Skocz do zawartości
M4rcinSZ

Jaki telewizor do 8000zł, mam swój typ ale czy handlowiec mi nie mydli oczu?

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 100m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Prosto przed ale z racji że we 2 to myślę jakieś 25sopni odchyłu bo razem się pośrodku nie zmieścimy.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Będzie wisiał pomieszczenie wysokie na ~2,4m więc na palcach dotykam.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Słabo 1okno na północ
7. Jaki masz obecnie telewizor ? osobiście nie mam korzystam po rodzinie,znajomych. Jako obecny wyświetlacz służy projektor
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? ROZMIAR jak największy
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? fullHD,HQ, SD, 4K(jeśli będzie coś dostępne ale rzadko puki co)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? przede wszystkim komputer(filmy/gry), w przyszłości konsola
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ja z 4 żona może do 9
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? nie interesuje mnie telewizja, bardziej duży ekran do komputera pod www i filmy czasem gry
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK, jeśli chodzi o wbudowaną przeglądarkę w smart-TV to raczej NIE
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? dziennie z 5% weekendowo 80%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? WIECZÓR/NOC
17. Preferencje co do wielkości? minimum 63"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? widoczne linie w technologi pasywnej 3D i konieczność siedzenia centralnie przed tv. 2 że często TV nie działa w FULLHD/4k przy włączeniu jakiś funkcji ( samsung w niższych modelach obraz 3D nie jest FullHD lub matryce RGBW są sprzedawane jako 4K podczas gdy nie posiadają takiej rozdzielczości)
19. Preferencje co do marki ? na pewno nie-lubię SAMSUNGa i jakąś nieuzasadnioną niechęć mam do LG a preferuje SONY
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Fajnie by było jak by miał 3D preferuje AKTYWNE ale nie musi
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7000-8800zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Jeśli by się dało to czemu nie chodź pierwszy raz o tym słyszę.

No to tyle co by było względem schematu pytań. Pokrótce powiem że rozglądam się już dłuższy czas za telewizorem (będzie z 6miesięc) i nic się nie zmienia a nawet idzie ku gorszemu (tu przykład nowych matryc RGBW które nas niedługo czekają i spadek jakości 3D bo ta technologia nie jest topowa i producenci od niej odchodzą co skutkuje stosowaniem gorszych polaryzatorów przez co coraz gorzej widać 3d pod kątem w technologi pasywnej)

Więc byłem na święta w kilku sieciówkach i wytypowałem takie modele:

TV 65" LCD LED Sony KDL-65W855C cena~7000zł zależy od dnia http://proline.pl/?p=RTVSONTLC0440 i specyfikacja http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-65w855c.bhtml#opis lecz z tego co doczytałem podczas wyświetlanie 3D obniża rozdzielczość pionową o połowę pomimo iż dysponuje technologią aktywną ( chyba oszczędności na procku)

PHILIPS 65PUS7120/12 cena~8600zł https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-philips-65pus7120-12-1

TV 70" LCD LED Sharp LC-70LE747E cena~7952zł starawy paździerz już chyba bo na rynku od 2014 lub podobny bo nie widzę zbyt przełomowych różnic Sharp LC-70UQ10E cena~8999zł Ten model bardzo mi się podoba za sprawą artykułu http://www.3dmaniak.pl/56008/sharp-lc-70uq10e-pierwsze-wrazenia/ (broń boże żebym tu reklamował inny serwis tak tylko znalazłem wzmiankę)

To takie TV które mi wpadły w oko będę wdzięczny jeśli ktoś podeśle jeszcze jakiś fajny egzemplarz. Jak wynika z pytań w schemacie. Szukam dużego TV który głównie będzie wyświetlał obraz z komputera. Tu widziałem u szwagra jakąś zaadoptowaną w TV technologie dla procków intela że jego TV ma wi-fi i łączy się z laptopem, przesyłając mu i obraz i dźwięk ( jak by ktoś wiedział jak ta funkcja się nazywa był bym wdzięczny). Mam kablówkę ale to żona jedynie ogląda ja nie mam czasu (no w niedzielę jakieś TVN turbo, 0 sportu). Na komputerze bardzo dużo czasu spędzam w internecie czasem zdarzy mi się zagrać w jakąś grę, lubię oglądać filmy z żoną puki co w standardzie HD - FULLHD i jakoś nie wyobrażam sobie ściąganie filmów w 4k skoro już te obecne ważą po 18Gb. Więc 4k nie stanowi dla mnie żadnego waloru, w grach też tego nie użyję, gdyż by grać w 4k potrzebował bym z 2 karty graficzne GTX980Ti w SLI a to już koszt 2x3000zł(obecna kosztuje 400zł). Jedynie do zdjęć się to 4k może mi przydać.

