Skocz do zawartości
jtd

OLED LG Signature 65G6V - najlepszy telewizor 2016 roku?

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem wam tak: nie mogło być inaczej... Jasność 744 cd/m2. Widziałem już kilka razy ten TV w akcji i efekt jest POWALAJĄCY. Każdą kasę bym położył na ten ekran. I jeszcze ten wygląd. Normalnie kartka papieru ;p SZOK jak technologia się rozwija. Za dwa lata pewnie zwijane ekrany z sufitu zamiast projektora ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mowilem?! ;)

We usedSamsung’s UBD-K8500 4K Ultra HD Blu-ray player – the only one currently available – with the OLED65G6, and found a few logistical issues. The biggest road-block we hit was an error message (generated by the player) informing us that the connected display did not support HDCP 2.2 – which we’re sure isn’t the case for a TV released in 2016 – and that the signal would be spitefully downgraded to 1080p HDR to punish us. (When will the CE and film industries learn that this sort of asinine spitefulness does not deter pirates and only infuriates lawful users, and that any pirated HDR movies, when they inevitably occur, will surely be made by ripping rather than tapping the HDMI output?)

Skucha sezonu i to najwyrazniej niejedyna

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o OLEDzie czy o BD-UHD od Samsunga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o OLEDzie czy o BD-UHD od Samsunga?

Pisze o tym:

http://hdtvpolska.com/topic/6262-glupie-i-smieszne-rzeczy-nie-zawsze-zwiazane-z-hd/?p=381362

Trudno wyczuc, kto zawinil. LG historycznie znane jest z problemow z hanshak-iem z roznymi urzadzeniami, ale to rownie dobrze moze być jakiś kamyczek od Samsunga.

Jak rozklada sie wina,z punktu widzenia konsumenta, ktory wydal fure szmalu na topowa technologie i jakosc, z ktorej nie moze korzystac, wlasciwie jest bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru - a kiedy robicie test tego tv? kiedy on będzie w Polsce w sklepach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED LG - Jasność 744 cd/m2.

Na ekranie OLED WRGB LG to musi zabić każdy LCD TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tacy co będą twierdzić że DX900 Panasa jest lepszy ;).

Pozdro

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED LG - Jasność 744 cd/m2.

Na ekranie OLED WRGB LG to musi zabić każdy LCD TV.

Super.

Ale z czego chcesz sobie to hdr ogladac? z Z Netflixa i Amazona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy na BD-UHD od Panasa.

Zapewne jest coś na rzeczy skoro Gmeru był podjarany na maxa, zrobił marketingową zajawkę i ... cisza jak po smierci organisty. Zapewne coś jest nie tak z tym playerem BD-UHD od Samsunga albo ze współpraca z telewizorami czy projektorem SONY VW520, które powinny obsłużyć HDR.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wczoraj w USA ogłoszono oficjalne sugerowane ceny startowe dla całej gamy modeli OLED LG na 2016:

znając życie będą szybko niższe, a w przypadku Europy należy $ zamienić na EUR oraz dla Polski pomnożyć przez 4,4 PLN :P

Uzupełniłem o ceny w EUR z jednego ze sklepów w Finlandii

Models and Pricing

OLEDB6P (Flat-panel OLED TV, 4K Smart TV with HDR)

· 55″ OLED55B6P: $4000 3.498,90 EUR
· 65″ OLED65B6P: $6000 4.998,90 EUR

OLEDC6P (Curved-panel OLED TV, 4K Smart TV with HDR)

· 55″ OLED55C6P: $4000 3.798,90 EUR
· 65″ OLED65C6P: $6000 5.498,90 EUR

OLEDE6P (Flat-panel OLED TV, 4K Smart TV with HDR and “Picture on Glass” design)

· 55″ OLED55E6P: $5000 4.798,90 EUR
· 65″ OLED65E6P: $7000 5.998,90 EUR

OLEDG6P (Flat-panel LG Signature OLED TV, 4K Smart TV with HDR, “Picture on Glass” design and sound bar stand)

· 65″ OLED65G6P: $8000 7.998,90 EUR
· 77″ OLED77G6P: pricing info. coming soon :ph34r:

Retailers carrying LG OLED TVs include Best Buy, Amazon, and premium regional retailers.

Edytowane przez frend30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

na któryms z wątków podawałem już ceny z UK i DE. Są wywalone w kosmos. Najtańszy model 65 cali wychodzi grubo powyżej 20k bodajże 24k i brak konkurencji powoduje, że nie ma szans na ich obniżkę zresztą widac to po linii 2015 która spadła zaledwie o 18%

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mjasinsk co rozumiesz pod pojęciem " wychodzące " ... miałem zamiar kupić 910v, ale właśnie cena tego 920v i opcja 4k przemawia za jego kupnem :)

TV chyba przyszłościowy, HDR, 4k - chyba, że o czymś nie wiem, stąd jego niższa cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

wychodzące oznacza, ze na rok 2016 jest nowa seria to sa modele z 2015 bez hdr ale z 4k

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55EG920V ma HDR, ale jak piszą na zagranicznych forach jest duża różnica w HDR między modelami z 2015 a 2016r. Tak czy inaczej super oferta, ale ja nadal czekam na 65 calowego OLEDa poniżej 10K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

55EG920V ma HDR, ale jak piszą na zagranicznych forach jest duża różnica w HDR między modelami z 2015 a 2016r. Tak czy inaczej super oferta, ale ja nadal czekam na 65 calowego OLEDa poniżej 10K.

To jeszcze trochę razem poczekamy ;).

Jak pisałem brak konkurencji nie wymusza na LG wojny cenowej w tym segmencie bo OLEDowi pod katem jakości obrazu nic nie podskoczy. Choćby nie wiem jak LCDki sie napinały i jaki marketing Samsung by nie wymyślił.

OLED ma swoje wady i zalety ale jest lepszy od LCD i basta :).

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslę , że wobec faktu, że LG jest absolutnym monopolistą na rynku na 65 cali w tej cenie trzeba poczekać do 2018-2019

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Adam Słodowy poleca:

sky1182lrg-2a.jpg

Nawet większe ;).

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Toś zabłysną kolego.

O oledach mowa, nie o projektorach.

Edytowane przez raf7775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty czasem nie?

Chcesz coś czego nie ma.

A moje rozwiązanie przynajmniej jest ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja rzuciłem poprostu otwarte pytanie. ...

Jak nie masz nic do powiedzenia mądrego w temacie,to po co piszesz nie na temat.

Edytowane przez raf7775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...