Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z puszczeniem dźwięku DTS i DTS HD do amplitunera.

Coś jest nie tak z windows 10 i działaniem kodeków.

Na mediaportal z LAV filters działa poprawnie DD i co ciekawe True HD, odpowiednie ikony na amplitunerze świecą się.

DTS i DTS HD nie działa. Zapala się lampka amplitunera, ale jest głucho.

Na innych playerach jak np. MPC-HC czy Pot player jest dźwięk ale nie świecą się żadne ikony na amplitunerze, nawet DD.

Na Kodi wszystko działa dobrze, zapalają się wszystkie odpowiednie ikony na amplitunerze i wszystko gra. Ale to pewnie zasługa własnych kodeków Kodi.

Jeszcze taka ciekawostka na kodekach microsoft dtv-dvd audio decoder (zainstalowały się z systemem) i mediaportal działa poprawnie zarówno DD jak i DTS, ale True HD i DTS HD MA nie są obsługiwane.

Na drugim komputerze mam to samo, ale tamten nie służy do oglądania filmów, więc mi nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wkleisz zrzuty ekranowe to może będę mógł pomóc.

W trakcie odtwarzania filmu w MPC-HC kliknij PPM -> Filtry i zrób screena.

To samo odnośnie: ustawienia -> filtry wewnętrzne -> dekoder audio.

Oraz ustawienia -> filtry wewnętrzne -> obróbka dźwięku i renderer dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrzuty ekranu:

2151299s1.png

7473601s2.png

7717931s3.png

3717646s4.png

Na wyświetlaczu amplitunera wygląda to tak:

9473966IMG_20160321_165636.jpg

Nie świecą się ikony DD i DTS, ale dźwięk jest. W mediaportal DD działa ok i ikona się świeci, ale DTS nie odtwarza się, brak dźwięku i ikony.

No i konfiguracja LAV FIlters

7672001s5.png

Na windows 8.1 było wszystko OK i nie musiałem nic dodatkowo konfigurować, tylko bitstreaming w konfiguracji LAV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MPC Ustawienia -> strumień wyjściowy -> renderer dźwięku wybierz wbudowany renderer dźwięku.

Ustawienia -> filtry wewnętrzne -> renderer dźwięku zaptaszkuj "tryb wyłączny" i z listy urządzeń wybierz tego TX-SR607.

Zrestartuj MPC-HC i sprawdź czy to coś dało.

Jeśli nie to poproszę jeszcze o screeny z systemu - Panel Sterowania -> Dźwięk -> Odtwarzanie

oraz w tym samym miejscu właściwości tego TX-SR607 (zakładka obsługiwane formaty oraz zaawansowane).

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana tych ustawień nic nie dała. Dalej tak samo. Poza tym zmiany w ustawieniach MPC-HC nie mają wpływu na mediaportal, a na nim bardziej mi zależy.

7223577R1.png

7603300R2.png

W obsługiwanych formatach jest chyba wszystko co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, u mnie też wszystko działało. Kłopoty zaczęły się od przejścia na windows 10. Poza tym tak jak pisałem, nie zależy mi na MPC HC tylko mediaportal. W tej chwili latam na kodi i tam jest OK, bo kodi ma swoje kodeki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dokładnie jest w win10, ale w 7 przerabialem podobny temat, jesli chodzi o MPC HC.
W ustawieniach systemowych karty dzw. (spdif) sprawdz czy masz zaznaczone DTS i potestuj rozne probkowania (44kHz,48kHz). Zaznacz odtwarzanie w trybie wyłączności, jeśli nie masz. U mnie nie dzialalo przepuszczanie na domyslnych kodekach LAV, (nawet przy aktywnym AC3 filtrze) wylaczylem wszystkie wewnetrzne kodeki i doinstalowalem ffdshow, ktore uaktywnilem w ustawieniach mpc hc. Do tego w trakcie odtwarzania filmu, uaktywnilem w tray'owym zasobniku w ffdshow informacje o dekodowanych procesach audio i video. Po kliknieciu na audio, wszedlem w ustawienia i tam poustawialem wszystko tak, jak powinno byc. I w koncu zadzialalo, malo tego,  ffdshow to kodek dla audio, ktory pozwala na DRC przy SPDIF, czyli sasiedzi spia spokojnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...