Skocz do zawartości
Mazizz

65' do nowego salonu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Forumowiczów, jestem nowy , szczerze mówiąc to mój pierwszy post także w razie jakiegoś klopsa proszę omwyrozumiałość:))

Przeprowadziłem się z mieszkania do domku i potrzebuję Waszej pomocy odnośnie zakupu nowego tv. Może najpierw kilka danych:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Około 25m2 salon
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?  2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?  Przeważnie na wprost, rzadko się zdąża,że po niewielkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?  Nie ma jeszcze decyzji ale skłaniam się ku powieszeniu
6. Jak słońce świeci w pokoju? Są okna, słońce do godz 12 w południe
7. Jaki masz obecnie telewizor?  Stary poczciwy samsung 40' LCD, telewizor ma służyć w nowo powstałym salonie
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?  WSZYSTKO co możliwe
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?  UPC kablowa z dekodera
10 .Jakie urządzenia ? telewizja , bardzo rzadko PS3, bluray, 
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Ok 3-4h w tygodniu, na weekendy dłużej
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, sport( piłka ,żużel itp), seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Rzadko 
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? bardzo rzadko
16. Preferencje co do marki? Panasonic, Sony, lg
17. Preferencje co do wielkości?  65'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? 
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?  wieczór 95%
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?  15 tys
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? 3-5 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ?  Bardziej w smartfonie lecz jeżeli się spodoba to będę korzystał 

23. 3D? Nie używam 

Mam dwa egzemplarze na oku:

1. Panasonic 65DX900

2. LG 65B6j

wiem,że to dwie różne technologie, i ciężko mi się zdecydować, w dx900 fajny czysty obraz kontrast, w 65B6j piękna czerń. Czy warto inwestować już w  Oled-a ? Czy może poczekać do kwietnia , zobaczyć jaka cena B7? Czy brać Dx900. Brać nie brać brać nie brać, czekać nie czekać :)))))))) Tak myśle jak będę się kierował czy brać czy nie to nigdy nie kupię TV ponieważ co chwila nowy będzie wychodził. Proszę Bardzo o pomoc.

Oczywiście nie dodałem, że będę chciał profesjonalnie skalibrować u Maćka wybrany tv.

Ps. A może inne propozycje ? 

Pozdrawiam serdecznie z z góry Dziękuje Bardzo za podpowiedzi????

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oled na całego. Obraz jest zniewalajacy i to zupełnie inna liga. Jeszce takiej nie było. Zaryzykuj, nie pożałujesz.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeżeli się aż tak nie pali z zakupem nowego Tv, to może warto poczekać aż wjedzie nowa linia Sony Bravia na 2017 r. 

I łapać np. Okazję na Tv   BRAVIA ZD9 ;)

Panasonic DX900 to świetny model tz:

-Obraz

-Wykonanie jak na Japończyka przystało

Masz na portalu opis tego modelu z warsztatów... 

Ps. DX900 ma dostać aktualizację do DOLBY VISION? i HLG? 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem i oglądałem testy dx900 jak i B6j. I dlatego robię się coraz bardziej rozstrojony ....hehe. 

ZD9 cały czas drogi lecz według mnie tv porównywalny egzemplarz  do dx900.

 W tej mojej 40' samsunga piłki już nie widzę jak się kula muszę oczy mrużyć w ciekawych akcjach..... Hihi ...:))

Edytowane przez Mazizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Mazizz napisał:

W tej mojej 40' samsunga piłki już nie widzę jak się kula muszę oczy mrużyć w ciekawych akcjach..... Hihi????????????

He,he - dobre :) Ale co do tv - oba modele są bardzo fajne i oba dają duuuuzo frajdy z oglądania. Natomiast do jasnego salonu jednak LCD będzie lepszy, do oglądania wieczorem w zupełniej ciemności oledzik. Oled też nie jest aż taki super jak go nakarmić gorszym sygnałem -warto sobie sprawdzić przed kupnem jak wygląda obraz ze zwykłej tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba tak zrobię Xisiek,

Przeważnie oglądam wieczorkiem.

A ty co byś wybrał dla siebie jak byś stał przed takim dylematem?A może byś poczekał jeszcze trochę:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mazizz napisał:

I chyba tak zrobię Xisiek,

Przeważnie oglądam wieczorkiem.

A ty co byś wybrał dla siebie jak byś stał przed takim dylematem?A może byś poczekał jeszcze trochę:))

Szczerze ? Okej, to napiszę Ci bardzo szczerze - na dziś nic bym nie kupił. Dla mnie obecnie HDR się jeszcze nie uformował, a to bez dwóch zdań jest przyszłość i choć wiele osób tego jeszcze nie wie (no bo i niby skąd) to jest to rewolucja, która wcale nie zasądza się na max. jasności. 

Dla mnie tv powinien mieć Dolby Vision, HLG (taki HDR dla sygnału telewizyjnego) plus wsparcie dla HFR ( High Frame Rate) plus max jasność 2000nit i bardzo dużą rozpiętość tonalna aby ten HDR wspierać faktycznie na ekranie (a nie głównie na papierze)  - dziś nie istnieje taki tv. Oceniam, że najszybciej 2018 a może 2019. 

A jeżeli jesteś na musiku (40cali to chyba właśnie musik ;) to bym kupił oba - przetestował w zaciszu domowym przez kilka dni, spojrzał krytycznym okiem i wybrał ten co bardziej mi leży i ma mniej wad (oba mają). 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bardzo za szczery komentarz, tak zrobię jak radzisz, wezmę te egzemplarze , potestuję i wybiorę tego który oczko moje zdefiniuje jako odpowiedni. A za 2-3 lata kupię to co pisałeś. 

