Skocz do zawartości
seal

Telewizor do salonu. FullHD czy już UHD?

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie schemacik :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głównie na wprost, ale też zdaża się że z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Obecny stoi, ale rozważamy powieszenie.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Pokój ma okna na południe i zachód, jednakże można zasłonić swobodnie plisami
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Toshiba, LCD, 37 całi, 2008 rok.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobrej jakości obraz, w miarę przyzwoity dźwięk bez dodatkowych urządzeń
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD - Dekoder nc+ i być może 4H - Wetek.Core
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder NC+ i Wetek.Core
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, informacje
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? obecnie jest 37 cali, wydaje się że może być więcej ale moja druga połówka jest przeciwna :)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19. Preferencje co do marki ? Samsung, Sony
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie jest potrzebne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Do rozważenia.

Na razie z tego co czytałem godny rozważenia jest Samsung JU7000 z tym że zastanawiam się czy warto kupować UHD dla 40", z kolei na 48" cali kręci nosem moja partnerka... A może iść w 43" z Sony FullHD?

Z Samsungów jescze widziałem modele: H6400, JU6440,JU6650 oraz JU6872 - ten jest jak na duży atrakcyjny cenowo ;-) Może ktoś opisać te modele proszę. :)

Czy ktoś ma doświadczenia z Androidem w Sony i jak chodzi na tym Kodi? Jak jest z dodatkami (klienci PVR) - może wtedy warto kupić jeden telewizor bez dodatkowych urządzeń i mieć jako niezłe centrum rozrywki? :)

Generalnie chyba jakieś super funkcje smart nie są mi potrzebne bo do telewizora będzie podłączone urządzenie prawdopodobnie Wetek.Core które wraz z KODI/XBMC zastąpi obecnie posiadany dekoder telewizji satelitarnej. Tzn sygnał satelitarny pozostanie ale tutaj będzie to w oparciu o serwer telewizji którego klientami będą Wetek.Play jednym pokoju Wetek.Core w drugim.

Edytowane przez seal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 2,5 metra 40" UHD nie ma sensu, lepiej kupic lepszy full hd w tej cenie, polecam kalkulator odległości od TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśne kalkulator mówi że nie bardzo jest sens.

Dlatego chciałbym coś dowiedzieć sie o modelach: H6400, JU6440,JU6650 oraz JU6872 bo tu jest szansa na większy i może warto w któryś z nich zainwestować?

Edytowane przez seal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze bierz jak najwiekszy, potem i tak maleje :) Z tych co podales tylko H6400 jest full hd, tegoroczny model samsunga full hd to j6200. Masz testy na forum

H6400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ja bym chciał usłyszeć jakieś za i przeciw jeśli chodzi o FHD i UHD.

Telewizora nie kupuję na chwilę, mam nadzieję poużywać go ładnych kilka lat. Wielkośc już wiem trzeba iść przy UHD w 48-50 cali min.

No i teraz mam dylemat bo jeśli przyszłościowo to myślę o UHD. Jeśli o UHD to tych modeli sam samsung ma kilka - wymieniłem wyżej, też są telewizory Sony z UHD.

Na co sie decydować? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... z kolei na 48" cali kręci nosem moja partnerka...

A może kręci nosem nie na wielkość tylko na cenę. Z tej odległości zalecałbym FullHD około 50-55'. UHD zaś >60'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciek1707: nie tyle kasa co obawia się czy obraz nie będzie zbyt duzy i czy będzie wygdnie oglądać :

Z FullHD to wychodzi że są:

Samsung UE50H6400
Sony KDL-50W755C
Sony KDL-48W705C
Sony KDL-50W809C

z tym że w Sony psioczą na Androida...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę nic powiedzieć o Androidzie w TV bo nie miałem styczności. Z kalkulatora wynika, że dla odległości 2,5m rozdzielczość 4K ma sens dopiero od 60'. Czyli, jeśli nie zmienisz odległości nigdy nie wykorzystasz potencjału wynikającego z 4K dla TV 48'. Pozostaje kwestia HDR i palety barw. Czy podłączane urządzenia wspierają nowe standardy? Jeśli tak jest jeszcze sens zakupu TV z UHD. Jednak te tańsze telewizory UHD będą miały gorsze parametry niż telewizory FullHD w podobnej cenie.

