Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Samsung J6300 / J6200 55" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno nic nie zastąpi profesjonalnej kalibracji ale spróbuj podobnych ustawień jak na tej stronie http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/j6200/settings. Głównie chodzi o wyłączenie niepotrzebnych dopalaczy obrazu które często więcej psują niż pomagają. Sam po burzy z motion plus w J6240 stwierdziłem że lepiej mi się ogląda z wyłączonym więc w sumie przestałem się przejmować jednym suwakiem.

Z filmikami to trudno powiedzieć może to kwestia internetu jak jest po wi-fi można spróbować po kablu. Na pewno nie ma co po telewizorze oczekiwać takiej funkcjonalności i wydajności jaka się ma na PC/Laptopie jednak TV ma wyświetlać dobrej jakości obraz a SMART TV i reszta to tylko dodatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za ustawienia? Ostrość na zero ?  Funkcjonalności i wydajności niewiadomo jakiej nie oczekuje, chciałem tylko jedną prostą opcje zmianę jakości filmików... :(

A z tą naprzemienna ostrością w czasie oglądania filmu to co to może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Ustawienia -> System -> Ustawienia eksperckie -> Tryb użytkownika

Czy ustawiony jest tryb domowy?

2) W jakim trybie obrazu pracuje TV? Jakie są pozostałe ustawienia? Wypisz wszystkie dokładnie, krok po kroku.

3) Czy masz najnowszy firmware?

Najlepiej pobrać za strony i zainstalować przez USB, TV nie zawsze od razu wykrywa że jest nowa wersja do pobrania.

4) Czy te problemy z ostrością przy odtwarzaniu z USB występują zawsze? Na każdym rodzaju pliku? Avi? Mkv? Mp4?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zapomniałem jaki mam kod pin :(.

Tak ustawiłem już kiedyś tryb domowy.

2.Przeważnie Film, albo Standard

FILM

Podświetlenie      18

Kontrast               90

Jasność               45

Ostrość                20

Kolor                    50

Odcień (Z/C)    Z50 C50

Zastosuj tryb obrazu bieżące źródło

Rozmiar obrazu

PIP - Nie jest podświetlony

Ustawienia zaawansowane

Opcje obrazu

Wyłącz obraz

Resetowanie Obrazu

Teraz tak    USTAWIENIA ZAAWANSOWANE

Kontrast dyn.    wyłączone

Tonacja czerni  wyłączone

Odcień skóry   0

Tylko tryb RGB wyłączone

Przestrzeń kolorów   Auto

Gamma    0

Balans Bieli       2-PUNKTOWO

Przez.C   0

Przez.Z   0

Przez.N   0

Wzm.C   0

Wzm.Z   0

Nasycenie niebieskim 0

Resetuj

10-PUNKTOWO wyłączone

interwał 10%   nie podświetlone

Czerwone 0   nie podświetlone

Niebieskie  0   nie podświetlone

Resetuj

OPCJE OBRAZU

Tonacja kolorów   Ciepły 2

Czysty obraz cyfrowy   wyłączone

Red.zakłóceń MPEG Wyłączone

Poziom czerni HDMI Auto     Nie podświetlone

Tryb Film   wyłączone

Auto Motion Plus   Wyłączone

Czysty sygnał analogowy   nie podświetlone

 

NATURALNY

Podświetlenie   20

Kontrast           100

Jasność           45

Ostrość            45

Kolor                 52

Odcień (Z/C)    Z50 C50

Tutaj wszystkie ustawienia takie same poza ustawieniami zaawansowanymi, ponieważ nie są podświetlone(i nie mona tam wejść).

 

STANDARDOWY

Podświetlenie   12

Kontrast           100

Jasność           45

Ostrość            50

Kolor                 50

Odcień (Z/C)    Z50 C50

USTAWIENIA ZAAWANSOWANE

Tonacja czerni     Wyłaczone

Odcień skóry   0

Przestrzeń kolorów    oryginalna

Gamma   0

Balans Bieli   02-PUNKTOWA

Przez.C   0

Przez.Z   0

Przez.N   0

Wzm.C   0

Wzm.Z   0

Nasycenie niebieskim 0

Resetuj

10-PUNKTOWA  Nie podświetlone

 

DYNAMICZNY

 

Podświetlenie   20

Kontrast           100

Jasność           40

Ostrość            55

Kolor                 55

Odcień (Z/C)    Z50 C50

USTAWIENIA ZAAWANSOWANE  Nie podświetlone

 

3.Nie wiem czy mam najnowszy firmware, mogę Cie prosić o podanie linka do strony do pobrania tutaj albo na priv.