Bardziej niż 4k przyda się dobre głębokie 3D które mogę adoptować do filmów i gier. Z racji tego że jestem dość wybredny i niezdecydowany ważną rolę odgrywa jakość obrazu by był równo podświetlony i nie rozmazywał się w ruchu.

Z chęcią wysłucham waszych spostrzeżeń, uwag, krytyki, i opinii. Liczę też na zaproponowanie jakiegoś innego atrakcyjnego modelu wraz z uzasadnieniem i przybliżoną ceną.

Edytowane przez M4rcinSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 m do TV ??? WOW. Każdy będzie za mały. Największy komercyjny to chyba 75" ale z 5m doopy też nie urwie.

Może pomyśl nad rozwiązaniem mniejszy telewizor plus projektor? Szczególnie, że oglądasz wieczór/noc.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 5 m? Przy 100 m2 to musi być jakiś jamnik w poprzek. :o

He he jest to poddasze 10x10m teraz przeliczyłem i rzeczywiście nie 5 m a teraz jak zmierzyłem to ~2,8m TV będzie wisiał w takim razie 1,2m od środka pomieszczenia. Projektor tak jak mówiłem odpada cały czas problem z rozkładaniem ekrany 2 jakość obrazu światła odbitego to nie to samo co obraz będący źródłem światła. W grę wchodzi tylko TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może coś egzotycznego: chińsko-polski TCL U65S8806DS z pełnym podświetleniem matrycy (direct-led), a nie tylko krawędziowym, aktywnym 3D (2 pary w komplecie) i głośnikami Harman Kardon w cenie 8999zł? Ostatnio Thomson/TCL poszli sporo w jakość wg mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawe, szkoda że zakrzywiony i trochę drogie jak za polskiego-chinczyka ale i tak miałem zamiar wykupić 5l gwarancji. Bo tak nic większego niż 65" albo tańszego nie widać co nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykładzie smartfonów przekonałem się osobiście, że chińskie nie koniecznie oznacza dzisiaj już znacznie gorsze - często jakość produktów jest przynajmniej zadowalająca i po prostu bez zbędnych pośredników, a zatem tańsze (o porównywalnych parametrach). Przypomnę tylko, że z pełnym podświetleniem direct-led masz flagowego Samunga 65S9500 w cenie 15-20tys., zatem w tej cenie możesz mieć niemal 2szt. 65" TCL-a - oczywiście pewnie Smart nie taki sprawny, ale jako wyświetlacz powinien się nadać.. Ciekawe tylko jak z input-lagiem jak zamierzasz podpinać PC czy konsolę - chociaż flagowy Thomson 55UA9806 z tej samej "stajni" ma dość przyzwoity (36-40ms). Do grania 50ms jest akceptowalne. Co do zakrzywienia to jak się nie mylę producent wręcz "szczyci się", że jest ono najmocniejsze wśród konkurencji, no ale to właśnie przy takich rozmiarach ma ono jakikolwiek sens moim zdaniem. Mają oczywiście też proste modele, ale już bez Direct-led i mniejsze (max. 58 cali), np.: 58S7806


Mniej egzotyczny, prosty i mieszczący się w Twoim budżecie to Panas 65CX700 - już też z poszerzoną paletą barw, no ale już bez Harmana Kardona, no ale dobre kino, opcjonalnie soundbar i też będzie efekt - nawet lepszy ;) Tylko przygotuj się na szok widząc pilota - taki powrót do lat 90-tych. Podepniesz klawiaturkę z touchpadem i wstawisz do gablotki jako ciekawostkę dla następnych pokoleń. PS. Daj znać jak coś wybierzesz.

Edytowane przez MaXeN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale i tak miałem zamiar wykupić 5l gwarancji. Bo tak nic większego niż 65" albo tańszego nie widać co nie ?

Zapewne 5 lat ubezpieczenia, a nie gwarancji. Rada ... przeczytaj uważnie szczegółowe warunki, a super dokładnie te najmniejszym druczkiem.

Potocznie nazywana gwarancją jest gwarancją producenta. Też warto uważnie przeczytać w przypadku tak egzotycznych marek z Chin.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykładzie smartfonów przekonałem się osobiście, że chińskie nie koniecznie oznacza dzisiaj już znacznie gorsze

Z tym się zgodzę sam poszukuje poszukuje teraz jakiego huawei żeby nie przepłacać za markę.

