Skocz do zawartości
VIRUS21

Wymiana VT60 na co ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na co wymienić Panasonic VT60 ?żeby nie być o krok wstecz

Budżet 7 tyś. złotych rozmiar 50-55cali

Priorytet to (sport) płynność obrazu ma być lepsza od vt60,

kąty widzenia nie ważne

Edytowane przez VIRUS21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jednoznacznie aby było lepiej się raczej nie da. Ruch bardzo dobrze obsługuje Samsung i Sony, w nowych modelach całkiem nieźle tez Panasonic.

Jeżeli nie jest ważny poziom czerni i lustrzane powierzchnie ekranów nie będą krokiem w tył to możesz myśleć o zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xisiek skończy na jakimś PANASONIC TV z Turcji.

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2015

napisz czasem coś merytorycznego, a jak masz tylko zaczepiać to sobie daruj - to poziom gimnazjum/liceum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam długo 65vt60 i raczej obecne ekrany to krok wstecz, wystarczy że oled-y LG długo jeszcze będą z wadami , dla sportu to po kiego ci dobra czerń :) bierz Samsunga , na nich ta płynność jest aż za dobra :DZa 7 koła kupisz nawet chyba 65 cali !!!

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jednoznacznie aby było lepiej się raczej nie da. Ruch bardzo dobrze obsługuje Samsung i Sony, w nowych modelach całkiem nieźle tez Panasonic.

co byś polecił z Sony lub Panasonica ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W płynności ruchu najbliżej mi chyba do Samsunga - tutaj KS8000, potem Sony - XD9305 i dopiero Panasonic DX750/780.

Co ciekawe w pomiarach kontrastu (moja slabostka) najlepiej wypada Samsung, choć podobno stref ma więcej Sony, ot zagadka.

PS. Zachęcam do zapoznania się z testami, są wszystkie 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który wg was ma lepszy ruch ?? 1-5
Edytowane przez VIRUS21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrazek pokazuje ostrość, plynnosci na statecznym obrazku nie ocenimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrazek pokazuje ostrość, plynnosci na statecznym obrazku nie ocenimy.

wszystkie testy z tym obrazkiem są zatytułowane "Odwzorowanie ruchu" więc Gmeru@Koper powinni nazwać ją ostrość i popełnili taki błąd w testach ?

jak powinni testować płynność nasi testerzy ?

wg ciebie która ostrość jest lepsza 1-5 ?

Edytowane przez VIRUS21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę błędu, zobacz na test KS 8000, Maciej wszystko klarownie opisuje.

Ponadto przypominam ostrość to nie płynność - najlepszy przykład ST/GT/VT 60 ma ostrość obrazu ruchomego mierzona na poziomie 1080linii a CX700 na poziomie 500, a płynność ruchu jest lepsza na mniej ostrym CX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście lg uh8507 testerzy napisali

Regulacja płynności w filmach działa świetnie i to zarówno w przypadku materiałów Ultra HD, jak i Full HD. Dziesięcio-stopniowa skala pozwala wyregulować ruch dokładnie tak jak chcemy i ograniczyć tym samym szarpanie (judder), ale tak by nie powodować efektu opery mydlanej (o ile sobie nie życzymy).

Równie dobrze wypada telewizor przy "szybkich" materiałach, na przykład sportowych. Przy obniżeniu podświetlenia rozmycie jest bardzo małe, praktycznie go nie ma. Co najlepsze nie ma także efektu ghostingu, o który prawdę mówiąc obawiałem się. Diody PFS LED mają tendencję do zostawiania czerwonych smug przy dużej modulacji. Tak dzieje się na przykład w telewizorach japońskiej konkurencji. LG używa jednak diod o nieco innej charakterystyce widmowej. Z tego też względu pokrycie szerokiej palety barw jest o kilka procent gorsze, ale ghosting jest znacznie mniejszy. Dobre rozwiązanie! Śmiało polecam UH8507 miłośnikom sportu.

Mi się wydaje że z LGnie jest tak żle jak niektórzy przedstawiają ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę błędu, zobacz na test KS 8000, Maciej wszystko klarownie opisuje.

Ponadto przypominam ostrość to nie płynność - najlepszy przykład ST/GT/VT 60 ma ostrość obrazu ruchomego mierzona na poziomie 1080linii a CX700 na poziomie 500, a płynność ruchu jest lepsza na mniej ostrym CX.

ok doczytałem

wg ciebie która ostrość-płynność jest lepsza 1-5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model LG to ...w zasadzie jak nie LG.

Czemu - ano temu, że daje kontrast jakiego nie są w stanie wygenerować niektóre dobre i drogie tv z VA!

Niestety na żywo nie miałem okazji poznać, więc co do płynności nie umiem się wypowiedzieć.

PS. Trzeba mieć na uwadze, że jest to rodzynek i typowe IPS'y wypadają inaczej.

ok doczytałem

wg ciebie która ostrość-płynność jest lepsza 1-5 ?

Ostrość na testowym UFO nr 4.

Ale pamiętaj, że twoje VT jest już ostre a płynność moim zdaniem ma bardzo przeciętna. Ponadto, to czasem ucieka, PDP Panasonica mają bug 50Hz a to też nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To według Ciebie jest to LG czy to jakaś inna firma się pod LG podszywa :D .Czyżby Maciej i Gmeru zle przeprowadzili test ? Jest drugi rodzynek od LG..950 ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To według Ciebie jest to LG czy to jakaś inna firma się pod LG podszywa :D .Czyżby Maciej i Gmeru zle przeprowadzili test ? Jest drugi rodzynek od LG..950 ..

diana który obrazek wybierasz od 1 do 5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiązanie rebusa:

1 ks8000

2 xd9305

3 dx750

4 w805c

5 LG UF 950V

Edytowane przez VIRUS21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...