Skocz do zawartości
gianni_zambrotta

Telewizor 50" do sportu i filmów do 2800 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Pokój ok. 18m2.

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3m.

3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Głównie na wprost lub niewielki kąt, bardziej zależy mi na czerni niż na kątach.

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Będzie stać.

6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku, ale od strony wschodniej, a do południa telewizor jest bardzo mało używany, brak rolet lub zasłonek.

7. Jaki masz obecnie telewizor? Stary kineskop Panasonica

8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Zależy mi najbardziej na natywnej matrycy 100/120, jakości obrazu i czerni .

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? HD.

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Głośniki komputerowe Logitech Z-906 poprzez zewnętrzną kartę dźwiękową pod USB Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro, laptop, USB z filmami, serialami.

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 3-5h niecodziennie.

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Brak preferencji.

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, głównie mecze piłkarskie, filmy/seriale.

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Jest mi to obojętne.

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Póki co nie i nie przewiduje zakupu konsoli.

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczory, noce.

17. Preferencje co do wielkości? 48-55" z preferencją 50".

18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nieintuicyjną obsługa, słaba jakość obrazu oraz zawieszające sie oprogramowanie.

19. Preferencje co do marki? Brak.

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Niepotrzebne. 

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2800zł z malymi widełkami do 200 zł jeśli warto jest dopłacić, raczej na raty.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Za wiele o tym nie wiem, ale jak najbardziej jeśli jest to warte zrobienia.  

Zdecydowanie najbardziej zależy mi na wspomnianym odswieżaniu, gdyż jestem pasjonatem sportu. Chętnie znalazłbym też Smart TV, aby dało podłączyć się wspomniane wyżej nagłośnienie kupione kilka lat temu po mega atrakcyjnej cenie (grzechem było nie skorzystać). Upstrzyłem sobie jeden TV zbierający świetne opinie Panasonic TX-50DS630E idealnie mieszczący się w zakładanej kwocie. Wcześniej myślałem o Samsungach, ale nie ma już nic ciekawego z matrycami 100/120, były też Philipsy, ale boje się problematycznego Androida, który zbiera w TV tej marki niepochlebne opinie. Matryca raczej VA.

Z zakupem mogę sie wstrzymać o ile to się opłaci czekając na modele z 2017r., chociaż z drugiej strony boję się, że producenci całkowicie wyeliminują FHD z matrycą 100/120 w 2017, a 4k jest za drogie dla mnie z taką matrycą.

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

tx-50ds630e to bardzo dobry telewizor.Test  telewizora i komentarze sa na forum.W innych  testach ds630 tez ma dobre recenzje.Poziom czerni na dobrym poziomie.

https://www.youtube.com/watch?v=ILDV0OgVfGw

http://www.tvtest.pl/panasonic-50ds630e-test/

 

 Jesli chodzI  o nowe modele telewizorow  to prawdopodobnie w telewizorze 49ES600 - Full HD, bedzie  panel 120HZ ale trudno przewidziec jak bedzie cena.Na poczatku zawsze jest najwyzsza.

https://forum.setcombg.com/panasonic-телевизори/58651-panasonic-телевизори-2017-a-3.html

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
tx-50ds630e to bardzo dobry telewizor.Test  telewizora i komentarze sa na forum.W innych  testach ds630 tez ma dobre recenzje.Poziom czerni na dobrym poziomie.

http://www.tvtest.pl/panasonic-50ds630e-test/
 
 Jesli chodzI  o nowe modele telewizorow  to prawdopodobnie w telewizorze 49ES600 - Full HD, bedzie  panel 120HZ ale trudno przewidziec jak bedzie cena.Na poczatku zawsze jest najwyzsza.
https://forum.setcombg.com/panasonic-телевизори/58651-panasonic-телевизори-2017-a-3.html

A jest jakis inny telewizor, ktory mu dorowna ? Jaki jest najlepszy wybor jesli chodzi o 4k z matryca 100 lub 120 hz ?

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do  3000 zl bardzo trudno bedzie kupic telewizor 4k z panelem 120hz.

Z panelem  120hz  4k  jest panasonic dx-50dx750e.Telewizor ma wysokie oceny w zagranicznych testach ,rekomendacje  kupna i dobre  komentarze.Przeczytaj testy na forum

Cytat z linku

https://hdtvpolska.com/forum/topic/39126-full-hd-czy-4k/

Witam, posiadam Panasonica 58dx750, kupiony w media markt za 5099. Telewizor kupiłem pod ps4 pro i filmy, miałem obawy czy poziom czerni będzie wystarczający, czy input lag nie będzie za wysoki w 4k HDR itd. Piszę moje subiektywne odczucia ale telewizor przerósł moje oczekiwania, czerń jest super a input lag nie odczuwalny, szczerze polecam ten tv. Miałem zamówiony sony 55xd93 ale dopłata 1400 zł nie wydawała mi się rozsądna..nie żałuje, ten Panasonic jest rewelacyjny. sprawdź, na pewno będziesz zadowolony.

