Skocz do zawartości
Ruskov

Jaki TV 65 cali?

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 35m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung plazma z przed 6 lat
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? nc+ hd
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? nc+ hd, PS4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6-8
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Zdecydowanie sport i konsola (50/50)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? obojetne
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? odp. w pyt. 13
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie potrzebuję
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7500 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? możliwe

 

 

Ostatnio polecono mi dwa telewizory:

- Samsung UE65KU6072U

- LG LED 65UH6507

 

Czy Waszym zdaniem te telewizory to dobre polecenie czy może macie innych faworytów? Szukam TV 4K.

Jeśli uznacie inny telewizor za lepszy wybór to proszę o jakąś chociaż minimalną argumentację.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo warto zapoznać się z podstawą czyli różnica pomiędzy matrycami VA a IPS (te namiętnie i chyba we wszystkich swoich tv lcd stosuje LG). Po drugie primo ultimo warto poczytać testy na portalu i zwrócić uwagę min. na pomiary kontrastu roznych tv. Po trzecie primo to skoro oglądasz na wprost to jedyny słuszny wybór to tv oparty o panel typu VA - Samsung.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tych matrycach i zdecydowanie skłaniam się ku matrycy VA. Nie wiedziałem natomiast, że zdecydowana większość LG posiada matrycę IPS.

Czy ten akurat konkretny model Samsunga, który podałem będzie dobrym wyborem?

Edytowane przez Ruskov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sportu średnio bo nie ma matrycy natywnej 120Hz. A napisałeś zdecydowanie sport więc pytanie czy akurat na matrycy się tu skupiać...

Ciężko kupić bardzo dobre 65" w tej cenie (czyli do wszystkiego). Jakbyś trochę dołożył to wejdziesz na poziom np. Samsunga KS7000 albo Philips 65PUS7601S/12 (nie wiem czy można go już kupić to premiera - testujemy go i ma 120Hz). Dodatkowa oba mają pełne wsparcie Ultra HD: 4K, HDR i szeroka paleta barw. Bardzo dobrze rokuje to na przyszłość. Oraz niskie lagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Siedzę już przed komputerem któryś wieczór i próbuje wybrać optymalny telewizor. Z przeczytanych opinii i testów nasuwają mi się trzy propozycje w podobnym przedziale cenowym. 

1) Sony KD 65XD7505BAEP

2) Sony KD 65XD8505

3) Samsung UE65KS7000

Ktory Waszym zdaniem będzie najlepszy ?

A może macie jakieś inne propozycje ?

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...