Jump to content
Sign in to follow this  
Gmeru

HDTV News

Recommended Posts

Tu podajemy Newsy, zapowiedzi i inne ciekawe rzeczy ze świata HDTV. TYLKO czyste informacje - na komantarze jest oddzielny temat. Warto też podać źródło skąd ma się informacje.

Edit: Jezeli ktos wrzuci news i bedzie ciekawy to oczywiscie ląduje na strone główną :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[b]Discovery HD dla Sky HD[/b]


Potwierdzono informację, że nowy, całodobowy kanał Discovery w wysokiej rozdzielczości dołączy do początkowej oferty kanałów Sky HD. Discovery HD to cenny nabytek brytyjskiej platformy Sky Digital w wersji HD, co zapewni większe zainteresowanie i niezłą oglądalność.

[img]http://hdtv.home.pl/Obrazki/News/Discovery.jpg[/img]

Źródło: [url="http://www.satkurier.pl/?hdtv/&kat=203&id=30255"]http://www.satkurier.pl/?hdtv/&kat=203&id=30255[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites
[b]HDTV na iPod i Mac[/b]

Firma Elgato przedstawiła na wystawie Macworld 2006 w najnowszą wersję EyeTV 500. Jest to pierwsze cyfrowe urządzenie do oglądania i nagrywania programów niekodowanych w HDTV, przeznaczone dla komputerów Mac. W USA EyeTV 500 kosztuje 349 dol.

EyeTV 500 to urządzenie z FireWire dla komputerów Mac, ale przeznaczone dla naziemnych transmisji cyfrowych HD, ale tylko w USA tzw. ATSC. Dzięki EyeTV 500 na komputerach Mac można oglądać, nagrywać, edytować wszystkie niekodowane kanały HDTV i SDTV (normalne kanały cyfrowe). Można też oglądać kilka niekodowanych kanałów HD z amerykańskich sieci kablowych. Urządzenie nie nadaje się na europejski rynek, ale to już pierwsze zastosowania dla HDTV na Maca.

Dodatkowo wyróżnienie na Macworld 2006 dostało oprogramowanie EyeTV 2, które pozwala na oglądanie cyfrowej telewizji na wszystkich urządzeniach EyeTV w komputerach Mac i iPod. Jest EPG dla programów cyfrowych.

Źródło: [url="http://www.satkurier.pl/?hdtv/&kat=203&id=30168"]http://www.satkurier.pl/?hdtv/&kat=203&id=30168[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites
[b]Canal+ wybrał Sony[/b]

Sony dostarczy sprzęt do emisji programów francuskiego Canal+ w wysokiej rozdzielczości (HDTV). Programy będą realizowane przy pomocy kamer Sony od kwietnia 2006 r. Canal+ będzie nagrywał w swoim studiu w Boulougne-Billancourt za pośrednictwem kamer typu Sony HDC 1500.
[img]http://hdtv.home.pl/Obrazki/News/News.png[/img]

Żródło: [url="http://www.satkurier.pl/?hdtv/&kat=203&id=30541"]http://www.satkurier.pl/?hdtv/&kat=203&id=30541[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites
[b]Regularna emisja HDTV w Premiere[/b]

Po długim okresie pilotażowej działalności – rusza oferta kanałów HDTV niemieckiej platformy cyfrowej Premiere. Dotychczasowy poślizg wynikał z braku dostatecznej ilości terminali wysokiej rozdzielczości na niemieckim rynku.
[img]http://hdtv.home.pl/Obrazki/news/news1.png[/img]

Źródło: [url="http://www.satkurier.pl/?hdtv/&kat=203&id=30452"]http://www.satkurier.pl/?hdtv/&kat=203&id=30452[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites
[b]Od 30 stycznia Sky Movies HD[/b]

BSkyB poinformowało, że od 30 stycznia dwa filmowe kanały Sky Digital zmienią nazwy z Sky Movies 9 i Sky Movies 10 w przewodniku Sky Guide odpowiednio na Sky Movies 9 HD i Sky Movies 10 HD. To pierwsze przygotowania do wejścia oferty Sky HD

Równolegle 30 stycznia Sky Movies 10 zostanie przesunięte w Sky Digital na kanał 310 w Sky Digibox.

