Skocz do zawartości
Avallone

Jaki Telewizor 65 cali do salonu na wieczorne seansy z dzieciakami

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam jeśli to spam.

Z czystej ciekawości. Czy jeśli telewizor jest 3D to ogląda się go wyłącznie z okularami czy też jak każdy a jak coś z 3D się ogląda to dopiero wtedy włącza się tryb??

Żona mi to zadała i stwierdziła że może lepiej taki 3D żeby od czasu do czasu jakiś film w tym trybie obejrzeć.

Jak z trwałością takich 3D ? bo najwięcej takich używanych ludzie odsprzedają co chyba niedobrze świadczy o nich.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla 3D dzieci sprawa prosta; technologia pasywna od matryc LG w wersji UHD.  Żadne dziecko nie przyzna się, że ma problem z głową podczas oglądanie 3D aktywnego. System 4K/UHD pasywny jest właśnie dla dzieci. Uważaj, bo okulary aktywne (SAMSUNG TV) są w cenie 250 zł/szt. A dzieci potrafią je zniszczyć. Kupisz jeszcze taki TV PHILIPS 55PUS6550. Za 3 999 zł. Cztery pary okularów w zestawie.

Cytat

Trwałość: czy używane TV 3D są oferowane w sieci jako po naprawie czy ?

Zawsze masz 2 lata gwarancji. To dużo.

Pozdrowienia dla żony. Niech więcej pobiega z kidsami na świeżym powietrzu niż z TV 3D w domu. Zwłaszcza zimom.

  

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, 2015 napisał:

Pozdrowienia dla żony. Niech więcej pobiega z kidsami na świeżym powietrzu niż z TV 3D w domu. Zwłaszcza zimom.

  

Jeśli chodzi o przebywanie na świeżym powietrzu to uwierz mi że ponadprzeciętni tu jesteśmy. Mamy łódź i w sezonie podczas wakacji szko0lnych potrafimy na niej przebywać dzień w dzień po 8 do 14 godzin dziennie. Moje chłopaki łowią ryby większe niż ja, ich rekordy to ryby 3 krotnie wagowo przekraczające ich wagę. Potrafimy wrócić o 8 rano z ryb. Oprócz tego mamy też inne formy wypoczynku na powietrzu.

Telewizora nie mieliśmy kiedy s 8 lat a teraz chcemy go wyłącznie na wieczorne seanse, reszt to mało ważna.

Nie wiem o co chodzi z tym pasywnym ale taki z 3D można tanio nawet wyrwać http://www.boulanger.com/ref/1046667

A drugi za 1990euro by mi oddali to ten http://www.boulanger.com/ref/1067934

 

Nie rozumiem jednak dlaczego część telewizorów Sony ma Smart Tv a inne Android TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMART TV to dostęp do treści w internecie. ANDROID daje na TV brak ograniczeń. Inne systemy smart (SAMSUNG, LG, PCL korzystają wyłącznie z kanałów via serwer producenta TV, który tym i Tobą steruje.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli jednak Smart Tv odpada i powinienem jednak celować w Android tak?. Piszą ze jeszcze niedoskonały, czy z czasem będę mógł go zaktualizować jak się rozwinie czy jak kupię teraz to będę się męczył z takim jaki kupię do samej śmierci mojej lub jego?

Ja wiem że jakbym miał 1000euro więcej to sprawa była by prostsza i bym tu nie zanudzał upierdliwie userów ale jest jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMART TV to dostęp do treści w internecie. ANDROID daje na TV brak ograniczeń. Inne systemy smart (SAMSUNG, LG, PCL korzystają wyłącznie z kanałów via serwer producenta TV, który tym i Tobą steruje.  

 

To taki straszny przypadek sterowania wolnością własnych dzieci. Moi sąsiedzi nie ujawniają im, że jest internet, gry komputerowe i Radio.

Zapewne już w szatni szkolnej o 8.03 Wasze dzieci czują się poniżone i obśmiane. Sprawdzajcie każdego dnia, czy wstydzą się przed Rodzicami przyznać się do takiej agresji środowiska. Ja tak miałem.

