Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Panowie, jesli nie planuje miec zadnych zrodel 4K, to jest sens w ogole wchodzic w taki TV? Chce kupic nowy TV w zakresie 55-65", ogladac bede z 2,5m, wiec wg kalkulatora zobaczylbym roznice miedzy 1080p, a 4K, ale jesli i tak bede mial material max 1080p, to obstawiam, ze i TV Full HD bedzie lepszym wyborem. Mam racje?

Swoja droga, to sa normalnie dostepne jakies godne polecenia modele FullHD, czy tez producenci przestawili sie na 4K, a w FullHD zostaly tylko lowendy albo koncowki staroci?

Edytowane przez embrion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest dostępność fajnych modeli z matrycami 120hz natywnymi full hd, jeżeli ci na tym zależy. Są z 2015 roku, i większość modeli tylko jakieś powystawowe.

  • Panasonic 55cs630
  • Sony 55W755C 55W756C 55W805C 55W807C 55W809C 
  • LG 55LF652
  • Samsung 55j6200 55j6300 60j6240

Full hd 65'' bym nie brał, za duży, już wtedy konkretnie widać piksele. Najlepiej oceń to oglądając tv w sklepie.

Z tych tv to co jest dostępne jako nowe w sklepach to bodaj sony 809c (ale drogo z 3800zł) i samsung ten 60j6240, ten model jest , ciekawa opcja, był w tym roku już w promocjach poniżej 3000zł.

Jeszcze jest oled, chyba najlepszy full hd na rynku, lg 55eg910v / 55eg9100, ale jest wyraźnie droższy od konkurencji (5k).

Ostatnia kwestia to jakie masz wymagania odnośnie funkcji telewizora. Nie wszystkie te modele mają np. wbudowany tuner satelitarny, i jeżeli używasz dekodera na kartę, to przy modelu z tunerem, można wtedy z niego zrezygnować, i mieć wszystko z jednego pilota z jednego urządzenia (tv).

Edytowane przez ae1337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci nie produkuja juz niczego nowego w FullHD?  Nie chce wchodzic w 2 letnie rozwiazania (stosowane procesory, jakies uklady skalujace itd.)

Jesli chodzi o wejscia TV, to wykorzystywalem tylko 1 HDMI i przez pewien okres CI Interface. Aktualnie calosc doprowadzam przez HDMI idace z amplitunera. Nie potrzebuje DVB-S, najpewniej -C tez. Zalezy mi tylko o nowych, sensownych technologiach. Nie dbam o brak rzeczy, ktore np podczas kalibracji i tak sie wylacza.

Co do 120Hz, to mowimy o tym samym co kiedys sztucznym poprawianiu plynnosci/generowaniu klatek, czy realnym podwyzszonym odswiezaniu przydatnym np. w grach? Ogladajac TV albo film nie lubie efektu "teatru/opery mydlanej", a sportu nie ogladam, stad jesli chodzi tylko o "uplynnianie" obrazu, to chyba nie musze sie przyjmowac brakiem 120 Hz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic ds630 telewizor full hd z zeszłego roku. Bardzo dobre wyniki w testach i bardzo dobre opinie. Jednak to chyba tylko 50 cali. Nic więcej raczej nie znajdziesz. Wczoraj nabyłem Sansunga KU6470, tani i jak dla mnie bardzo fajny tv z ładnym obrazem. I jest to 4K i moim zdaniem jest sens zakupu. Programy, filmy itp z nc+ idą bardzo ładnie. Gry rewelacja. HDR choć podstawowy dla mnie ok. O korzystaniu z neta, przeglądarki to chyba nie muszę pisać iż rozdzielczość 4K przebije full hd. Sam wybierz. Ja nastawiam się głównie na gry i niski input lag ale jestem mile zaskoczony ogólną dobrą jakością obrazu.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jeśli dzisiejsze konstrukcje przyzwoicie upscaluja, to czemu nie. Bede musial się przejść z czymś 720p do sklepu na test. 

Co do gier, to grasz natywnie w 4K? Głównie tutaj boję się, że obraz będzie taki sobie jeśli nie podam mu natywnej rozdzielczości, a karty graficznej pod generowanie 4K nie mam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na ps4 i korzystam z trybu gra. W innych trybach input lag jest zbyt duży. Ale tryb gra jest bardzo dobry. Nie wiem jak sytuacja z PC.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps4 natywnie wysyła z tego co pamiętam 1080p, a i to nie zawsze, wiec jesli mówisz, że jest wręcz bdb, to o PC się nie boję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie masz się co obawiać.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Teraz leci u mnie tvn24 hd z nc+ z załączonym tym pseudo hdr+ i jestem w lekkim szoku jeśli chodzi o jakość obrazu. Pozytywnym.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Można sobie tylko wyobrazić co zrobiłby tv z wyższej półki czyli samsung KS7000 czy Panasy serii 750 i wyższej. No ale kasa to raz i w moim przypadku lag czyli Panasy out.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, rgomez napisał:

 Wczoraj nabyłem Sansunga KU6470, tani i jak dla mnie bardzo fajny tv z ładnym obrazem. I jest to 4K i moim zdaniem jest sens zakupu. Programy, filmy itp z nc+ idą bardzo ładnie. Gry rewelacja. HDR choć podstawowy dla mnie ok. 
 

