Skocz do zawartości
rafibydgoszcz

W jaki sposób używacie przeglądarki na Android TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem się zapytać, w jaki sposób używacie przeglądarki internetowej w telewizorach Philips z Androidem z 2015 roku?

W testach na tej stronie każdy zachwalał, że telewizory z Android to wolność, można wejść na każdą stronę, uruchomić sobie chrome'a i w ogóle cud, miód i malina. No ale ja tak sobie chodzę po tym sklepie Google i nigdzie nie mogę znaleźć przeglądarki Chrome, nie ma jej dostępnej. No ale dobrze, jest też wbudowana przeglądarka. Wchodzę sobie na google.pl, wpisuję coś w wyszukiwarkę, pojawia mi się lista wyników i..... jak teraz kliknąć w jakiś link? Wiem, że w telewizorach z roku 2015 nie ma wskaźnika ( pointera ) sterowanego żyrosopem. No ok, ale jak teraz wybrać jakikolwiek link za pomocą d-pada ( kursora )? Gdy klikam sobie strzałkami góra-dół-lewo-prawo ( na przedniej stronie pilot lub na tylnej ), to na ekranie nie pokazuje się żadna strzałka, jedynie tak jakby linki przeskakiwały, ale nawet nie widać na którym linku obecnie się znajdujemy bo nie są w ogóle podświetlane. Tak samo jak jestem na jakiejkolwiek innej stronie, nie potrafię kliknąć w żaden przycisk czy link, bo nie widać żadnego kursora, a nie wszystkie przyciski czy linki się podświetlają gdy " najadę na czuja " na nie. W jaki sposób korzystać z przeglądarki? Czy u was tak właśnie to wygląda, czy może mam zepsuty telewizor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

To jest tak. Instalujesz sobie BD Tools i potem masz dostęp do Google Play Store. Tam w wyszukiwarce wpisujesz "Browser" i znajdzie Ci Chrome ale też inne. Jedna jest taka jakaś z nazwą kojarzącą się z rosyjskim czy jakoś (sorry nie pamiętam ale tam tego nie ma dużo). Ta ostatnia może nie wygląda ale działa dobrze. Jak masz TV 2015 z serii 5 i6 to jak podłączysz myszkę na najnowszym sofcie to kursor się pojawi. W wyższych trzeba kombinować z kursorem sterowanym przed dpad. W tegorocznych modelach kursor się pojawi po podłączeniu myszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem się zapytać, w jaki sposób używacie przeglądarki internetowej w telewizorach Philips z Androidem z 2015 roku?

Pamiętam, jak próbowałem wyniki na livescore ogarnąć. Bez myszki rzeczywiście ciężko (linki się podświetlały), ale jak kolega powyżej wspomniał wystarczy klawiatura/mysz i da radę :) Do serii 6 i niżej bez problemów. Osobiście używam przeglądarki tylko jako awaryjnej (jak na konsoli). To tv a nie komputer :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu Phillips raczej temat mocno przemilczał ... ;) Ale w nowych (2k16) kursor jest, poza menu, i działa świetnie, szybko i stabilnie :) A jak wrażenia z obrazu po 7150 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. No więc ja telewizor oddałem. Jak tylko sprawa się zakończy pozytywnie, czyli otrzymam pieniądze, to napiszę co myślę o tym telewizorze oraz w ogóle o Androidzie na telewizor. A co do obrazu, to hmmm, uważam, że obraz w obecnych telewizorach LCD jest tak dobry, że ja nie widzę prawie żadnej różnicy między telewizorami. Dla mnie ten obraz z Philipsa 7150 jest tak samo dobry jak z LG 42LW579S, którego miałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc pieniądze już odzyskałem.

Co do obrazu, to tak jak wspomniałem wcześniej, jest dobry. Ale dla mnie większość telewizorów wygląda tak samo jeśli chodzi o jakość obrazu.

Dźwięk był równie dobry jak obraz, chociaż po obecności mini soundbaru spodziewałem się czegoś więcej. Głośność była raczej taka, jak na moim byłym LG 42LW579S, ale basy w Philipsie dużo lepsze i czystsze.

