Skocz do zawartości
Mazizz

65' do nowego salonu

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, pmcomp napisał:

Przejście z plazmy na LCD ??? Odważny jesteś ... będziesz chłopie płakać :) .

Dlaczego miałby płakać? A wiem, że tak długo myślał że plazma jest super a jak się włączy dx900 dopiero widać jak wiele wad miało PDP . Tak już bardzo serio to jest parę osób co przeszło z VT60 na DX900 i pisało o swoich wrażeniach w wątku 900setki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65 cali z 3. 5 nie jest za dużo

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hitech napisał:

Ja kupuję 55" lub 58" (w przypadku DX900). 65" wydaje mi się trochę duże.

Jezeli masz miejsce, kup 65 cali.  Za dwa dni uznasz, ze jest... za maly?  Powaznie - z poczatku wyglada to strasznie, ale za chwile trudno sobie nawet wyobrazic, ze moglby byc mniejszy?  

1 godzinę temu, hitech napisał:

Menu z ustawieniami w DX900 wydaje mi się bardziej intuicyjne (może wynika to z przyzwyczajenia do Panasonica)

Manu w B6 jest super-przyjazne.  I nie wiem jak to jest w DX900, ale co mi sie BARDZO podoba w B6 to to, ze zapamietuje rozne ustawienia dla roznych zrodel - wspaniala rzecz.  

1 godzinę temu, hitech napisał:

Wydaje mi się, że przeglądarka WWW w DX900 działa szybciej.

Nie wiem czy szybciej, ale w B6 dziala wyjatkowo dobrze (mam tez Samsunga z 2016 i przewaga LG jest olbrzymia - ale fakt:  Samsung jest podlaczony przez ethernet via powerline, a LG - bezposrednio do routera - wiec LG ma latwiej)

1 godzinę temu, hitech napisał:

Prostota menu Firefox OS bardzo przypadła mi do gustu

Jak juz pisalem w kilku miejscach - system LG jest GENIALNY.  To chyba najwieksza przewaga LG - nie mialem DX900 wiec nie wiem jaki tam jest ten system, ale w sklepie wygladal mi troche podobnie do tego co mialem w ich plazmie - a to bylo superslabe...

1 godzinę temu, hitech napisał:

Nie wiem tylko jak działa OLED w nasłonecznionym pokoju. U mnie salon ma duże przeszklenia od wschodu, aż po zachód - w słoneczny dzień plazma nie daje rady.

Mialem podobny dylemat... Nie wiem jak to bedzie latem, ale poki co swietnie daje rade, a moj salon jest bardzo trudny... Glowny problem jest wtedy, gdy sceny sa ciemne - wtedy widac odbicia (ale duzo mniej niz na VT60).  Tylko tutaj jasnosc nic nie pomoze - bo jak jest czarny ekran, to jest czarny ekran?

1 godzinę temu, hitech napisał:

Miałem wrażenie oglądając B6j po DX900, że "może trochę" gubi lecz kompletnie to nie przeszkadzało.

No gubi, niestety.  To chyba jedyna wieksza wada tego OLEDa - albo ustawisz jasnosc tak, ze czern juz nie jest taka czarna, albo gubi.  To normalnym ludziom pewnie nie przeszkadza, ale Tobie (sadzac ze szczegolowosci Twojego wpisu:)) bedzie.  Znaczy nie bedzie przeszkadzac w ogladaniu, ale co jakis czas bedziesz sie zamartwial, czy nie powinno byc lepiej:) (ja tak mam:))

1 godzinę temu, hitech napisał:

Miałem jeden film nagrany z dużym ziarnem

Kolejna wada B6 - wydaje sie, ze (praktycznie) nie obrabia obrazu i po prostu pokazuje to co jest?  Tak troche jak hi-endowe audio... Wiec jak cos jest slabo nagrane, to to bedzie widac (to moze byc kwestia mega-kontrastu?  ale pewnie raczej braku dobrej obrobki - wiec moze warto poczekac na OLEDa Panasonica, ktory powinien byc w tym sporcie lepszy?  ale bedzie tez pewnie duzo drozszy?)  Nie wiem jak sobie radzi DX900, ale plazma wybaczala wiecej...

1 godzinę temu, hitech napisał:

Motion

Tutaj nie stwiedzilem problemow - w sumie: zadnych.

1 godzinę temu, hitech napisał:

Kąty w DX900 - nie ma aż takiej tragedii

Nie mialem wiec nie wiem - ale OLED tutaj jest swietny.  Po prostu nie dzieje sie nic zlego bez wzgledu na katy.  A ten nowy Samsung - dramat.  Obraz robi sie blady w sumie juz przy nieduzych zejsciach z centralnej osi.  Wiec zanim sie finalnie zdecydujesz to sprawdz to sobie jeszcze - bo to moze byc bardzo wkurzajace.