Bo to bardzo dobry (uniwersalny) tv, szczególnie biorąc pod uwagę jego rozsądną wycenę. Zdecydowanie kupowanie dziś czegoś innego niż 4k jest chyba niezbyt rozsądne, choćby dlatego, że w 4k siedzą nowsze bebechy a i skanowanie obrazu robi doskonała robote przy dobrym sygnale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o 4K, to celuje wlasnie w te polke TV, ktore wymieniles. Pewnie stanie na Panasie albo ktoryms Sony, bo od Samsunga troche odstraszaja mnie raporty, o problemach z jakoscia wykonania.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga wertowalem forum pare dni temu i sporzadzilem taka luzna notatke. Powinienem cos jeszcze dorzucic do listy?

"

TX-58DX800 lub 700+ (750, 780)

Sony XD9305.
xd85?
stary KDL-65W855C

Samsung KS7000?
"

Tak jak pisalem, 55-65", budzet do ~5500 PLN, aczkolwiek mozemy celowac troche wyzej jesli warto, bo w Saturnie jest obecnie promo (do powiedzmy 7000 PLN).

Ogladac bede z 2,5m, zarowno TV w dzien, jak i filmy, czy okazjonalne gierki w nocy. Niestety okno z padajacym sloncem jest na przeciwko TV, wiec dobrze, zeby radzil sobie z tym.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę tak-- obraz Panasonic, jeżel gry okazjonalnie to lagi i inne rzeczy są w tym momencie mniej ważne. Może Sony , ale niech się bardziej obeznani wypowiedzą. Widziałem Samsunga KS700 i obraz robi wrażenie ( W sklepie).

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Panasonica 58dx750, kupiony w media markt za 5099. Telewizor kupiłem pod ps4 pro i filmy, miałem obawy czy poziom czerni będzie wystarczający, czy input lag nie będzie za wysoki w 4k HDR itd. Piszę moje subiektywne odczucia ale telewizor przerósł moje oczekiwania, czerń jest super a input lag nie odczuwalny, szczerze polecam ten tv. Miałem zamówiony sony 55xd93 ale dopłata 1400 zł nie wydawała mi się rozsądna..nie żałuje, ten Panasonic jest rewelacyjny. sprawdź, na pewno będziesz zadowolony.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladna rekomendacja. Nie ma tragedii z katami? Nie mam na mysli ogladania pod katem 30st, ale niektorzy pisza, ze nawet drobne odchylenie od centralnego ogladania dosc mocno degraduje kolory.

Swoja droga dumam tez nad 55EG910V. Mam aktualnie plazme Panasonica (TX-P50ST60), a wyglada na to, ze OLED bije go na glowe pod wzgledem czerni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, doszedlem do wyboru pomiedzy LG oled55EG910V, Panasonic DX750 oraz Sony KD-55XD9305. Ewentualnie Samsung KS7000, ale raczej jest to ta sama klasa, co Panasonic, a w Panasie powinni obejsc sie bez przykrych jakosciowych niespodzianek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym  jeszcze kilka dni zaczekać na to co nowego pokaże Panasonic, nowa linia tv Panasonica na 2017 rok, zostanie pokazana na konwencji Frankfurt, Germany  2/15/2017 - 2/22/2017.  Może akurat będzie wielka niespodzianka z tym nowym typem matryc IPS z ogromnym kontrastem.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, dzieki za cynk. Zauwazylem, ze TX-58DX750E jest juz dosc slabo dostepne, wiec pewnie miejsce przygotowane pod nowa generacje. Jak szybko od premiery mozna oczekiwac, ze pojawia sie w sklepach w normalnej (bez "podatku od luksusu") cenie? Do marca jest promocja LG, ktora w polaczeniu z niedlugo konczaca sie promocja Saturna robi cene LG 55EG910V na poziomie 5K PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Panasonica DX750, jeżeli patrzymy normalnie z kanapy na wprost to nie ma żadnych problemów z kątami, jeśli staniemy obok kanapy to faktycznie kolory bledną. Telewizor zdecydowanie nie do oglądania pod większym kątem..ale jak już pisałem na wprost obraz jest bajeczny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, mmpeg-4 napisał:

Może akurat będzie wielka niespodzianka z tym nowym typem matryc IPS z ogromnym kontrastem.

Nawet jeśli będzie takowa premiera to ceny będą raczej wyższe niz niższe ( ponizej10 tys. zł za 58cali bym nie liczył).