Źródło: [url="http://www.satkurier.pl/?hdtv/&kat=203&id=30416"]http://www.satkurier.pl/?hdtv/&kat=203&id=30416[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Finał LM w HDTV

Tegoroczny finał Ligi Mistrzów będzie można oglądać także w wysokiej rozdzielczości. Transmisja z meczu w HDTV ma pojawić się na antenie Sat.1 HD. W 2005 r. wzrosła o 50 proc. sprzedaż telewizorów komptatybilnych ze standardem HDTV.

Źródlo: [url="http://www.satkurier.pl/?hdtv/&kat=203&id=30666"]http://www.satkurier.pl/?hdtv/&kat=203&id=30666[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na dwa miesiące przed Mistrzostwami Świata w piłce nożnej ma ukazać się topowy model Dreamboxa 8000 z możliwością tak odbioru sygnału HDTV jak i odtwarzania płyt HD DVD.

Dream MultiMedia wants to release their new DM8000 at the end of this year & sure looks like a ReelBox killer!:

pecifications

* Twin tuner (optional c*rd)
* DVI, HDMI & h.264
* Hardware MPEG2, MPEG4 & WM9 (HDTV compliant)
* 300Mhz CPU
* 128MB RAM
* 32MB Flash
* MiniPCI slot
* Super cool display (RGB color adjustable)
* DVD player (slimline) optional
* 2 x CI, with eject button
* 2 x smartcard reader & 1 simmcard reader (internal)
* Multiple layer 3D menu (16 milion colors)
[attachment=5:attachment]


Za www.esat.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
[b]:: Samsung – TV LCD z linii „Rome” rekordowa sprzedaż[/b]

Samsung Electronics szczyci się, że jako pierwszy producent TV LCD na świecie przekroczył w sprzedaży produktów z jednej serii okrągły 1 mln sztuk. Lepsze wyniki osiągał Samsung w sprzedaży telefonów. Modele z linii Benz i Blue Black sprzedały się w łącznej liczbie ponad 10 mln sztuk.

TV LCD z linii „Rome” od momentu rozpoczęcia produkcji w lutym 2005 roku, najprawdopodobniej dzięki nieregularnym atrakcyjnym kształtom, zdołały zdobyć serca ponad miliona nabywców.

Gratulujemy !

www.nowetrendy.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
[b]:: Samsung, LG – inwestycje do 8,7 mld $[/b]

Dwaj najwięksi producenci koreańscy: Samsung i LG, planują w tym roku inwestycje w płaskie ekrany i nowe technologie na poziomie 8,7 mld $.

LG rozpoczęło już prace nad nową linią do produkcji paneli LCD 7 generacji, oraz rozwój produkcji ekranów plazmowych. Łączna wartość poczynionych inwestycji wynosi 529,8 mln $.

Samsung Electronics LCD wybuduje fabrykę paneli 7 generacji, na co przeznaczył 2,452 mld $. Przedstawiciele firmy mówią także o inwestycji, która rozpocznie się jeszcze w tym roku, a dotyczy budowy linii produkcyjnej paneli 8 generacji. Jej wartość nie jest jeszcze ujawniana. Generalnie tegoroczne inwestycje firmy mają przekroczyć zeszłoroczne.

Samsung SDI zarządza budżetem o wysokości 1,552 mld $ którego przeznaczeniem jest rozwijanie produkcji najnowszych paneli PDP i OLED. Firma zamierza przeznaczyć 827,7 mld $ na rozwój produkcji płaskich paneli następnej generacji, oraz 103,5 mld $ na unowocześnienie telewizorów z płytkimi kineskopami CRT.

www.nowetrendy.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
[b]:: Sharp – stawia na duże TV LCD z rozdzielczością HD[/b]

Jak twierdzi Pan Takashi Okuda szef Sharp Audio-Visual Systems Group – „rynek bardzo mocno domaga się TV LCD o rozdzielczości „full-HD” (1920x1080)”.

