Skocz do zawartości
other

TV 48-55' na lata, do 3 800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Bardzo cieszę się, że trafiłem na to forum. Na innych forach udziela się praktycznie 1 użytkownik i nagabuje na zakup jednego rodzaju TV w swoim sklepie wraz z kalibracją. Trochę mi to podpada, liczę na obiektywną pomoc na tym forum. A widziałem, że tematy tutaj są bardzo merytoryczne!

Planuję zakupić dla mnie i dla żony nasz pierwszy TV. Od tygodnia przeglądam rynek, już nieco orientuję się w temacie i wiem o co pytać :) Prosiłbym o poradę w wyborze konkretnego modelu telewizora. 

Poniżej podsumowanie moich oczekiwań, mam nadzieję że niezbyt wygórowanych przy moim budżecie. W dalszej części wyjaśnienie mojego rozumowania (dla chętnych, może ktoś wyciągnie wiedzę z mojego przeglądu rynku, jeśli coś jest błędnie napisane to proszę o sprostowanie). Zależy mi, żeby kupić jak najlepszy TV w dostępnym budżecie. 

Budżet: 3000 - 3800 zł. 
Przekątna: 48-55’ (proszę o propozycje mniejszych ~50' i większych ~55 cali). 
Rozdzielczość: 4k, HDR – zależy mi, aby telewizor był na kilka lat i choć trochę przetrwał próbę czasu. 
Matryca: raczej IPS - zależy mi na kątach widzenia, najlepiej przy jakości obrazu zbliżonej do matryc VA. 
Odświeżanie: raczej 120 Hz oraz niski input lag - zależy mi na płynności obrazu przy oglądaniu sportu, filmów akcji i graniu w gry. 
Podświetlanie: direct LED – zależy mi na równomierności podświetlenia. 
System: Android TV lub Tizen – zależy mi, aby oprogramowanie było w przyszłości rozwijane i aktualizowane, a ewentualne „zawieszenia systemu” były naprawiane w kolejnych aktualizacjach. 

WERSJA DŁUŻSZA (UZASADNIENIE WYMAGAŃ): 

Początkowo myślałem o budżecie w granicach 3000 zł, jestem jednak w stanie zwiększyć go do max. 3700-3800 zł, jeżeli pozwoli to na zakup telewizora o lepszej jakości obrazu i/lub większych gabarytów. 

Myślałem o przekątnej ekranu w granicach 48’-55’. Zależy mi, aby telewizor miał jak najlepszą jakość obrazu (po to kupuje się telewizor prawda?). Poniżej kilka kwestii, proszę o potwierdzenie czy dobrze rozumuję: 

Rozdzielczość: 4k i HDR. Jestem pod wrażeniem jakości 4k. Planuję oglądać jak największą ilość materiałów w tej rozdzielczości (Netflix, chociaż z tego co wiem, to nie ma ich jeszcze dużo). To samo dotyczy HDR. Telewizora nie planuję wymieniać przez dłuższy czas, wydaje mi się że obecność HDR na przyszłość jest wielce pożądana. 

Matryca: VA kontra IPS. Jak rozumiem jakościowo matryce VA wygrywają z matrycami IPS (odwzorowanie czerni). Jednak nie chcę tracić możliwości zapraszania znajomych na oglądanie meczów lub jednoczesnego sprzątania i oglądania TV (oglądanie pod różnymi kątami). Jak rozumiem, w moim budżecie matryca IPS jest niezbędna do tego typu zastosowań, a VA odpada? Jednak bardzo boję się o kontrast matryc IPS… 

Odświeżanie: 60 Hz kontra 120 Hz oraz niski input lag. Chciałbym, aby na telewizorze można było oglądać różne treści: mecze piłki nożnej, grać na konsoli oraz oglądać filmy i seriale. W związku z powyższym, chciałbym aby matryca miała odświeżanie 120 Hz i niski input lag. 

Podświetlanie ekranu: Direct LED kontra Edge LED. Na jakość obrazu wpływa równomierność podświetlenia, dlatego preferowałbym podświetlanie Direct LED. 