Z panelem  60 hz  4k   i dobrymi wynikami w testach  jest panasonic tx-50dx700e, DXM710,DXU701

https://hdtvpolska.com/forum/topic/39023-tv-z-dobrym-dzwiękiem-50/

 

Przepraszam, byłem w szoku jak pisałem wcześniej. Jest ciut większy niż się wydawał na stoisku obok innych, matryca 50" ma prawie 4x wiekszą powieszchnię niż mój dotychczasowy SHARP - i to jest ta masakra. Co do samego Panasonica, trochę mnie denerwują długie stopy bo TV stoi teraz jakieś 25cm od ściany, a z tyłu wieje pustką  , ale za to mała szansa że ktoś wywróci TV. Fajna jest możliwość różnego ustawienia stopek - 4 rodzaje. W odróżnieniu do DX700, w DXM710 stopy są plastikowe ale wg. mnie wyglądają lepiej.  Ramka jest cieniutka i robi naprawdę fajne wrażenie.

Filmy HD wyglądają bardzo dobrze, teraz dopiero wiem co to szczegółowy obraz. Do późna siedziałem i oglądałem dema 4k z YT - kolory żywe soczyste, czerń idelana przy lekkim ledowym wieczornym świetle. Przy zgaszonym widać było w mocno czarnych scenach lekkie artefakty (nie wiem jak to fachowo nazwać - obszary szarości, które na pewno nie powinno być widać. Może to wina źródła YT). Kanały SD też ok, nie ma pikseli na granicach kontrastujących obiektów, czego się obawiałem bo widziałem na marketowym TV u rodziców. Tak jak piszesz, ze względu na rozdzielczość na małym TV wrażenie było że SD były lepsze w odbiorze.

Co do dźwięku, o który mi chodziło to stwierdzam, że nie jest najgorzej, ale tak jak pisaliście fizycznie ciężko zmieścić fajne głośniki w obudowie która ma jakieś 4cm na dole. Mój stary sharp miał chyba z 12cm grubości i tam były na prawdę fajne głośniczki, które grały lepiej. Ogólnie do oglądania seriali, bajek czy wiadomości starczą. Filmy czy muzykę trzeba puścić przez Hi-Fi.

Jak się pobawię apkami to może jeszcze coś skrobnę. 

Najlepszy był sprzedawca w Satrunie: " a dlaczego ten Panasonic, tu ma Pan LG który jest lepszy..." 

Dzięki za radę. Fajny sprzęt jak dotąd.

 

--------------------------------------

TX-50DXU701.

Małe podsumowanie:
+ świetne odwzorowanie i nasycenie kolorów,
+ dobry kontrast, ciemne sceny w filmach wyglądają naprawdę nieźle,
+ firefox OS bez problemu znajduję urządzenia w sieci NAS itp.
+ nie było filmu w 4K którego by mi Panasonic nie uruchomił

 

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do  3000 zl bardzo trudno bedzie kupic telewizor 4k z panelem 120hz.
Z panelem  120hz  4k  jest panasonic dx-50dx750e.Telewizor ma wysokie oceny w zagranicznych testach ,rekomendacje  kupna i dobre  komentarze.Przeczytaj testy na forum
Cytat z linku
https://hdtvpolska.com/forum/topic/39126-full-hd-czy-4k/
Witam, posiadam Panasonica 58dx750, kupiony w media markt za 5099. Telewizor kupiłem pod ps4 pro i filmy, miałem obawy czy poziom czerni będzie wystarczający, czy input lag nie będzie za wysoki w 4k HDR itd. Piszę moje subiektywne odczucia ale telewizor przerósł moje oczekiwania, czerń jest super a input lag nie odczuwalny, szczerze polecam ten tv. Miałem zamówiony sony 55xd93 ale dopłata 1400 zł nie wydawała mi się rozsądna..nie żałuje, ten Panasonic jest rewelacyjny. sprawdź, na pewno będziesz zadowolony.
Z panelem  60 hz  4k   i dobrymi wynikami w testach  jest panasonic tx-50dx700e, DXM710,DXU701
https://hdtvpolska.com/forum/topic/39023-tv-z-dobrym-dzwiękiem-50/
 
