Skocz do zawartości
mkuzmicz

Dwa telewizory (w tym jeden pod xbox one S)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jest to mój pierwszy post, więc się przedstawię - jestem Mariusz, niestety nie znam sie na telewizorach. Przeczytałem kilka poradadników oraz testów telewizorów, którymi się interesuję, lecz uznałem że skonsultuję to dodatkowo na forum w celu upewnienia się.

Chciałem zakupić sobie konsolę xbox One S. W recenzji na stronie na zauważyłem spory optymizm dotyczący 4K oraz HDR - i tutaj nasuwa się pytanie czy warto w to inwestować? Czy ta technologia zawita do nas tak szybko? Czy do gier pokroju FIFA czy UFC jest to potrzebne?

Przeglądając testy itp wybrałem 3 telewizory, które spełniały moje wymagania:

- Sony KD-55XD8505

- LG 55UH7707

- LG 55EG910V

- Jeżeli znają Państwo inne chętnie wysłucham porad

Oto kilka odpowiedzi na kluczowe pytania:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 12m2, natomiast będzie przeprowadzka do większego
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 2-3 metry (po przeprowadzce 3-5m)
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4 osób
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? - niewielkie kąty było by super gdyby nie było problemu
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku na TV
7. Jaki masz obecnie telewizor ? BRAK
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? - Zastanawiam się nad 4K (ze względu na xbox ONE S)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? xbox One S, czasami laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-6h
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport + Discovery
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? konsola, weekendowe wieczorne granie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? zdecydowanie wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? między 49-55cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Gdy zajmują więcej miejsca niż powinny (tyczy się to również samych ramek - wolę cienkie)
19. Preferencje co do marki ? Preferowałbym w LG ze względu na WebOS, lub Sony
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Na pewno NIE będę korzystał 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Maksymalna kwota to 7.000zł ale tylko wtedy, gdy będzie miało to sens. Chciałbym wydać około 5.000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Jeżeli byłbym w stanie zrobić to samemu, to tak.

Bardzo mocno dziękuję za wszelką pomoc w wyborze.

​P.S. - domyślnie chciałem zapytać o dwa modele - w tej chwili interesuje mnie tylko telewizor pod konsolę. Nie mogę edytować tematu.

Edytowane przez mkuzmicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

OLED LG EG910V to bardzo dobry wybor.Kolega ma telewizor oled lg, Jakosc obrazu na bardzo wysokim poziomie.Bardzo dobre katy boczne , rewelacyjny poziom czerni.

Test telewizora oled jest na forum.

http://hdtvpolska.com/topic/35983-test-oled-lg-eg910v-55-full-hd/

Jesli mozesz sobie pozwolic na oled to na pewno warto.Jest tylko jeden maly minus, trzeba uwazac na statyczne obrazy czyli na dlugotrwale wyswietalnie np menu z wynikami gry lub ogladanie bez przerwy tvn24 hd bo beda powidoki.Jesli nie jestes fanem tvn24( nie jestem fanem tego kanalu, nie ogladam wiadomosci) nie zamierzasz bardzo czesto grac to zdecydowanie polecam oled

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki grundig za odpowiedź. Zdecydowałem się na 55XD9305 marki Sony. Jestem zadowolony z wyboru, natomiast trochę boli, że nie ma 10 bitowego systemu kolorów. Uważam, że jak na mój własny "pierwszy" telewizor to i tak niezły wybór. Spełnia moje wymagania. Na dniach będę chciał pobawić się ustawieniami obrazu, może uda się coś z niego jeszcze wyciągnąć więcej. Poczytam może coś w internecie.

Dodatkowo zamówiłem uchwyt, który pozwala na bardzo dużą regulacje ustawień łącznie z fizycznym unoszeniem TV w górę czy w dół w fajnej cenie - 340zł. Montował będę we wtorek to może pokażę efekt końcowy na forum.

Co do OLED'ów - może faktycznie TVN24 nie oglądam, natomiast często zostawiam konsolę włączoną na przykład na noc, więc statyczny obraz może zostać na dłuższy czas - stąd decyzje o LEDzie, poza tym preferowane gry u mnie to niemal wszystkie mają statyczne elementy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natomiast trochę boli, że nie ma 10 bitowego systemu kolorów

___

Ten model '55 nie ma? :mellow:

Nie odstraszył Cię duży Lag w nim? Z tego co pisałeś w dużej mierze pod X one S.

Jesteś pewien że masz XD9305 a nie tak jam masz w opisie z planowanych Sony KD-55XD8505? :P heh

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert - przepraszam, że tak późno, lecz ostatnio miałem trochę więcej pracy. Telewizor jaki podałem zgadza się z tym, który wisi u mnie na ścianie. Jest to model XD9305. Owszem, patrzałem na ten inputlag, ale uważam, że w grach typu UFC2 czy innych nie sprawia on żadnego problemu. Czy boli brak 10 bitowego systemu kolorów? Hmm... Ciężko mi określić, gdyż nie widziałem nigdy na własne oczy różnicy. Więc tutaj jakby nie mam czego żałować. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Zakupiłem go za kwotę 7999zł, wraz z nim kupowałem mamie jeszcze jednego Sony 43" i dostałem dodatkowo 1000zł w bonach na paliwo, które sprzedałem za 700zł, więc można powiedzieć, że trochę zyskałem jakby na tym :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy prawidłowo pytając w tym temacie - ale czy ktoś może mi wyjaśnić (nie technicznie, a praktycznie) co daje ten 10bitowy system?

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plynne przejścia tonalne pomiędzy kolorami położonymi b.blisko siebie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafić dzisiaj na nie 10bit to trzeba się postarać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Gmeru napisał:

Trafić dzisiaj na nie 10bit to trzeba się postarać...

W takim razie zakup Sony 55XD9305 był błędnym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba bardziej chodzi o to że prawie każdy tv ma 10bitów ( z tych droższych pewnie wszystkie) - albo natywne na matrycy albo przez sztuczki z ditheringiem

i jak nie siedzisz z nosem w tv to efekt końcowy na tv jest podobny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...