Skocz do zawartości
Gmeru

Działanie nboxa recordera na jednym kablu

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='hiszpan' post='33227' date='06.01.2007, 16:09 ']podlaczalem ten tuner znajomemu i potwierdam to co mowi @slawekR. tuner z jednym kablem dziala raz na sd. lub na wejsciu 2, z discowery i MGM.
niestety musimy podlaczyc dwa kable.
mozna tez ustawic ustawic w menu DiSEqC na wejsciu antenowym1 i 2
wtedy mamy oba wejscia wykorzystane do astry i hotbirda
pozatym dziala rewelacyjnie w okolicach GIBRALTARU dlatego w najblizszym czasie kupuje !!!
pozdro[/quote]

Witam.
Może odpowiedź na moje pytanie już padła, ale chciałbym się upewnić do końca :)
Mam instalację składającą się z anteny i 2 konwerterów (zez?); z każdego biegną 4 kable (razem 8) do mutiswitcha i
dalej po jednym kablu na pokój.
Czy taka instalacja również powoduje problemy z recorderem ? Mam chyba wszystkie możliwe warianty sygnału w
jednym kablu ?
Niestety, na tv satelitarnej nie znam się, więc z góry przepraszam za (być może) durne pytanie.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='cobico' post='34444' date='12.01.2007, 17:23 ']Czy taka instalacja również powoduje problemy z recorderem?[/quote]
Nie. Musisz tylko z multiswitcha do Recordera poprowadzić 2 kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Trochim' post='34454' date='12.01.2007, 18:26 ']Nie. Musisz tylko z multiswitcha do Recordera poprowadzić 2 kable.[/quote]
...i wykuć bruzdy od strychu, przez piętro, pokoje na parterze i nareszcie salon z recorderem.
Właśnie przyszła żonka. Powiedzieć jej od razu, czy poczekać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kwestii zwarcia zasilania:
w takim przypadku układ automatycznie odcina zasilanie konwertera (brak DC na wejściu antenowym i brak w setupie wskazań sygnałowych). Należy wyłączyć zasilanie lub zrobić twardy reset (trzypalcówka) tunera. Miałem taki przypadek.
pozdrawiamv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cobico' post='34468' date='12.01.2007, 20:22 ']...i wykuć bruzdy od strychu, przez piętro, pokoje na parterze i nareszcie salon z recorderem.
Właśnie przyszła żonka. Powiedzieć jej od razu, czy poczekać ?[/quote]

Poczekaj aż pójdzie spać, wtedy się weźmiesz za kucie :)
A tak serio pozostaje jeszcze Tone Burst. Osobiście rozważałem takie rozwiązanie przymierzając się do n'ki, ale ponieważ nie znalazłem nigdzie informacji że nbox obsługuje tą technologię to pociągnąłem dwa kable. Kiedy już miałem boxa okazała się że w ustawieniach anteny istnieje odpowiednia opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='furtian' post='34478' date='12.01.2007, 21:02 ']w kwestii zwarcia zasilania:
w takim przypadku układ automatycznie odcina zasilanie konwertera (brak DC na wejściu antenowym i brak w setupie wskazań sygnałowych). Należy wyłączyć zasilanie lub zrobić twardy reset (trzypalcówka) tunera. Miałem taki przypadek.
pozdrawiamv :)[/quote]


Oczywiście że jakieś zabezpieczenia są. Raz zadziała, drugi raz może nie zdążyć, nie ma co kusić losu. W każdym razie zwieranie wejścia anteny jest to stan awaryjny, a nie normalny stan pracy boxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Pampalini' post='34488' date='13.01.2007, 01:03 ']Poczekaj aż pójdzie spać, wtedy się weźmiesz za kucie :rolleyes:
A tak serio pozostaje jeszcze Tone Burst. Osobiście rozważałem takie rozwiązanie przymierzając się do n'ki, ale ponieważ nie znalazłem nigdzie informacji że nbox obsługuje tą technologię to pociągnąłem dwa kable. Kiedy już miałem boxa okazała się że w ustawieniach anteny istnieje odpowiednia opcja.[/quote]