Co do wyboru konkretnego modelu niech się wypowiedzą posiadacze.

Co do wygody oglądania to najlepsza przekątna dla tej odległości to 50-55'.

P.S.

Przeczytaj ostatni wers ze strony kalkulatora odległości ("Panie Maćku, żona mi nie pozwoli takiego dużego ekranu...").

Edytowane przez maciek1707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem... cały czas mnie korci jednak UHD... ale więcej niż 48 - 50 chyba nie jestem w stanie więcej miejsca wygospodarować w miejscu na TV...

Odległość mogę skrócić do 2m....

Sport jest dla mnie mało interesujący i oglądam go sporadycznie - interesują mnie opinie dotyczące modeli: JU6440,JU6650 oraz JU6872 bo są sporo tańsze ou JU7000. Może ktoś pomoże w tym zakresie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem... cały czas mnie korci jednak UHD... ale więcej niż 48 - 50 chyba nie jestem w stanie więcej miejsca wygospodarować w miejscu na TV...

Odległość mogę skrócić do 2m....

Sport jest dla mnie mało interesujący i oglądam go sporadycznie - interesują mnie opinie dotyczące modeli: JU6440,JU6650 oraz JU6872 bo są sporo tańsze ou JU7000. Może ktoś pomoże w tym zakresie? :)

Samsungi z serii Ultra HD JU 6xxxx mają matryce 60Hz, więc sobie jej odpuść. JU7000 jest już na matrycy 120Hz. Na forum masz test tego modelu:

Jeśli nie zmieniasz TV co 2-3 lata, to moim zdaniem nie warto kupować TV Full HD. Ja również planuję zakup TV, ale pod uwagę biorę wyłącznie modele Ultra HD z matrycami 120Hz.

Co do wielkości ekranu, to u mnie odległość od ekranu wynosi 260 cm. Początkowo miałem brać 48", ale po zastanowieniu doszedłem do wniosku, że skoro nie kupuję TV na 2-3 lata, tylko na dłużej, wybiorę przekątną 55". Tobie radziłbym to samo, a jak Twojej kobiecie będzie przeszkadzała wielkość, to tylko na początku, po tygodniu się przyzwyczai. Ja mam ten komfort, że moja małżonka do kwestii zakupowanej elektroniki (TV, kamera, konsola, BluRady, laptop itd.) się nie wtrąca i zdaje się na mnie:) Dla kobiet z reguły ważniejsze są inne elementy domu np. firanki, a ten element z kolei mi jest obojętny i zdaję się na nią. Dla statystycznej kobiety to i wystarczy TV 32" HD Ready, więc na to nie patrz. Postaw na swoim, stosując oczywiście pokojowe argumenty, a w razie czego stary TV 37" powiesisz jej w sypialni i niech sobie swoje ulubione programy ogląda na małym ekranie :P

Proponowane modele Ultra HD:

Samsung JU7000 na systemie Tizen

Sony X8505C / X8509C na Androidzie

Philips PUS7600 na Androidzie

Panasonic CX700 / CXE720 na Firerfoxie

Najtańszym z ww. jest Panasonic CX700, 55" ok. 4390 zł, 50" CX700 cena ok. 3690 zł, model CXE720 w wersji 50" to ok. 3999 zł,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sportu za bardzo nie oglądam więc nie wem czy mi te 120hz rzeczywiście zrobi różnicę? W gry też nie gram nie mam konsoli.

Dziś byłem w sklepie ale sprzedawca jak to sprzedawca miał jakieś swoje typy i tak: JU6440,JU6650, JU6872 oraz proponował telewizory "curved" JU6740 oraz JU6510.

