Skocz do zawartości
Avallone

Jaki Telewizor 65 cali do salonu na wieczorne seansy z dzieciakami

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam.
Z prośbą o radę przychodzę bo więcej dylematów niż odpowiedzi.
Normalnie to aż tak mnie nie pogięło żeby kupować taki telewizor ale skoro okradli nam mieszkanie czyszcząc z całej elektroniki ( aparaty, kamery, ps4, kupa gier, i wiele innych) to zamiast ją odkupywać z pieniędzy z ubezpieczenia postanowiliśmy zaszaleć i kupić telewizor 65 cali z kinem domowym. To priorytet gdyż codziennie siadamy z dziećmi na wieczorny seans bez wyjątku a w wakacje nawet dwa seanse.
Dylematów jest kupa bo po wejściu do sklepu okazało się że nie ma na stanie żadnego nie 4K, wszystkie już są takie. Filmów 4K w moim źródle jest jak na lekarstwo ale coś wyszukać idzie.
Następnie pojawiły się dylematy czy ze Smart TV czy Android TV bo brak konsoli można od czasu do czasu rekompensować grając w jakąś grę z Google Play.
Kolejna to marka bo ponoć większość telewizorów ma ekrany robione przez LG.
Sony ma ponoć format kinowy i świetne barwy, Philips jakiś system który wieczorami nie ma sobie równych, Samsung cenę, LG jakość i tak dalej a ja tego nie rozumiem.
Jedni mówią żebym szukał starocia bez 4K bo to na razie zbędne, inni że jednak warto to mieć.
Zrobiłem porównanie 4 telewizorów w jednym sklepie a i tak nie rozumiem który z nich będzie się cechować najlepszą trwałością czy jakością dźwięku i obrazu. http://www.boulanger.com/comparateur?ids=1068055&ids=1069566&ids=1071892&ids=1076855 Jeśli tego linka nie można tu dać to przepraszam i proszę moda o usunięcie.
Zastanawiam się więc czy kupić taki do 1800euro czy pójść na najtańsze za niecałe 1000euro bo się okaże że wszystko to jeden pies mało zauważalny w codziennym użytkowaniu i te wszelkie nowości to pompowanie klienta i jego kieszeni.. Mógłbym nawet kupić w Polsce telewizor.
Na pewno też będę chciał też jakieś kino domowe do tego bo bardzo nam zależy na dźwięku, wydać na nie możemy do 2200zł ale pewnie to osobny dział więc tu nie będę się rozpisywał.
Jeśli ktoś może pomóc choć trochę i podpowiedzieć to z góry dziękuję i wiem że pewnie taki temat się powtarza ale to w przypadku każdej rodziny sprawa tak indywidualna że zadanie Wam tego pytania jest ważne.
Pozdrawiam a poniżej odpowiedzi testowe. ( Jeśli przeoczyłem powitalnie to przepraszam bardzo i proszę mnie tam skierować)

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 36m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 6
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? średnio ale mamy żaluzje, głownie wieczorami seanse robimy
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Grundig 46 cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Jakość dźwięku i obrazu, trwałość a jak będzie przynosił śniadanie do łózką to i moja żona go pokocha. ( mógłby ją też czasami zastąpić no wiecie w czym... )
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? z kompa kabel
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? komputer, kino domowe
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 10
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie wiem jakie ich są wady i zalety, w komputerze matowa bo nie ma odblasków.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Żadnych choć chciałbym naukowe, przyrodnicze
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Od tego mamy smartfony, komputery, spróbować jednak można.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Sporadycznie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Prawie że wyłącznie wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Cena
19. Preferencje co do marki ? Sony?
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie mam pojęcia co mi to da, jest nas 6 osób w domu, na okulary nie wyrobię ;)
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1800euro

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak jeśli to idzie zrobić zdalnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromne zastrzeżenia co do 2 Twoich punktów. Jak się pewnie domyślasz pkt. 8 ten w dalszej części jest niestety w tym i nawet zdecydowanie większym budżecie niemożliwy do zrealizowania. Śniadania nadal pozostają Twoją lub żony domeną, kochać musi Ciebie, a Ty ją - chociaż bardzo miło, że tak z humorem ;) A więc w sumie to po co Wam TV jak sobie wszystko wyjaśniliśmy już na wstępie - zwłaszcza kto odpowiada za śniadania? :P

