Skocz do zawartości
deka87

Zestaw 5.1 do filmów, do pokoju 9m2, do 4 tys. zł

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w wyborze zestawu 5.1 do filmów do pokoju 9m2 (4x2,25m, TV jest na

dłuższej ścianie).

Na zestaw chciałbym wydać jak najmniej, wstępnie zakładam budżet do 4 tys. Nie potrzebuję żadnych opcji poza odtwarzaniem w 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie zmieścisz się w różnych konfiguracjach. Amplituner Onkyo TX-NR545, Pioneer VSX-930 do tego Quadral Quintas, Jamo 6x6 lub Audio Pro Avanto HTS (polecam to ostatnie z Onkyo ale chyba nieco przekroczysz budżet). Jeśli kolumny frontowe nie muszą być podłogowe to zainteresuj się Onkyo HT-S9700THX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 mkw ???

Słuchawki.

A jak już zestaw to wyłącznie małe głosniki typu Bose, KEF i subwofer.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jednego zgadzam się z przedmówcą..... na ten metraż albo gotowe zestawy jw. lub Harmana- HKTSy w jednym pokoju takich używam i w kinie świetnie się sprawdzają

http://www.harmankardon.audiohit.pl/p109,harman-kardon-hkts-35-bq.html#

http://www.harmankardon.audiohit.pl/p34,hkts-16.html

i do tego amplituner.i mieścisz się w budżecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Po przemyśleniu sprawy postanowiłem do sypialni (9 m2) przenieść kino domowe z salonu (17 m2, 4,95x3,45m), a do salonu kupić wzmacniacz stereo, 2 kolumny i subwoofer, bo i tak filmy będę oglądał w sypialni. Wzmacniacz będzie podpięty kablem optycznym pod PC.

Czy może po prostu kupić dobre głośniki komputerowe, a niech komputer dekoduje dźwięk?

Edytowane przez deka87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Po przemyśleniu sprawy postanowiłem do sypialni (9 m2) przenieść kino domowe z salonu (17 m2, 4,95x3,45m), a do salonu kupić wzmacniacz stereo, 2 kolumny i subwoofer, bo i tak filmy będę oglądał w sypialni. Wzmacniacz będzie podpięty kablem optycznym pod PC.

Czy może po prostu kupić dobre głośniki komputerowe, a niech komputer dekoduje dźwięk?

A po co Co w salonie subwoofer do tych dwóch kolumn do stereo? Zestroić prawidłowo sub z kolumnami bez adaptacji akustycznej to mission impossible.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię niski, głęboki bas, a bez subwoofera chyba takiego efektu nie będzie.

Tak sobie myślę że może wystarczającym i tańszym rozwiązaniem będzie zakup aktywnego zestawu 2.1, niż wzmacniacza i kolumn, bo głównie odtwarzany będzie dźwięk z YT, czasami coś w lepszej jakości np. FLAC?

Edytowane przez deka87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię niski, głęboki bas, a bez subwoofera chyba takiego efektu nie będzie.

Tak sobie myślę że może wystarczającym i tańszym rozwiązaniem będzie zakup aktywnego zestawu 2.1, niż wzmacniacza i kolumn, bo głównie odtwarzany będzie dźwięk z YT, czasami coś w lepszej jakości np. FLAC?

Zapewne lubisz dużo ... dudniącego basu ;). I to co nazywasz niskim ma zapewne ok. 80 Hz.

Dobre kolumny do stereo w dobrym akustycznie pomieszczeniu, najlepiej zaadaptowanym, potrafią zejść do ok 35 Hz.

Rzadko które nagrania muzyczne maja zapisane takie dźwięki.

Kolumny TDL Reference z linią transmisyjną potrafią zejść do ok. 16 Hz.

Znam dwie pozycje muzyczne gdzie mozna usłyszeć tak niskie dźwięki.

Proponuje zrób test. Puść na swój subwoofer dźwięki od 50Hz w dół z krokiem powiedzmy co 2 Hz i napisz nam co usłyszałeś dla każdej częstotliwości. Zobaczysz, że będzie to dla ciebie bbardzo ciekawe doświadczenie. Próbki znajdziesz w necie.

Jesli ma to służyć do odtwarzania z YT to rzeczywiście nie warto pchać się w koszta ale sibwoofer na pewno nie będzie ci potrzebny. Napędzisz go sztucznym dźwiekiem, a nie prawdziwą informacją zapisaną na ścieżce dźwiękowej. O częstotliwościach od 60-70 Hz w górę.

BTW w kinie domowym subwoofer to zupełnie inna bajka.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż takim laikiem nie jestem, potrafię odróżnić 80Hz od np. 40, poza tym 80Hz to nie jest niski bas. Nie lubię dudniącego basu, rozlewającego się na inne częstotliwości, lubię gdy jest wtedy kiedy powinien być i jest niski i głęboki a nie dudniący.

Miałem kiedyś program (chyba test tone generator) którym można było generować dźwięk o różnej częstotliwości i sub z kina zaczynał grać poniżej 30Hz, a jest to jakieś tanie kino Samsunga.

Myślę że właśnie w zestawie 2.0 bas może być dudniący, nachodzić na inne częstotliwości i nie schodzić tak nisko jak w subie.

Podsumowując, na tą chwilę mam następujące dylematy:

1. Zestaw aktywny czy wzmacniacz + kolumny?

2. 2.1 czy 2.0?

3. Czy po ok. 50W na kolumnę wystarczy do pokoju 17m2? Nie zależy mi na jak największej głośności, ale żeby było czuć moc.

Edytowane przez deka87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...