Różnica jest taka że serii 6xxx mogę sobie pozwolić na większy, na 7000 to tylko 48"...

W sumie mogę kupić przez internet dwa - i jeden zwrócić, wtedy w domu bym mógł pomyśleć na spokojnie. Tylko się zastanawiam czy jeden "zakrzywiony" a drugi "zwykły" czy się w ogóle to nie bawić tylko wybrać coś i już? :)

Panasonic jest mi obcy.

Edytowane przez seal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. postanowiłem przetestować i przekonać się sam co mi najbardziej opodwiada.

Zamówiłem przez internet z opcją zwrotu telewizory:

Panasonic TX-50CX700E

Panasonic TX-50CX680

Samsung UE50JU6800

Samsung UE48JU6640 Curved

Bardzo liczyłem że Samsungi okażą się dobrym wyborem i że tylko wybiorę czy zakrzywiony czy płaski.

Pierwszy włączyłem CX700, piękna czerń, po drobnych modyfikacjach obrazu (dzięki wiadomościom z forum) obraz BOMBA. Dźwięk bardzo ładny jak na po prostu gra jak na telewizor ładnie. A że na razie nie mam możliwości wstawienia kina domowego dla mnie wystarczy.

Drugi włączyłem CX680, czerń już nie ta sama choć też nieźle, ale skoro CX700 mi się spodobał to za dużo nie testowałem - wrócił do pudła.

Trzeci wziąłem "zakrzywiony" - słaba, bardzo słaba czerń - mam wrazenie ze obraz jest fioletowawy a nie czarny, dźwięk plastikowy - pudełkowy, rozczarowanie

No i został wg mojego wyobrażenia faworyt 6800 - wrażenia podobne jak powyżej, znowu słabo z czernią, też spore rozczarowanie.

Na telewizorach 6800 i CX700 testowałem opcje smart - i tak 6800 tizen - aplikacji dużo, jest HBO GO na którym mi zależy (jako dodatek do innych usług mam do tego dostęp) nie udało mi się dostać do moich plików które mam udostępnione z NAS po CIFS/samba w sieci lokalnej - no nigdzie tego nie mogłem wybrać, treści z dysku po USB podłączonym działają super. Firefox OX na CX700 wygląda ładnie, aplikacji nie ma za dużo, nie ma HBO GO ale za to pozwala bez problemu montować udziały sieciowe po CIFS/samba.

Testowałem również udostępnianie treści z telefonów - Sony Z5 i Samsung Galaxy S6 Edge, co ciekawe to też działa szybciej/sprawniej na Panasonicu niż na Samsungach.

Nie jestem żadnym specjalistą od TV. Wiedzę mam taką jaką zaczerpnąłem z forów i różnych artykułów. Bardzo możliwe że nie potrafiłem ustawić Samsunga aby miał równie dobrą czerń jak Panasonic ale ona wyraźnie dla mnie w obu modelach nie była czarna - a w Panasonicu jest. To są moje subiektywne oceny,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurczę, a to dobry motyw. Ale znam trochę osób, które np. zrobiły tak: 3 razy ten sam model aby wybrać najmniej cloudingu ; ) I zwrot bo przez sieć. Jak komuś zależy to trzeba byś sprytnym ;)

Fajnie to opisałeś i daje mi do myślenia twój odbiór czerni. Posta zapisuję aby pokazywać innym :) A masz jeszcze tego 50 CX680? Cholernie mnie ciekawi czy jest w opcjach menu IFC. Ale to pewnie już ciężko sprawdzić bo zapakowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo w sumie to jest ciekawe czy 680 ma też 120hz... jeśli najdzie mnie na to aby jeszcze raz go wyjąć sprawdzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EXTRA !!! Gość ma 15 postów !

Zamówiłeś dostawę wielu telewizorów do domu z prawem zwrotu.