Ja ukrywałem wiele lat, że jestem wyśmiany w szkole.  Tak, cierpiałem w skrytości. Nic mi na plus nie dało oddalenie od internetu i od gier. Szkoda mi było Mamy i Taty, bo było im przykro. Dziś wiem, że zasady Mamy i Taty trzeba OLAĆ ciepłym moczem. Moje wnuki śmigają współczesnymi technologiami. KOMUNIKACJA to zmiana cywilizacyjna na każdą minutę.

Polecam na sen YT darmowe AudioBook-i. REWELACJA

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dosyć głębokie i intymne ale ja jednak pomimo szczerości jaką zostałem obdarowany skupię się na kupnie telewizora 65 cali ( brałbym 75 ale na tego to już w ogóle mnie nie stać)

Każdy post studiuje, sprawdzam, porównuje. Za każdy dziękuje, za tolerowanie mojej upierdliwości na tym forum również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo kombinujesz i nie wiem nad czym się jeszcze zastanawiasz. To nie jest zakup na cale życie, nawet nie na pół, a tym bardziej życie Twoje czy Twojej rodziny od tego nie zależy. Załóż sobie pewien budżet, wytypuj kilka modeli, wybierz - nawet jeśli subiektywnie i ciesz się z wyboru... Takie proste, że aż tak trudne?

PS. No chyba że planujesz doktorat z tej dziedziny, ale chyba bez kontaktu z Maćkiem się nie obejdzie ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, MaXeN napisał:

PS. No chyba że planujesz doktorat z tej dziedziny, ale chyba bez kontaktu z Maćkiem się nie obejdzie ;)

Dziękuje za wszystkie podpowiedzi, doktoratu nie planuje. Na chwilę obecną to albo ten Sony za 1790 albo jakiś Philips. Nie umiem zalet i wad tego Sony sobie skalkulować ale skoro tak rażą pyta nia laika to postaram się więcej d...py nie zawracać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, 2015 napisał:

Zapewne już w szatni szkolnej o 8.03 Wasze dzieci czują się poniżone i obśmiane. Sprawdzajcie każdego dnia, czy wstydzą się przed Rodzicami przyznać się do takiej agresji środowiska. Ja tak miałem.Ja ukrywałem wiele lat, że jestem wyśmiany w szkole.  Tak, cierpiałem w skrytości. Nic mi na plus nie dało oddalenie od internetu i od gier. Szkoda mi było Mamy i Taty, bo było im przykro. Dziś wiem, że zasady Mamy i Taty trzeba OLAĆ ciepłym moczem. Moje wnuki śmigają współczesnymi technologiami. KOMUNIKACJA to zmiana cywilizacyjna na każdą minutę.

Hmm, wszystko  w porządku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to KIKI vel. LOCOLOCO zaliczył swoje wyznania z młodości ;) Trochę go poniosło, ale wiele to wyjaśnia :D hehe

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Avallone napisał:

Dziękuje za wszystkie podpowiedzi, doktoratu nie planuje. Na chwilę obecną to albo ten Sony za 1790 albo jakiś Philips. Nie umiem zalet i wad tego Sony sobie skalkulować ale skoro tak rażą pyta nia laika to postaram się więcej d...py nie zawracać :)

Nie wiem jaki Sony masz na myśli ale przed kupnem sprawdź xd8505. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Xisiek napisał:

Nie wiem jaki Sony masz na myśli ale przed kupnem sprawdź xd8505. 

Jest ich kilka. W moim zasięgu jest ten http://www.boulanger.com/ref/1067934

Jaka jest jego przewaga nad tym http://www.boulanger.com/ref/1076855

Bo widzę że nie ma androida, ma edge led a nie jak ten drugi direct led i jest o 400 droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, MaXeN napisał:

Przecież to KIKI vel. LOCOLOCO zaliczył swoje wyznania z młodości ;) Trochę go poniosło, ale wiele to wyjaśnia :D hehe

Ja nie wiem czy wypada, ale 2015 na jakimś grubym "wspomaganiu" dzisiaj wieczorem zdajsie jedzie.

18 minut temu, Avallone napisał:

Jest ich kilka. W moim zasięgu jest ten http://www.boulanger.com/ref/1067934

Jaka jest jego przewaga nad tym http://www.boulanger.com/ref/1076855

Nie znam tego tańszego więc nie powiem, z tym xd8505 miałem krótki kontakt ale zrobił na mnie (fakt na szybko) bardzo dobre tzw. pierwsze wrazenie, stąd proponuje abyś przed finalna decyzja też go obejrzał.