A co daje Tone Burst w tym przypadku ?
Czy ktos w koncu sie zlituje i pokaze mi taki rozdzielacz na dwa sygnaly sterowany recznym przelacznikiem a nie z tunera ?
Nigdzie nie moge takiego znalezc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sensei' post='35805' date='21.01.2007, 13:43 ']A co daje Tone Burst w tym przypadku ?
Czy ktos w koncu sie zlituje i pokaze mi taki rozdzielacz na dwa sygnaly sterowany recznym przelacznikiem a nie z tunera ?
Nigdzie nie moge takiego znalezc...[/quote]
Tone brst nic w tym przypadku nie daje, niestety musisz miec dwa kable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowe doświadczenia z obcowaniem na jednym kablu:

Nastąpiła taka dziwna sytuacja, że VOD nie dociągnął się do końca i niechce tego zrobić. Nowe trailery się ściągnęły ale kilka filmów nadal brakuje. Pozostaje zapewne reset fabryczny i filmy powinny się załadować chociaż pewno tuner był odpalany wtedy kiedy VOD się miał ściągać i nastąpiła "dziura".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja dodam jeszcze swoje nowe obserwacje z działaniem na jednym kablu rozdzielonym na 2 tunery w nboxie.

Kiedy recorder jest wyłączony nie działa poprawnie* nagrywanie kanałów z polaryzacji H.
[i]Rozwiązanie: Trzeba zostawić włączony tuner na kanale z polaryzacją H.[/i]

Nie można poprawnie* nagrać 2 zaprogramowanych tuż po sobie programów z kanału w polaryzacji H (pierwszy nagrywa się normalnie, drugi już nie)
[i]Rozwiązanie: Trzeba ręcznie wyłączyć nagrywanie pierwszego programu i włączyć nagrywanie kolejnego.[/i]

* - co chwilę jest tracony sygnał, nagrywa się około 1/4 materiału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jade po swojego nBoxa, wiec chcialbym sie upewnic co i jak, zeby sie potem nie okazalo, ze kupilem recordera i mi zlom nie dziala :lol: A wiec tak - mieszkam w bloku, talerz jest zbiorczy, ustawiony na dachu (na Astre i HB), a w kazdym mieszkaniu jest jedno gniazdko antenowe. Kupic recordera czy zwyklego? Bawic sie w rozgalezianie z tego jednego gniazdka czy przepinac kabel? VOD nie planuje brac, za to bardzo przydalaby mi sie opcja nagrywania i time shifting.
przy okazji skoro juz mowa o nagrywaniu, jesli recorder nie pojdzie - podlaczal ktos magnetowid lub nagrywarke do nboxa (przede wszystkim chodzi mi o scarta)? dziala to w JAKIMKOLWIEK ustawieniu, czy absolutnie nie mozna zmusic nboxa do wspolpracy z takim sprzetem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Emill' post='48544' date='25.05.2007, 21:46 ']Jutro jade po swojego nBoxa, wiec chcialbym sie upewnic co i jak, zeby sie potem nie okazalo, ze kupilem recordera i mi zlom nie dziala :) A wiec tak - mieszkam w bloku, talerz jest zbiorczy, ustawiony na dachu (na Astre i HB), a w kazdym mieszkaniu jest jedno gniazdko antenowe. Kupic recordera czy zwyklego? Bawic sie w rozgalezianie z tego jednego gniazdka czy przepinac kabel? VOD nie planuje brac, za to bardzo przydalaby mi sie opcja nagrywania i time shifting.
przy okazji skoro juz mowa o nagrywaniu, jesli recorder nie pojdzie - podlaczal ktos magnetowid lub nagrywarke do nboxa (przede wszystkim chodzi mi o scarta)? dziala to w JAKIMKOLWIEK ustawieniu, czy absolutnie nie mozna zmusic nboxa do wspolpracy z takim sprzetem?[/quote]

Hm jeżeli nie używasz VOD to nie wiem czy nie lepsza będzie zewnętrzna nagrywarka? Fakt tylko SD ale zadziała Ci bez problemu. Nie nagrasz tylko HD. Dla mnie aż. Ale dla wielu TYLKO. Z przekładaniem to jest zabawa a nie zawsze też działa R i time shift.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No więc jest kilka kłopocików:
- pamiętam ze nie z każdym przełącznikiem astra hb nbox działał. Może się zmieniło teraz.

Ale jakby zadziałało to Sojka zapowiedział tzw unikabel wiec nie trzeba będzie ciągnąć 2 przewodów. Ale kiedy to wprowadzą też nie wiadomo.

Na razie proponowałbym samego nbox. Szkoda nerwów.