4. Na pewno na mp4 na wszystkich filmach 1080p innych nie mam żeby sprawdzić, ale jak będzie trzeba to sprawdzę.

Najlepsza jakość 1080p jest w jakim formacie mp4, avi, mkv.... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb standard ustawiony z [beeep]y. A raczej firmowo prawie ;)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze witam na forum, :) Widzę, że masa ogarniętych ludzi tutaj.
Chciałbym zapytać, czy funkcja sterowania głosem działa z tymi telewizorami po dokupieniu jakiegoś pilota smart. Chociażby  BN59-01182B . Czy testował ktoś może jeszcze jakieś inne piloty smart oprócz wymienionego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od kiedy się tutaj logowałem ostatni raz nabiło jakieś 15 stron w tym poście, przeczytałem całość, ale nadal mam jedno pytanie. Czy i jeżeli tak, to który pilot smart będzie działał z 60J6200? Czytałem że w J6300 działa, ale czy w J6200 na 100% też? Są pytania o parowanie pilota, potem cisza, temat się urywa i kontynuacja dyskusji Sony vs Samsung...

Napiszę tylko że dzięki Wam kupiłem to co kupiłem i jestem bardzo zadowolony z 60J6200, jestem w stanie przeboleć wolne działanie Tizena, ale nie mogę zdzierżyć wirtualnej klawiaturki i wpisywania tam czegokolwiek pilotem... 

Błagam o konkretną odpowiedź! Jeżeli jednak się da i jak wyczytałem pomiędzy wierszami, trzeba wejść w tryb serwisowy, to czy ktoś mnie może poprowadzić za rączkę w tym trybie? Nie chcę czegoś kliknąć, żeby nie żałować...

Z góry dziękuję!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od kiedy się tutaj logowałem ostatni raz nabiło jakieś 15 stron w tym poście, przeczytałem całość, ale nadal mam jedno pytanie. Czy i jeżeli tak, to który pilot smart będzie działał z 60J6200? Czytałem że w J6300 działa, ale czy w J6200 na 100% też? Są pytania o parowanie pilota, potem cisza, temat się urywa i kontynuacja dyskusji Sony vs Samsung...

Napiszę tylko że dzięki Wam kupiłem to co kupiłem i jestem bardzo zadowolony z 60J6200, jestem w stanie przeboleć wolne działanie Tizena, ale nie mogę zdzierżyć wirtualnej klawiaturki i wpisywania tam czegokolwiek pilotem... 

Błagam o konkretną odpowiedź! Jeżeli jednak się da i jak wyczytałem pomiędzy wierszami, trzeba wejść w tryb serwisowy, to czy ktoś mnie może poprowadzić za rączkę w tym trybie? Nie chcę czegoś kliknąć, żeby nie żałować...

Z góry dziękuję!!!

20161124_162908.jpg

20161124_162945.jpg

20161124_162958.jpg

20161124_163009.jpg

20161124_163019.jpg

20161124_163030.jpg

Ktoś pytał o ustawienia 60J6200, podaję moje, uważam że są optymalne, kontrast, czerń, kolory, jak dla mnie super:

 

20161124_161612.jpg

20161124_161632.jpg

20161124_161645.jpg

20161124_161659.jpg

P.S.

Obraz jaki widać w tle to ustawienia standardowe, TV automatycznie się na nie przestawia po wejściu w tryb serwisowy. Przeraziłem się jak to zobaczyłem, gdybym miał oglądać w tym trybie, to chyba bym nie oglądał w ogóle, jakiś dramat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam praktycznie te same ustawienia obrazu. Jedynie ostrość mam ustawioną na 10. Dodatkowo jeszcze korekcje balansu bieli - zarówno 2 i 10-punktowe. Też byłem przerażony domyślnymi ustawieniami w sklepie :) Wg. mnie jakość obrazu jest rewelacyjna (nie licząc równomierności podświetlenia). Nigdy nie miałem telewizora - to mój pierwszy, ale jakością obrazu jestem bardzo miło zaskoczony. A jestem dość wymagający - jestem fotografem i do tej pory wszystko oglądałem na profesjonalnym monitorze, ze 100% pokryciem przestrzeni Adobe RGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mafia35 napisał:

Gamma na -1 Panowie

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Spróbowałem wczoraj, ale to nie dla mnie. Za ciemno. Podniosłem równocześnie jasność o 1, podświetlenie o 1, potem o 2. Zacząłem się bawić tonacją czerni i poziomem czerni HDMI. Niby się wyrównało, ale było jakoś nienaturalnie. Powróciłem do moich poprzednich ustawień. 

 

Czy ktoś może podrzucić ścieżkę w menu serwisowym do włączenia pilota smart? Dzięki.

Edytowane przez Michal_evo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.pisałem już wcześniej o pilocie smart do j6300 ale nie ma konkretnych odpowiedzi.dokupiłem pilot BN59-01181B do tego telewizora lecz nie działa-tylko włączyć można.czy muszę jakoś włączyć w menu serwisowym?jakie modele pilotów macie w tych telewizorach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to do J6300 wszystko jasne, a do J6200? Nie mam możliwości odczytać tabliczki znamionowej, bo musiałbym go ze ściany zdzierać. Da się to sprawdzić po Menu Serwisowym? Zdjęcia powyżej mojego menu. Tylko nie mogę tam nigdzie znaleźć ścieżki do włączenia pilota smart...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Michal_evo1 napisał:

No to do J6300 wszystko jasne, a do J6200? Nie mam możliwości odczytać tabliczki znamionowej, bo musiałbym go ze ściany zdzierać.