Ambilight to cudo ! Przy ustawieniu Gra, światło z tyłu zmienia się bardzo szybko i nadąża za obrazem. Właściwie to był główny powód zakupu Philips'a ( rozważałem jeszcze zakup LG - w tej samej cenie co Philips 49" miałbym LG 55" i do tego Intel Compute Stick )

Android to totalna lipa. Czytałem u obywatela HD, że firma Google ma jakąś wizję Smart TV i chce, byśmy używali telefonu lub tabletu do obsługi telewizora ( jakeś Castowanie czy inne takie rzeczy ). No kurcze, nie po to kupuję telewizor z Androidem, żeby potem jeszcze wykorzystywać swój telefon do oglądania filmów czy chodzenia po stronach. Hello panie Google, ja używam jeszcze telefonu do dzwonienia i nie mam ochoty ładować telefonu codziennie tylko dlatego, że żona ogląda jakieś seriale na TV. W ogóle to każdy musiałby mieć w domu telefon z Androidem, żeby poprawnie obsługiwać telewizor. Firma Philips zablokowała możliwość używania myszki w tym telewizorze. Nie ma nawet kursora na ekranie, którym moglibyśmy sterować za pomocą d-pada na pilocie ( strzałek na pilocie ). Co to za idiotyzm?

Aplikacje na Android TV to jakaś porażka. Są tylko wybrane i w dodatku na 3 zainstalowane gry, uruchomiła się tylko jedna ( próbowałem resetów i ponownej instalacji ). Uruchomiła się Beach Buggy i działała jak na starym tablecie córki z 512MB RAM, po prostu momentami haczyła i momentami samochód jakby nie reagował na pilota. Jak taka prosta gierka tak zamuliła telewizor, to całe szczęście że nie udało mi się uruchomić Asphalt 8.

Telewizor resetował się nawet przy włączeniu filmu z USB ( oczywiście nie zawsze, tak mniej więcej 1 raz na 10 prób ). Po resecie bardzo długo się włączał. Jeśli telewizor się uruchomił i od razu włączyłem wyszukiwanie głosowe, to niestety zawieszał się ( czyli włączamy telewizor, wyszukujemy teledysk na YouTube za pomocą mikrofonu, następuje zawieszenie telewizora, miny gości bezcenne a ja siedzę przy wtyczce zasilania i próbuję włączyć TV - czasami przez 15 minut ).

Jeśli na telewizorze robiliśmy coś więcej niż oglądanie programu telewizyjnego, to istniała 10% szansa, że telewizor się zawiesi i będzie trzeba kombinować z wtyczką zasilania a i to nie zawsze pomagało.

Całe to blokowanie niektórych rzeczy przez Philips i Google oraz ta ich wizja TV + zawieszenia telewizora spowodowało, że zwróciłem telewizor i kupuję to co chciałem na początku, czyli LG 55" + Intel Compute Stick i już nikt mi nie zabroni korzystania z myszki w telewizorze.

Wiadomo, że teraz każdy będzie mówić, że nowe telewizory na 2016 roku już się nie zawieszają i są cacy. Ale to samo było mówione, gdy wchodziły Philipsy z Androidem 2015 i zastępowały modele z 2014 roku. Ja tam już w to nie wierzę. Może testerzy nie mają aż tyle czasu co zwykły użytkownik na testowanie zawieszeń telewizora, no trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja z małym pytaniem ;) jestem zielona odnośnie Smart TV. Pomożecie ? 

Kupiłam telewizor Philips 55PUH6101/88 i ogólnie wszytsko ok ale nie potrafię w pełni skorzystać z możliwości smart TV. Dokładniej chodzi o to, że nie mam pojęcia jak odpalić w tym ustrojstwie przeglądarkę internetową (nie ma zainstalowanej aplikacji) jakieś podpowiedzi może ? 

Z góry dziękuję ! 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2016 o 15:13, Gmeru napisał:

Hej,

To jest tak. Instalujesz sobie BD Tools i potem masz dostęp do Google Play Store. Tam w wyszukiwarce wpisujesz "Browser" i znajdzie Ci Chrome ale też inne. Jedna jest taka jakaś z nazwą kojarzącą się z rosyjskim czy jakoś (sorry nie pamiętam ale tam tego nie ma dużo). Ta ostatnia może nie wygląda ale działa dobrze. Jak masz TV 2015 z serii 5 i6 to jak podłączysz myszkę na najnowszym sofcie to kursor się pojawi. W wyższych trzeba kombinować z kursorem sterowanym przed dpad. W tegorocznych modelach kursor się pojawi po podłączeniu myszki.

kolego a skąd zamontować ten  BD Tools 

kupilem 65pus6121/12, jest ikonka open internet i jak nie moge wyszukiwarki uruchomić, moze pomozesz ?. nie wiem co to ten BDtools

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w smart tv, przechodzisz do Google Play Store, tam szukasz BD Tools i instalujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...