Sharp, dzięki wprowadzeniu nowych, dużych modeli TV LCD „full-HD”, zamierza sprzedać na rodzimym rynku w nadchodzącym roku, o 40% więcej urządzeń niż w roku poprzednim. Jeszcze w tym roku Sharp będzie oferował modele 37 calowe z rozdzielczością „full-HD” i to właśnie one mają stanowić większość sprzedanych urządzeń w Japonii i Europie. W 2005 największa sprzedaż zapewniły modele 32 calowe, wyjątkiem był rynek amerykański na którym największym zainteresowaniem cieszyły się modele o większych przekątnych.

Strategia Sharp’a na nadchodzący rok to kampania koncentrująca się na uwypukleniu różnic między konkurującymi ze sobą standardami. Ekrany plazmowe są większe i jak na razie „full-HD” w 42 calach to przyszłość, natomiast panel LCD będzie miał do zaoferowania także mniejszy ekran, właśnie 37 calowy, i to w pełni HDTV.

Firma zakłada, że do roku 2008 uda jej się sprzedaż 20mln TV LCD o przekątnej 32 cali, co będzie stanowiło ok.10% globalnego rynku. Szefowie korporacji mają także nadzieję, że największa sprzedaż będzie się co roku przesuwała w kierunku większych przekątnych.

Sharp rozpoczął już negocjacje z tajwańskimi producentami na temat zakończenia produkcji modeli 26 calowych.

www.nowetrendy.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
[b]:: Toshiba – TDP-T95, TDP-T100 nowe projektory DLP[/b]

Toshiba zaprezentowała dwa projektory DLP przeznaczone do zastosowań biurowych. TDP-T95, TDP-T100 mają jasność 2200 lumenów i posiadają nową obróbkę sygnału wizyjnego MCE2 oraz wymiary zmniejszone w stosunku do modeli z poprzedniej generacji o 20%. Model TDP-T100 ma funkcję Shut Down czego nie posiada model TDP-T95.

www.nowetrendy.pl

[img]http://www.nowetrendy.pl/admin/html/images/newsy/Toshiba%20biurowe%20DLP%201.jpg[/img]

Share this post


Link to post
Share on other sites
[b]:: Sharp – kolosalna sprzedaż TV LCD[/b]

Firma Sharp Corp. ogłosiła, że zysk netto firmy za ostatni kwartał poprzedniego roku wzrósł o 26 % (Q/Q) do rekordowego poziomu 220 mln$. Wartość sprzedaży w całym roku 2005 osiągnęła 6,167 mld$ i wzrosła Y/Y o 12,5 %. Firma, osiągnęła tak wspaniałe wyniki głównie dzięki sprzedaży telewizorów z ekranami LCD.Dalsze obniżenie cen na duże panele LCD spowoduje dalsze obniżanie ceny gotowych produktów, co spowoduje dalsze zwiększenie sprzedaży. Bieżący rok może być jeszcze lepszy. Sharp zamierza być w roku 2006 numerem 1 na świecie w sprzedaży TV LCD. Docelowo przewidywana jest sprzedaż 6mln sztuk TV LCD.

Zrodło: [url="http://www.nowetrendy.pl/"]http://www.nowetrendy.pl/[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites
[b]Niewielkie odtwarzacze z wyjściem HDTV[/b]
Firma CyberHome zademonstrowała dwa kieszonkowe odtwarzacze multimedialne: modele PMP 4000 i PMP 7000.
Pierwszy z nich wyposażono w cztero-, drugi natomiast w siedmiocalowy ekran LCD. Dzięki 20-gigabajtowemu dyskowi oba są w stanie odtwarzać do 80 godzin zapisu wideo (w standardach MPEG-1/2/4, WMV9, XviD, DivX albo H.264) lub zachować około 10 tysięcy plików MP3.

