Jump to content
aeeroO

Dlaczego Panasonic nie sprzedaje już telewizorów w USA? - dyskusja

Recommended Posts

Chciałbym poruszyć dość ciekawy temat, za czasów plazmy(czyli jeszcze 3 lata temu) wszystkie modele europejskie były także dostępne w USA, każdy dostawał linię ZT/VT/ST, aktualnie w USA sprzedawane są tylko wąsko dostępne najgorsze tureckie "panasoniki" od Vestela. Na początku 2014 roku dostępny chyba był jeszcze model AX900 czyli flagowiec, więc można powiedzieć, że Panasonic od 2 lat "wychodzi" z rynku USA, jednego chyba z największych, a pozostaje(jak na razie) u nas w Europie jak najbardziej na miejscu. Niektórzy na Flatpanels uważają(i na to wygląda) że Panasonic w ogóle przestanie sprzedawać telewizory w USA(moim zdaniem już nie sprzedaje), a szkoda bo wiele recenzji, które czytam zawsze na każdym portalu jest pisanych w USA, więc jedyne jakie mogłem przeczytać na temat DX900 były z europejskich portali. Czy ktoś ma może informacja dlaczego tak się dzieje? Czy Panasonica czeka los Pioneera? Martwi mnie to trochę, bo lubię tę markę i szkoda, żeby taki gracz wyszedł pewnego dnia z rynku, moim zdaniem. Czekam na wasze pomysły, może plotki zasłyszane albo może ktoś słyszał strzały w kabinie pilotów? Zapraszam do dyskusji :) 

To z pilotami, to tani żart.
Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że o pieniądze. Na tamtym rynku króluje rodzima marka VISIO, gdzie 70" UHD ,kupisz za około 2000$ , do tego konkurencja LG , SAMSUNG. SHARP też się wycofuje, bo podobnie jak Panasonic, kolejny rok pod kreską.

8 godzin temu, artomoher napisał:

To z pilotami, to tani żart.
Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że o pieniądze. Na tamtym rynku króluje rodzima marka VISIO, gdzie 70" UHD ,kupisz za około 2000$ , do tego konkurencja LG , SAMSUNG. SHARP też się wycofuje, bo podobnie jak Panasonic, kolejny rok pod kreską.

Dokładnie taki miał być :) 

Sharp to już chyba wycofał się z wszędzie, ponieważ u nas też ich nie widzę nigdzie do kupienia. Na stronie niby są jakieś modele, a jak wchodzę do sklepów to nic, więc nie wiem na jakie rynki jest skierowana ta oferta. W Polsce i w każdym innym europejskim państwie też jest konkurencja z Samsungiem, LG, Sony i jednak tam każdy model wychodzi identycznie. ZD9 to Z9D w US, E6 to E6, KS8000 to KS8500 z lekko przestawionymi numerami(mogłem pokręcić numery samsunga) U nas też jest rodzima marka kruger&matz i tam można mieć 65" za 3500 zł, a jednak ludzie dalej kupują te DX900, E6, KS9500 oraz ZD9, z tego co widzę po testach to dobrym odpowiednikiem dla Vizio P byłby DX750, podobny HDR, FALD w 65", bardzo podobny TV, podobna cena. Dla Sonego Z9D, dosłownie nie ma konkurencji w US na poletku FALD, a jednak Sony nie bało się wprowadzić telewizora za $5500. Dalej nie mogę zrozumieć, czemu taka duża firma jak Panasonic wycofuje się z takiego rynku ogromnego.

Edited by aeeroO

https://www.sharptvusa.com/

Inny rynek jest w USA inny w Europie, jeszcze inny w poszczególnych państwach.

Spore zmiany będzie można także zaobserwować u japońskich producentów TV, którzy w 2016 roku zmniejszą dostawy od lokalnych firm wytwarzających panele LCD o 14%. Główny wpływ na to ma przejęcie Sharpa przez Foxconn w marcu tego roku oraz plany Panasonic Liquid Crystal Display (PLD) dotyczące wyjścia z biznesu wyświetlaczy w czwartym kwartale tego roku. Japońscy producenci telewizorów zwiększą zatem zamówienia u tajwańskich i koreańskich dostawców paneli, w szczególności w firmie LG Display (LGD).

