Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Epson TW6700 (EH-TW6700) Test - niedrogi projektor 3LCD Full HD

Po teście najwyższego modelu projektora firmy Epson, przygotowanego na ten rok, czyli EH-TW9300, przyszedł czas na sprawdzenie modeli bardziej przystępnych cenowo. Jednym z nich jest EH-TW6700, czyli najnowszy model z bardzo popularnej serii TW6XXX. Poprzednicy, tacy jak TW6200, czy TW6100 byli, swojego czasu, chyba najpopularniejszymi wyborami do niedrogiego kina domowego.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna ostrość i cisza w trybie eco po przejściu z Optomy HD27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie albo za krótki, albo za długi..
Wcześniej nie myślałem, że będę miał taki problem z wyborem projektora, ale życie mi pokazało jak bardzo się myliłem hehe.

Ten jest "za długi" na moje 4m i 92".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 bit to glebia kolorow, projektor musialby odczytywać i interpretować metadane HDR a to inny skladnik UHD.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Warto dopłacać do tego modelu czy  nowy Epson EH-TW5650 zbliża się do niego jakością obrazu?  Projektor do oglądania filmów i PS4. Różnica w cenie około 1600zł ale myślę ze 
EH-TW5650 w niedługim czasie jeszcze stanieje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.10.2017 o 12:02, wojtek.k napisał:

Czy wspieranie 10bit koloru jest tożsame ze wspieraniem źródła podającego obraz HDR (np. Playstation 4 Pro)?

Nie, jak napisał szewi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2017 o 15:19, USS-SMAUG napisał:

A dla mnie albo za krótki, albo za długi..
Wcześniej nie myślałem, że będę miał taki problem z wyborem projektora, ale życie mi pokazało jak bardzo się myliłem hehe.

Ten jest "za długi" na moje 4m i 92".

Witam,

Co rozumiesz przez "za długi na moje 4m i 92""? Zastanawiam się nad tym modelem, a chciałem go ustawić mniej więcej w takiej odległości od ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marcin1982 napisał:

Witam,

Co rozumiesz przez "za długi na moje 4m i 92""? Zastanawiam się nad tym modelem, a chciałem go ustawić mniej więcej w takiej odległości od ekranu.

Cześć, 
@marcin1982 chodziło mi o dane z "kalkulatora" (na stronie: http://www.projectorcentral.com/projection-calculator-pro.cfm). Wybierałem model projektora i porównywałem rekomendowane odległości przy parametrach które chciałem uzyskać (odległość od ekranu oraz jego wielkość).

Patrz na zrzut ekranu poniżej - co prawda to nie ten model, ale tam nie ma 6700, był model na USA ale nie pamietam teraz nazwy modelu tego amerykańskiego odpowiednika. 

Zaznaczyłem na czerwono te miejsca o które mi chodziło - jak ustawiałem odległość i rozmiar ekranu, to nie mieściłem się w tym niebieskim polu.

5aa65b9b9d1c9_Zrzutekranu2018-03-1211_47_40.thumb.png.72368b1eef7698697dac1d9a31a22eb9.png

 

Nie jestem specjalistą, więc jakoś tak trochę się bałem ryzykować.
Ostatecznie stanęło i tak na innym modelu epsona, więc do tego już nie wracałem.

Jeśli ktoś inaczej interpretuje te dane to poprawiać mnie, chętnie się dowiem czegoś nowego :)

Edytowane przez USS-SMAUG
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, USS-SMAUG napisał:

Cześć, 
@marcin1982 chodziło mi o dane z "kalkulatora" (na stronie: http://www.projectorcentral.com/projection-calculator-pro.cfm). Wybierałem model projektora i porównywałem rekomendowane odległości przy parametrach które chciałem uzyskać (odległość od ekranu oraz jego wielkość).

Patrz na zrzut ekranu poniżej - co prawda to nie ten model, ale tam nie ma 6700, był model na USA ale nie pamietam teraz nazwy modelu tego amerykańskiego odpowiednika. 

Zaznaczyłem na czerwono te miejsca o które mi chodziło - jak ustawiałem odległość i rozmiar ekranu, to nie mieściłem się w tym niebieskim polu.

5aa65b9b9d1c9_Zrzutekranu2018-03-1211_47_40.thumb.png.72368b1eef7698697dac1d9a31a22eb9.png

 

Nie jestem specjalistą, więc jakoś tak trochę się bałem ryzykować.
Ostatecznie stanęło i tak na innym modelu epsona, więc do tego już nie wracałem.

Jeśli ktoś inaczej interpretuje te dane to poprawiać mnie, chętnie się dowiem czegoś nowego :)

Dzięki za odpowiedź. Ja sprawdzałem "epsonowym" kalkulatorem z ich oficjalnej strony i tamte obliczenia dały mi wynik ok 120". Z tym, że odległość rzutu u mnie będzie wynosić minimum 4.1m.