Dołączony do nich akumulator pozwala na czterogodzinną nieprzerwaną pracę w przypadku odtwarzania plików wideo lub ośmiogodzinną w razie zbiorów dźwiękowych. Co ciekawe, oba modele zawierają wyjścia telewizyjne obsługujące standard 1080i. Ceny odtwarzaczy zaczynają się od 399 dolarów.

[size=1]Źródło: onet.pl[/size]

Share this post


Link to post
Share on other sites
[b]Acer – wzrost sprzedaży TV LCD o 233%[/b]

Jak podaje chińsko języczny „Apple Daily”, firma Acer, znana raczej z szerokiej oferty tańszych laptopów, zamierza w bieżącym roku zwiększyć produkcję TV LCD, i to o aż 233%. Sprzedaż za rok 2005 osiągnęła poziom 150 tys. sztuk, natomiast plany na rok 2006 mówią aż o 500 tys. sprzedanych telewizorów. Prognoza sprzedaży na rok 2007 to 1 mln sztuk TV LCD.

W nadchodzącym roku firma zamierza zwiększyć swoje zaangażowanie głównie na rynku amerykańskim, co w połączeniu z nieźle prosperującym już rynkiem w Europie, Australii i na Tajwanie ma przynieść firmie znaczny łączny wzrost sprzedaży TV LCD.

Po wprowadzeniu niedawno na lokalny rynek tajwański modelu 37 calowego, firma zwiększyła prognozę sprzedaży TV LCD dla tego rejonu do 100 tys. sztuk rocznie.

Ciekawe, jak cenowo względem konkurencji, uplasują się nowe modele Acera w Europie.

[size=1]Źródło: www.nowetrendy.pl[/size]

Share this post


Link to post
Share on other sites
[b]Sony – HDTV z tylną projekcją w pierwszej czwórce sprzedaży[/b]

Jak podaje Pacific Media Associates (PMA) globalna sprzedaż telewizorów HDTV z tylną projekcją osiągnęła w grudniu wzrost o 23% licząc do roku poprzedniego. W stosunku do ogromnego wzrostu sprzedaży płaskich paneli to może niewiele, ale…

Rynek LCOS wzrósł o 19%, co biorąc pod uwagę stosunkowo wysokie ceny projektorów, jest wartością przyzwoitą. Prym w tym segmencie rynku wiodą HDTV Sony z serii SXRD. Modele 50 i 60 calowy znajdują się na drugim i trzecim miejscu listy najlepiej sprzedających się w tym segmencie urządzeń producenta. Pierwsze miejsce okupuje 42 calowy model TV LCD KDF-E42A10.

50 calowy model TV z tylną projekcją wykorzystujący technologie LCD zajął 4 miejsce na liście sprzedaży i pozwolił objąć Sony aż 39,8 % rynku telewizorów z tylną projekcją.

Nadchodzą jednak trudne czasy dla TV z tylną projekcją. Ceny zbliżonych gabarytami projektorów i ekranów plazmowych znacznie się wyrównały.

[size=1]Żródło: www.nowetrendy.pl[/size]

Share this post


Link to post
Share on other sites

znalezione w sieci:

"Złe nowości dla oczekujących na Dreambox-a 8000. Jak nam dziś doniesiono oczekiwany już od dłuższego czasu model nie wyjdzie niestety przed zbliżającymi się mistrzostwami świata ale dopiero w 2007 roku.
Za to wyszły nowe dane techniczne Dreamboxa 8000:

723 MHz IBM Prozessor
2x Common Interface
2x Slot na karty
DVD
USB 2.0
Port RS 232
LAN 100MBit
HDTV Ready

Następnie nowy model otrzyma nowy zasilacz, który posiada jeszcze większą moc od poprzedników.
Wyświetlacz został powiększony do wymiarów 3.5 x 5.5 cm.
Wbudowano także uniwersalny czytnik kart, który w stanie będzie czytać 10 formatów kart multimedialnych jak np. MMC, SD do odtwarzania filmów lub zdjęć prosto z karty.
Nadal na pokładzie znajdował będzie się Linux który napisany zostanie specjalnie dla nowego modelu.
Dreamboxa nie dostaniemy już bez twardego dysku, najmniejszy dostępny dysk to 80 GB a największy to 300 GB.
Cena Dreamboxa 8000 z 80 GB dyskiem została ustalona na 598,- Euro"