A oto prognoza zmian zamówień paneli LCD wśród markowych producentów telewizorów w latach 2015-2016 (AUO to tajwańska firma AU Optronics).

WitsView_TV-LDC-purchase.jpg

źródło informacji: http://evertiq.pl/news/17184

• Like 1

1 godzinę temu, binary napisał:

Jak widac telewizory sa na rynku i mozna je zamowic z Polski ( przesylka 521 USD) 

Plus cło i plus VAT.

7 godzin temu, aeeroO napisał:

Dokładnie taki miał być :) 

Sharp to już chyba wycofał się z wszędzie, ponieważ u nas też ich nie widzę nigdzie do kupienia. Na stronie niby są jakieś modele, a jak wchodzę do sklepów to nic, więc nie wiem na jakie rynki jest skierowana ta oferta. W Polsce i w każdym innym europejskim państwie też jest konkurencja z Samsungiem, LG, Sony i jednak tam każdy model wychodzi identycznie. ZD9 to Z9D w US, E6 to E6, KS8000 to KS8500 z lekko przestawionymi numerami(mogłem pokręcić numery samsunga) U nas też jest rodzima marka kruger&matz i tam można mieć 65" za 3500 zł, a jednak ludzie dalej kupują te DX900, E6, KS9500 oraz ZD9, z tego co widzę po testach to dobrym odpowiednikiem dla Vizio P byłby DX750, podobny HDR, FALD w 65", bardzo podobny TV, podobna cena. Dla Sonego Z9D, dosłownie nie ma konkurencji w US na poletku FALD, a jednak Sony nie bało się wprowadzić telewizora za $5500. Dalej nie mogę zrozumieć, czemu taka duża firma jak Panasonic wycofuje się z takiego rynku ogromnego.

W Japonii Sharp ma sie dobrze.

7 godzin temu, pmcomp napisał:

Plus cło i plus VAT.

Ale ja nie namawiam do importu, tylko przedstawiam potencjhalna opcje dla tych, ktorzy musza dotkanac, aby uwierzyc.

Ja też nie namawiam tylko aby w pełni porównywać ceny nalezy do cen z USA doliczyc cło i podatek VAT. O czym większość naszych rodaków zapomina.

Ale co tu porownywac, skoro oni nie placa podatku VAT.8 Zreszta nie chodzi o porownanie, tylko o dowod na to ze telewizory tej marki wystepuja w przyrodzie, w dzikim kraju pomiedzy Pacyfikiem, a Atlantykiem.

1 godzinę temu, binary napisał:

Ale co tu porownywac, skoro oni nie placa podatku VAT.8 Zreszta nie chodzi o porownanie, tylko o dowod na to ze telewizory tej marki wystepuja w przyrodzie, w dzikim kraju pomiedzy Pacyfikiem, a Atlantykiem.

To że w USA nie ma VAT nie znaczy że go nie zapłacisz, zapłacisz go przy imporcie bo w świetle przepisów:

Cytat

Import towarów na terytorium kraju podlega opodatkowaniu VAT w Polsce niezależnie od tego, czy w państwie, z którego sprowadzane są towary, istnieje VAT. A zatem w omawianej sytuacji jest bez znaczenia, że w Stanach Zjednoczonych nie ma VAT.

Można też się zdziwić kupując coś w w jednym kraju UE z dostawą do innego kraju, taki Amazon na przykład dolicza wtedy VAT kraju docelowego a nie tego z którego idzie sprzedaż, Polacy kupujący na przykład w niemieckim Amazonie spotykają się z niemiłą niespodzianką gdy VAT 19% jest zamieniany na 23% i cena wzrasta.

Szczerze mowiac nie przyszlo mi to do glowy, ze ktos kto czyta forum moglby o tym nie wiedziec.
Nawet gorzej, bo nie dostrzegam zwiazku pomiedzy sytuacja brandu Sharpa na rynku USA, a tym, ze przy imporcie do Polski towarow nalezy placic podatek VAT i ewentualnie clo.
Oj glupi, ja glupi.;)