Skocz do zawartości
2015

Jakość dźwięku z odtwarzaczy przenośnych

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele razy szukałem na forach wiedzy o tym, który to mobilny telefon ma predyspozycje do AUDIO. I nic. Pełne lekceważenie.  

Samsung deklarował dla audio podzespoły f-my Wolfstaina.

Brak jakichkolwiek zestawień w tej kategorii jakości funkcji audio play. Czy jedzie telefonik LPCM/PCM/FLACK itp. itd.. Po USB/HDMI/analog.

Jak macie takie zestawienia to podajcie linki. No i kultowa głośność na wyjściu słuchawkowym ...    

 

PMCOMP:

Chyba iPod Appla nie był pierwszym na rynku mini-playerem audio ? Popraw, jeżeli się mylę.

PMCOMP:

Chyba iPod Appla nie był pierwszym na rynku mini-playerem audio ? Popraw, jeżeli się mylę. Pamiętam ich stoisko (przy MPiK) dla iPod w Arkadii Wawa z pełną paletą kolorów playerów. Cena zaporowa i stoisko szybko zlikwidowano.

No i klasa słuchawek to podstawa. iPod grał nieźle ale byli już wtedy lepsi producenci. Apple wygrał Audio dla mas. Na krótko.

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, 2015 napisał:

Samsung deklarował dla audio podzespoły f-my Wolfstaina.

Pomijając, że to wątek o konsoli i Twoja wrzutka średnio pasi to tak dla ścisłości:

"Wolfstain" http://3d.wolfenstein.com/game_NA.php

a jeśli o audio chodzi to Wolfson https://en.m.wikipedia.org/wiki/Wolfson_Microelectronics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę czytać info z linków. Masz wiedzę i zczytane info to nam napisz. PLEASE.

Jaki dziś "telefonik" zadba o fana audio na wyjściu analog (słuchawka) oraz po innym digitalu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się nie chce czytać linków to nie będziesz miał wiedzy. Proste.

:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje pytanie: który to mobilny telefon ma predyspozycje do AUDIO.

Xisiek pilnuje teraz tematu SONY (wcześniej turecki PANAS). To dobra zmiana.  

Za linki do Wikipedii to wielkie dzięki. Jesteśmy w szoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 2015 napisał:

Wiele razy szukałem na forach wiedzy o tym, który to mobilny telefon ma predyspozycje do AUDIO. I nic. Pełne lekceważenie.  

Samsung deklarował dla audio podzespoły f-my Wolfstaina.

Brak jakichkolwiek zestawień w tej kategorii jakości funkcji audio play. Czy jedzie telefonik LPCM/PCM/FLACK itp. itd.. Po USB/HDMI/analog.

Jak macie takie zestawienia to podajcie linki. No i kultowa głośność na wyjściu słuchawkowym ...    

 

PMCOMP:

Chyba iPod Appla nie był pierwszym na rynku mini-playerem audio ? Popraw, jeżeli się mylę.

PMCOMP:

Chyba iPod Appla nie był pierwszym na rynku mini-playerem audio ? Popraw, jeżeli się mylę. Pamiętam ich stoisko (przy MPiK) dla iPod w Arkadii Wawa z pełną paletą kolorów playerów. Cena zaporowa i stoisko szybko zlikwidowano.

No i klasa słuchawek to podstawa. iPod grał nieźle ale byli już wtedy lepsi producenci. Apple wygrał Audio dla mas. Na krótko.

 

iPod w tamtych czasach grał znakomicie ale nie na firmowych słuchawkach.

Żaden telefon nie gra dobrze audio. Telefon sluży do ... telefonowania. A do słuchania mobilnego audio służy dedykowane audio. Dobre marki podałem. Wada ... trzeba za ńie huk zapłacić. Ale grają.

Mam iBasso DX100 i jakiegos kolejnego następce. 100-ka to dalej flagowiec.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pmcomp napisał:

Jak Ci się nie chce czytać linków to nie będziesz miał wiedzy. Proste.

:) 

Strach się bać. Ale linki są mi znane od lat. Tak trochę pojechałem pod młodzież.

Ponawiam: które phony są zalecane jako reproduktory AUDIO ? Czy to jakiś problem w tej dziedzinie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, 2015 napisał:

Strach się bać. Ale linki są mi znane od lat. Tak trochę pojechałem pod młodzież.

Ponawiam: które phony są zalecane jako reproduktory AUDIO ? Czy to jakiś problem w tej dziedzinie ?

 

Czytaj ze zrozumieniem ... . Player audio musi mieć dyskretne elementy a nie w technologii SMD. Inaczej nie zagra. Dlatego mobilne playery kupuje sie podobńie jak amplitunery. Im cięzszy i wiekszy tym lepiej zagra. Wada ... mńiej mobilny.

Odpowiedź ... Żadne !!!

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 2015 napisał:

Ponawiam: które phony są zalecane jako reproduktory AUDIO ? Czy to jakiś problem w tej dziedzinie ?

jak szukałem mobilnego grajka to czytałem opinie że iphone'y grają podobnie do ipodów czyli można powiedzieć całkiem nieźle 

ale szczegóły i opinie to musiałbyś poszukać np. na mp3store forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak czytałeś to ... słuchaj :) .

Cokolwiek ma w nazwie mp3 nie jest dla mnie ŻADNĄ referencją. Kompresja, kompresja, kompresja ;) .

 

PS. mam kolejnego iPhone'a od kilku lat. Do dzwonienia. Obawiam się, że wkrótce zrezygnuję. Staje się masakrą.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

późna godzina to i problem masz z czytaniem ze zrozumieniem? gdzie ty widzisz coś z plikami mp3 i referencją. 

2015

przykładowe zestawienia - pewnie stare ale zawsze to jakies info

http://www.gsmarena.com/latest_features-review-171p2.php

 

 

 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...