Skocz do zawartości
psi12

Kino domowe Denon+Hardman 4k vs Bose Soundtouch 520 8k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po ostatnim poscie i dluzszym okresie do namyslu nadszedl czas zakupow. Z wersji za 2-3.5k doszedlem az do 8k i do zestawu Bose Soundtach 520. Cena jednak jest wysoka i szkoda mi wydawac tyle na kino domowe, zwlaszcza, ze nie jestem jakims audiofilem, muzyki bede sluchal raczej od czasu do czasu a glownie zalezy mi na dobrym przestrzennym dzwieku przy wieczornym ogladaniu filmow.

Znajomi polecil mi ten zestaw

Kino domowe Denon AVR-X1200W Harman Kardon HKTS 16 za 3700 pln

http://www.centrumkina.pl/kino-domowe-denon-avr-x1200w-harman-kardon-hkts-16.html

Tez uwaza, ze 8k to przesada za ten zestaw Bose i ten w zupelnosci mi wystarczy.

Mam calkiem spory salon, 75' tv, nie bede mial problemu z ukryciem kabli oraz nie chcialbym tych wielkich kolumn na przod. Zalezy mi tez na tym, zeby mial wlasnie wifi/bluetooth, zebym mogl szybko muzyczke puscic przez aplikacje w telefonie, tak jak moge zrobic to w Bose.

Co o tym sadzicie?Jak on sie ma w stosunku do tego soundtouch 520? Moze jakis inny zestaw polecicie? Ten amplituner od Denona chyba jest bardzo dobry z tego co czytalem, o glosnikach nic nie wiem ale Harman Hardon kojarze firme i wydaje mi sie, ze jest godna zaufania

Jesli polecacie cos innego to tez poprosze o opinie, o ile bedziemy mowic o 4, lub powiedzmy max 5k. Jesli cena mialaby byc wyzsza to wolalbym juz brac caly zestaw od Bose

Dzis tez podskocze do Centrum Kina i zobacze jak ten zestaw gra

Jestem tez zdecydowany na system 5.1, porownalem w Bose ten soundbar za 8k vs system 5.1 i duzo bardziej mi to odpowiada

salon.png

Dzieki wielkie z gory za pomoc,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten amplituner o którym piszesz to najniższy zeszłoroczny model Denona, można o nim powiedzieć że będzie wydawał dźwięki ale jakie to już kwestia indywidualnego odbioru.

A co do wyboru to po pierwsze szukaj modeli tegorocznych bo zeszłoroczne są już przestarzałe (HDMI2.0 zamiast HDMI2.0a, a co za tym idzie brak wsparcia dla HDR), no chyba że kupujesz na chwilę i za dwa lata chcesz wymienić.

Jak już zdecydujesz się na amplituner to wtedy umówi się w jakimś lepszym sklepie ze sprzętem na odsłuch i na podstawie odsłuchy dobierz sobie głośniki.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tez opcja zeby wziac Onkyo 646 i do niego dobrac jakies glosniki np te Hardmana co podalem HKTS 16. Problem w tym, ze nie bede mial okazji ich posluchac.

646 i tego denona dzisiaj sprawdze na innych glosnikach. Cena jest podobna co o tym sadzicie? Oraz ewentualnie jakie Glosniki

Podsumowujac mysle, ze opcje sa takie:

1.Denon AVR-X1200 W + Glosniki Harman Kardon HKTS 16 za 3700 total

2. Marantz 1606 + Fazon Mikro 5.1 za 5500 total

3. Onkyo 646 + Harman Kardon HKTS 16( Lub cos innego co polecicie z glosnikow za ok 2-5 tys) za ok 4-5k total

Po przeczytaniu kilku tematow ta 3 opcja wydaje sie chyba najbardziej ciekawa

Edytowane przez psi12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amplituner do tych głośników nie ma większego znaczenia. Wszystkie zagrają podobnie spoko w kinie i muzyce 5.1 w stereo nie da się tego słuchać

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Możesz kupić gotowca zagra to podobnie np Harman Kardon BDS 880

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wlasnie ja nie wiem jake glosniki. Dalem tylko przyklady do tych amplitunerow, ktore znalazlem. Jak ma grac podobnie to nie widze sensu wydawac na BDS 880 6000.