Oprogramowanie: SMART TV. Bardzo zależy mi, aby na TV odtwarzać treści z Internetu: Netflix, TVN Player, Ipla, Youtube itp. Dodatkowo chciałbym, aby oprogramowanie było w przyszłości rozwijane i miało przed sobą przyszłość. Jak rozumiem, te aspekty najlepiej pokrywają dwa systemy: Android TV oraz Tizen od Samsunga. Mam rację? 

Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko przerysowujac: chciałbym auto co robi setkę w 6-7sek, jest komfortowym suvem, ale można nim szybko jeździć po krętych drogach, pali malo paliwa i niedużo kosztuje. Proszę o poradę :D

Wiec krótko -  nie da się. Tak samo jest z Twoim tv.

Ale co najważniejsze nie ma TV na IPS, który daje kontrast jak VA, poza jednym znanym mi modelem LG, który kosztuje w okolicach 7 -8tys.

Bardzo słusznie, ze się obawiasz IPS bo poza kątami nie ma ta technologia innych zalet w zastosowaniu do TV w dzisiejszych czasach. Choć są bajkopisarze, którzy twierdza, ze jest inaczej (naturalnie nie potrafiąc niczym poprzeć swej tezy).

Zresztą pomyśl - jest LG na IPS, 120Hz co kosztuje w 50 calach 2 z ogonkiem. Podobny, sensowny VA ok 50% więcej, zgadka - dlaczego? :)

Edytowane przez Xisiek
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xisiek bardzo dziękuję za odpowiedź! Domyślam się, że oczekuję za dużo, dlatego potrzebuję pomocy w którym miejscu i w którą stronę zredukować wymagania :) Chciałym kupić jak najlepszy ekran w dostępnym budżecie. 

Dlatego w kontekście matrycy IPS vs VA przedstawiłem zastosowania TV - na pewno chciałbym zapraszać znajomych na oglądanie meczyków i obawiam się, że przy matrycy VA niewiele by oni zobaczyli. Akurat w tej kwestii wybór wydaje się prosty: bo albo akceptuję wady matrycy IPS (gorsza czerń) albo doradzicie mi jakiś model z matrycą VA w moim budżecie, w którym kąty nie są takie złe. Pytam ekspertów :)

Wstępnie rozważałem model Philips 49 albo 55PUS6561 z matrycą IPS, ale nie jestem do niego przekonany w 100%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

philips 49pus7101 będzie lepszym wyborem https://www.avforums.com/review/philips-7101-49pus7101-uhd-4k-hdr-tv-review.12950

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz tv w dzisiejszych czasach jest multum, ale większość to dziadostwo w ładnym opakowaniu z bajerami (jak smart) aby skusić klienta. Dlatego warto abyś przede wszystkim poczytal testy na portalu i zwrócił uwagę na kontrast - szczególnie na scenach filmowych.

Był w ubiegłym roku genialny wprost model, który zabijał jakością obrazu wszystko w około. Ale ani nie miał HDR, ani Tizena czy WebOs, był na VA i miał zarzuconego przez Mozille FireFox Os i nie był direct ledem, a z kontrastem frunal ponad 50 000:1 , 95% IPS ma poziom 1000-1500:1.

Nazywał się CX700 (120hz i 3d) lub CX680 (bez 3d).

Philipsa odradzam, coraz tańsze panele wkładają do TV. Praktycznie tylko chodzi im o kasę a nie jakość produktów. 

Raczej proponuje szukać wśród Sony i Panasonica.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi! Kolejny wieczór szukania złotego środka... Przejrzałem wszystkie modele telewizorów Sony, Philips oraz Samsunga na roczniki 2015 i 2016. Na LG nie wystarczyło mi dzisiaj sił, Panasonica odpuściłem ze względu na niewspierany i nierozwijany Firefox OS. Inne typu Toshiba, TCL i Sharp odpuściłem.

Jak widzę, muszę z czegoś zrezygnować. Moja wielka prośba o poradę do Was: z czego? Widzę następujące warianty:

1) kupno Sony z 2015 roku z nadzieją, że wydadzą aktualizację do androida np. KD-49X8005C (IPS, 120 Hz, Direct LED, 2999 zł).

