Skocz do zawartości
shibby20

Jaki TV 50-55" UHD - godny następca 42PX80E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od 10 lat użytkuję wspaniały telewizor jakim jest plasma Panasonic TX-42PX80E. Telewizor pomimo świetnego obrazu i bezproblemowego działania (przez 10 lat zero awarii) powoli staje się przestarzały technologicznie i zaczynam rozważać jego wymianę na coś dobrego i przyszłościowego.

Już raz zakupiłem nowy TV. Było to jakieś 1,5 roku temu i wybór padł na Panasonica bodajże z serii CS630 aczkolwiek ręki sobie uciąć nie dam. Pamiętam, że był FHD, IPS, 3D pasywny. Efekt WOW zniknął po 2ch dniach i zacząłem dostrzegać same mankamenty wyświetlanego obrazu. Telewizor koniec końców oddałem do sklepu, a zapytany o powód zwrotu odpowiedziałem: moja 10-letnia plasma gra lepiej.

Wielokrotnie u znajomych przyglądałem się zakupionym przez nich telewizorom. We wszystkich obraz w mojej ocenie jest tragiczny (w porównaniu do mojej plasmy). Nie chodzi mi tu o szczegółowość, bo tu rozdzielczość jest ważna ale o płynność i naturalność wyświetlanego obrazu. Po prostu mam uraz jak widzę "kwadraty" na nowoczesnym TV.

Odpowiadając na pytania:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? nie
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic plasma TX-42PX80E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? świetny, naturalny obraz, zbliżony do plasmy
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder NC+, PS4, HTPC
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? w dni powszednie 3-4h, w weekendy nawet po 12h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam typu, obecna plasma chyba ma błyszczącą
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Discovery, HBO, TVN24
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie jest to wymóg. W razie czego mm HTPC.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? na PS4. Róźnie, raczej 1-2h dziennie choć sporadycznie zdarzają się sesje po 8-10h.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? w tygodniu wieczorami, w weekendy różnie.
17. Preferencje co do wielkości? obecnie mam 42" i wydaje mi się ok, myślę więc że 50" będzie wystarczające. No max 55".
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? w LEDach? nienatyralny obraz. "Kwadraty" w szybkich scenach.
19. Preferencje co do marki ? zawsze miałem Panasonica
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie jest to wymóg. Ale jeżeli już miałby być to preferuję pasywny, choć więc że ciężko taki TV dostać.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?  rozsądnej. Wiem, że TV za 3000pln nie mam co się zajmować. Powiedzmy, ze 5tyś jestem w stanie dać.

Czytając wiele testów i tematów na forum mój pierwszy typ padł na Panasonica 50DX780E. Choć widziałem, że chwalone są też Sony XD80 i Samsungi KS7000.

Polećcie proszę dobry TV jako godnego następcę plasmy bym nie żałował wydanych pieniędzy :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jesli lubisz jakosc obrazu z pdp czyli plazmy to mozesz kupic  uzywany telewizor plazmowy.W linku najwyzszy model plazmy w korzystnej cenie.Ja bym kupil ale mam  juz cztery telewizory plazmowe .Wszystkie sprawne, trzy plazmy panasonic i  daewoo.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/38768-sprzedam-panasonic-50vt30/

 

Na forum jest test 50DX750, to prawie taki sam model jak dx780.W dx780 jest tuner satelitarny.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/37644-panasonic-dx750-tx-55dx750-test-uhd-4k-120hz/

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chcesz nowoczesny telewizor 4K, UHD, HDR plus inne bajery, często zupełnie niepotrzebne, który świeci podobnie jak plazma, to kup OLEDa.

To jest jak taki jedenkiedyś powiedział, oczywista oczywistość.

A jak Ci 4K niepotrzebne to kup OLEDa 910 za kwotę ok. 5000 zł za model 55". I będziesz super zadowolony.

 

BTW sam posiadam plazmy.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...