Skocz do zawartości
rafibydgoszcz

55LF652V czy 55UF8557 - który lepszy ? 100Hz vs Edge Led

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Co, według was, jest lepszym telewizorem:

LG 55LF652V ( Full HD, podświetlenie tylne bez stref wygaszania, ale za to matryca 100Hz i dwa suwaki TruMotion )

czy

LG 55UF8557 ( Ultra HD, podświetlenie krawędziowe LED i strefy wygaszania, ale za to matryca 50Hz bez jakiegokolwiek TruMotion )

Dodatkowo taki mały bonus do 55UF8557 jest pilot Magic Remote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależ co oglądasz i jakie źródło sygnału.

Jakie pytanie taka podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, więc treści 4K nie będę raczej oglądać, gdyż to za mały rozmiar żeby się w takie coś bawić. Głównie będzie kablówka wieczorami ( chyba cyfrowa ) i filmy 3D Over Under oraz czasami internet. Ale głównie chodziło mi o to, czy jakość obrazu z tego 55UF będzie lepsza/gorsza/taka sama jak z tego 55LF. Sportu nie będę oglądać za dużo, może czasami jakieś MMA, ale na pewno nie piłkę. Filmy owszem, z szybką akcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę dokonać do poniedziałku wyboru, albo lf652, albo uf8557. Co wy wolelibyscie - superuplynnianie dzieki 100Hz i pełnym Trumotion, czy też lepszą czerń dzięki strefowemu wygaszaniu i UHD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba wybory są trafne. Jesteś też świadom wad i zalet jak widać, więc czy jest sens pytać innych co by wybrali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, gdyz ani tutaj, ani nigdzie indziej nie bylo testu ( profesjonalnego ) modelu lf652. Nie wiem wiec, jak on wypada w stosunku do uf8557. Lf652 mam w domu i clouding jest ogromny ( tak jak zdjecia od uzytkownikow lf652 na tym forum dotyczace podswietleniam pare tematow nizej ), ale cala reszta jest super. Mysle, ze wygaszanie strefowe w uf8557 troche pomoze na clouding i czern, ale nie wiem czy nie wpakuje sie w cos gorszego, tzn. klatkowanie filmow bez zadnego uplynniacza. Nie moge porownac tych telewizorow jednoczesnie, bo w domu mam tylko jeden z nich. Czy jak wylacze u siebie Trumotion, to mi zasymuluje obraz z uf8557? Czy wylaczenie Trumotion spowoduje, ze matryca zachowa sie jak gdyby miala 50Hz/60Hz ( czyli jak w uf8557 )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawisz suwak de-blur na zero, a de-judderem będziesz operował to zasymulujesz UF8557, bo tam jest właśnie tylko ten jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście Macieja Kopra, odnośnie 55UF8507 i 55UF8527, było napisane, że te modele nie mają żadnego suwaka Trumotion ( 55 cali ). W wolnej chwili proszę przeczytać ten artykuł :D

A na poważnie, to znalazłem gdzieś przypadkiem taki test:

http://hdtelevizija.com/2015/10/22/lg-42lf652v-webos-2-full-hd-televizor-recenzija/3/

i tam jest tabelka, w której jest pokazana chyba rozdzielczość dynamiczna.

Wychodzi na to, że LF652V ma ją aż 700, podczas gdy model UF778V ( czyli taki model UF8557, ale bez 3D ) ma ten parametr 300. Tak więc nie ma mowy, nie biorę tego UF8557, bo widocznie ten Trumotion tak podnosi rozdzielczość w ruchu i jak telewizor tego nie ma, to obraz będzie kiepski. Telewizor 55UF8557 mogę mieć z licytacji Allegro za 3350zł nówkę z 2 letnią gwarancją ( i fakturą VAT ), ale jak dla mnie to ten telewizor nawet tyle nie jest wart ( chociaż jego ceny w sklepach internetowych zaczynają się od 4500zł - nie wiem kto tyle kasy wyda na taki bubel ). Teraz jeszcze sobie przypomniałem o tych powidokach, o których pisał WPPP i tym bardziej zostaje u mnie jednak LF652V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...