Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,jak widac w temacie ten dylemat blokuje mnie w kupnie nowego wymarzonego 55 calowego TV,pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet gdy sygnal to hd,i perspektywa 4K w Polsce bardzo daleka?


Dodam ze na tv max 4,5 tys zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co będziesz oglądać. Jeśli zwyklą tv, konsola a film z usb od wielkiego dzwonu to lepiej zainwestuj w dobry fhd. W tej cenie uhd wybitnego nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie będę oglądał tv z Netii kanały HD, niewiem jakieś są jakości ale w media Markt mi powiedzieli ze 4k mi to zupscaluje i będzie ok i będzie lepiej niż w Fhd,także niewiem??? Dodam że tv uhd jaki ewentualnie bym kupił to panasonic cx700 na droższy brak funduszy a Fhd to philips 55pft6550,sony55w755c lub w808c pomóżcie proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście widziałem w Katowicach w MM ten sam sygnał na tv fhd i uhd było to bodajże SD i naprawdę tv uhd wypadało słabo. Tv upscaluje sygnał do większej rozdziałki ale go nie poprawi co zwał zwykłym rozciągnięciem.

Pamiętaj że do oglądanie materiałów uhd potrzebujesz tv uhd a do fhd czy HD dobrego tv fhd. Dodam że Netia ma bardzo słaba jakość sygnału.

Wysłane z mojego D5503

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Fhd będzie dobrym wyborem, faktycznie kupić 4k i czekać na taki sygnał trochę mija się z celem a przypuszczam że w Polsce sygnał 4k to jeszcze lata świetlne

W takim razie jaki model Fhd polecacie 55 cali??

Do 4,5 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J6200 H6400 lub Sony seria W7 i W8. Moze byc rowniez Panas CX680. Philips na koncu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem a czytałem ostatnio sporo na forum to generalnie jakość wyświetlanego obrazu jest porównywalna tzn. Czerń czy płynność.

Sony ma androida który może już nie kuleje ale nie jest perfekcyjny. Samsung ma tizen czy stary Smart hub i są to systemy nie tak rozbudowane jak android ale za to stabilne.

Android ma problemy z nagrywaniem obrazu na pena co mnie akurat odrzuca.

Smaungi będą napewno lepsze pod kątem odtwarzania dvix czy mkv, odpadają prawie wszystko po sieci czy z USB.

Z całego serca mogę Ci polecić starego h6400 ma pilota Smart którego praktycznie cały czas używam i 3d z którego ja korzystam.

Co kolwiek kupisz to pamiętaj sprawdź tv przed zakupem chyba że kupujesz m Saturnie czy media Markt tam możesz bez problemu zwrócić sprzęt, a testuj pod kątem cloudingu czy banding są to defekty Led tv i zdarzają się nie zależnie od producenta.

Oczywiście patrz na martwe pixele. Jak trafi ci się dobrą sztuka to czy sony czy samsung będziesz zadowolony.

Wysłane z mojego D5503

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo przydatne informacje, które zmieniły wogole cały mój tok myślenia, napisz mi jeszcze czy j6200 czy h6400, bo h to już chyba nigdzie w markecie niema, a w przypadku gwarancji przypuszczam cyrki byłyby jak kupię niewiadomo gdzie,czyli niema co przepłacać za sony?? Jakość w samsunga będę miał porównywalną?

Inaczej bo w sumie to już mi poleciles h6400,a jak kupię j6200 to dużo stracę podług staruszka h6400??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryce te same 120hz dobre do sportu. System na plus bo nowy i będzie aktualizowany - tizen, brak pilota Smart i 3d ale tobie nie zależy. A tak cena/jakość na bardzo dobrym poziomie.

Czekaj na rabat technologiczny w Saturnie albo w media i testuj telewizor do miesiąca.

W tym samsungu ludzie narzekali na źłe spasowaną ramkę. Ale jak trafisz na dobry model i ustawiasz go dobrze bo to też jest inna kwestia to będziesz zadowolony z jakości i z zaoszczedzonych pieniążków.

