Skocz do zawartości
Master of Orion

Panasonic tx-50cx700e - odtwarzanie mediów poprzez dysk USB. Pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Posiadam od niedawna tv jak w temacie. W jaki sposób skonfigurować dysk USB aby odtwarzał pliki avi, mkv itd. zrzucone z komputera. Używając konfiguracji usb komputer widzi go jako dysk niesformatowany (pozostaje dostęp wyłącznie poprzez "zarządzanie dyskami" w narzędziach adm.). a kopiując pliki na dysk sformatowany przez PC-a tv nie widzi go w ogóle. Szukałem odpowiedzi w instrukcji, ale albo coś robię źle albo coś jest nie tak. Swoją drogą lipa, że nie da rady uruchomić filmu z pendrive'a (urządzenie niezgodne). Chyba, że obsługuje je od konkretnej prędkości przesyłu danych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

Jesli pendrive ma system plikow fat32 to musi dzialac. Zajrzyj do instrukcji telewizora w pliku pdf, strona 165 .Sprawdzalem na pendrive Kingston , SanDisk i dysku twardym . Pendrive i dysk twardy sformatowany w komputerze na fat32.. Filmy hd , 4k dzialaja bez problemu .Sprawdzales czy na kazdym wejsciu usb w telewizorze jest podobny problem?.Probowales przywrocic ustawienia farbryczne telewizora i wybrac dom.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

Jesli pendrive ma system plikow fat32 to musi dzialac. Zajrzyj do instrukcji telewizora w pliku pdf, strona 165 .Sprawdzalem na pendrive Kingston , SanDisk i dysku twardym . Pendrive i dysk twardy sformatowany w komputerze na fat32.. Filmy hd , 4k dzialaja bez problemu .Sprawdzales czy na kazdym wejsciu usb w telewizorze jest podobny problem?.Probowales przywrocic ustawienia farbryczne telewizora i wybrac dom.

Może nie być do końca tak jak piszesz, po pierwsze w instrukcji na którą się powołujesz jest wyraźnie napisane że dyski USB będą obsługiwane tylko wtedy gdy zostaną sformatowane przez TV.

Co do pendrive to jest informacja że powinny one być obsługiwane jeżeli będą sformatowane w systemie FAT, FAT32 i exFAT, obstawiałbym że problemem jest rozmiar i spróbowałbym sformatować pendrive jako exFAT (Windows 7 bez problemu widzi ten system plików), poza tym od razu pozbędziesz się problemu związanego z limitem rozmiaru pliku który dla FAT32 wynosi 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W praktyce wyglada to inaczej tzn pendrive sformatowany na fat32 w komputerze ,dziala w telewizorze.Mozna ogladac bez problemu pliki filmowe.Druga sprawa to dziala tez system plikow NTFS a w instrukcji nie ma informacji na ten temat.Panasonic bardzo dobrze radzi sobie z roznymi plikami filmowymi przykladowo odtwarza pliki TS nagrane przy pomocy tunera satelitarnego.Telewizor OLED lg 55EC930V nie odtwarza plikow TS a panasonic bez problemu.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej z pendrive'm źle trafiłem. TV mojego nie obsługuje. Tak mi pisze po podłączeniu (Emtec 16GB). A do dysku USB 2,5" Toshiba najwyraźniej potrzeba mi dodatkowego zasilania (dysk jest pożyczony) bo inaczej wyskakuje komunikat "sprawdz czy urządzenie jest poprawnie podłączone", ale tu będzie problem bo właściciel twierdzi że nie ma takiego kabla, a zasilacza z taką samą wtyczką, a niekoniecznie odpowiednimi parametrami podłączać nie będę.

Dysk mogę sformatować na NTFS lub exFat.

Formatując telewizorem komputer widzi mi go wyłącznie w zarządzaniu dyskami. Trochę ubogo wygłąda również lista kompatybilności na stronie. Jeśli chciałbym kupić dysk USB który będzie współpracował z TV to będzie to troche "chybił-trafił" Chyba że istnieje jakaś bardziej konkretna lista. Więc jeśli ktoś zna namiar to poproszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywrociles ustawienia fabryczne telewizora? po uruchomieniu telewizora wybrales dom?.Pendrive Kingston 8gb , SanDisk 8gb dziala bez problemu.Sformatowane w komputerze.

Na ustawieniach telewizora sklep podlaczone urzadzenia do usb moga nie dzialac poprawnie ,podobnie bylo w plazmach.Trzeba wybrac dom nie sklep , wtedy jest ok.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej z pendrive'm źle trafiłem. TV mojego nie obsługuje. Tak mi pisze po podłączeniu (Emtec 16GB). A do dysku USB 2,5" Toshiba najwyraźniej potrzeba mi dodatkowego zasilania (dysk jest pożyczony) bo inaczej wyskakuje komunikat "sprawdz czy urządzenie jest poprawnie podłączone", ale tu będzie problem bo właściciel twierdzi że nie ma takiego kabla, a zasilacza z taką samą wtyczką, a niekoniecznie odpowiednimi parametrami podłączać nie będę.

Dysk mogę sformatować na NTFS lub exFat.