Możesz zdradzić na jaki model Epsona ostatecznie się zdecydowałeś? Ja nadal się waham między EH-TW6700 a Sony VPL-HW45ES.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marcin1982 napisał:

Dzięki za odpowiedź. Ja sprawdzałem "epsonowym" kalkulatorem z ich oficjalnej strony i tamte obliczenia dały mi wynik ok 120". Z tym, że odległość rzutu u mnie będzie wynosić minimum 4.1m.

Ja sprawdzałem po wielkości ekranu. Miało być max 92" - więcej nie chciałem i do tej wielkości musiałem się dopasować.

2 godziny temu, marcin1982 napisał:

Możesz zdradzić na jaki model Epsona ostatecznie się zdecydowałeś? Ja nadal się waham między EH-TW6700 a Sony VPL-HW45ES.

Kiedy pisałem tamtego posta byłem na początku moich poszukiwań, które to związane były z rozbudową domu. Czyli było to bardzo wczesne stadium moich poszukiwań, ale chciałem się przygotować do tego już w trakcie remontu. Ostatecznie stanęło na tym z którego wrzucałem zrzut - EH-TW9300. Jeszcze go nie mam (choć miałem już mieć jakieś 2 tyg temu). W kwestii wyboru nic się już nie zmieni. Model pozostanie, tylko odwleka się to w czasie "trochę" :(

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy któryś z Was testował może tego Epsona EH-TW6700 ale w momencie kiedy materiał przekazywany był dzięki WiHD ? Zbliża mi się duży remont i z żoną stwierdziliśmy, że nie bedziemy kupować TV a co za tym idzie postawilismy na projektor. Mam 3 mankamenty. Po pierwsze kable ... dlatego pytam czy ktos testowal to WiHD. Projektor bedzie oddalony w przyblizeniu 4 m od stacji, ma na stałe wisieć pod sufitem. Drugi problem to to jakie polecili byście farby ekranowe ? Salon bedzie pomalowany na szaro wiec szara farba ekranowa mogla by byc, po za tym z tego co wyczytałem do tego projektora bylo by to nawet lepsze rozwiazanie. Ktos mogłby to potwierdzic lub napisac co bylo by lepsze ? A trzeci mankament to lampa. Bedzie to moj pierwszy projektor i tak naprawde nie moge sobie za bardzo wyobrazic jaka zywotnosc ma lampa. Wiem, ze czas jest podany ale ile czasu u Was uzytkownikow tego sprzetu taka lampa dziala ? Z gory dzieki za odpowiedz :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie cze ten epson to będzie optymalny wybór w granicach  pięciu tysięcy złotych? Przeczytałem wszystkie testy i wypowiedzi na forum dotyczące projektorów do 7 tyś.  Wiem że można  by dołożyć  do 7300 i tak dalej a najlepiej do 9300 ale nie samym projektorem  człowiek żyje. Chcę kupić najlepszą jakość w stosunku do ceny. Jeżeli chodzi o projektory 4k to rozdzielczość kusi jednak z tego co przeczytałem to wszystkie mają bardzo słaby kontrast.  Z drugiej strony można czekać ale dobre nowości będę pewnie dosyć drogie i w ten sposób to nigdy nic nie kupię.  Zwykły salon,  szare ściany,  biały sufit,  roleta w oknie.  Oglądanie głównie po zmroku. Projektor od ekranu 4,4m. Myślę tylko o nowym sprzęcie. 

Edytowane przez boood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Wiem że najlepiej byłoby kupić tw 7300. Jednak to dopłata około 60 procent ceny tw6700.  Z drugiej  strony znając potencjały różnych sprzętów audio-wideo wątpię abym zobaczył 60 procentową  różnice w obrazie na korzyść tw 7300. Moim skromnym zdaniem będzie to około 15% lepsza jakość obrazu głównie w kontraście i czerniach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proszę aby kolega podał jaki projektor DLP w granicach pięciu tysięcy złotych będzie miał ogólnie lepsza jakość obrazu niż epson 6700. Za LCD przemawia 120hz (dodawanie klatek) jak i brak tęczy.  Ale pomijając te dwa plusy to co kolega by polecił? Nie zależy mi konkretnie na kontraście i czerniach tylko i wyłącznie. Zależy mi na ogólnie dobrej jakości obrazu w stosunku do wydanych pieniędzy. 

Edytowane przez boood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Czy ten projektor nie będzie za jasno świecił w trybie ekonomicznym w pomieszczeniu o wymiarach 329 x 344 x 254 cm (długość x szerokość x wysokość) przy odległości obiektywu od ekranu 292 cm, co daje około 100"?

Obecnie mam EH-TW5300 i przy tych samych parametrach, lecz w trybie normalnym jasność jest do zaakceptowania.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi rozwiać wątpliwości. Czy ten projektor po podłączeniu do ps4 pro powinien wyświetlacz kolory w 8 czy 10 bit?
W specyfikacjach zawarta jest informacja o 10bit  natomiast moj projektor wyświetla 8bit. Jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...