Skocz do zawartości
lipa_ml

Jaki wybrać model ? 838,RZ-800 czy 929 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad wyborem nowego ampa. W grę wchodzi tylko Onkyo. Czytam i coraz mniej wiem. Amlitunery bardzo podobne nie znajduję znaczących różnic . Chodzi mi o dobre stereo , dolby atmos , 3d i 4k . Może ktoś mi wyjaśni jakieś największe różnice i czy warto dopłacać z 838 na 929 czy rz800 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa z nich to stare modele już raczej niedostępne. 929 bez Atmos a 838 jak znajdziesz to też pewnie zakurzony na półce.

Aktualne modele tegoroczne to TX-RZ800 i 900. Polecam ten drugi, konstrukcja nowa zdecydowanie lepiej gra w stereo. A dźwięk kinowy w najlepszym wydaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to zostaje tylko rz800 vs rz 900 . Jedyne różnice jakie zauważyłem to zasilacz toroidalny w 900 , pozłacane , większa moc . Czy jest jakaś różnica przekładająca się na jakość dźwięku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W HiFi Choice pojawił się test RZ800, warto poczytać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym ci polecal raczej Marantza przykladowo Sr 7009. Lub tegoroczny sr 7010. Bije te Onkyo bo je testowalem.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że w tych nowych amplitunerach siedzą końcówki pracujące w klasie D.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onkyo od jakiegos czasu wypuszcza amplitunery typu '' lifting'' czyli nieznaczace dodatki do starych modelow. Niestety ksiegowi wszystko licza zeby zarobic i wyczyscic magazyny. Jeszcze nie dawno RZ800 kosztowal w Angli 1000f teraz widzialem promocje za 450f ladny spadek z ceny. A to tylko swiadczy ze nic nowego nowe modele nie wniosly. troszke inny wyglad i jak zwykle oszukana specyfikacja dla oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...