Teoretycznie wg tej ruskiej strony pilot smart z j6200 nie współpracuje. http://clickpdu.ru/devices/samsung/ue48j6200.html . Ale to teoria, bo np. pilot  BN59-01182B  nie jest tam wymieniony jako współpracujący z j6300, a u kolegi stefan12345 działa.

3 godziny temu, robert2329 napisał:

witam.pisałem już wcześniej o pilocie smart do j6300 ale nie ma konkretnych odpowiedzi.dokupiłem pilot BN59-01181B do tego telewizora lecz nie działa-tylko włączyć można.czy muszę jakoś włączyć w menu serwisowym?jakie modele pilotów macie w tych telewizorach?

Na siódmej stronie stefan12345 opisuje współpracę tego pilota (nie dokładnie tego, który masz ty, tylko BN59-01182B)  z j6300. Trzeba włączyć opcję w menu serwisowym.

Edytowane przez lexer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź.udało mi się wejść w menu serwisowe ale co dalej?może ktoś napisze gdzie i co włączyć abym mocno nie rozregulował tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że do tego jest potrzebna kamera. 

Jednak możesz jeszcze sprawdzić czy w menu serwisowym masz opcję voice control (powinna być w tym samym miejscu gdzie było aktywowanie pilota). Być może z włączoną tą funkcją da się korzystać ze sterowania głosem z pilota. 

Pamiętaj jednak, że eksperymentujesz na własną odpowiedzialność. Takie kombinowanie może się skończyć ucegleniem telewizora.  Jeśli się jednak zdecydujesz, daj znać czy działa. Będzie dla potomnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czat oficjalnej strony samsunga nie udziela takich informacji jak odświeżanie matrycy, co mnie niezwykle śmieszy. To tak jakby kupując samochód dealer nas nie informował jaką pojemność ma silnik :)

Tak czy siak, wczoraj kupiłem Samsunga UE50J6240 (zwanego UE50J6240AW), bo z wszystkich godnych uwagi TV był to jedyny dostępny. 2015 rok obfitował w dobre TV z matrycami 120hz, ale niestety w 2016 wypuścili chyba sam szrot z 60hz... Trochę się bałem tej wariacji modelu J6200, ale rozmawiałem z 'propagatorem' czy innym promotorem samsunga w sklepie (Saturn) i facet mówił, że na bank jest w 50" matryca 120hz. Co do obciętej opcji Auto Motion Plus, facet stwierdził, że w tym modelu jest 'jeden' suwak, ale że na pewno nie ma opcji, aby przez to TV nie wykorzystywał możliwość 120hz i traktował matrycę jak 60hz (taką opinię widziałem w internecie i mnie zaniepokoiła). Na razie nie jestem w stanie stwierdzić oglądając, bo dopiero go rozpakowałem :) Natomiast sprawdzałem menu serwisowe i potwierdzam: UE50J6240 posiada matrycę 120hz. Co prawda u mnie nie jest to matryca Sharpa, jak na niektórych screenach w necie, ale grunt, że 120hz ;) Poniżej screeny menu serwisowego i auto motion plus:

http://i.imgur.com/YdPGmc0.jpg
http://i.imgur.com/q2Sx5jc.jpg

 

20161126_211153.jpg

20161126_213333.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam matryca Option:D - CMO firmy Innolux

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Arce napisał:

Tak czy siak, wczoraj kupiłem Samsunga UE50J6240 (zwanego UE50J6240AW), bo z wszystkich godnych uwagi TV był to jedyny dostępny.

Napisz proszę coś więcej jak sprawuje się telewizor - 120Hz działa? ;) clouding w zaciemnionym pomieszczeniu? inne rzeczy, o których warto wiedzieć?
Chciałem brać 40tkę J6300 ale w tym momencie to już właściwie końcówka, zostały tylko gdzieniegdzie pojedyncze sztuki i boje się, że trafię na jakiegoś odrzuta ;)

 

4 godziny temu, RHJG napisał:

Witam matryca Option:D - CMO firmy Innolux

znaczy dobrze, czy niekoniecznie? :D

czy między J6200 a J6300 pomijając zakrzywiony ekran są jeszcze jakieś różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

czy między J6200 a J6300 pomijając zakrzywiony ekran są jeszcze jakieś różnice?

Hej nie ma w PL już J6200 nigdzie :) Poza egzemplarzami 'z wystawy'.

Co do jakości TV, napiszę jak tylko będę miał więcej info, na razie tylko z usb odtwarzam.

Za to napisy są irytujące - tylko format microDVD (czyli nie na zasadzie czasu lecz klatek i w nawiasach w formie  {} te klatki muszą być podane).

Plus napisy są białe bez obrysu, więc słabiutko widoczne - ktoś wie jak to zmienić (napisy w formie .txt lub .srt do filmów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...