Oczywiście nie omieszkam poinformować jakie wrażenia po testowaniu na własnej skórze :)))

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000 nitów myślisz że każdemu taka moc spasuję, oczy jak dwu groszówki? :D

Teraz nikt nie patrzy jak co i gdzie jest zamontowane, jakie podzespoły odpowiadają danemu modelowi tym bardziej że gra toczy się o zakup wysokiego modelu TOP.

Ciekawe czy jakiś portal będzie miał jaja żeby zrobić ustawkę:

Sony OLED A1     vs     LG SIGNATURE OLED 2017

taka typowa walka na podzespoły(...)

Choćby do ostatniej zamontowanej malutkiej śrubki. 

;) 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Mazizz napisał:

Oczywiście nie omieszkam poinformować jakie wrażenia po testowaniu na własnej skórze :)))

Znakomicie, z przyjemnością poczytamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Robert_1988_KrK napisał:

Witam,

Jeżeli się aż tak nie pali z zakupem nowego Tv, to może warto poczekać aż wjedzie nowa linia Sony Bravia na 2017 r. 

I łapać np. Okazję na Tv   BRAVIA ZD9 ;)

Panasonic DX900 to świetny model tz:

-Obraz

-Wykonanie jak na Japończyka przystało

Masz na portalu opis tego modelu z warsztatów... 

Ps. DX900 ma dostać aktualizację do DOLBY VISION? i HLG? 

A skąd masz Robert info o aktualizacji DX900 do DV i HLG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem stąd mój znak zapytania na końcu(?)

Flagowiec Panasa z zeszłego roku bez takiego ważnego wsparcia?

eee raczej nie możliwe.

Panasonic jak na razie milczy w tej kwestii..

:unsure:

 

 

Na dniach może jakieś info pewniak na pokazie nowych VIERA Serie's na 2017 r.

Edytowane przez Robert_1988_KrK
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś szykują na ten rok,taki model powinien mieć wyżej wspomniane wsparcie.

"Pożyjom uwiżym":)))

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Robert_1988_KrK napisał:

Ciekawe czy jakiś portal będzie miał jaja żeby zrobić ustawkę:Sony OLED A1     vs     LG SIGNATURE OLED 2017

Naturalnie to prognoza nie pewność ale mam przekonanie, że obraz na obu będzie mocno zbliżony. Natomiast mam cichą nadzieję, że Sony jednak pokusi się o poprawienie uplynniacza. Tego przynajmniej bym oczekiwał odnosnie ich wkładu w dzieło konkurencji :)

5 minut temu, Robert_1988_KrK napisał:

Panasonic jak na razie milczy w tej kwestii..

:unsure:

No więc trzeba być tu ostrożnym, bo Panasonic czasem dziwnie postępuje w tematach aktualizacji o co osobiście mam żal, do tak dbajacego o obraz producenta.

26 minut temu, Robert_1988_KrK napisał:

2000 nitów myślisz że każdemu taka moc spasuję, oczy jak dwu groszówki? :D

Hehehe, no tak by było, ale tutaj jest ten mega ważny niuans HDR, o którym prawie w ogóle się nie pisze, bo mało kto to czuje. Tu chodzi o coś w deseń oto taki - teoria - ciemny kadr, powiedzmy piwnica, dużo czerni i granatu na ekranie, czyli potrzebna smolista czerń ( 0,002nit)  i dobra gradacja szarości i ktoś ze świeczka włazi do tej piwnicy powiedzmy 300nit i nagle ktoś wpada z latarka na mocnej diodzie i wali po tej piwnicy swiatlem 2000nit (punktowo, ekran w większości ciemniutki - te 0,002 plus szarości) szukając tego ze świeca :D Przy takim ujęciu mamy najprawdziwszy HDR z zakresem 1 000 000:1 i jest smakowicie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oled w jasnym salonie (duże okna i białe ściany) i absolutnie jest nieprawdą że ten TV tam się nie sprawdzi! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz konkretnie model Oleda?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

B6j jak i dx900 są w podobnej cenie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jeszcze wyższy model od 65B6j.
Jesteś zadowolony? Jak oglądanie sportu , o filmy nie pytam pewnie bajeczna czerń


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba telewizory mają obszerne wątki na forum - poczytaj, dużo się dowiesz. Ja zdecydowałem się na B6J i jestem w 100% zadowolony, na nowo odkrywam stare filmy, jasność jest wystarczająca, większa w ciemnym pomieszczeniu mogłaby razić. Czerń rewelacyjna. Czekać na coś lepszego można w nieskończoność, w tym roku chyba nie warto bo żaden z zaprezentowanych kilka tygodni temu modeli nie jest rewolucją, tylko ewolucją. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za obiektywną podpowiedź:)))
Ja również często oglądam sport - piłkę żużel itp. Dlatego potrzebuje jeszcze opinii na temat oglądania sportu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mazizz napisał:

A to jeszcze wyższy model od 65B6j.
Jesteś zadowolony? Jak oglądanie sportu , o filmy nie pytam pewnie bajeczna czerń


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Powiem tak:

3D -  rewelacja! po prostu masakra obraz! Nie ma nic lepszego w tej materii i raczej nie będzie!

2D - BR bardzo dobry obraz, ostry, głęboka czerń i kontrast miażdży w tym aspekcie plazmę VT

HDR w filmach i gry – rozczarowanie po tych ochach i achach czuje się oszukany! Ale ostateczny osąd wydam po kalibracji obrazu!

 

Co do wyglądu, funkcji, to ten TV to top!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3D nie oglądam,
Przede wszystkim sport filmy i seriale - to dla mnie priorytet odnośnie obrazu przy wyborze tv


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...