Skocz do zawartości
soulfly777kris

"Beelink iONE i68" problem z wi-fi i Miracast.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was Forumowicze.


Ostatnio zakupiłem w Chińskim sklepie "banggood" (do którego mam w miarę zaufanie) tv box-a o nazwie "Beelink iONE i68" dodam że to mój pierwszy tv box i chyba się trochę pogubiłem z ustawieniami albo zakup okazał się zepsuty.


Przede wszystkim chodzi mi o przesyłanie obrazu z mojego fona "Xiaomi Mi3" na TV przez Miracast a tym boxem nie wychodzi mi to za ciekawie bo ta funkcja działa bardo sporadycznie a obraz ma spore opóźnienia.


Problem jest też z łącznością neta a dokładnie nie mogę połączyć boxa jednocześnie kablem i przez wi-fi bo jak podłączam enternet to wi-fi się rozłącza i na odwrót, albo jedno albo drugie a chyba tak nie powinno być ?


A podłączenie fona przez Miracast to jedna wielka męka minimum 1na 20 prób się łączy a jakość jest fatalna. Mój Xiaomi nie ma opcji MHL więc zostaje tylko DLNA.


Dziwna jest też pojemność pamięci tego urządzenia bo w sklepie jest napisane -



http://www.banggood....C-p-986109.html



ROM -eMMC Flash 16GB znowu na opakowaniu boxa już 8GB a program CPU-Z pokazuje tylko 2,42GB to chyba trochę dziwne i coś czuje że to nie eMMC tylko Nand Flash.


Co do Miracat to może trzeba wgrać jakąś apkę która zrobi to sprawniej niż systemowa opcja ?


Proszę powiedzcie co o tym myślicie, czy odsyłać boxa do Chin i dlaczego Enternet z Wi-Fi nawzajem się wykluczają ?


Dołączam zrzut ekranu parametrów boxa oraz jak próbuję łączyć fona z boxem przez Miracast.


Wielkie dzięki za każdą pomoc.


4166232_i68.png


4166178_Miracast.png4166179_Miracast..png4166180_Wi-Fi.jpg


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również pogubiłem już się z chipsetem tego boxa który powinien nazywać się RK3368 a z programów jak "CPU-Z czy Antutu benchmark" nie do końca jest to jasne bo normalnie CPU w tej platformie to Cortex-A53 a programy przeważnie pokazują Cortex-A7

4167048_ARMv7VFPv4NEON.jpg4167137_RK3066.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kilka dni temu Minix U1, tylko oparty na Amlogic S905 i też nie można się łączyć z internetem równocześnie przez wifi i kabel. Dla mnie to akurat nie problem, ale chyba to standard w tego typu odtwarzaczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie spotkałem rozwiązania gdzie by można było jednocześnie łączyć się z internetem przez ta sama sieć z 2 różnych interfejsów - kabl i Wi-Fi :).

Nawet jak laptopa dela podłącza do Neta to jak wtykam kabel to mi pokazuje się komunikat: "wyłącz kartę Wi-Fi" :).

Nawet jakby się łączyć z dwoma sieciami na raz to też trzeba by jakoś skonfigurować routing żeby i system i programy wiedziały z którego łączą korzystać i kiedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie spotkałem rozwiązania gdzie by można było jednocześnie łączyć się z internetem przez ta sama sieć z 2 różnych interfejsów - kabl i Wi-Fi :).

Nawet jak laptopa dela podłącza do Neta to jak wtykam kabel to mi pokazuje się komunikat: "wyłącz kartę Wi-Fi" :).

Nawet jakby się łączyć z dwoma sieciami na raz to też trzeba by jakoś skonfigurować routing żeby i system i programy wiedziały z którego łączą korzystać i kiedy.

To jeszcze kolega mało widział, faktem jest że zazwyczaj system wyłącza jeden interfejs sieciowy chociażby po to żeby oszczędzać adresy, ale to nie znaczy że taka konfiguracja nie jest możliwa, na dwóch moich laptopach od Lenovo tak się własnie dzieje i tylko system ustawia sobie wyższy priorytet dla jednego z interfejsów, w Dellu którego również posiadam tak się nie dzieje ale tylko dlatego że tam w BIOS'ie można ustawić żeby karta WiFi była wyłączana automatycznie w momencie podłączenia kabelka sieciowego.