Wolalbym jednak zostac przy ok 4. max 5. Ten zestaw Marantza dalem tylko dlatego, ze widzialem spora obnizke, ale jak tak patrze to wole juz chyba zostac przy Denonie lub tym Onkyo 646 a glosniki po prostu dobrac. Harmana podalem, tylko dlatego, ze byly w zestawie z Denonem


Denon AVR-X2200W tez wyglada w testach bardzo dobrze i cena podobna jak Onkyo 646

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedz odsłuchać tego denona i zdecyduj

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim jak chcesz by to lepiej grało to nie ma sensu pchać się w jakieś miniaturowe i plastikowe badziewie

jest wiele monitorów które grają pewnie o dwie półki lepiej niż ten zestaw bose za połowę ceny (w okolicach 600zł kolumna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mialem okazji odsluchac denona, ale zdecydowalem sie, ze wybiore te firme> onkyo

Mozecie mi powiedziec czym sie rozni Denon AVR 2200 od AVR 1300?

Widzialem, ze 1300 i 2300 to sa nowsze odpowiedniki 1200 i 2200. Natomiast 1300 od 2300 nie rozni sie prawie niczym, poza tym, ze ma o dwa wyjscia hdmi wiecej. W moim przypadku 6 w zupelnosci wystarczy

Tutaj sa roznice wyszczegolnione:

http://hometheaterreview.com/denon-adds-two-new-models-to-x-series-of-av-receivers/

Najbardziej interesuje mnie ta funkcja, moze ktos to wyjasnic zoltodziobowi?

Advanced Video Processing with 4K Scaling for HDMI sources

Problem z glosnikami wyjasnil sie sam, gdyz z racji tego jak wyglada moj salon i jaka mam polke pod telewizorem, zadne duze kolumy nie wejda. Wiem, ze moge miec cos lepszego, ale glownie do kina decyduje sie na nizsza polke i na HK 16, ktore podawalem wyzej. Pozostaje tylko wybor amplitunera:

AVR 1300 za 2500

AVR 2200 za 2500

Ewentualnie AVR 2300 jesli ma robic jakas wieksza roznice od modelu 1300, kosztuje 600zl wiecej.

Tak jak mowilem chodzi glownie o filmy, muzyka w malym stopniu. Do tego konsola od czasu do czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem wcześniej tegoroczne modele Denona mają HDMI2.0a, zeszłoroczne tylko HDMI2.0 a co za tym idzie, tegoroczne modele mają wsparcie dla HDR a zeszłoroczne nie. Obsługa plików DSD 5,6MHz podczas gdy zeszłoroczne modele tylko 2.8MHz DSD.

Jakie są pozostałe różnice tego nie wiem bo nie wgłębiałem się w specyfikacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem wcześniej tegoroczne modele Denona mają HDMI2.0a, zeszłoroczne tylko HDMI2.0 a co za tym idzie, tegoroczne modele mają wsparcie dla HDR a zeszłoroczne nie. Obsługa plików DSD 5,6MHz podczas gdy zeszłoroczne modele tylko 2.8MHz DSD.

Jakie są pozostałe różnice tego nie wiem bo nie wgłębiałem się w specyfikacje.

Denon x2200 ma wszystkie hdmi 2.0a :) Juz bym odpuscil jakby tego nie mial, stad jestem w kropce czy wybrac 2200 czy 1300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ma to jakies znaczenie jesli chodzi o te konwersje w np 1300vs2200, ale TV mam Samsunga 75H6400 bez 4k dopiero co kupiony i na pewno przez wiele lat nie bedzie zmieniany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denon x2200 ma wszystkie hdmi 2.0a :) Juz bym odpuscil jakby tego nie mial, stad jestem w kropce czy wybrac 2200 czy 1300

Jeżeli tak jest to super, Denon nigdzie wprost takiej informacji nie podaje tak jak robi to w przypadku modeli z tego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly salon ma 40-45m, ale strefa do ogladania jest na ok 16m tak jak tutaj:

salon_2.pngupload pictures free

Zdecydowalem sie na zakup. Wybralem Denon x2200, oraz glosniki wzialem z okazji nowki sztuke powystawowe za 1200 Harman Kardon HKTS 16. Nie jest to duzy wydatek i jak cos bedzie nie tak to zawsze moge je zwrocic, a w przyszlosci wymienic jesli nie spelnia moich oczekiwan. Ale z racji tego, ze do tej pory uzywalem glosnikow z tv, to przeskok bedzie kolosalny

Edytowane przez psi12
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocniejszy ampli to jak najbardziej słuszny koncept.