A poza tym, to w ogóle gorąco zachęcam - idź do sklepu i tam daj szansę własnym oczom, może się okazać że zupełnie zmienisz typy.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Xisiek napisał:

Ja nie wiem czy wypada, ale 2015 na jakimś grubym "wspomaganiu" dzisiaj wieczorem zdajcie jedzie.

Nie znam tego tańszego więc nie powiem, z tym xd8505 miałem krótki kontakt ale zrobił na mnie (fakt na szybko) bardzo dobre tzw. pierwsze wrazenie, stąd proponuje abyś przed finalna decyzja też go obejrzał.

A poza tym, to w ogóle gorąco zachęcam - idź do sklepu i tam daj szansę własnym oczom, może się okazać że zupełnie zmienisz typy.

Ależ ja byłem. Oprócz tych LG za 1100euro cała reszta wygląda dla mnie tak samo. No jeszcze OLED za 5500euro jest inny.

Ciekawi mnie jakieś porównanie tego z Direct Led i androidem z tym 8505. Wszyscy mówią ze Direct Led jest lepszy i że Android jest lepszy. To dlaczego właśnie ten jest aż tyle tańszy?

Zaraz mnie zbanują za reputację :D Za upierdliwy jestem ;)

Edytowane przez Avallone
dopisano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Xisiek napisał:

Nie znam tego tańszego więc nie powiem, z tym xd8505 miałem krótki kontakt ale zrobił na mnie (fakt na szybko) bardzo dobre tzw. pierwsze wrazenie, stąd proponuje abyś przed finalna decyzja też go obejrzał.

A podobno kolega nie lubi IPS-ów i uważa, że każdy IPS jest taki sam ;)

Oba modele są na matrycach IPS, Android także jest ten sam, a Direct-led tutaj nie będzie miało większego znaczenia (co innego jeśli byłoby to Direct-LED w powiązaniu z systemem FALD jak w Sony ZD9, Panasonicu DX900, TCL X1), ba nawet model XD8505 jako że w "nomenklaturze" jest wyższym modelem to będzie miał nieco lepszej jakości obraz, z tego co mi wiadomo ma nieco większą luminację (400cd/m2), a co za tym idzie efekt HDR może być nieznacznie lepszy niż w XD7505 (350cd/m2). Poza tym jest lepiej wykonany: metalowe i cieńsze ramki, ładniejsza podstawa w której z tyłu chowają się kable i ich nie widać, no ale to już raczej szczegóły, choć czasami też istotne - w końcu TV to też przez jakiś tam czas "mebel" w domu.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odrabiam zadania a nie tylko truje [beeep]ę. Przeczytałem już o matrycach tutaj https://www.morele.net/wiadomosc/monitor-z-matryca-ips-tn-czy-va-jak-wybrac/1260/

i wychodzi na to że IPS o ile nie jest zafałszowane to jest najlepsze.

Nie zależy mi na podstawkach gdyż będzie wisiał a na metalowej ramce tym bardziej bo jest mi to obojętnie jak będzie na ścianie wyglądał, liczy się jakość.

Myślę więc że nie warto za 16% więcej cd/m2 którego pewnie moje oko nie zauważy ( a może się mylę? ) nie warto dopłacać 400euro.

W końcu i tak po przejściu z 46 cali na 65 przeżyjemy szok a następnie stanie się to codziennością.

Zastanawiam się już tylko jaki najtańszy 46 cali kupić do pokoju moich chłopaków ( sporadycznie będzie chodził) ale o to nie będę epopei robił, pewnie wejdę do sklepu i wezmę z najdojniejszej półki do takiego sporadycznego użytkowania :)

Dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitory to co innego niż TV, a uwaga bardziej się tyczyła własnie zaciętego przeciwnika IPS-ów, czyli mojego przedmówcy, którego zacytowałem.

PS. Raczej szukaj chłopakom 49-50", bo 46" już nie znajdziesz obecnie ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie ma ale firmy krzaki 49" już od 349euro idzie kupić w obu sklepach.