A tak się cieszyłem na Mistrzostwa w HD, kanał :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[url="http://www.gamespot.com/features/6147812/index.html"]http://www.gamespot.com/features/6147812/index.html[/url]

Troche wieści o dźwięku w PS3. Tabelki porównawcze itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote]TVP myśli o wprowadzeniu HDTV
[size=1]29.05.2006[/size]
Cyfrowy sprzęt, telewizja wysokiej rozdzielczości, transmisja przez internet - takie plany ma Marcin Bochenek, nowy członek zarządu TVP.
W ramach podziału kompetencji Marcin Bochenek, nowy członek zarządu Telewizji Polskiej (TVP), zajmie się sprawami technologii.
— Priorytetem będzie wymiana sprzętu telewizyjnego i systemu emisji na cyfrowy. W dalszej kolejności przygotowanie się do nadawania telewizji wysokiej rozdzielczości i wykorzystanie internetu jako medium dystrybucji — mówi dla "Pulsu Biznesu" Marcin Bochenek.
Już poprzedni zarząd zapowiadał konieczność wymiany sprzętu.
— Nakłady będą ogromne, ale nieuniknione. Proces trwa co najmniej od dwóch lat, a teraz trzeba go zdecydowanie przyspieszyć — twierdzi Marcin Bochenek.
TVP myśli też o nadawaniu programu w systemie HDTV, czyli telewizji wysokiej rozdzielczości, dającej dużo wyższą jakość obrazu. Być może przygotowania do emisji telewizji HDTV były powodem, dla którego TVP kupiła miejsce na transponderze satelity Astra. Rynek spekulował też, że dodatkowe miejsce na satelicie jest potrzebne TVP do wprowadzenia własnej platformy cyfrowej.
— Jest to jeden z modeli rozwoju technologicznego telewizji, dlatego zarząd rozważy ten pomysł — mówi Marcin Bochenek.
Platformę cyfrową przygotowuje też ITI, właściciel TVN. Prasa donosiła, że ITI również wejdzie w technologię HDTV.
TVP chce też rozwijać internet — na razie na bazie projektu iTVP.
— Jest to jedna z dróg, którą może podążyć telewizja, dająca możliwości wprowadzenia dodatkowych usług — uważa Marcin Bochenek.
Internet czy platforma cyfrowa to tylko sposoby dystrybucji sygnału.
— Podstawą jest rozwój kanałów tematycznych. Wszystko będzie miało sens tylko wtedy, gdy zwiększy się oferta programowa — podsumowuje dla "PB" Marcin Bochenek.
TVP złożyła już wnioski o koncesje na TVP Sport i TVP Rozrywka. Planuje przynajmniej dwa kolejne kanały tematyczne.[/quote]
[url="http://wirtualnemedia.pl/"]WirtualneMedia[/url]

[quote][b]Marcin Bochenek[/b] - historyk, dziennikarz, menadżer. Od 2004 roku kierował działem public relations i komunikacji wewnętrznej w TVP S.A. Wykładowca na podyplomowym Studium PR przy Uniwersytecie Jagiellońskim i Podyplomowych Studiach PR w Wyższej Szkole Europejskiej im Tischnera w Krakowie. W latach 2003 - 2004 był rzecznikiem prasowym Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie. W latach 1998 – 2000 był członkiem Rady Nadzorczej Orbis S.A. Prowadził agencję PR. W latach 1990 – 1993 szef działu ekonomicznego „Gazety Krakowskiej". Od 2005 roku członek IAA – Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy. Od 2006 roku arbiter Komisji Etyki Reklamy. W latach 1981 – 1989 działał w strukturach niezależnych, publikował w periodykach drugiego obiegu (między innymi „Arka", „Alternatywy"), prowadził wykłady o tematyce historycznej organizowane przez NSZZ Solidarność. Współautor „Słownika historii Polski".[/quote]