Tak więc takowa konfiguracja jest jak najbardziej możliwa i tak jak napisałeś w niektórych przypadkach trzeba będzie konfigurować zasady routingu żeby to działało dobrze.

Na Windowsie zadziała to bez żadnych dodatkowych konfiguracji.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w dell l702x w tej chwili pracuje i wifi i kabelek. Żadnych problemów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze kolega mało widział, faktem jest że zazwyczaj system wyłącza jeden interfejs sieciowy chociażby po to żeby oszczędzać adresy, ale to nie znaczy że taka konfiguracja nie jest możliwa, na dwóch moich laptopach od Lenovo tak się własnie dzieje i tylko system ustawia sobie wyższy priorytet dla jednego z interfejsów, w Dellu którego również posiadam tak się nie dzieje ale tylko dlatego że tam w BIOS'ie można ustawić żeby karta WiFi była wyłączana automatycznie w momencie podłączenia kabelka sieciowego.

Tak więc takowa konfiguracja jest jak najbardziej możliwa i tak jak napisałeś w niektórych przypadkach trzeba będzie konfigurować zasady routingu żeby to działało dobrze.

Na Windowsie zadziała to bez żadnych dodatkowych konfiguracji.

Nie napisałem, że to niemożliwe ale miałem nadzieje, że nawet największy [beeep] połowie sobie to co nie zostało ujęte dosłownie.

Tak - można sobie nawet 5 interfejsów sieciowych w jednym czasie używać i nawet agregowac porty i tworzyć sieci w sieci i cuda niewidy ale w 90% przypadków DOMYSLNIE są takie możliwości w klasycznych systemach operacyjnych powyłączane a w przypadku ur,adzen androidowych nawet w 99%. I bez znaczenia dla całego rynku jest jakiś jeden model laptopa albo jeden producent, który DOMYSLNIE takie rzeczy włączy bo jest to wypadek bez znaczenia statystycznego i że się on akurat komuś trafił jest równie bez znaczenia.

Jakby było inaczej to nie byłoby tutaj wcale tego tematu.

Proszę mi nie wcisnąć w ryj czegoś czego nie napisałem (nie wstawilem tam tylko wyrazu "DOMYSLNIE" sądząc, że to oczywiste dla średnio inteligentnego osobnika jeśli mówi się i pisze o prawidłowości ach i dominujących tendencjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi nie wcisnąć w ryj czegoś czego nie napisałem (nie wstawilem tam tylko wyrazu "DOMYSLNIE" sądząc, że to oczywiste dla średnio inteligentnego osobnika jeśli mówi się i pisze o prawidłowości ach i dominujących tendencjach.

Umiejętność zrozumiałego i jednoznacznego wypowiadania się to też sztuka.

Napisałeś że przytoczę:

Jeszcze nie spotkałem rozwiązania gdzie by można było jednocześnie łączyć się z internetem przez ta sama sieć z 2 różnych interfejsów - kabl i Wi-Fi :).

Nawet jak laptopa dela podłącza do Neta to jak wtykam kabel to mi pokazuje się komunikat: "wyłącz kartę Wi-Fi" :).

A ja się do tego odniosłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest też z łącznością neta a dokładnie nie mogę połączyć boxa jednocześnie kablem i przez wi-fi bo jak podłączam enternet to wi-fi się rozłącza i na odwrót, albo jedno albo drugie a chyba tak nie powinno być ?

Może jest to przypadłość androida. Przecież został napisany z myślą o telefonach, a tam połączenie przez wi-fi wyłącza transfer przez sieć komórkową.

Tak - można sobie nawet 5 interfejsów sieciowych w jednym czasie używać i nawet agregowac porty i tworzyć sieci w sieci i cuda niewidy ale w 90% przypadków DOMYSLNIE są takie możliwości w klasycznych systemach operacyjnych powyłączane a w przypadku ur,adzen androidowych nawet w 99%. I bez znaczenia dla całego rynku jest jakiś jeden model laptopa albo jeden producent, który DOMYSLNIE takie rzeczy włączy bo jest to wypadek bez znaczenia statystycznego i że się on akurat komuś trafił jest równie bez znaczenia.

W czystym Windowsie jest to domyślnie włączone. Nie trzeba nic konfigurować aby działało. Przynajmniej w czystym, nie tym brandowanym przez producenta laptopa.

Edytowane przez maciek1707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...