Przepraszam, byłem w szoku jak pisałem wcześniej. Jest ciut większy niż się wydawał na stoisku obok innych, matryca 50" ma prawie 4x wiekszą powieszchnię niż mój dotychczasowy SHARP - i to jest ta masakra. Co do samego Panasonica, trochę mnie denerwują długie stopy bo TV stoi teraz jakieś 25cm od ściany, a z tyłu wieje pustką  , ale za to mała szansa że ktoś wywróci TV. Fajna jest możliwość różnego ustawienia stopek - 4 rodzaje. W odróżnieniu do DX700, w DXM710 stopy są plastikowe ale wg. mnie wyglądają lepiej.  Ramka jest cieniutka i robi naprawdę fajne wrażenie.
Filmy HD wyglądają bardzo dobrze, teraz dopiero wiem co to szczegółowy obraz. Do późna siedziałem i oglądałem dema 4k z YT - kolory żywe soczyste, czerń idelana przy lekkim ledowym wieczornym świetle. Przy zgaszonym widać było w mocno czarnych scenach lekkie artefakty (nie wiem jak to fachowo nazwać - obszary szarości, które na pewno nie powinno być widać. Może to wina źródła YT). Kanały SD też ok, nie ma pikseli na granicach kontrastujących obiektów, czego się obawiałem bo widziałem na marketowym TV u rodziców. Tak jak piszesz, ze względu na rozdzielczość na małym TV wrażenie było że SD były lepsze w odbiorze.
Co do dźwięku, o który mi chodziło to stwierdzam, że nie jest najgorzej, ale tak jak pisaliście fizycznie ciężko zmieścić fajne głośniki w obudowie która ma jakieś 4cm na dole. Mój stary sharp miał chyba z 12cm grubości i tam były na prawdę fajne głośniczki, które grały lepiej. Ogólnie do oglądania seriali, bajek czy wiadomości starczą. Filmy czy muzykę trzeba puścić przez Hi-Fi.
Jak się pobawię apkami to może jeszcze coś skrobnę. 
Najlepszy był sprzedawca w Satrunie: " a dlaczego ten Panasonic, tu ma Pan LG który jest lepszy..." 
Dzięki za radę. Fajny sprzęt jak dotąd.
 
--------------------------------------
TX-50DXU701.
Małe podsumowanie:
+ świetne odwzorowanie i nasycenie kolorów,
+ dobry kontrast, ciemne sceny w filmach wyglądają naprawdę nieźle,
+ firefox OS bez problemu znajduję urządzenia w sieci NAS itp.
+ nie było filmu w 4K którego by mi Panasonic nie uruchomił
 

No dobra dajmy juz spokoj z 4k, za drogie, skupmy sie na FullHD, czy jest jakas alternatywa dla wspomnianego wczesniej Panasa FHD ? Czy absolutnie jest najlepszy w tej cenie ?

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sony  model z linku ale to telewizor z roku 2015.Wszystkie telewizory sony full-hd z roku  2016 posiadaja panel 60hz
 
https://hdtvpolska.com/forum/topic/35389-test-sony-w755c-w805c-w809c-w855c-55-android-tv-full-hd/
 

Kurcze, jeszcze jedna rzecz mnie niepokoi, gdzie niegdzie informacje, ze ten Panas to ma 60hz a nie 120hz. Jakies poleszacze ponoc poprawiaja obraz. To w koncu jak z tym jest ?

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze nie jest po angielsku, a znasz moze jakas strone ze spisem wszystkich telewizorow z 2016 roku, ktore posiadaja matryc 100 lub 120 hz ?

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ну да, теперь всё ясно. Отлично окаянный. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tv ma być głównie do sportu, do oglądania w nocy i w rozmiarze 50'' to pozostaje chyba tylko ten Panas DS630,  ewentualnie gdybyś zszedł nieco w dół do 43'' to niedawno znowu są dostępne udane modele Sony 100hz VA, z przed dwóch lat :

http://allegro.pl/lcd-sony-45593?string=KDL 43W805&bmatch=s0-ele-1-4-1018

Inne ewentualności to poczekać na info o nowym Panasie ES600, albo poczekać na nowe modele LG 100HZ ale IPS.

Nowe modele na ten rok które są 4K VA 100hz, będą się zaczynać od ponad 6500 zł.

 

 

 

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ma jakies roznice w stosunku do DS ? Lepiej CS czy DS ? Wlasnie, moze jeszcze jakies dostepne modele z 2015r. sa godne polecenia ?

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panasonic 50CS630E  to model telewizora z  2015 roku.Posiada panel 120hz,
http://www.displayspecifications.com/en/model/2e8925e
 

Mam jeszcze pytanie, czy model Samsung UE50J6240 oraz przede wszystkim Sony KDL-50W805C beda lepszymi wyborami ? Jesli tak to ktory i czy sie to oplaca ?

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...