Co do pkt. 22 to bardziej poważnie - tak też się nie da, już lepiej zrób ją po swojemu - na oko, niż szukać jakichś "cudownych/magicznych ustawień z internetu, tudzież pseudo-kalibratorów, których w dzisiejszych czasach nie brakuje. Profesionalna kalibracja to tylko przy użyciu odpowiedniego sprzętu - czysto poglądowo jak to powinno wyglądać zerknij w link poniżej, bo nie sądzę abyś mieszkał na terenie PL, co może nieco utrudniać sprawę - tym bardziej, że kalibracja powinna być w finalnym dla odbiornika miejscu wykonana, ale będziesz może wiedział czego oczekiwać i może "u siebie'" w okolicy kogoś równie dobrego znajdziesz:

http://skalibrujtv.pl/

A co do Twoich typów - też nieco ciężko wyrokować nie znając danego rynku co można na nim dostać i w jakiej cenie, dlatego nie bawiąc się w jasnowidza a spoglądając głównie w Twojego link-a raczej wybierałbym zdecydowanie miedzy 2 ostatnimi typami, tj.: 65XD7505, a 65UH668, z raczej większym zadatkiem na ten 1-szy (lepsza matryca i Android bardziej odpowiadający Twoim potrzebom).

A nie dostaniesz nigdzie na swoim rynku może modelu z serii 65W8? Np.: 65W8505?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to bardzo przykra wiadomość że nie wykona on czynności z punktu ósmego :( Żona stwierdziła że w takim razie telewizora już nie potrzebujemy gdyż to Ona robi śniadania twierdząc że moja zdolność poruszania się po kuchni jest zaburzona przez wrodzone lenistwo i niezdarność :D Twierdzi też od lat że ma nie czworo a pięcioro dzieci ( nie wiem ale to chyba o mnie ) :D Życie jest za krótkie żeby przejść przez nie ze spuszczoną głową więc radość czerpie się z rzeczy błahych i to każdego bez wyjątku dnia od samego rana :)

Jeśli chodzi o znajomość rynku to wystarczy wejść na darty.fr lub boulanger.fr i wiadomo co można tu dostać.Wsio w 4K a zaczyna się w tej wielkości od 1190euro.

Jeśli chodzi o profesjonalną kalibrację to nigdy nie słyszałem że coś takiego kiedykolwiek ktokolwiek tu robił więc może i ja mógłbym się nauczyć żeby robić to tu dla innych choć dużo prościej było by zaprosić kogoś z dobrą renomą na weekend do Paryża z rodziną, dać im wikt i opierunek co jest niezłą opcją gdyż coś takiego jest znacznie więcej warte od kalibracji ( a mieszkam w centrum Paryża niedaleko wieży Eiffla ) i w ten sposób jeden byłby zadowolony ze skalibrowanego telewizora a inny z mini wakacji po kosztach dojazdu w Paryżu. Taki barter :)

Ja jestem dociekliwy, drążę temat. Interesują mnie bardzo różnice w trwałości poszczególnych marek nawet bardziej od jakości obrazu gdyż po takiej kalibracji większość telewizorów ma ponoć zjawiskowy obraz ( tym bardziej będzie miał ten z interesującej mnie półki cenowej). Philips ma jakiś system sprawdzający się wieczorami, Sony ponoć przy 50Hz ma niepowtarzalny obraz jak wiele innych przy 100 itp. Wszystkie telewizory ponoć bazują na ekranach LG i tak w kółko mętlik.

To ma być telewizor na lata który zostanie z nami do śmierci jego lub naszej ( prędzej mam nadzieje jego ;) )

Nie będziemy go wymieniać za 4 lata na jakąś nowość, nie stać nas na takie udziwnienia. To dlatego drążę bo już za parę dni musimy go kupić.