2) kupno Philipsa z 2016 roku - tu wybór jest duży, np. 49PUS6501, 49PUS6561, 49PUS7101 (IPS, 120 Hz, Direct LED/Edge-LED, 2999 - 3899 zł)

3) kupno Samsunga z 2016 roku - tutaj w budżecie są matryce VA, ale same 60 Hz Edge-LED, np.  Samsungi 6000, 6100, 6400, 6500 (ceny 2999 - 3799 zł).

4) kupno innego TV bez SMART TV, z dokupieniem dongle/box - tylko jak znaleźć dziś telewizor bez funkcji SMART?

Co byście proponowali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny dylemat. Wybrałem Panasonic 50 cxe720 (w środę będzie u mnie). Postawilem na jakość obrazu , w zamian za Smart tv.Jeśli chodzi o Firefox os to podstawowe aplikacje YouTube, ipla itp przez jakiś czas posmigaja , a jak już przyjdzie czas ze nie będzie chodzić to wtedy zakup dongla android.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim z jakiej odległości będziesz oglądał? I po co Ci ten direct-led? Direct-led ma sens wraz z systemem FALD - lokalnego wygaszania, ale to dodaj jeszcze jedną cyfrę z przodu, a w tym budżecie sposób podświetlenia matrycy nie będzie miało większego wpływu na jakość obrazu i dobry TV z edge-led też się sprawdzi.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za kolejne odpowiedzi. MaXeN: pierwsze miesiące telewizor będę oglądał z odległości ok. 2,5m, ale telewizor miałby być na kilka lat. Nie wiem jak moja sytuacja mieszkaniowa będzie wyglądała w przyszłości, aczkolwiek będzie to zapewne "standardowy salon". Co do direct-LED: nie znam się na tym, ale  myślałem że DIrect LED daje po prostu lepsze i równomierne podświetlenie. Jestem w stanie zupełnie z tego zrezygnować i zapewne tak zrobię, jeżeli polecicie mi coś godnego uwagi.

Swoją drogą: zaczynam zdawać sobie sprawę, że w moim budżecie nie zaspokoję w pełni moich wygórowanych oczekiwań. Zaczynam zastanawiać się nad opóźnieniem zakupu, np. do przecen z okazji Black Friday/Świąt lub nawet wyprzedaży noworocznych po zapowiedziach nowych modeli TV na 2017. Może udałoby mi się upolować trochę ponad budżetem jakiś przystępny TV z matrycą VA (?), 4k i pełną obsługą HDR, z wcześniejszego rocznika (np. Samsung KS7000 - pytanie czy mogę liczyć na przeceny rzędu 20%/1000 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, other napisał:

, ale  myślałem że DIrect LED daje po prostu lepsze i równomierne podświetlenie.

Bardzo dobrze myślałes, bo teoretycznie właśnie tak jest. Niestety producenci idą na łatwiznę i się okazuje, że potrafi być nawet gorzej niż przy "krawedziakach".

Samsung KS7000 to bardzo ryzykowny wybor-wiele osób donosi o masowo pojawiających się bad pixelach (w liczbie nawet ponad 10-ciu) oraz odstających odbudowach.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jakieś inne modele, które wychodzą nieco ponad mój budżet (powiedzmy do 4800 zł), żebym wiedział na jaką okazję polowować? Dzisiaj jadę pooglądać TV, zobaczę m.in. Sony KD-55X8005C w promocyjnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wbrew pozorom nie ma wiele opcji - LG to prawie zawsze kiepski IPS, Philips zszedł na psy, Samsung ma problemy z kontrola jakości - zostaje Sony i Panasonic albo produktu Samsung podwyższonego ryzyka.

Idz do sklepu poogladaj i wytypuj z 2-3 modele, których obraz potestujesz lekko chociaż. Podpowiemy później :)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wróciłem ze sklepu, znalazłem kilka modeli ubiegłorocznych w niezłych przecenach, wszystkie poniżej 4 tys. zł aczkolwiek egzemplarze wystawowe (coś może być z nimi nie tak?). Szczegółowo oglądałem:

Samsung SUHD UE48JS8500 Curved - jakoś nie przekonują mnie te telewizory zakrzywione, odpadają z mojej listy wyszukiwań.

