Skocz do zawartości
Tofikmax

Anthem 510,710 czy Onkyo i Atmos ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Czy jest ktoś z amplituneram Anthem ? Może powiedzieć , czy naprawdę jest taki ach i och w KD i stereo ?

Czy ciekawszym rozwiązaniem może być Onkyo RZ 1000 i Atmos ?

Męczę się z tym tematem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zamiast sie męczyć wypożycz i posłuchaj na własne uszka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj sobie luz z ONKYO onkyo nie potrafilo w latach 80- 90 tych zrobic dobrego grajka stereo , a teraz zabrali sie za kino nadodatek sypią sie te jajca jak stary pies pamietam jak ludzie sie podniecali onkyo 805 905 z tym duzym toroidem po srodku , szkoda tylko ze sprzecik bardzo szybko lubil sie sypnać

przelaczniki hdmi , zimne luty na trnazystorach mocy , plus wysychajace kondensatory sporo tego mialem na warsztacie

Edytowane przez deling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa amplitunery Onkyo i jakoś żadnemu nic nie dolegało.

Edytowane przez mataman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ! ze tak ja mialem 3 puszki rybne z lidla jednej nic nie bylo dwie byly zepsute

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z Onkyo były ponad 5 lat temu, od tamtej pory z nowszymi modelami nic się nie dzieje...

Co do Onkyo RZ1000 to musisz poczekać do jesieni, a w międzyczasie posłuchaj TX-RZ900 - pierwszy amplituner, który na prawdę dobrze gra w stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ! ze tak ja mialem 3 puszki rybne z lidla jednej nic nie bylo dwie byly zepsute

Następny Pan serwisant bajkopisarz? Czy audiofil stereofonista, "bo stereo jest najlepsze" :P

Edytowane przez mataman
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj sobie luz z ONKYO onkyo nie potrafilo w latach 80- 90 tych zrobic dobrego grajka stereo , a teraz zabrali sie za kino nadodatek sypią sie te jajca jak stary pies pamietam jak ludzie sie podniecali onkyo 805 905 z tym duzym toroidem po srodku , szkoda tylko ze sprzecik bardzo szybko lubil sie sypnać

przelaczniki hdmi , zimne luty na trnazystorach mocy , plus wysychajace kondensatory sporo tego mialem na warsztacie

Bronic Onkyo w stereo nie zamierzam ale w kinie domowym zawsze robili majstersztyki.

Ampituner 919 okrzyknięto analogowym amplitunerem wszechczasow, a 939 amplitunerem wszechczasow. 939 mialem i byla to swietna maszyna, a wczesniej 838. Teraz mam od lat wspomnianą przez Ciebie 905kę i na razie nie widze nic, na co chcialbym ja wymienic.

Pozdro

Następny Pan serwisant bajkopisarz? Czy audiofil stereofonista, "bo stereo jest najlepsze" :P

Bo jest najlepsze. Bo do odtwarzania muzyki nic lepszego niż stereo nie wymyślono.

:).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by polemizować. Pink Floyd w DTS MA brzmi fantastycznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowych Onkyo , coś nie halo z kalibracją w kinie . Tak słyszałem . Ale , to może opina fanów innej marki (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by polemizować. Pink Floyd w DTS MA brzmi fantastycznie ;)

co w tym fantastycznego ? ze masz dzwiek z tylu z przodu i po bokach ? to na koncercie jak grał pinkfloyd to poklonowali siebie było

pięciu roger watersów jeden spiewal z tylu drugi z boku trzeci z przodu ?

chłopie to ma brzmiec w stereo ma byc scena z dwoch glosnikow przedsatwiona w taki sposob jak bys siedzial na koncercie , dzwiek ma sie odbywac z przodu !

to nie jest film gdzie jedzie czołg gdzies tam za nami go slychac zeby po chwili sie ukazał na ekranie

wtedy tak to sie zgadza dzwiek dookolny ma sens ale w muzyce ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubie filmy na dobrym sprzecie w dts hd master audio , ale nie koncerty , to niema za wiele z logiką wspólnego ja wiem ze fajne ale nie tak wyglada koncert na zywo

Edytowane przez deling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by polemizować. Pink Floyd w DTS MA brzmi fantastycznie ;)

Można by polemizować. Pink Floyd w DTS MA brzmi fantastycznie ;)

Tylko z oryginałem nie ma nic wspólnego.

Pozdro

Posłuchaj to zobaczysz.

Słuchałem.

Jeśli w masterze zrobiono z głową to z przodu mamy muzyke, a z tyłu mamy tylko dźwieki odbite, przestrzenność sali i publiczność.

Niestety ostatnimi czasy do dźwięku koncertów wydawanych na BD raczej nikt się dobrze nie przykłada.

Na szczescie zazwyczaj są ścieżki stereo, czesto nawet w 24-ech bitach.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie koncerty z ścieżkami audio 5.1 Surround jakoś nigdy mnie nie przekonywały, jak włączałem koncert na DVD lub Blu-Ray to zawsze wybierałem ścieżkę Stereo. Też często czytałem że kanał centralny jest w koncertach zbędny i ponoć do koncertów wystarczy konfiguracja kanałów 4.0 lub 4.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...