Takie jest prawo Unijne/Polskie.

Apeluję do wszystkich:

Róbcie tak dalej. Zabawa jest SUPER.

" CX700, piękna czerń "

Tak to prawda ... Ale ten model chyba z czernią nie ma nic wspólnego.

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. 2015: co Cię boli? Tak mam tutaj 15 postów, korzystam z tego forum kiedy potrzebuje. Nie jestem żadnym specjalistą o czym piszę w moich wypowiedziach. W warunkach sklepowych nie byłbym w stanie sprawdzić TV w taki sposób jak w domu. Prawo i regulamin sklepu na to pozwala. Dwa z czterech na pewno już były "testowane" przez kogoś bo mają rozdarte folie w które są opakowane. Prawo pozwala na tzw. "zwykły zarząd" - czyli normalne włączenie sprawdzenie opcji i wstępna konfiguracja na pewno nie wykracza za te ramy.

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo w sumie to jest ciekawe czy 680 ma też 120hz... jeśli najdzie mnie na to aby jeszcze raz go wyjąć sprawdzę :)

Tutaj kolega wrzucał info: http://hdtvpolska.com/topic/35098-test-panasonic-cx700-cxm710-cxe720-50-ultra-hd-4k-3d-led-lcd-firefox-os/?p=371007 I teraz jest okazja to jeszcze potwierdzić : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc się poświęciłem i uruchomiłem ponownie 680. I jest inteligent frame creation - i widać na wideo testowym że robi to robotę. Więc wszystko mogło by wskazywać że na prawdę jest 120hz, poza tym ustawiłem identycznie parametry obrazu jak na CX700 i .... obraz wydaje się że wygląda identycznie - jest to ta sama czerń która mi się podoba. :-) no to mam teraz zagwózdkę :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CX700 jest napewno lepsza czerń niż w zagiętych samsungach. Jak w CX680 to nie wiem, bo takiego nigdy nie mierzyłem

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Hit w temacie to PHILIPS 49" 4900.

2170 zł. Matryca 120 Hz.

"Golas" 4K/Ultra HD z b. dobrym obrazem. Od kilku dni na półkach w EURO.

Nareszcie bez mulącego ANDROIDA. Pomiarów LAG brak.

Widać, że jest szybki.

300 NIT !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z tym Philipsem... prawie 50", UHD a cenna niższa o ponad tysiąc zł od porównywalnych. Fakt całe smart nie jest mi do niczego potrzebne bo źródło będę mieć więc wystarczy sam wyświetlacz. Nie znalazłem żadnych opisów serii 4900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta: Moje oczekiwania spełnia Panasonic TX-50CX700 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać na forum jak kupisz. Chyba, że już go masz?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zwróciłem bo te co kupiłem do testów to były w sklepie gdzie ceny nie były zbyt atrakcyjne. Docelową sztukę zamówiłem sobie gdzie indziej. Ma być w poniedziałek (28 grudnia). ;-)

Będę się starał ucuhomić na nim w pełni obsługę SAT>IP bo mnie ta tachnologia mocno zainteresowała - na razie na egzemparzu testowym udało mi się uruchomić większość kanałów, z wyjątkiem tych co są na transponderach z niestandardowym symbolrate. Choć to jako ciekawostka bo docelowo urządzeniem podłączonym do tego TV planuje podłączyć Wetek.Core głównie z KODI który będzie klientem serwera TV który aktualnie konfiguruję. :)

Edytowane przez seal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seal : czarna magia to co napisałeś... jak po chińsku dla mnie ;-)). Wiele nauki przede mną ;-).

Panie Macieju (Koper), czy czerń w serii JS8500 (65") jest również Pana zdaniem gorsza? Czy dotyczy to tylko tutaj omawianych modeli? Z góry dziękuję za odpowiedź. Mocno rozważam ten model szczególnie biorąc pod uwagę ostatni spadek cen poniżej 10Kzł.

Edytowane przez winczako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...