Odnośnie nagrywania na magnetowid czy nagrywarkę po scart nie ma najmniejszych problemów. Działa ładnie. Niestety tylko SD.

Autorus



[quote name='Emill' post='48544' date='25.05.2007, 21:46 ']Jutro jade po swojego nBoxa, wiec chcialbym sie upewnic co i jak, zeby sie potem nie okazalo, ze kupilem recordera i mi zlom nie dziala :) A wiec tak - mieszkam w bloku, talerz jest zbiorczy, ustawiony na dachu (na Astre i HB), a w kazdym mieszkaniu jest jedno gniazdko antenowe. Kupic recordera czy zwyklego? Bawic sie w rozgalezianie z tego jednego gniazdka czy przepinac kabel? VOD nie planuje brac, za to bardzo przydalaby mi sie opcja nagrywania i time shifting.
przy okazji skoro juz mowa o nagrywaniu, jesli recorder nie pojdzie - podlaczal ktos magnetowid lub nagrywarke do nboxa (przede wszystkim chodzi mi o scarta)? dziala to w JAKIMKOLWIEK ustawieniu, czy absolutnie nie mozna zmusic nboxa do wspolpracy z takim sprzetem?[/quote]

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru -> ale rozumiem, ze programy w HD nagram, z tym, ze beda w SD, czy wogole nie da sie ich nagrac? I jesli nagrywarka bedzie miala twardy dysk, to bedzie dzialal jej time shifting?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) Nagrasz
2) TAK



[quote name='Emill' post='48578' date='26.05.2007, 12:56 ']Gmeru -> ale rozumiem, ze programy w HD nagram, z tym, ze beda w SD, czy wogole nie da sie ich nagrac? I jesli nagrywarka bedzie miala twardy dysk, to bedzie dzialal jej time shifting?[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej. u mnie problem wyglada nastepujaco- moglbym puscic drugi kabel z dachu,ale idzie on przewodem kominowym sprawdzanym co jakies pol roku przez kominiarza,ktory powiedzial ze ten 1 kabel to max i na 2 na pewno nie da zgody, bo generalnie komin powinien byc wolny od takich rzeczy.i tu pytanie - czy mozna kupic jakis taki kabel ktory bedac jednym kablem troche moze i grubszym by sie po prostu pod koniec rozgalezial na 2 ew.jakis inny rozgaleznik czy cos co pozwoli mi na starym jednym kablu dzialac ?
zmienilbym cyfre na n przede wszystkim z uwagi na vod, takze to dla mnie kluczowa kwestia.

z gory dzieki za jakies info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co rozmawialem ze znajomymi instalatorami nie spotkali sie z kablem ktory by sie rozgalezial na dwa .Chyba pozostaje co jakis czas polaczyc tasma dwa kabelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proszę o pomoc.tez mam antene zbiroczą i tylko 1 gniazdko w mieszkaniu więc narazie mam rozgałezione kable.
dział niby wszystko z tym ze cześc programów dopiero po wciśniećiu nagrywania ale to pikuś.
nie mogę wogóle pobrać VOD cały czas mi pisze tylko ze dekoder pobiera listę programów zostaną one udostępnione w ciągu kilku godzin.
czy lista powinna mi się wyświetlić odrazu a dopiero sciągnięcie programu (filmu) powinno trwać.
Ten sam problem mam jesli nie rozgałezie kabla tylko podłacze do 1 z gniazd.
tak sama informacja się wyswietla jesli jest antena w gniezdzie 1 jak i jak jest w gniezdzie 2.
pomożcie bo płacę za VOD a nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proszę o pomoc.tez mam antene zbiroczą i tylko 1 gniazdko w mieszkaniu więc narazie mam rozgałezione kable.
dział niby wszystko z tym ze cześc programów dopiero po wciśniećiu nagrywania ale to pikuś.
nie mogę wogóle pobrać VOD cały czas mi pisze tylko ze dekoder pobiera listę programów zostaną one udostępnione w ciągu kilku godzin.
czy lista powinna mi się wyświetlić odrazu a dopiero sciągnięcie programu (filmu) powinno trwać.
Ten sam problem mam jesli nie rozgałezie kabla tylko podłacze do 1 z gniazd.
tak sama informacja się wyswietla jesli jest antena w gniezdzie 1 jak i jak jest w gniezdzie 2.
pomożcie bo płacę za VOD a nie działa
prosże o pomoć tu lub na gg 6458834

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...