Wysłane z mojego D5503

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie samsunga niebralem na początku po uwagę, ale teraz się zastanowię, faktycznie może nie trzeba przepłacać, poczytam jeszcze o tym modelu głębszą lekturę, w rtveuroagd jest za 3450 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się pozwolę nie zgodzić. Ja bym postawił na Panasa CX680 albo CX700, bo wg mnie mają lepszą jakość obrazu, ze względu na lepiej odwzorowane barwy. Z resztą najlepiej przygotuj sobie pena z własnymi materiałami i jedź sobie odpal w sklepie biorąc pod uwagę aby były na podobnym trybie ustawione i poproś sprzedawcę o odpalenie zwykłej TV na takim samym kanale i wtedy najlepiej sam oceń i podejmij decyzję, który wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre odwzorowanie barw masz tylko po kalibracji. A po tym Samsung jest lepszy. Tak samo jak odwzorowanie ruchu (panas sie nie popisal pod tym wzgledem). Nie pisze juz o smarcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja swoją drogą zawsze poprawi odbiór każdego TV i nie tylko pod względami odwzorowania barw, no ale nie każdy się na nią decyduje. Wspomniane modele Panasa od CX680 w górę mają technologię pogłębiającą kolory - w Samsungach także występuje jako nanokryształy, ale dopiero w droższych serii 8 i 9 (i 6800 jako wyjątek w niższej, ale w 55" ma słabą matrycę). Jakość na fabrycznych ustawieniach jest dla mnie nieporównywalna. A smart Firefox w Panasie - choć nie jest bardzo rozbudowany, to najważniejsze aplikacje ma wg mnie i w porównaniu do Androida jest stabilnym systemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem wam ze sam niewiem w koncu co robic,bylem ukierunkowany na FHD ale ten cx700 tez ma 100hz VA ,i mysle sobie ze sygnal hd z naszej kablówki chyba niebedzie sie róznił diametralnie na j6200 i na cx700 oczywiscie panas droższy ale ma 4k,które kiedys tam wykorzystam biorac pod uwage ze za szybko nie kupie kolejnego tv,niewiem niewim ,bylem zdecydowany na FHD a tu znowu burza mózgu (przypomne ze mam 4500zl),chociaz prawda jest taka ze materiałow 4k niebede ogladał albo bardzo bardzo mało,gdzies tam na youtube a na codzien kablówka ,to w sumie lepiej poczekac i jak 4k bedzie na topie i dostepne to wtedy kupic tv 4k a teraz faktycznie FHD ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup panasa potestuj i wymień na sammiego czy tam odwrotnie to się przekonasz :-)

Wysłane z mojego D5503

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem wam ze sam niewiem w koncu co robic,bylem ukierunkowany na FHD ale ten cx700 tez ma 100hz VA ,i mysle sobie ze sygnal hd z naszej kablówki chyba niebedzie sie róznił diametralnie na j6200 i na cx700 oczywiscie panas droższy ale ma 4k,które kiedys tam wykorzystam biorac pod uwage ze za szybko nie kupie kolejnego tv,niewiem niewim ,bylem zdecydowany na FHD a tu znowu burza mózgu (przypomne ze mam 4500zl),chociaz prawda jest taka ze materiałow 4k niebede ogladał albo bardzo bardzo mało,gdzies tam na youtube a na codzien kablówka ,to w sumie lepiej poczekac i jak 4k bedzie na topie i dostepne to wtedy kupic tv 4k a teraz faktycznie FHD ????

Hmm, największy błąd jaki można zrobić kupując dziś nowy tv to wybrać model FHD.

Naturalnie nie dowiesz się, o tym fakcie tak długo jak nie będziesz miał możliwości porównać w domowym zaciszu dobrych reprezentantów obydwu technologii.

PS. 4500 to można rzecz kwota "akurat" https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizory.panasonic,sony,samsung?priceFilter[min]=3500&priceFilter[max]=5000&filter[8672][0]=316308&filter[48][0]=808449

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakimi kwotami operujemy. Za marny tv uhd można kupić dobry fhd. Wiekszośc tv uhd bedacych na rynku nie spelnia wymogow tego standardu czyli np. 10 bit matryca, hdr itd.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za marny tv uhd można kupić dobry fhd.

Może jakieś przykłady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko poniżej serii JU7000. Lepiej brać H6400/J6200 lub Sony W7xx/W8xx ew. Panas CX680

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...