Jak już kupię telewizor na pewno co nie co opisze o nim z punktu widzenia laika tak żeby nie było że z forum jedynie brałem nic nie dając w zamian.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zgryz bo praktycznie już byłem na 70% zdecydowany na KD65XD7505 ( 800Hz) a na 30 % byłem za KD65XD8505 ( 800Hz) a teraz się zastanawiam czy nie lepiej jednak ten KD65X8505C ( też ma te 800Hz) bo nawet wyczytałem że jeden z adminów go komuś polecał ( Gmeru)( tak, zanim coś napisze to szukam w wyszukiwarce forum). Nie gniewajcie się ze piszę, te 3D mogło by się bardzo okazjonalnie przydać a już mnie ktoś uświadomił że telewizor nic na tym nie traci jakbym tej funkcji bym na co dzień nie używał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Avallone napisał:

Mam zgryz bo praktycznie już byłem na 70% zdecydowany na KD65XD7505 ( 800Hz) a na 30 % byłem za KD65XD8505 ( 800Hz)

Tego co Ci doradzałem aby sprawdzić możesz sobie darować, jakoś źle spojrzałem i odczytałem, że oglądasz pod kątem - wówczas jest sens iść w IPS (taką matrycę ma ten XD8505). Jeżeli oglądasz na wprost to zdecydowanie jedyny słuszny wybór to tv oparty na VA.

14 godzin temu, MaXeN napisał:

A podobno kolega nie lubi IPS-ów i uważa, że każdy IPS jest taki sam ;)

Każdy IPS jest taki sam, ale ten 65 wyjątkowo mi się podobał :) Co nie zmienia faktu, że IPS z dużą liczbą stref mógłby naprawdę powalczyć o moje oczy.

PS> Z polecaniem tego Sony do sprawdzenia popełniłem błąd o czym powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xisiek

Im więcej czytam tym gorzej dla mnie. Dziś przeczytałem od dechy do dechy temat Macieja Kopra o matrycach i zauważam zarówno plusy mnie interesujące w IPS jak i w VN. Zaczynam dochodzić do wniosku że im więcej wiemy tym gorzej dla nas bo wybór staje się trudniejszy. Nie wiem dlaczego uparłem się na SONY ( kilka godzin w sklepach i strasznie mi się podobają a do tego obawa przed szajsungami i innymi wynalazkami gdzie co rusz widać jakieś posty że coś nie halo) a teraz mam już ze 4 modele które tak naprawdę samemu nie potrafię racjonalnie i dobrze porównać ( w tym tej jeden z 3D). Jesteś mi coś w stanie powiedzieć o tym KD65X8505C ?

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Avallone napisał:

Jesteś mi coś w stanie powiedzieć o tym KD65X8505C ?

Pytanie nie do mnie, ale bardzo dobry model, co prawda z poprzedniego roku, ale nawet ma wsparcie dla HDR-a, no i matryca VA

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, MaXeN napisał:

Pytanie nie do mnie, ale bardzo dobry model, co prawda z poprzedniego roku, ale nawet ma wsparcie dla HDR-a, no i matryca VA

Nie pisałem do Ciebie bezpośrednio bo Twoją cierpliwość już mocno naciągam. Ja kupę czasu dzień w dzień czytam różnych recenzji, opisów i co rusz coś nowego się dowiaduję.

Polecił byś go z czystym sercem?? Jeśli ma to co trzeba to nie przeszkadzało by mi że to nie tegoroczny model. Nie umiem porównać, chociażby dowiedzieć się jaką ma matrycę to dla mnie czarna magia ( pisał Maciej Koper że i z lupą w sklepie można)

Jeśli chodzi o te kąty to wygląda to tak że zrobiliśmy sobie na zamówienie kanapę właśnie pod oglądanie wieczorne filmów z dziećmi. Ma ona szerokość 330cm. Na zdjęciu dzieciaki przed chwilą za pozowały żeby to pokazać.

fshzw_img_7493jpg_8150b.jpg

Drugie zdjęcie z kanapy gdzie będzie wisiał telewizor a obecnie wisi 46"

fshzw_img_7494jpg_2a651.jpg

Od naszych oczu do ściany jest 420cm.

Czy te kąty VA oglądania będą OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na skranjnych miejscach już bedzie ewidentnie widoczny spadek kontrastu. W takim przypadku XD8505,  o ktorym wspominalem trzeba jednak sprawdzic bo wydaje sie nieglupim pomyslem. Ale wtedy zostaje ogladanie z zapalonym swiatlem aby czarny byl czarny :)

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...