1 godzinę temu, hitech napisał:

Do MM poszedłem będąc raczej nastawionym na DX900

Mialem ten sam problem - w zasadzie to PRAWIE kupilem DX900 (a nie kupilem chyba tylko dlatego, ze gamonie z MM do mnie nie oddzwonili, jakas promocja sie skonczyla i sie wkurzylem).  Ale po kilku minutach ogladania rzeczy na tym LG w domu nie moglem sie nadziwic, ze w ogole rozwazalem LCD.  Oczywiscie sa wady, ale w ogolnym rozrachunku B6 jest swietny.  Mi najlatwiej o porownania z plazma VT60 (bo mialem dlugo) - przejscie na OLEDa to roznica kilku klas.  Dla odmiany - LCD Samsunga (fakt: niski model - KS7500) - wolalbym plazme.

Mam nadzieje, ze to pomocne:)

Pozdrawiam

DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe uzupełnienie do poprzednich odczuć. Po lekturze forum i spostrzeżeniach właścicieli DX900, byłem jeszcze raz w MM i oglądałem DX900 z nastawieniem na ocenę kątów. Wcześniej w sklepie nie rzucało się to w oczy ze względu na warunki oświetleniowe natomiast rzeczywiście utrata jakości obrazu przy spoglądaniu pod kątem 45% jest spora.

BTW: do poniedziałku mają promocję (MM i Saturn) - 10% oddają w bonach na paliwo. Jak ktoś jeździ to można powiedzieć, że TV za 10% mniej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2017 o 01:16, Darek Prywatnie napisał:

Mialem ten sam problem - w zasadzie to PRAWIE kupilem DX900 (a nie kupilem chyba tylko dlatego, ze gamonie z MM do mnie nie oddzwonili, jakas promocja sie skonczyla i sie wkurzylem).  Ale po kilku minutach ogladania rzeczy na tym LG w domu nie moglem sie nadziwic, ze w ogole rozwazalem LCD.  Oczywiscie sa wady, ale w ogolnym rozrachunku B6 jest swietny.  Mi najlatwiej o porownania z plazma VT60 (bo mialem dlugo) - przejscie na OLEDa to roznica kilku klas.  Dla odmiany - LCD Samsunga (fakt: niski model - KS7500) - wolalbym plazme.

Mam nadzieje, ze to pomocne:)

Pozdrawiam

DP

 

Przejście z plazmy na LCD mogę tylko nazwać największą głupota jaka mozna zrobic. Przykładów na forum kilka było. I szybkiej potem przesiadki na OLEDa.

A jak ktos miał LCD, ma LCD to niech i ma dalej. Jego kasa i jego wybór. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już podjąłem decyzję - B6J. Zastanawiam się tylko gdzie kupić.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hitech napisał:

Ja już podjąłem decyzję - B6J. Zastanawiam się tylko gdzie kupić.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Skoro masz nika hitech to nie masz wyjścia musisz kupić od Woj-tech'a. ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro masz nika hitech to nie masz wyjścia musisz kupić od Woj-tech'a.

Hihi.. ja czekam na jakąś promocyjkę na 65B6j i kupuję.
Panowie dajcie znać czy dokupujecie dodatkowe ubezpieczenie na tv na 5 lat? Czy warto dołożyć pieniążka?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w MM oddają 10% w bonach na paliwo. Co do ubezpieczenia - wg mnie trzeba bardzo dokładnie przeczytać warunki bo pózniej się okazuje ze to ubezpieczenie g... daje.

BTW sprzedawca mówił ze już nie bedą ściągać modeli 2016 bo zaraz wchodzą 2017. Wg niego z 2016 tylko to co na magazynach mają.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super gratulacje. A jakie koszta i gdzie nabyłeś?
Też się czaję na niego :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nabylem w MM. Dostalem rabat + 10% w bonach na paliwo - wyszło nieznacznie ponad 9500 za 55 cali. Mam możliwość zwrotu lub wymiany do 30 dni i dlatego wybrałem MM.

Teraz oglądam Netflixa 4k w HDR i powiem szczerze, że szczękę zbieram z podłogi a jeszcze nie bawilem sie z ustawieniami...

Jak narazie jestem bardzo zadowolony z wyboru. 

Kalibracja to pewnie będzie kolejny krok. 

Edytowane przez hitech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe Super,
Ja się czaję na 65'


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 55 jest ok. 65 nie zmiesciłbym. 60 to maks ale niestety nie ma :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu , bierz 65'. A jak nie wziąłeś po chwili eureki zastanowisz się czy warto wziąć Większy
Zaufaj mi .......
coś o tym wiem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niestety


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz cena na 65' spadła do 13-13,5 tys. :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Warto brać, a panasonic 65dx900 utrzymuje się , niestety


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...