Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Zainteresowanych ;)

Postanowilem zrobic ten temat dla osob , ktorzy chcą bądz beda chcieli zrobic sami Ekran Ramowy jak i dla osob ktorzy moga Cos doradzic innym uzytkownikom.

Zastanawialem sie dlugo nad tym czy Kupic gotowy Ramowy za ok 2950zl Brutto czy moze zrobic cos samemu a naleze do osob ktorzy wola zrobic cos "DIY" i cieszyc sie tym :D

Jesli Chodzi o moje sugestie wrazenia to powiem krotko, nie spodziewalem sie Takiego EFEKTU obraz jest ostry same zalety jak dla mnie dla osoby ktory ma 1-wszy raz stycznosc z Ekranem i Projekcja ( co prawda do tego jeszcze Bedzie potrzebna kalibracja Projektora Przez Pana Macieja ale do tego dojdziemy jak bedzie gdzies w okolicy :D )

W miedzyczasie Przyjda mi probki tkanin z Pewnej Firmy i chce sobie porownac jakosc .

Ponizej Przedstawie Narzedzia i Kolejnosc Pracy w skrocie :

-Poziomica Laserowa i Reczna 2m

-Kolki szybkiego montazu

-Plotno zamowione z USA http://www.carlofet.com/ (koszt 630zl z dostawa czas oczekiwania USA-PL 5dni Priority ) (obraz 300x169)

-Ramki i deski zamowione od stolaza (mialo byc drewno Sosnowe zrobili mi z Bukowego stelaz , dlatego tez CALY EKRAN Ramowy byl montowany bezposrednio do Sciany poniewaz deski nie byly tak wyprostowane a sciana jak zauwazylem byla jak BANAN)

-Reczny Taker

-Sprezarka + pistolet na male gwozdki do montazu ramki

- 2x spray Matowy

-wieszak (zamowiony z allegro 69zl )

1. Przy oczekiwaniu na realizacje Ramek i desek do stelazu montowalem wieszak w takiej odleglosci jak Pokazal KALKULATOR ze Strony Epsona co sprawdzil sie w 100%.

4ef2ca63272b3abfmed.jpg

2. Rowniez Musialem troche zniszczyc sciane aby pochowac Kable Zasilajace jak i rowniez HDMI.

fc6433537af64f82med.jpg

3. Zagipsowane , Na tym zakonczylem etap Montazu Wieszaka ( na dzien dzisiejszy jest pokoj jeszcze raz pomalowany na nowo w takim samym kolorze)

3fbb43af6430e276med.jpg

4. Gotowe Ramki musialem troche wyczyścic drobnym papierem

cafb5893e893d792med.jpg

783e8b534084deb4med.jpg

5. Ramki i deski znajdowaly sie u kolegi w warsztacie wiec tam i od razu Pomalowalem Obramowanie :D

92d2ffcc8856fc99med.jpg

5391a8de479f4ee9med.jpg

b7d412152b9a56eemed.jpg

6. Tutaj juz prawie koniec montowania desek na ścianie jak widac taki banan mialem na scianie ze musialem podkladac aby wszystko bylo rowne

42bfe0c236798b18med.jpg

cb82c24c92e5b998med.jpg

7. Zostalo mi teraz tylko rozwiniecie plotna odciecie wiekszego kawalka i zamontowanie plotna do stelaza. (jakosc plotna moze nie jest jakas extra ale jak patrzec cena/jakosc to jest dla mnie wystarczajaco dobra)

5a2b58785f757cd3med.jpg

8. Tutaj juz ostatni etap montaz Ramek :D

872a30c4524786f5med.jpg

5f3f63bdd7b5742amed.jpg

d427d75f34b0c4c8med.jpg

9. Jeszcze Jakis Obraz Robiony Komorka

e18e454701081f26gen.jpg

10. To na tyle nadmienie jeszcze ze pokoj mam max zaciemniony rolety zamowione z montazem i zewnetrzna guma aby slonce nie dostawalo sie do srodka..

P.s Przepraszam ale wiekszosc zdjec jest obrocona nie wiem czemu mialem normlanie robione zdjecie i nie moglem tego obrocic.

Jeszcze Tylko Poczekac na Zestaw Kino Domowego i bedzie Prawie Wszystko.

Dzieki. :excl: :) i milego Weekendu Zycze Wszystkim

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow dzięki za szczegółową relację! Wszystko widać ok chociaż dopracuję Ci posta bo i tak się dużo nawrzucałeś!

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Ci fajnego ekranu. :)

Przylożyłeś się porządnie do pracy i efekty widać. Dobrze, że rama jest bukowa, szkoda tylko że stolarz nie podpowiedział od razu, że trzeba zrobić wzmocnienia.

Jeszcze raz gratuluję projektu i witam w gronie "zaprojektowanych". :D:);)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artomoher ma racje. Ja osobiście proponowałbym ramę z nieco szerszych listew i przede wszystkim wzmocnienia, głównie w narożnikach. Zobacz jak wyglądają wzmocnienia w blejtramach do malowania obrazów. Wąskie, nawet bukowe potrafią się wichrować. I na ramę chyba byłoby lepsze nie lite drewno, a jakaś płyta. Np MDF. To nie meble i lite drewno sie tu nie sprawdzi, wlasnie ze wzgledu na możliwość wichrowania. Z listwy robi się ósemka i płótno będzie się marszczyło. Tyle moich przemyśleń. Zrobisz jak Ci bedzie pasowało. Dobrego oglądania. Pozdrawiam.

Edytowane przez Gandalf2305

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz co to dokladnie za material - szary, biały? Jaki gain? Gratki za wykonanie - jedna uwaga z mojej strony - pomyśl mocno nad pasem ciemniejszym na suficie nad ekranem - ile bedziesz mogł (zgoda żony :) optymalnie tak 50-100cm np z koloru ściany w jasniejszej tonacji (najlepiej by było jak sciana ale znów wracamy do drugiej połówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz co to dokladnie za material - szary, biały? Jaki gain? Gratki za wykonanie - jedna uwaga z mojej strony - pomyśl mocno nad pasem ciemniejszym na suficie nad ekranem - ile bedziesz mogł (zgoda żony :) optymalnie tak 50-100cm np z koloru ściany w jasniejszej tonacji (najlepiej by było jak sciana ale znów wracamy do drugiej połówki :)

Tutaj Wszystko na temat mojego materialu : http://www.carlofet.com/projector-screen-material/blackout-cloth-projector-screen-material.html#.V1RZWpGLTIU

Jesli chodzi o pasek to nie bedzie najmniejszego problemu:)) Kobieta nie ma nic przeciwko:))

pomaluje na kolor jak sciana zostawie tylko taki kwadrat na srodku 100x100 i bedzie si:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam gdyby ktos byl chetny mam na sprzedaz Ten Caly ekran ramowy z plotnem za jakas symboliczna zlotowke :)  Mam remont w mieszkaniu i bedzie juz co innego.. Same plotno kosztowalo mnie jakos 600zl plus obramowania itp.  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...