Wczoraj usłyszałem w radiu że w mediaexpert między 19-21 wyprzedaż, wsiadłem i pojechałem bo może ten TCL U65S8806DS będzie. No to wchodzimy i żona od razu że bierzemy "ten ten ten" z dala w pierwszym rzędzie widać było ogromny tv 75" podeszłem patrzę cena chyba 9400 czy coś koło tego. No pasuje taki rozmiar ale podeszłem bliżej i czar prysł :( SAMSUNG serii 6400. Nawet 2x aktywne okulary gratis. Podszedł do mnie jeden z sprzedawców i po krótkim wywiadzie też mi odradził ten telewizor, powiedział że bardzo słaby obraz jest na nim i że teraz to co widzę jest z BluReja i dlatego to jeszcze w miarę jakoś wygląda i rzeczywiście obraz wyglądał na blady i szarawy. Sam powiedział że on też odradza telewizory z wystawy. Zaproponował mi wspomnianego w moim 1 poście Sony KDL-65W855. Powiedział też że ta wyprzedaż od 19-21 to też ściema i jeśli już są jakieś upusty to jedynie na stary sprzęt który przestaje już być opłacalny w zakupie.

Zapytałem go też o droższego PHILIPSA 65PSU7120 powiedział że konkretnego tego modelu nie ma na sklepie ale też by odradzał bo PHILIPS ma ostatnio spore problemy z softem bez przerwy zacinające się aplikacje prowadzące do wyłączenia telewizora lub zacinania się obrazy, co chwilę jaka aktualizacja którą trzeba zainstalować więc puki co odradza.

Widać gościu nie chce mi byle czego sprzedać więc po jego namówieniu zostawiłem mu swój telefon i @mejlowy, Powiedział że jak by się coś trafiło fajniejszego od tego SONEGo to da znać i żebym się też z zakupem nie śpieszył. Zaproponował mi że może jeszcze pogadać z handlowcem i zobaczyć jaką ofertę może przygotować A jak coś to weźmie na sklep i ( nie wiem ile w tym prawdy ale ponoć jest jakaś tam płatna aktualizacja czy rejestracja to mi to za darmo zrobi) przeprowadzi kalibrację i test czy czasem jakiegoś pixela wypalonego niema ( taki full serwis).

Powiem że ta rozmowa ukróciła mi listę atrakcyjnych modeli do Sony KDL-65W855 i TCL U65S8806DS z tym że czy opłaca się dopłacić te 2000zł do TCL ? Za tyle można mieć jakiś nowy telewizor lub :

Zapewne 5 lat ubezpieczenia, a nie gwarancji.

A no i sam sprzedawca powiedział że puki co 4k nie ma większego sensu bo niema materiału w takiej rozdzielczości, jedynie zdjęcia ale to i tak nie znaczy że są jakieś super szczegółowe. A co do aktywnych okularów 3D to miał by na sprzedaż jedną parę za tam kilka dyszek. I raty -> cena telewizora podzielona na ilość rat bez dodatkowych kosztów. Więc nie ma chyba sensu za gotówkę kupować:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soniacz bardzo dobry. Android będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż po dniach spędzonych na analizie zdecydowałem się na Sony KDL-65W8 puki co nic innego nie ma w ofercie czołowych sprzedawców. Pozostaje tylko kwestia ceny trochę zbyt duża już mi się wydaje jak za ten TV. Mam czas, nie śpieszy mi się więc poczekam może trafię jakąś promocję bo w sklepach internetowych już go można wyrwać za 7000zł a to już 400zł w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model jest jeszcze całkiem sensowny:

LG ULTRA HD 65UF778V

http://www.ceneo.pl/37621965

Bardzo dobre SmartTV, pilot Magic Remote, matryca IPS, więc dobre kąty widzenia ale słabsza czerń niż w VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trafiłem za 6980 na ceneo LG 65UF850V. Wczoraj go powiesiłem na ścianie i jak na razie robi na mnie MEGA wrażenie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem jakiegoś smart LG z androidem, mały bo 55" ale za to kosztował 2000 albo 2200 coś tak ( kupiłem pół roku temu) znajomy handlarz z MediaExpert załatwił mi taką cenę i całą kalibrację. Telewizor mnie zadawala ma WiFi i 3D na którym mi bardzo zależało. Dzięki SMART do działania wystarcza mu tylko zasilanie co zminimalizowało do minimum konieczność ciągnięcia jakiś kabli antenowych, HDMI itd. itp. Obraz z wszelkich urządzeń da się przesyłać po WiFi telewizor wyszukuje udostępnione FILMY. No i kilka przydatnych aplikacji się też znajdzie jak i możliwość ich instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...