Philips 49PUS6561 ora 49PUS7101 - te już oglądałem dwa razy, na filmikach było wyraźne smużenie (filmik domyślny Philipsa - Pani jadącej na deskorolce). Starałem się wychwycić gorsze odzwierciedlenie czerni, ale tego nie zauważyłem. Ale w tym sklepie tak wszystko jest podświetlone, że nie wiem czy mój przegląd był miarodajny. Aczkolwiek to smużenie było bardzo, bardzo wyraźne, nie wiem czy występowałoby np. przy oglądaniu meczów piłki nożnej, albo mogłoby bardzo unieprzyjemnić wrażenia z użytkowania. Pomiędzy tymi dwoma modelami nie widziałem wielkiej różnicy w obrazie, za to żonie podobał się bardziej wygląd zewnętrzny wersji 7101.

Sony KD-55X8005C - w tym modelu pokładałem największe nadzieje, ale gołym okiem obraz mnie nie zachwycił: na materiałach reklamowych było dość mocno widoczne smużenie. Nie mam pewności czy to była matryca VA, chociaż displayspecifications podpowiada że tak...

Panasonic TX-55CX700E - ten TV zrobił na mnie i na żonie ogromne wrażenie pod względem obrazu. Niestety sprzedawca był beznadziejny: porównywał odświeżanie 200hz Sony z 800hz Panasonica, nie chciał puścić innych materiałów poza tymi które były wyświetlane na wszystkich TV (nie było to 4k), nie pozwolił pogrzebać w opcjach... Ale gołym okiem ten TV wypadał najlepiej z oglądanych przeze mnie. Obawiałem się tych kątów widzenia, ale nie są one aż tak złe jak myślałem, BARDZO POZYTYWNIE się zaskoczyłem.  Szkoda tylko tego Firefox OS... 

Teraz już wiem: mniejsza o rocznik TV, mniejsza o android OS (zawsze mogę dokupić jakiś Box). Szukam czegoś z matrycą VA 120 Hz i 4k, co nie smuży, jest dobrze podświetlane i dobrze odwzorowuje czerń.  z ewentualnym potencjałem obsługi HDR. Teraz proszę o porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Gratuluję Tobie i żonie dobrego oka - wybraliście doklaadnie ten model, który należało wybrać. CX700 to po prostu killer konkurencji. Nic lepszego, nawet w zdecydowanie wyższej cenie nie kupisz. Lec rezerwuj póki jeszcze jest.

PS.  Te Hz co podają producenci nie mają żadnego zupelnie znaczenia, więc spokojnie możesz sobie je odpuscic :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chyba tak zrobię, jutro wieczorem :) Jakieś rady na co zwracać uwagę przy modelach wystawowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowac modeli wystawowych.

Ile zapłaciłbyś za testowe auto z salonu z przebiegiem ok. 20 tys km? Gdzie każdy rżnie je do oporu, na maxa. 90% ceny? Warto ?

Ehhhh. Te TV swiecą po kilkanaście godzin na dobę.

Używane przedmioty warto kupować ale ... trzeba umieć kupować.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model który znalazłem 55 cali za 3999 zł to tylko modele wystawowe, nigdzie już nie ma zupełnie nowych... Niewystawowy znalazłbym w wersji 50 cali za 3500 zł, ale chyba jednak skuszę się na któryś z większych modeli. Są na wystawach w 4 różnych sklepach, mam nadzieję że któryś z nich będzie w bardzo dobrym stanie, mimo że już się nawyświetlał obrazu w swoim życiu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wystawowy, to tylko z konkretnym rabatem albo 5-letnią gwarancją w cenie.

A jeśli szukasz do 4,8tys. to może zerknij jeszcze na Sony 55X8507 (też model 2015r. ale jeszcze do zdobycia zapakowany, no i ze wsparciem HDR-a) - lepszy model od  55X8005C (na VA, a nie na IPS-ie) i tu właśnie sprawdza się, że czasem edge-led jest lepsze od direct-led.

