Skocz do zawartości
Prosperowiak

zakup Amplitunera

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

do tego działu nie spodziewałem się zajrzeć, ale życie potrafi sprawić psikusa i będę potrzebował porady, ponieważ w temacie AUDIO jestem zielony :)

Ale do rzeczy, dysponuję głośnikami DALI seria BLUE. Liczy już swoje lata, ale postanowiłem skoro już są, to to wykorzystać, a zatem:

2x 6006

2x 5005

2x R1000

1x C1000,

mało tego, powinny znaleźć się też największe z serii 2x 8008, dodatkowo dysponuję subwooferem VELODYNE CHT-10R.

Potrzebuję złożyć to wszystko celem podłączenia jako kino domowe: 80% film z Panasonica BDT-460 oraz 20% sport z tunera satelitarnego VU+.

Zmuszony jestem kupić po pierwsze amplituner, a po drugie jakoś logicznie to podłączyć. W kwestii ampli leżę i kwiczę... jeśli chodzi podłączenie, zakładam na dzień dzisiejszy (póki nie zwiozę 8008)... 6006 przód, centralny C1000, Velodyne również w przodzie, 5005 na tyły i R1000 na boki... ale tu właśnie się zastanawiam czy aby na pewno można je wykorzystać z "boku". A znowuż gdy przyjadą 8008 wstawiając je, przerzucę 6006 na tył... i co wówczas z 5005? Podmienić z małymi, wiszącymi R1000?! 6 kolummn na podłodze?!

Wiem, Audiofilem nie jestem, ale staram się, jak coś już robię to żeby to miało ręce i nogi... a przede wszystkim sens :) Doradźcie mi jaki amplituner kupić, może być używka, będę szukał. I utwierdźcie w przekonaniu, że nie popełniam błędu w instalacji kolumn. 

Maciej zawsze, jak kalibruje sprzęt, to odłącza od wszelkiej maści ampli, ale nie ukrywam, że fajnie było by, z uwagi na fakt, że mam projektor, podłączyć wszystkie urządzenia: tuner, odtwarzacz Blu Ray, może jakąś w przyszłości konsolę do amplitunera i to z niego wyprowadzić sygnał do projektora. Ale znowu taka kombinacja u brata, przy H/K średnio działała, lubił znikać obraz, a przyczyną jest własnie H/K. 

z góry dziękuję za wszelkie porady

link do kolumn DALI serii BLUE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej Onkyo TX-NR656, ile chcesz przeznaczyć kasiory? 

Większa moc, więcej wejść , wyjść i dodatkowe HDMI z przodu.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

656 mieści się w budżecie, zresztą cena ta sama co 555, a wyjście drugie HDMI przydać się może, a i z przodu podłączyć jakieś urządzenie nieraz można, dziękuję za sugestie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Prosperowiak napisał:

żeby nie było, że czekam na gotowca... czy Onkyo TX-NR555 to dobry wybór?! 

Do Twojego zestawu głośników aby było można wyciągnąć z nich co najlepsze imho nr555 nie wystarczy. Biorąc pod uwagę obecna bardzo rozsądna cenę siegnalbym zdecydowanie po RZ800. Różnica w cenie jest ale i sonicznie to inna półka.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wpisie Artmohera bazą wyjściową stał się model TX-NR656. Czy faktycznie WRAT, VLSC czy THX Select2 Plus zrobią, aż taką różnicę, by wydać prawie dwa razy tyle?! Widzę, że kręcimy się wokół Onkyo - rozumiem, że to dobry wybór w budżetowych modelach?! H/K czy Pioneer już mnie tak nie przekonują jak kiedyś, Marantz czy Denon mam wrażenie, że to wyższa półka, i jak przed laty pozostaje: Onkyo i Yamaha, czy się mylę :)

Zdaję sobie sprawę, że zwiększając budżet otrzymam coraz to lepszy sprzęt... tylko gdzieś trzeba znaleźć tę granicę, tym bardziej, że ze mnie, jak pisałem wcześniej Audiofil, jak "z koziej [beeep]y trąbka", a nie przystoi mieć wysokiej klasy sprzęt i potrafić go wykorzystać w niewielkim stopniu, mało tego nie dostrzegając różnicy w sprzęcie o połowę tańszym!

EDIT: aczkolwiek przyznać muszę, że wizualnie dostrzegam już różnicę pomiędzy oboma modelami! I RZ800 robi zdecydowanie lepsze wrażenie tak samo będzie przy odsłuchu?!

Edytowane przez Prosperowiak
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wydać i więcej, tylko po co. Zawsze powtarzam, co komu bardziej potrzebne, referencje czy preferencje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczyłem dziś na żywo i Onkyo i Yamaha i Pioneer... skłaniam się do TX-NR656, 800 fajna, naprawdę fajna a 2 tyś robią różnicę

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Yamaha, seria AVANTAGE jest ładnie brzmiąca, ale tanio nie będzie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spełniający założenia to RX-A860, a on wypada drożej niż 810 Onkyo, dlatego klamka zapadła i będzie to 656, aczkolwiek do zakupu pozostało jeszcze 2 tygodnie!

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yamaha Seri a 8xx to slabeusz chyba ok 300 W poboru prądu

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Prosperowiak napisał:

po wpisie Artmohera bazą wyjściową stał się model TX-NR656. Czy faktycznie WRAT, VLSC czy THX Select2 Plus zrobią, aż taką różnicę, by wydać prawie dwa razy tyle?! (...)RZ800 robi zdecydowanie lepsze wrażenie tak samo będzie przy odsłuchu?!

Certyfikaty, dekodery i papka marketingowa sama w sobie nie gra, wiec tym sobie głowy nie zaprzataj w ogóle. A wygląd to juz czysty dodatek i nic nie powie o brzmieniu. Dlaczego powinnies poważnie rozważyć RZ800 - bo masz kawał solidnych głośników do napedzenia. Modele pokroju 555 sobie nie dadzą rady, są zwyczajnie wyposażone w bardzo podstawowe, slabiutkie wzmacniacze. 800 ma dużo wyższej klasy komponenty i moc wyższa o niemal 100% na każdy kanał.  A to ma kluczowe znaczenie dla efektu jak uslyszysz. 

Optymalnie weź oba i posłuchaj. Może nie uslyszysz różnicy wartej 2 tys a może uznasz, ze ten 2 dodatkowe tys to najlepsza inwestycja jaka mogles zrobić :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem muzycznie... ;)

 

Czasem rozmyślasz, czy ta potyczka się opłaca,
drogocenne chwile giną w fali przypływu, o tak --
zostają zmyte i nic już nie jest takie, jak się wydaje.
Poczucie przynależności do twoich marzeń.

... słuchaj swego serca,
nic innego nie możesz zrobić,
nie wiem, dokąd zmierzasz... :D ;) 

http://www.hfc.com.pl/test/2462,onkyo-tx-nr656.html

tumblr_ns8eqeCuae1tw1r28o1_500.gif

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Xisiek napisał:

800 ma dużo wyższej klasy komponenty i moc wyższa o niemal 100% na każdy kanał.  A

I wzmaki w klasie D.

 

A jak czytam na oficjalnej stroni takie opisy to mnie brzuch ze śmiech boli:

Dynamic Power

: 300 W (3 Ohms, Front) 250 W (4 Ohms, Front) 150 W (8 Ohms, Front)

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp-takie teraz czasy. Zerknij na portalowa recenzje + nasze komentarze ampli Pioneera za 7k PLN. Tam dopiero jest "magia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...