Skocz do zawartości
Penki5

TV do 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Salon połączony z kuchnią, ok. 16m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Najczęściej 2.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Gdy coś oglądamy to na wprost ekranu, ale często leci coś w tle i się dogląda. Myślę, że kąty nie są tak ważne. Myślę, że bliżej mi do VA niż do IPS.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Będzie wisieć, żeby amplituner nie zasłaniał TV.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku od strony zachodniej, są rolety.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Monitor plazma - PPM42M5SS.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Bezproblemowe podłączenie amplitunera Harman AVR-161S, Android, jakość obrazu.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? HD.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?  Harman AVR-161S, laptop, USB z filmami, serialami, może w przyszłości konsola.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 3-5h niecodziennie.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Brak preferencji.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?  Filmy/seriale o różnej tematyce.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Jak będzie wygodna obsługa to być może tak.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Na razie wcale, ale to może się zmienić.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczory, noce.
17. Preferencje co do wielkości? 49-55" z nastawieniem na 50".
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nie odtwarzanie rozszerzeń .mkv.
19. Preferencje co do marki? Brak.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie potrzebne. 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000zł na raty.
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Za wiele jeszcze o tym nie czytałem, ale jak najbardziej.  

Niby jest dużo tematów tego typu i czym więcej czytam tym mniej wiem. Na daną chwilę najbardziej się skłaniam do kupna Sony KDL-50W755C/KDL-50W756C patrząc na testy, opinie i posiadanie Androida. Za praktycznie tą samą cenę można dostać 55" PANASONIC TX-55CS630, z dobrymi parametrami, lecz bez androida. Nie zależy mi na 4k, choć początkowo brałem pod uwagę Philips 55PUH6400/88. Może macie jakąś jeszcze propozycję i czy też uważacie, że warto mieć Androida TV?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Plus  systemu Android TV  to wiecej  aplikacji internetowych. Jesli lubisz aplikacje  internetowe  to lepszym wyborem jest kupno telewizora z tym systemem.Nie w kazdym telewizorze Android  dziala idealnie .Mozna na ten temat przeczytac informacje w internecie.Moge podac linki  do tych informacji.Jesli szukasz telewizora  do  ogladania  glownie programow telewizyjnych to mozesz kupic  telewizor  bez  Android  TV.

W telewizorze  bez Android  TV  tez sa popularne aplikacje czyli np  IPLA.netflix, youtube ale  jest  ich mniej   niz w  Android  TV.

Czasami  Android  TV  lubi sie zawiesic i  pomaga  tylko wylaczenie telewizora z gniazdka.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czytałem właśnie między innymi o problemach, ale z drugiej strony jest to system, który cały czas jest aktualizowany. Patrząc na możliwości jakie daje instalacja przeróżnych aplikacji chyba bierze górę - a przynajmniej tak mi się wydaje. Uważacie, że w tym przedziale cenowym Sony KDL-50W755C/KDL-50W756C to dobre rozwiązanie?

Edytowane przez Penki5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony  755C to bardzo  dobry telewizor.Test telewizora jest na forum .Trzeba  tylko pamietac  ze to model telewizora z 2015 roku i moze pochodzic z ekspozycji sklepowej ale jesli jest nowy  to warto go kupic.Podobnie w przypadku panasonica TX-55CS630.To tez model z 2015 roku.W przypadku panasonica czas pracy telewizora mozna sprawdzic  przy pomocy pilota  w menu telewizora informacja o systemie  pozycja id4 .W przypadku telewizora sony  tylko w menu serwisowym telewizora.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/35389-test-sony-w755c-w805c-w809c-w855c-55-android-tv-full-hd/

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te testy, ale dzięki bardzo. 

Z dostępnością wymienionych przeze modeli Sony jest dosyć problem, dlatego teraz rozważam między BRAVIA KDL-50W805C (3350zł) z 3D, którego raczej używać za wiele nie będę, albo 5" większy KDL-55W755C (3550zł) obydwa w ratach 0% i obydwa nowe. Chyba, że do tej kwoty (3,5k) coś innego polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran w tych dwóch jest dokładnie taki sam, W805C ma tylko dodatkowe 3D i podwójny tuner. Nie bierz Panasonica, pod kątem smarta jest beznadziejny. Android wygrywa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie  kazdy korzysta z  aplikacji internetowych do tego celu  jest komputer.Smart to raczej  tylko dodatek   do telewizora  ktory  jest zbyteczny.Mam telewizor  z aplikacjami  internetowymi i wcale z nich nie korzystam.Wszedzie  tylko reklamy i reklamy.Gody uwagi  jest tylko  Netflix ktory  jest dostepny  prawie w kazdym nowym telewizorze z aplikacjami internetowymi bez znaczenia czy to telewizor z Android  czy  innym systemem operacyjnym.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, JarekWML napisał:

Nie bierz Panasonica, pod kątem smarta jest beznadziejny. Android wygrywa ;)

Beznadziejny to spora przesada, jest zwyczajnie przeciętny. Android lepszy naturalnie - przynajmniej tak długo jak nie zacznie się zawieszać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...