Ciekaw jestem waszych komentarzy bo te z innych serwisow 'niusowych' juz znam he he :)

Edited by Maro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że ITI tak wystrzeliło ze swoimi planami, że chyba ktoś wkońcu pomyślał w TVP, że Polska to jednak ma jakiś potencjał i mogą zostać sporo w tyle gdy tamci tak szybko (czy napewno?) wprowadzą dużo nowsze technologie niż telewizja publiczna. Jakoś mało rajcuje mnie zabawa w jakiś internet itd (a po co to komu?????). Powinni całą parę włożyć chociaż w naziemną cyfrową oraz H D T V. Myślę, że konkurencja wiele daje i pewno to oświadczenie właśnie wynika z ogłoszenia planów przez konkurencyjne ITI.

Co do Marcina Bochenka to chociaż niewiem kim by był to trudno powiedzieć co zrobi..znając ten kraj każdemu zależy na kasie :) Czy tu będzie inaczej...w TVN wierze w to narazie jeszcze nie.

Edited by Mario

Share this post


Link to post
Share on other sites
TVP vs ITI.

1:0 jeżeli chodzi o możliwości
0:1 jeżeli chodzi o chęci


I tutaj mały news nt testów HD:

[url="http://www.satkurier.pl/?polskie_kanaly/&kat=150&id=32919"]sat kur[/url]

pozdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote][b]Jeśli drużyna Pawła Janasa awansuje do półfinału mistrzostw świata, Media Markt odda swoim klientom pieniądze za kupione u nich telewizory.[/b]
Promocją są objęte telewizory kupione przez trzy czerwcowe dni we wszystkich 28 sklepach sieci - podała "Gazeta Wyborcza".

- Zwrot pieniędzy będzie można dostać zarówno za mały 14-calowy telewizor, jak i wielką 65-calową plazmę za 45 tys. zł - zaręcza "GW" Wioletta Batóg z Media Marktu.

Według Wojciecha Drozda z firmy Candi Consulting, która doradza sieciom handlowym, pomysł "telewizor za półfinał" marketingowo jest doskonały. - Ile Media Markt sprzeda telewizorów w promocji? - zastanawia się analityk. - 100? 200? A jeśli nawet przegra, czy można sobie wyobrazić lepszą reklamę dla firmy? - zachwyca się Drozd.

- Jeśli drużyna Janasa wejdzie do półfinału, zastanowimy się nad kolejną akcją na finał - zapowiada Batóg. I przekonuje, że prywatnie głęboko w to wierzy. Bardziej niż firma bukmacherska William Hill, która ocenia szanse Polski na półfinał jak 1 do 15.
[url="http://www.wirtualnemedia.pl"]WirtualneMedia[/url][/quote]
Ale numer! Edited by Maro

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahahaha dobre ;- ) To ja już lece kupować przecież jestem pewien, że dadzą radę :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co sadzicie o tym prawda czy falsz otrzymalem od cyfry +
dziękuję za e-mail. W nawiązaniu do prowadzonej korespondencji pragnę poinformować, że od grudnia w formacie HD emitowane będą na Canal+ filmy i programy sportowe. Szczegółowe informacje dotyczące sprzętu przeznaczonego do odbioru w tym standardzie zostaną przedstawione w najbliższym czasie.

Odpowiadając na Pani pytanie dotyczące opłat związanych z wprowadzeniem standardu High Definition uprzejmie informuję, że udostępnienie tego formatu nie wpłynie na wysokość opłat abonamentowych.

W przypadku pytań lub wątpliwości pozostaję do dyspozycji.

Z poważaniem,

Agnieszka Sacharczuk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja ci powiem ze cygania !!
mam dwa telewizory (LCD i Plazme) onba z HDMI i oba uzytkuje z dekoderami, ale tyle bledow i niedociagniec co jeszcze mamy w HDTV to az glowa boli, oni poprostu nienadazaja za postempem !!! i to nie tylko w Polsce, ale i Niemczech i we Francji i... tak dalej, problemy ze standartami, problemy ze zlaczami HDMI, oni sie ucza na nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...