Skocz do zawartości
robert83

Zakrzywiony ekran a oglądanie sportu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Słyszeliście teorię, że na zakrzywionych ekranach oglądanie sportu wiąże się z pewnym dyskomfortem?

Mianowicie podobno linie boiska stają się "owalne", tzn zniekształcone. Zauważyliście coś podobnego na swoich ekranach?

Miałem takie zdanie i poszukiwania nowego TV ograniczyłem do płaskich ekranów. Jednak ostatnia wizyta w jednym z marketów nieco zaburzyła to moje przekonanie. Zastanawiający jest fakt, że płaskich ekranów jest coraz mniej, że każdy poważny producent TV swoje najwyższe modele ma właśnie zakrzywione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wokół zakrzywionych ekranów narosły jakieś legendy - zarówno na plus jak i na minus, a najgłośniej krytykują je Ci, którzy ich nie mają :D Dla ścisłości dodam tylko, że sam miałem początkowo obawy wobec zakrzywionych TV, ale ostatecznie się na taki zdecydowałem, bo po prostu był lepszy od swoich prostych konkurentów ;)

Podsumowując - mam zakrzywiony TV od ponad pół roku i mogę z pewnością stwierdzić, że zakrzywienie nie wpływa ani pozytywnie, ani negatywnie na wrażenia z oglądania filmów czy sportu. Powiem więcej - przy oglądaniu 65 cali z ok. 2,5 metra np. w ciemnym pomieszczeniu w ogóle zapominam, że TV jest zakrzywiony... Ja osobiście gdybym miał do wyboru TV o takich samych parametrach wybrałbym prosty (m.in. dlatego, że zakrzywione bywają często droższe, a ja nie zauważyłem, żeby zakrzywienie dawało coś więcej, no chyba że oglądałbyś obraz z baaardzo bliska, to może wtedy), ale gdybym miał wybierać pomiędzy gorszym prostym a lepszym zakrzywionym to wybrałbym zakrzywiony ;)

Na Twoim miejscu skupiłbym się więc na pozostałych kryteriach, a nie na zakrzywieniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma żadnych mitów i żadnych legend. Jest po prostu geometria. Wystarczą podstawy matematyki, kartka papieru, ołówek, kątomierz, ekierka i można sobie wszystko rozrysować.

Albo popatrzeć na obraz na zakrzywionym ekranie oglądany pod kątem.

BTW właśnie widać zaczynającą się tendencję wycofywania sie producentów z zakrzywionych telewizorów.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo takie zakrzywienie to miało by sens przy ekranie 80" oglądanym z 1 metra, a kto tak ogląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądam Bayern-Atletico na curved 55" i żadnych krzywych linii nie widzę...Rację ma Piotrek;bzdury opowiadają Ci którzy tv nie mają a widzieli go tylko na wystawie w sklepie lub na targach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam zakrzywiony 55" i jakoś nie widzę tych krzywych linii. Bzdury po prostu plotą osoby, które nie posiadają takiego modelu.

Ja myślę , że ekierka jest niewystarczająca. Wezmę z pracy serwomechaniczny czujnik poziomu stosowany w układach rozliczeniowych z certyfikacja MID i PTB i sprawdzę.

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może linie krzywe nie są ale po cholerę te zakrzywione ekrany w takich małych rozmiarach 55"

Żeby poczuć efekt otaczającego ekranu, trzeba mieć 80" i siedzieć bardzo blisko inaczej to bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam przykład kolega kupił tv samsunga h6850 jest to fhd curved samsunga dał 3600 w promocji za 48cali ja za ten sam model tylko że prosty h6400 dałem w promocji 2350

Samsung właśnie na tym zrobił ogromne pieniądze a wygoda oglądania z curved żadna czysty marketing!

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć,

Słyszeliście teorię, że na zakrzywionych ekranach oglądanie sportu wiąże się z pewnym dyskomfortem?

Mianowicie podobno linie boiska stają się "owalne", tzn zniekształcone. Zauważyliście coś podobnego na swoich ekranach?

Miałem takie zdanie i poszukiwania nowego TV ograniczyłem do płaskich ekranów. Jednak ostatnia wizyta w jednym z marketów nieco zaburzyła to moje przekonanie. Zastanawiający jest fakt, że płaskich ekranów jest coraz mniej, że każdy poważny producent TV swoje najwyższe modele ma właśnie zakrzywione...

Tutaj niema jednej właściwej odpowiedzi, bo jedni nie dostrzegają krzywizny, inni się szybko przyzwyczajają

ale są też tacy jak ja, co krzywizna potrafi irytować.

Co do piłki nożnej , to są czasem takie ujęcia kamery na których rzucała mi się krzywizna w oczy i tyle.

Mi osobiście najbardziej przeszkadzało zakrzywienie ekranu podczas oglądania tenisa ziemnego.

ps. Jeszcze nie tak dawno temu oglądało się na kineskopach gdzie poprawnej geometrii nie było

i nikt nie narzekał :D

Edytowane przez Slawko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...