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG produkuje IPS-sy a nie VA, więc siłą rzeczy wszystkie TV nie mogą być oparte na matrycach LG. Do wykonania profesjonalnej kalibracji niezbędny jest odpowiedni sprzęt i wiedza. Takiej kalibracji nie da się wykonać "na oko" bez fachowego sprzętu. Co do trwałości poszczególnych marek, to mam nieodparte wrażenie, że królem trwałości z pewnością nie będzie Samsung, który w tegorocznych modelach KS7000 nie był w stanie nawet poprawnie zaprojektować solidnej obudowy, która nie będzie się "rozlatywała". Do tego liczne narzekania na bad pixele, marnej jakości karty wifi czy głowice telewizyjne. Jak dla mnie ten model, to pod względem jakości wykonania - gniot roku. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Francji Samsung króluje ponieważ ma niesamowitą reklama a ludzi takich jak ja którzy są na tyle upierdliwi żeby się wgłębiać w detale jest ułamek procenta. Podejrzewam że w Polsce tez ślepa wiara w zapewnienia sprzedawcy że to właśnie nasz najlepszy wybór króluje nad zdrowym rozsądkiem. Ułamek procenta zauważa że pierwsze pytanie dotyczy budżetu a nie naszych rzeczywistych oczekiwań. Finalnie kupuje klient albo za dokładnie tyle ile powiedział że na to ma albo jeszcze drożej gdyż sprzedawca "udowodni" że jednak warto dołożyć :) Ja Samsunga nawet nie biorę pod uwagę i jak dla mnie to Panasonic, Philips, Sony, Pioneer czy ostatecznie LG. Po prostu to marki mojej młodości i choć rozumiem że dużo się zmieniło od czasów kiedy bawiłem się w doktora z moją starszą o kilka lat nastoletnią kuzynką to jednak też myślę że oprócz świeżych marek te stare i dobre również się rozwijały. Nie zmienia to faktu że mętlik mam spory a czasu mało.

Na pytania która z marek Philips, Panasonic, Sony jest naprawdę najtrwalsza nikt mi nie potrafi odpowiedzieć podpierając to naprawdę rzeczowymi argumentami.

Sprzedawcy forumowi przestają dyskutować kiedy orientują się że być może nie kupię jednak w ich prywatnym sklepie który łatwo skojarzyć patrząc na nazwę użytkownika (z racji choćby tego że cena taka sama tu i w Polsce a z gwarancją lepiej w takim Dartym czy Bulanger gdzie przyjadą do domu w ciągu 5 lat trwania gwarancji i wszystko zrobią ) lub kiedy zadaje trudne pytanie :)

Nie muszę kalibrować od razu, rzeczywiście mogę zaprosić jakiegoś fachmena tu na wakacje to oboje skorzystamy :)

Gdzie mam założyć taki sam wątek odnośnie jakiegoś kina domowego powiedzmy do 500euro?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 500 EUR nie ma kina domowego. Do 500 EUR kupisz gówniany soundbar.

Nie jestem sprzedawcą forumowym. BTW jak chcesz kupić w Paryżu to czemu pytasz polskich sprzedawców? Ci we Francji nie potrafią Ci pomóc?

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pmcomp napisał:

Do 500 EUR nie ma kina domowego. Do 500 EUR kupisz gówniany soundbar.

Nie jestem sprzedawcą forumowym.

To w takim razie co to jest Pioneer HTP-073? Przecież ma ampli z bluray plus głośniki.

 

Na marginesie to nawet nie wiem jak mogę obejrzeć taki Dzień Niepodległości Odrodzenie ważący na kompie 80giga na tele. Czy mój komp to pociągnie czy ważny jest tylko telewizor i odpowiedni kabel HDMI.

P.S. Podoba mi się Twoja koszulka, też powinienem taką nosić z dopiskiem Najgorszego :D

Edytowane przez Avallone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Avallone napisał:

To w takim razie co to jest Pioneer HTP-073? Przecież ma ampli z bluray plus głośniki.

Noooo ... Fiat 126p tez miał cztery koła i kierownicę :) .

 

Myslę, że taka koszulkę znajdziesz w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, pmcomp napisał:

Noooo ... Fiat 126p tez miał cztery koła i kierownicę :) .

 

Myslę, że taka koszulkę znajdziesz w necie.