Ale tak małe głośniki w takim pomieszczeniu, mialbym pewne obawy. Opisz efekty bardzo ciekaw jestem jak finalnie ocenisz "fun".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie problem jest w tym, ze jest ta polka, przez ktora wszystkie opcje z duzymi kolumnami odpadaja. Jedyny upgrade bedzie mogl byc, na mniejsze ale mocniejsze glosniki. Przy takiej okazji i tych HKTS 16 za 1200 duzo nie ryzykuje, jak bede mega rozczarowany to je oddam. Jak okaze, sie w przyszlosci, ze nie sa wystarczajace, to tez na spokojnie sprzedam, bez duzej straty i kupie cos mocniesjzego, ale niestety dalej beda to musialy byc glosniki z malych rozmiarow.

Dodatkowo moja druga polowka jest taka, ze ciagle kaze wszystko sciszac. Dlatego tez nie bylem chetny do wydawania 8000 np na ten zestaw Bose, zeby pozniej nawet nie korzystac z efektow bo "by bylo za glosno":)

Do muzyki puszczanej na imprezie lub raz na jakis czas na pewno beda wystarczajace skoro sam TV byl ok przez tyle lat. A przy filmach mysle, ze i tak bedzie efekt "wow". Nigdy nie mialem amplitunera i w zdecydowanej wiekszosci czasu korzystalem ze zwyklych glosniczkow tv. Kiedys jak kupielm drogi i duzy TV LG to dostalem kino domowe w prezencie, takie sredniawe warte kilkaset zl i poki nie zaczelo "pierdziec" bylem nim zachwycony. Byly efekty przestrzenne :)

Dlatego mysle, ze ten Denon x2200 + HKTS 16 beda w zupelnosci wystarczajace. Dam znac w przyszlym tygodniu po przetestowaniu na kilku filmach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do tej pory były głośniki tv i nie było źle, to sądzę że nieduże HK się jednak obronią. Niemniej gdybyś chciał nieco więcej sprawdź ofertę QAcoustic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w innym temacie pisałem,ze lepiej kupic mocniejszy używany extra amplituner,to kolega @Jasiek_31 dosłownie BREDZIL,ze w kinie każdy amplituner gra tak samo!!!!!

Teraz nagle doznal olśnienia i napisał,ze amplituner "będzie wydawal dzwieki,ale jakie to już kwestia indywidualnego odbioru"

Oczywiście z powodu tego,ze każdy gra tak samo jeden kosztuje 1K a drugi 10K.Dla mnie jesteś jak ta ostatnia parowa hrabiego Barry Kenta ewentualnie siostra bez osierdzia.

Absolutnie bez odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w innym temacie pisałem,ze lepiej kupic mocniejszy używany extra amplituner,to kolega @Jasiek_31 dosłownie BREDZIL,ze w kinie każdy amplituner gra tak samo!!!!!

Teraz nagle doznal olśnienia i napisał,ze amplituner "będzie wydawal dzwieki,ale jakie to już kwestia indywidualnego odbioru"

Oczywiście z powodu tego,ze każdy gra tak samo jeden kosztuje 1K a drugi 10K.Dla mnie jesteś jak ta ostatnia parowa hrabiego Barry Kenta ewentualnie siostra bez osierdzia.

Absolutnie bez odbioru.

Kolego bredzisz to Ty, pokaż mi gdzie napisałem że każdy ampli w kinie domowym będzie grał tak samo?

Widzę że kolega źle znosi krytykę i do tego nie potrafi poprawnie wypowiedzi na forum do ludzi przypisać.

Tak dla Twojej informacji ze sprzętem do budowania kin domowych mam do czynienia od ponad 20 lat.

Nie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomozcie jeszcze raz

Jak mam uzyskac dzwiek z amplitunera odpalajac aplikacje smart tv, np TVN player czy Plex. Odpalam Film w plexie i dzwieku nie ma.

Musze kupic jakis kabel np optyczny ktorym polacze tv i amplituner?

Poki co mam hdmi out z amplitunera polaczone z TV. Dekoder upc i konsola przez hdmi bezposrednio do amplitunera. W obu przpadkach wszystko smiga. Dopiero jak wlacze np tvn player bezposrednio wlasnie z TV to dzwieku brak

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kombinowalem kombinowalem i nagle w tym samym zestawieniu zaczelo lapac dzwiek tez, pewnie cos w opcjach auto ampli poprzestawialem i wystarczy jedno polaczenie hdmi z ampli do tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amplituner musi być podłączony do TV do wejścia oznaczonego jako HDMI-ARC i sam też musi wspierać tą funkcjonalność.

Po drugie musisz mieć w amplitunerze i w TV włączone HDMI control żeby urządzenia się dogadały i wtedy to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...