10 godzin temu, embrion napisał:

O, dzieki za cynk. Zauwazylem, ze TX-58DX750E jest juz dosc slabo dostepne, wiec pewnie miejsce przygotowane pod nowa generacje. Jak szybko od premiery mozna oczekiwac, ze pojawia sie w sklepach w normalnej (bez "podatku od luksusu") cenie? Do marca jest promocja LG, ktora w polaczeniu z niedlugo konczaca sie promocja Saturna robi cene LG 55EG910V na poziomie 5K PLN

Jeśli masz jasny salon, albo liczysz na ładny obraz na oledzie przy słabym sygnale to możesz sie mocno zdziwic. Natomiast w przeciwnym przypadku OLED będzie sympatycznym towarzyszem (choć nie bez wad).

Jeżeli teraz jest premiera to w sklepach pewno w okolicach polowy kwietnia. Bez podatku od luksusu to pewno gdzieś w październiku/listopadzie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10K zdecydowanie nie planuje placic, wiec i w tej sytuacji nie mam co sie ogladac na premiere.

Sygnalu tragicznego nie mam. Cyfrowa Netia (na poziomie NC+), gry przynajmniej w 1080p, a filmy 1080p lub dobre wagowo 720p. Na slynnym ST60 zle nie jest, a ponoc nowoczesne TV upscaluja jeszcze lepiej i nawet SD jest znosne.

Slonce besposrednio swieci mi na TV tylko z rana. Pozniej juz jest "spokoj". Mam na scianie wieszak z mozliwoscia obracania TV, wiec daje mi to pewne pole do manewrow.

 

Przeczytalem testy wszystkich trzech i oczywiscie kazdy ma swoje wady:

Na LG 55EG910V polowa bialego wpada w czerwony (nie wiem na ile to widac poza planszami testowymi) i ma problemy ze szczegolami w ciemnych scenach.

Z kolei Panasonic i Sony cierpia na typowe problemy VA (slabe katy, slaby czarny), a Panasonic dodatkowo na bardzo nierowny bialy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesne TV upscale robią lepiej tylko wtedy kiedy zachodzą dwa warunki jednocześnie - gesty sygnał + matryca 4k. Przy SD obowiązuje stara zasada "z g... bata nie ukrecisz".

Przy Sony i Panasonicu to wadą są katy, ale nie czerń (VA). Natomiast biel na obu powinna być przynajmniej dobra, nierówność może źle świadczyć o danej sztuce (niekupować takiej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale takie 720p z zalozenia lepiej bedzie wygladalo upscalowane na matryce 1080p, niz 4K, bo nie trzeba "az tak powiekszac". No chyba, ze cos mi umyka.

Co do czarnego, to faktycznie lepszy w por do IPS, ale do plazm, czy OLEDow, to startu raczej nie maja? W tescie zarowno 750, jak i 800 widac, ze nierownosc jest dosc spora. Skrajnie -50/-65% od feferencji. Jesli taka wyszla w dwoch roznych modelach, to albo dystrybutor mial duzego pecha wybierajac je do testu, albo po prostu "ten typ tak ma"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, embrion napisał:

10K zdecydowanie nie planuje placic, wiec i w tej sytuacji nie mam co sie ogladac na premiere.

Sygnalu tragicznego nie mam. Cyfrowa Netia (na poziomie NC+), gry przynajmniej w 1080p, a filmy 1080p lub dobre wagowo 720p. Na slynnym ST60 zle nie jest, a ponoc nowoczesne TV upscaluja jeszcze lepiej i nawet SD jest znosne.

Slonce besposrednio swieci mi na TV tylko z rana. Pozniej juz jest "spokoj". Mam na scianie wieszak z mozliwoscia obracania TV, wiec daje mi to pewne pole do manewrow.

 

Przeczytalem testy wszystkich trzech i oczywiscie kazdy ma swoje wady:

Na LG 55EG910V polowa bialego wpada w czerwony (nie wiem na ile to widac poza planszami testowymi) i ma problemy ze szczegolami w ciemnych scenach.

Z kolei Panasonic i Sony cierpia na typowe problemy VA (slabe katy, slaby czarny), a Panasonic dodatkowo na bardzo nierowny bialy

Wcześniej w domu miałem dobry Tv-samsunga 40b650 ale jak wygląda dobra czerń to dopiero DX750 mi pokazał..czerń w panasonicu to jest zdecydowanie zaletą. Mój egzemplarz nie ma żadnych problemów z bielą czy równomiernością podświetlenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, trzeba bedzie zaczac sprawdzac organoleptycznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jak będzie wyglądać 720p - to proste porównywalnie. Osobiście korzystam z 1080i lub 1080p i to jeżeli jest dobre/geste lepiej (bez cienia wątpliwości) wygląda na  panelu 4k. 

Naturalnie VA poziom czerni najlepszych plazm to nie osiągnie natywnie, ale z system wygaszania potrafi czasem zawalczyc nawet z maszynami typu GT,VT 60 (tylko to niestety malo, który model potrafi).

Nie no aż tak źle z ta równomiernością nie jest, wynik w samym rogu nie przeszkadza na żywo, natomiast LCD w tanich modelach niestety na te średnie 10-15 się rozjezdzaja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...