Rozumiem ale mnie na Bugatti EB 110 nie stać skoro całkowity budżet mi się zamyka w 2300 euro i musi wystarczyć zarówno na telewizor jak i na te 126p ( mój wyciągnął 127km/h i tyle wskazał radar z górki w Ostrowcu Świętokrzyskim :D ) I tak podejrzewam że będzie lepiej niż w ogóle bez takiego systemu a bardzo rajcuje mnie dźwięk z tyłu. Bose które kilka dni temu zachwalał przez 45 minut sprzedawca w Boulanger robiąc mi kilkanaście pokazów różnych z nich jest na dzień dzisiejszy poza moim zasięgiem a ja umiem mierzyć siły na zamiary :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej dozbieraj trochę kasy albo poszukaj na eBayu czegos używanego.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu trafiłeś w sedno. Nie wykluczam używanego zestawu ale nawet nie wiem czego miałbym szukać. Jestem zielony, Pioneer-a zacytowałem bo w kilku jakiś rankingach jest bardzo wysoko i ma stosunkowo dobrą cenę ( nie wiem na ile wiarygodne są takie rankingi ale od czegoś poszukiwania zacząć musiałem)

Dozbieranie kasy nie wchodzi w grę, mając dzieciaki i określony budżet wie się ile jesteśmy w stanie a żyłowanie się jest mało racjonalne.

I tak najbardziej interesuje mnie wybór telewizora a dopiero po nim dobór systemu dźwiękowego do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wróćmy do TV. Po przejrzeniu oferty http://www.boulanger.com/ i zakładając max. kwotę 1800 euro - osobiście zwróciłbym także mocno uwagę na:

Hisense 65M7000 - niecałe 1400 euro, zatem zostanie jeszcze coś na audio:

http://www.boulanger.com/ref/1071789

Ich marketingowe ULED to praktycznie to samo co we flagowych modelach Samsung-a SUHD, czyli technologia kwantowej kropki.

http://www.trustedreviews.com/hisense-h65m7000-review

Szeroko opisywany temat tego modelu na AVForums:

https://www.avforums.com/threads/hisense-55-65m7000-uled-owners-thread.2018360/

Test niższego modelu M5500:

https://www.avforums.com/review/hisense-H65m5500-M5500-uhd-4k-hdr-tv-review.12991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta marka w Polsce nie wystepuję więc wątpie żeby ktoś coś napisał na temat tego TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuje MaXeN za dyskusje i znoszenie mojej upierdliwości. Ja już nawet się zastanawiam czy nie warto ściągać czegoś z USA bo mam tam kogoś zaufanego ( kolega o kiju z wędkarstwa) ale o to pytam w innym temacie bo nie wiem czy się opłaca.

Dla nasze rodziny ten zakup to wydarzenie na miarę postawienia stopy człowieka na księżycu :)

Dlaczego jednak nie Sony? Co z nim jest nie tak?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pmcomp napisał:

Ta marka w Polsce nie wystepuję więc wątpie żeby ktoś coś napisał na temat tego TV.

To prawda, a szkoda (ja przynajmniej żałuję bardzo) bo robią całkiem przyzwoite TV w przystępnych cenach.

Oczywiście to nie jest jakiś flagowy model, ale w tym pułapie cenowym trudno o takiego, ale całkiem przyzwoity średniej klasy TV, ;) No i może dla autora ciekawa alternatywa do kupienia u siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się marek takich jak Samsung, LG, TLC, Hiasense. Wiem że to może być strach irracjonalny ale to przyzwyczajenie do tego w czym się wychowywałem to powoduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Avallone napisał:

Boję się marek takich jak Samsung, LG, TLC, Hiasense. Wiem że to może być strach irracjonalny ale to przyzwyczajenie do tego w czym się wychowywałem to powoduje.

Uważam, że nie potrzebnie - trzeba być otwartym na zmiany w świecie, bo nic nie jest takie samo jak kiedyś ;) Sam użytkuję już nie 1-szy smartfon chiński (i nie mam na myśli tylko tanich budżetówek pokroju MyPhone), jestem bardzo zadowolony za to co oferują, zdaję sobie sprawę także z ich pewnych ułomności, ale pewny jestem, że kolejny telefon także będzie chiński ;) Zwłaszcza, że o podobnych parametrach "markowe" kosztują dużo dużo więcej, więc osobiście kiedyś zaryzykowałem i nadal takie ryzyko podejmuję kupując kolejne.

