Skocz do zawartości
Maciej Koper

BenQ W1210ST Test projektora DLP dedykowanego do gier

Rekomendowane odpowiedzi

BenQ W1210ST Test projektora DLP dedykowanego do gier

Firma BenQ nie przestaje wprowadzać nowych modeli, swoich fenomenalnych projektorów do niedrogiego kina domowego. Niedawno brałem pod lupę model W1090, który okazał się bliskim krewnym kultowego W1070. W dniu dzisiejszym do redakcji trafił W1210ST. Jest to projektor z obiektywem krótkiego rzutu (short throw), o czym świadczą litery "st" w nazwie i łączy go pokrewieństwo z W1080st. Ten, przystępny cenowo projektor, dedykowany jest głównie dla graczy. Sprawdzimy zaraz dlaczego! Warto pamiętać także, że producent ma do zaoferowania modele W2000 (EISA!) i W3000.

 

Przeczytaj całość

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że w kwestii projektorów jestem całkowicie zielony, a bardzo pociąga mnie wizja grania na wielkim ekranie, mam kilka pytań:

- Jeśli celuję w ekran o przekątnej 130 cali to czy przy projektorze również ma zastosowanie "kalkulator odległości", według którego powinienem siedzieć 5,5 metra od wyświetlacza?

- Jakiego powinienem szukać ekranu projekcyjnego? (pomieszczenie z dwoma oknami ale są rolety zamontowane, więc z zaciemnieniem nie ma problemu)

Być może będzie to mój początek zabawy z projektorami, więc proszę o wyrozumiałość jeśli zadaję pytania dla Was oczywiste.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Effendi napisał:

Jako, że w kwestii projektorów jestem całkowicie zielony, a bardzo pociąga mnie wizja grania na wielkim ekranie, mam kilka pytań:

- Jeśli celuję w ekran o przekątnej 130 cali to czy przy projektorze również ma zastosowanie "kalkulator odległości", według którego powinienem siedzieć 5,5 metra od wyświetlacza?

- Jakiego powinienem szukać ekranu projekcyjnego? (pomieszczenie z dwoma oknami ale są rolety zamontowane, więc z zaciemnieniem nie ma problemu)

Być może będzie to mój początek zabawy z projektorami, więc proszę o wyrozumiałość jeśli zadaję pytania dla Was oczywiste.
 

Przy 5,5 metra optymalnie wykorzystasz rozdzielczość full hd. Możesz siedzieć bliżej jeśli nie będzie Ci przeszkadzała ostrość obrazu. 

Pomieszczenie z projektorem raczej zawsze jest zaciemnione, pytanie czy jest zaadaptowane (czy ściany są ciemne). Do niezaadaptowanych pomieszczeń fajny jest np. Magicscreen, chociaż nie wiem czy używałbym go wraz z projektorem krótkiego rzutu. Może pójdź w zwykły szary (adeo reference gray).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Magicscreen niestety odpada, ponieważ z tego co widziałem nie produkują go w wersji zwijanej, a marzy mi się układ: OLED TV do filmów i z sufitu opuszczany ekran projekcyjny do gier (oba na tej samej ścianie). Co się zaś tyczy pomieszczenia, to dopiero w tym roku będzie adoptowane poddasze, więc kwestia kolorów ścian i sufitu będzie załatwiona "fachowo";) Na tą chwile chciałbym tylko pobawić się tym sprzętem, że tak powiem na próbę, dlatego myślałem o ekranie na statywie (relatywnie niewielki koszt kilkuset złotych) i projektorze FHD, który docelowo w odległej przyszłości byłby zamieniony na 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran za kilkaset złotych - strata kasy. Jeśli rozwijany to tylko z napinaczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super recenzja. Szkoda, że nie ma recenzji w1080st, bo mogę go mieć za 400 euro, a nie wiem czy jest sens dopłacić do nowego W1210st. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłacanie raczej wątpliwe - piszę w ciemno. Ale nie wiadomo co by musiał mieć a w tej klasie ( i z dlp) zmian raczej nie będzie. Ja bym brał ten. I jeszcze bonus w postaci perfektu do grania. A widzieliście test wideo? Gmeru mówi, że czerń w tej klasie bardzo dobra. To chyba tym bardziej...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie "sprzedaliście" mi ten projektor, ale nadal mam pewne wątpliwości.

Pobrałem ze strony BenQ instrukcję dla tego projektora. Nie mogę jednak ani w waszej recenzji ani w oficjalnej instrukcji znaleźć żadnych oznaczeń modeli współpracujących okularów 3D. Jestem trochę zielony w temacie. Czy istnieje standaryzacja, wspólna technologia okularów współpracujących z wieloma urządzeniami? Czy będzie można na nim wyświetlać filmy bluray 3D za pomocą PlayStation 3 oraz grać w gry, które wspierają 3D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam z ciekawości bo zastanawiam się nad zakupem tego projektora (sorry za odkopanie). Szukam czegoś do ogladania filmów do 4000zł i czasem do gier, jednak mam pytanie bo na większości zdjęc projektor "lezy" gdzieś przed użytkownikiem. Czy normalnei te projektory ST można powiesić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wybrać czy W1210ST czy 671ST.Poza kontrastem jakiś większych różnic nie widzę.A cena około 1tys.tańszy 671ST.

Potrzebuję projektor z krótkim rzutem do oglądania filmów z Blue Ray.Czasami Ps4.

Może ktoś ma ten 671ST chociaz to stosunkowo nowy model?

Jest jeszcze w odwodzie optoma 1080e,ale tutaj zakup dodatkowego emittera wraz z okularami 3d to około 400zł.

A może ta optoma jest lepszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego w trybach obrazu funkcje nasycenie kolor i odcień są nie aktywne?Mam benq 671st i jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecic sprawdzone,działające okulary 3D z tym modelem?

Co prawda mam model TH671ST ale w kwestii okularów to nie ma znaczenia.

Mam takie okulary i nie działają z tym projektorem>

IMG_20180312_215701.jpg

IMG_20180312_215710.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...