60 mega czyli prawidłowo.

Support Sony mi odpowiedział choć nie do końca na moje zapytanie.

"Szanowny Panie,

dziękuję za kontakt z firmą Sony Electronics.

Nawiązując do zgłoszenia, uprzejmie informuję, że 70 Mb/s jest prawidłową wartością dla TV. Jest to wystarczająca prędkość dla potrzeb TV, jeśli chodzi o jego funkcje internetowe".

Czy może ktoś sprawdzić u siebie jak to wygląda z połączeniem po kablu?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 




Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wy też tak macie, że przy pionowych ramkach od matrycy, zarówno z lewej jak i prawej strony,  jest gołym okiem widoczne nawet z odległość 3-4 metrów jaśniejsza linia. Dodam, że podświetlenie/jasność mam ustawione tylko na 25 a i tak to występuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jest widoczna niewielkia winieta widziana na jasnych tłach po obu stronach. W niczym to jednak nie przeszkadza.

Edytowane przez hymmen
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zainstalowałem ją na telefonie a potem poprze ES Explorer wysłałem tą apkę do telewizora, tam normalna instalka i potem jeszcze przez TV Repo utworzyłem skrót na ekranie głównym
Ja mam z tym problem. Zainstalowany Es Eksplorer Pro na telefonie i tv. Zaznaczam apkę w phonie, wybieram Wyślij, Wybieram cel, klikam Wyślij, Potwierdzam na tv, Ok, Pojawia się okno pobierania i zaraz znika, gdyż pojawia się komunikat "Nadawca rozłączony" i nic się nie dzieje. Pasek postępu na telefonie stoi w miejscu. Co robię nie tak?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@111kris

Ciężko powiedzieć, ja najpierw w TV daje w ES expolrer odbierz, dopiero potem wysyłam z telefonu, ale nie sądzę, że to może być problemem.... Masz w TV włączone pozwolenie na instalację z innych źródeł? Chociaż to też nie powinno mieć wpływu na zapisywanie pliku. Ciężko coś doradzić, może zrób restart telewizora

Edytowane przez Adek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2018 o 19:50, 111kris napisał:

Ja mam z tym problem. Zainstalowany Es Eksplorer Pro na telefonie i tv. Zaznaczam apkę w phonie, wybieram Wyślij, Wybieram cel, klikam Wyślij, Potwierdzam na tv, Ok, Pojawia się okno pobierania i zaraz znika, gdyż pojawia się komunikat "Nadawca rozłączony" i nic się nie dzieje. Pasek postępu na telefonie stoi w miejscu. Co robię nie tak?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

Zainstaluj chmurę np. OneDrive na Es explorer i to samo na telefonie, komputerze, ale sam OneDrive. Wrzucasz plik w chmurę przez telefon, komputer i odbierasz, instalujesz z pozimu OneDrive w Es na tv.

Oczywiście na obu urządzeniach powinno być te same konto OneDrive...

Edytowane przez hymmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zainstaluj chmurę np. OneDrive na Es explorer i to samo na telefonie, komputerze, ale sam OneDrive. Wrzucasz plik w chmurę przez telefon, komputer i odbierasz, instalujesz z pozimu OneDrive w Es na tv.
Oczywiście na obu urządzeniach powinno być te same konto OneDrive...
Dzięki. Właśnie tak sobie poradziłem.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest juz HDR w YouTube na XE9005 - 

All, i've good news. Community is giving solution wherever mega-companies like Sony cant.

SmartYouTubeTV CAN play HDR youtube on Sony TV's and its a modified official application.

1.download SmartYouTubeTV from here: https://github.com/yuliskov/SmartYouTubeTV
2.install on your tv
3. on the loader screen choose "4k Alt version" and check "update","autoframerate" and "remember"

launch the new youtube and enjoy! (tested succesfully on 55XE9005)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poleci ktoś jakiś uchwyt do tego TV w wersji 65"?

W instrukcji widziałem że Sony poleca swój produkt...

Standard VESA 400x400?

Edytowane przez artgot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda jeszcze nie testowałem nowego oprogramowania, ale na forum sony wyczytałem, że nie poprawia motionflow. Natomiast jakiś rusek poleca vimu - ponoć przy ustawieniu "output video to the texture" motionflow działa jak należy. Niestety program jest płatny (15 zł), a głupio płacić za niesprawdzone info. Może ktoś ma ten program i może się ustosunkować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.03.2018 o 14:02, 111kris napisał:

Panowie. Jestem po instalacji nowego neta - Inea kablówka. Na laptopie po kablu ok 900 Mbps jak pokazuje speedtest. Niestety w tv po kablu jedynie ok 80 - sparawdzane na Netfliksie w ustawieniach oraz speedtest na Operze w tv. Pytanie czy ktoś z was też tak miał, ten typ tak ma, czy też coś nie halo z Sonym? Walczę z ustawieniami ale na razie bez zmian.

 

Różnica w prędkości wynika prawdopodobnie z kiepskiej szybkości zapisu pamięci wbudowanej. Programy robią sobie cache i to powoduje takie różnice w testach. Raczej nie do przeskoczenia, chyba że program posiada opcję wyłączenia cacheowania.

Edytowane przez Toma-San

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...