PS. w MM 55X8507 masz za 4799zł i do tego teraz w promo dorzucają 9x 50zł na paliwo na BP, czyli 450zł, a za 4250zł to uczciwa cena jak za nówkę sztukę za taki TV.

Edytowane przez MaXeN
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, nie jest łatwo z tym budżetem... Byłem wczoraj oglądać te wystawowe 55CX700 kosztujące 3999zł, ale w trzech sklepach NIE BYŁO do niego pilota (chociaż ich stan wizualny, zwłaszcza ekranu mogę ocenić jako bardzo dobry). Jadę dziś jeszcze do jednego sklepu, ale pewnie tam także pilota nie będzie. Napaliłem się na ten TV, ale nie wiem czy nie będę musiał z niego zrezygnować... Szkoda. 

Inne opcje które pozostają w grze:
Panasonic TX-50CX700E - ten model już nie jest wystawowy, ale mniejszy w kwocie 3499zł... 500 zł za 5 cali różnicy nie wydawało się wysoką ceną.
Samsung UE55JU7000 - także wystawowy, 4290 zł i dają na pół roku VODy różne. Co o nim sądzicie?
Trzecia opcja, bo dla mnie najgorsza bo już zrobiłem przemeblowanie mieszkania i się napaliłem mocno na zakup: wstrzymać się do momentu większych promocji na model np. Sony z VA i 120Hz.

Edytowane przez other

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz n-ty zrobiłem przegląd marketów, szukając TV w budżecie lub nieco wykraczającym poza budżet w oczekiwaniu na promocję. Znalazłem kilka egzemplarzy, których informacji o matrycy i refresh rate nie znalazłem na displayspecifications. Czy możecie podpowiedzieć czy jest tam VA 120 Hz i jak wypadają te modele w porównaniu do Panasonic CX700E, na którego mdoel 55' lub 50' się czaję?

Panasonic TX-50CXM710
Panasonic TX-55DXU601
Panasonic TX-50DXU701
Panasonic TX-50DXM710
Sony KD-49X8307C
Sony KD-55X8507C
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE KUPUJ UŻYWANEGO TV Z WYSTAWY.

Najtańszy przyzwoity TV 4k w 55" na matrycy VA 120Hz dostępny jako nówka to Soniak 55X8507C. Po uwzględnieniu kuponów do BP (450zł) będzie Cie kosztował 4349 zł (przy cenie standardowej 4799 zł). Philipsy na IPS-ie sobie odpuść, bo szkoda kasy. 

Edytowane przez rafcio76r
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro masz jedną ofertę Panasa 55CX700 ze sklepu OleOle. To jest ta sztuka którą ja zwróciłem :)

Możesz go kupić i bez problemu przyjmują zwrot i z niczym nie marudzą. Ja go odesłałem z dwóch powodów. 

Pierwszy to dość duża nierównomierność w podświetlaniu matrycy co jest wkurzające samo w sobie bo przy oglądaniu filmów meczów itp nie widać tego za grosz.

A druga to jednak widoczne jak dla mnie smużenie z racji dość średniego upłynniacza. Tyle tylko że u mnie TV to 50% piłka i w zasadzie to zadecydowało.

Nocne seanse na 5+, szybkość działania 5+, YT w 4k bardzo cieszy oko i wbrew temu co pisze tutaj wielu specjalistów z 3,5m widać różnicę i to sporą jak dla mnie.

Dodam jeszcze że nie odesłałem go 2 dni po przyjściu tylko w ostatni dzień terminu :) Taki miałem dylemat. Zresztą jest tu gdzieś mój wątek :)

 

Ja postanowiłem dołożyć kasę i poczekać do świąt.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Rivaldo83 napisał:

widoczne jak dla mnie smużenie z racji dość średniego upłynniacza. Tyle tylko że u mnie TV to 50% piłka i w zasadzie to zadecydowało.

Zapomniał kolega tylko dodać jednej bardzo ważnej rzeczy - na ile ostrość była ustawiona, dobrze pamiętam 80 ? :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...