Z resztą z trwałością pamiętaj, że zawsze to zależy od szczęścia - jak się trafi. Reguły nie ma i nie zależy to od firmy, ani ceny. TV po 50-200 tys. też się psują, podobnie jak Mercedesy ;) 

10 minut temu, Avallone napisał:

Dlaczego jednak nie Sony? Co z nim jest nie tak?

Mnie nie przekonuje matryca IPS w tym Sonym czy LG-ach, zdecydowanie wolałbym VA, Sony ma też ok. 350cd/m2, gdzie M7000 jakieś 420cd/m2 - co prawda szału i tak nie ma w obu i HDR raczej będzie na dość słaby - symboliczny, no ale to przecież klasa średnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem. A dlaczego nie Philips z tym jakimś ich systemem Amblight? Z tego co czytałem obraz w nocy dzięki temu nie ma sobie równych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips w moim przekonaniu to jeszcze gorsza jakość obrazu, także IPS-y, mocno zakłócone odwzorowanie bieli, fatalna szarawa czerń, a sam Ambilight fajna sprawa - osobiście także mi się bardzo podoba, ale musisz sobie odpowiedzieć czy zależy Ci na jakości obrazu czy na dodatkach, bo mnie obraz Philipsa jeszcze nigdy nie powalił pozytywnie.

PS. z resztą Philips to także już nie ten Philips co 20-lat temu, obecnie to spółka TPVision (także chińczycy) produkują ich TV.

Edytowane przez MaXeN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założenie jest takie że my raz dziennie siadamy wieczorem z czwórką dzieciaków przed telewizorem późnym wieczorem i oglądamy jakiś film ( przykładowo The Martian 2015 MULTi 2160p BluRay X264 DTS-HD MA 7.1-inTGrity )

Nawet nie oglądamy telewizji ( chyba że czasami weeb.tv)

Nigdy nie korzystaliśmy z niczego choć gdyby można było grać w dobre gry na tele to czasami mogło by być fajnie. 95% jednak to stworzenie czegoś co pozwoli nam oglądać filmy w świetnej jakości i o świetnym dźwięku. Pozostałe 5% to żeby zastąpił nam jakiś system ( Google play czy coś takiego) PS4 która nam ukradli. Ważne żeby były fajne gry bo jeśli nie to nawet to nam niepotrzebne i kiedyś się odkujemy i kupimy konsolę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stąd do Twoich potrzeb i przekonań myślę, że przewagę będzie miał Sony 65XD7505, ale najlepiej osobiście zrobił rozeznanie po sklepach i porównał sobie kilku kandydatów ;) Swoją drogą bywają te Hisense we Francji w sklepach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Avallone napisał:

A dlaczego nie Philips z tym jakimś ich systemem Amblight? Z tego co czytałem obraz w nocy dzięki temu nie ma sobie równych.

Naczytałes się gazet.

Napisze Ci inaczej bo pojęcie o TV masz zerowe. A każdy będzie Ci tu polecał co innego.

Idź do sklepu, popatrz na własne oczka i wybierz to co Ci się najbardziej podoba. Tym bardziej, że nie masz największych wymagań, a z tego co widze oglądasz 4-o gigowe ripy z netu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hisense można kupić we wielu sklepach tutaj.

Pmcomp być może i tak i właśnie dlatego wolę pytać, drążyć temat.

Te ripy maja nawet po 70Go

Pojęcie to mam mniej niż zerowe, oprócz jakiś przywiązań do tego co kiedyś było dobre ( co niekoniecznie jest dobre) nie mam  żadnych preferencji.

Bylem w dwóch sklepach, razem ponad dwie godziny, wszystko jest takie same a jak do tego dodać że najgorsze badziewie można ulepszyć kalibracją to pozostaje kwestia trwałości i tego czy jakieś dobre tytuły gier na tele są dostępne.( to chyba zależy od producenta?? )

Edytowane przez Avallone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam o to czy na TV można grać w jakieś fajne gry dostępne z poziomu telewizora bez konsoli. To sprawa drugorzędna, to te 5% które po filmach zostają. Na telewizorze ponoć korzystając z Androida wbudowanego można grać przez Google Play w jakieś gry. To też dzieciakom by się przydało ( dozowane raz na tydzień) Mogę nawet za nie płacić jak by taki Wiedźmin się pokazał bylebym nie musiał konsoli specjalnie do tego kupować i żeby wystarczył sam TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...