Skocz do zawartości
kinder

Zestaw audio 7.1.4 + elektronika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuje pomocy w doborze głośników i elektroniki do kina domowego. W czerwcu przewidziałem przebudowę domu chciałbym zaadoptować system 7.1.4 do salonu i nie tylko :D
Mam dylemat nie wiem na co się zdecydować myślę nad dwoma zestawami :

1) Monitor Audio Gold
- Gold 300 /X2
- Gold C350 /X1
- Gold W15 /X1
- WT380-IDC /X4 - instalacyjne montowane bezpośrednio w ścianie
- CT280 /X4 - sufitowe 

2) Kef R Series
- R900 /X2
- R600c /X1
- R400b /X1
- Ci4100QL-THX /X4 - instalacyjne montowane bezpośrednio w ścianie
- Ci200QR /X4 - sufitowe

Salon ma 45mk (10x4,5)
Kino 60% / Stereo 40%

Co do głośników instalacyjnych nie będę miał dużo miejsca w salonie po bokach stąd pomysł na instalacyjne. Co myślicie o takim pomyśle  ? 

Co byście wybrali który zestaw 1 czy 2  ? 

Co do elektroniki będę chciał kupić  ( procesor + końcówkę + wzmacniacz ). Co dobrze zagra z takimi setami ? 

 

W salonie będzie jeszcze projektor + ekran 


z góry dzięki za pomoc ;-)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić odsłuch. W ciemno nie kupiłbym głośników

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez odsłuchu (jak napisał kolega powyżej) nie ma co polecać. Poza tym słuchać trzeba by było w salonie Twoim nie sklepie, na zasilaniu jakie masz/będziesz miał. Bardzo dobry pomysł na dzielenie sekcji wzmacniajacej.

Z moich doświadczeń ze średnia półka MA wynika, że to kiepskie i przereklamowane granie - góra ostro, dół mocno, środka brak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stawiasz na te zestawy powinieneś ich gdzies posłuchać i na tej podstawie podjąć decyzję. Najlepiej oczywiście w docelowym pomieszczeniu odsłuchowym.

Jesli dokonasz wyboru i zainstalujesz system w swoim pomieszczeniu to wtedy odsłuchuj u siebie po kolei amplitunery czy zestawy procesor + koncówki mocy.

Nie wiem czego oczekujesz od systemu kina domowego i od stereo i jaki masz budget. Jaki sprzęt masz teraz?

System głosników 7.2.4 grający w mojej ocenie bardzo dobrze to wydatek ok. 20.000 złotych. Drugie tyle to procesor i wzmaki. Do systemu głosników z tej pólki nie nalezy kupować amplitunera.

 

To jest tylko dobra część wiadomości. Druga jest taka, że system do kina domowego nie nadaje się do słuchania stereo. Mam na mysli przede wszystkim elektronikę. Nawet tą drogą. Jeśli uprzesz się , żeby to połączyć to kup najlepsze głosniki frontowe na jakie cię stać i jakie ci sie podobają. Do tego dokup resztę głośników o ile to możliwe z tej samej stajni. Potem amplituner do kina i dodatkowy dedykowany wzmak do stereo. Do tego przełącznik do kabli głośnikowych na fronty.

Najlepiej jednak odseparować całkowicie system do kina i do stereo.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmcomp napisał:

Drugie tyle to procesor i wzmaki. Do systemu głosników z tej pólki nie nalezy kupować amplitunera.

"Ręcami i nogamy"  podpisuję się pod tą uwaga. Głośniki z tej półki nie zadowolą się byle czym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do muzyki to słucham zazwyczaj rock, pop, akustyczna gitara i takie klimaty :) Co do elektroniki to obecnie posprzedawałem wszystko więc będą zakupy większe :) . Planuję zakupić końcówkę + procesor + wzmacniacz żeby zasilić fronty a jednocześnie mieć jak najlepsze stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiej muzy posłuchał bym jeszcze B&W, paradigm I inne

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, kinder napisał:

Witam,

Potrzebuje pomocy w doborze głośników i elektroniki do kina domowego. W czerwcu przewidziałem przebudowę domu chciałbym zaadoptować system 7.1.4 do salonu i nie tylko :D
Mam dylemat nie wiem na co się zdecydować myślę nad dwoma zestawami :

1) Monitor Audio Gold
- Gold 300 /X2
- Gold C350 /X1
- Gold W15 /X1
- WT380-IDC /X4 - instalacyjne montowane bezpośrednio w ścianie
- CT280 /X4 - sufitowe 

2) Kef R Series
- R900 /X2
- R600c /X1
- R400b /X1
- Ci4100QL-THX /X4 - instalacyjne montowane bezpośrednio w ścianie
- Ci200QR /X4 - sufitowe

Salon ma 45mk (10x4,5)
Kino 60% / Stereo 40%

Co do głośników instalacyjnych nie będę miał dużo miejsca w salonie po bokach stąd pomysł na instalacyjne. Co myślicie o takim pomyśle  ? 

Co byście wybrali który zestaw 1 czy 2  ? 

Co do elektroniki będę chciał kupić  ( procesor + końcówkę + wzmacniacz ). Co dobrze zagra z takimi setami ? 

 

W salonie będzie jeszcze projektor + ekran 


z góry dzięki za pomoc ;-)  

Witaj,

Mam akurat MA GX200 jako fronty, GX350 jako central. Napędzam je Marantzem 7010. Słuchałem też 300tek ale zdecydowałem się na 200tki ze względu na metraż 30m. Koncerty + filmy na proju robię nałogowo. Wszystko zależy od Twoich upodobań, preferencji czy ucha nietoperza;-) Mnie ten kolejny setup wystarczy na kilka lat + instalacja 4xMA w suficie na wiosnę;-)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...