Formatując telewizorem komputer widzi mi go wyłącznie w zarządzaniu dyskami. Trochę ubogo wygłąda również lista kompatybilności na stronie. Jeśli chciałbym kupić dysk USB który będzie współpracował z TV to będzie to troche "chybił-trafił" Chyba że istnieje jakaś bardziej konkretna lista. Więc jeśli ktoś zna namiar to poproszę.

Z dyskami tak bywa że czasami potrzebują większego prądu niż może dostarczyć USB, wtedy wyjściem jest dodatkowe zasilanie ale jak sam napisałeś do tego takowego nie ma.

Natomiast tak jak już napisałem za instrukcją, dysk USB będzie Ci działał tylko wtedy gdy sformatujesz go za pomocą telewizora, tak jest napisane w instrukcji.

Formatowanie pod NTFS albo exFAT to były propozycje sformatowania pendrive który Ci nie działał sformatowany pod FAT32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem jeszcze dwa pendrivy (Toshiba 16GB i Verbatim 4GB). Obydwa po podłączeniu są wykrywane, ale nie można ich sformatować za pomocą tv ( formatowanie nie powiodło się. To urządzenie nie jest obsługiwane) oraz nie można odtworzyć filmów zapisanych przez komputer na pendrajvie ( system plików fat32, domyślny rozmiar alokacji). Na NTFS i exFat to samo. Ciągle pisze że "nie można uzyskać dostępu do urządzenia USB. Sprawdź czy jest ono poprawnie podłączone". Próbowałem także na pozostałych gniazdach USB - to samo.

Przywracałem ustawienia fabryczne, jednak problem ciągle istnieje.

A jeszcze jedno: odtwarzacie aplikacją "nagrane z tv" czy cos innego trzeba dograć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że TV PANASONIC nie czytają plików AV po USB. To opcja nie zapłacona przez tureckiego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze jeszcze raz .Ten model panasonica czyli tx-50cx700 bardzo dobrze radzi sobie z roznymi plikami filmowymi.Odtwarza praktycznie kazdy plik np wspomniany wczesniej plik TS a OLED lg 55EC930V nie odtwarza takich plikow.Sprawdzalem u kolegi.Kolega ma oled lg i panasonica cx700.Panasonic pod wzgledem odtwarzania plikow filmowych z usb jest zdecydowanie lepszy.

Jesli nie dziala dobrze odtwarzanie plikow z usb to prawdopodobnie telewizor jest uszkodzony.W instrukcji jest informacja o bezpiecznym usuwaniu urzadzan z usb.Moze uszkodzono telewizor w sklepie.

Mozna tez wpisac w google

bezpieczne usuwania urzadzenia usb

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oblukac te swoje pendrajwy czy nie maja niektore z nich jakiegos przelacznika albo zworki do ustawiania zabezpieczenia przed skasowaniem plikow bo wtedy pamiec mozna tylko czytak a nic na niej nie da sie zapisac ani jej sformatowac tym bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Podłączyłem kilka różnych pendrive'ów, dysk zewnętrzny USB 2TB 3,5" zasilany dodatkowo z sieci 230V, a nawet czego nie zalecają - kartę SDHC poprzez czytnik. Czyta większość formatów plików.
W tym pliki 3D - filmy i zdjęcia 3D z bezlusterkowca Samsung.

Jedyny problem - przy dużej ilości filmów odtwarzacz multimediów jest mocno problematyczny. Masa katalogów powoduje, że ciężko "się w tym połapać". Czy jest jakąś alternatywa dla standardowego odtwarzacza multimediów?


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Posiadam telewizor Panasonic TX-50DXU701 i normalnie uzywałem gniazda USB do oglądania filmów, czy słuchania muzyki z pendrive.

Jeden pendrive 2.0 (fat32) drugi 3.0 (NTFS). Wszystko działało normalnie. W pewnym momencie myślałem, że zepsuł się telewizor ponieważ przestał się uruchamiać. Migała jedynie dioda przy próbie uruchomienia. Brałem też pod uwagę aktualizacji dekodera satelitarnego, ale kiedy następnego dnia sytuacja była analogiczna wyjąłem pendrive 3.0. Telewizor zaczął działać prawidłowo. 

Od tamtego momentu jest tak, że jeśli podłączę p.3.0 do tv to v nie uruchamia się, a jeśli podłączę na włączonym to nie widzi pendrive 3.0. Mam go na przedłużaczu, ale na gnieździe głównym w TV jest to samo. Natomiast pendrive 2.0 działał normalnie, a o tamtego czasu jest tak, że działa, mogę oglądać, ale po ponownym włączeniu tv widzi pendrive, ale, żeby oglądać film muszę wyjąć i włożyć pendrive, aby "odświeżył" chyba.

Teraz komputer.... oba pendrive w laptopie działały poprawnie. Ten 3.0 przestał być widoczny w gnieździe  dla 3.0, a w 2.0 widzi i działa normalnie. NIe ma nowszych sterowników (Win10). Z racji tego, że ten pen 3.0 był na NTFS, a chcę móc kopiować pliki większe od 4GB, sformatowałem go na exFAT i wrzuciłem paczkęfilmów. Niestety nadal nie widzi go w kompie - gniazdo 3.0. Natomiast w 2.0 działa w TV bez zmian.

Edytowane przez 7K77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...