Skocz do zawartości
Domelo20

Min. 55" z dobrą czernią do 5000zł

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?

ok. 26m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?

ok.4.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?

Na co dzień do 4 osób.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne?

Z takiej odległości raczej nie są specjalnie ważne.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?

Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju?

Okno z roletami będzie za telewizorem.
7. Jaki masz obecnie telewizor?

Telewizor ma zastąpić starego CRT.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?

Ma sobie bez problemów radzić z odtwarzaniem filmów z USB, bądź przesłanych z innych urządzeń przez sieć domową, poza tym ma mieć wygodne menu i jak najlepszą czerń.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )

HD/SD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora?

Amplituner, a do niego PS3 i może w przyszłości jakiś dekoder.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor?

Ten telewizor nie będzie głównym w domu, więc raczej do kilku godzin dziennie.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?

Bez znaczenia - poza tym i tak nowe modele w większości mają satynę ;)
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?

Kanały filmowe, sport.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora?

Czasem może się to przydać.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?

Konsola na pewno będzie używana, ale trudno powiedzieć ile czasu dziennie.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?

W tym konkretnym przypadku najważniejszy jest obraz w warunkach zbliżonych do kinowych.
17. Preferencje co do wielkości?

Min. 55" - chciałoby się więcej, no ale w tym budżecie chyba ciężko będzie dostać coś dobrego.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?

Brak czerni, powolne, niestabilne menu.
19. Preferencje co do marki?

Jestem otwarty na każdą propozycję.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne?

Mam już TV z 3D i nie korzystam.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?

5000zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu?

Raczej nie.

Jak wyżej. Szukam telewizora w którym priorytetem jest wysoki kontrast (największy minus LG LA860V, którego mam w salonie), a poza tym ważna jest płynność obrazu (działanie suwaków w LG jest świetne). Oprócz tego ma mieć szybko działające, stabilne menu i funkcję smart (tutaj obawiam się Androida w telewizorach)

I jeszcze pytanko. Czy Ambilight ma sens, kiedy za telewizorem są okna z roletami i firany?

Czekam na propozycję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 55JU7000 LUB 7500. Androida nie ma ale jest tizen.

Płynność w Samsungach jest z górnej półki.

Co do ambilight to raczej bez sensu. Ta technologia przy okazji kamufluje marną czerń i niski kontrast...

Wysłane z mojego SM-G900F

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale akurat ambi to dobrze wpływa na postrzeganie czerni. To, że oszukuje ludzkie oko to chyba nic złego? : ) Ważne to, co finalnie widzimy. Ale to tylko uwaga do ambi.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samsung 55JU7000 LUB 7500

Oba przekraczają budżet, a poza tym 4K nie potrzebuję.

Co do tego ambilighta, to zastanawia mnie to, czy telewizor, koniecznie musi mieć za sobą płaską powierzchnię, jak ściana, czy w warunkach jakie opisałem w pierwszym poście, efekt też będzie widoczny?

Generalnie po przejrzeniu ofert przyszły mi do głowy:

55h6400 - o tym modelu napisane jest już chyba wszystko ;)

60j6200 - Tutaj najbardziej zachęca wielkość, ale nie wiem czy bać się tej matrycy sharpa? No i jak w nim z kontrastem?

Ciekawy jest też 55w755c, bo wiem, że jakościowo jest bardzo fajny, ale obawiam się tego androida, no i w ostatnim czasie miałem trochę przygód gwarancyjnych z innym sprzętem Sony, więc straciłem przekonanie do tej marki.

Ew. co myślicie o zakupie używanej plazmy z ostatnich serii? Jest kilka ofert i mnie to zastanawia.

Edytowane przez Domelo20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywaną plazme sobie odpusc, sonego rowniez - najjesz sie nerwow. Jesli nie chcesz 4k to 55h6400 bedzie bardzo dobrym wyborem. Ew. Sony z 2014r. np. W829b

Wysłane z mojego SM-G900F

Ale akurat ambi to dobrze wpływa na postrzeganie czerni. To, że oszukuje ludzkie oko to chyba nic złego? : ) Ważne to, co finalnie widzimy. Ale to tylko uwaga do ambi.

To coś w stylu sexu przy zapalonym lub zgaszonym świetle. Końcówka ta sama ale ogólny feeling różny ;)

Wysłane z mojego SM-G900F

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do oświetlenia za telewizorem, to nie wykluczone, że i tak pojawi się tam jakaś taśma led, a w philipsie już nie trzeba by było tego robić :) Jednak z tego co czytam, to poza problemami z androidem, philipsy nadal mają problem z upłynniaczami obrazu, a to bardzo irytuje. W LG którego mam w salonie, minęło sporo czasu, zanim ustawiłem płynność i ostrość tak jak lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem rekonesans, przeczytałem testy i nastąpiła zmiana planów.

Interesują mnie aktualnie konkretne 4 modele:

Sony KDL-55w755c - Zbiera pozytywne recenzję i nie ma 3D, więc dla mnie lepiej, bo tego nie potrzebuję. Idealny byłby w755c w 65", bo dzięki brakowi 3D byłby tańszy od w855c, no ale takiej wersji nie ma.

Sony KDL-65w855c - najdroższy, ale jednak +10" robi robotę. Tutaj wiem, że płacę za rozmiar.

PHILIPS 55PFT6550/12 - Tego modelu nie widziałem na żywo

Philips 55PUS7600/12 - tutaj pytanie, czy warto wydać tyle na 55" w stosunku do soniacza w755c czy philipsa 6550? Czy ten model pomijając 4K, będzie lepszy jakościowo?

A i jeszcze jedna rzecz - czy w PUS7600 ustawienia płynności działają tak samo jak w PFT6550, czyli, żeby użyć clear LCD musi być włączone perfect natural motion, czy jednak w 7600, te funkcje działają niezależnie od siebie?

Edytowane przez Domelo20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale akurat ambi to dobrze wpływa na postrzeganie czerni. To, że oszukuje ludzkie oko to chyba nic złego? : ) Ważne to, co finalnie widzimy. Ale to tylko uwaga do ambi.

Dokładnie. Mnie nasuwa się analogia do Hz pompowanych jako wartość odświeżania. To też pewna manipulacja. :)

Domelo - te dwa Philipsy róznią się właściwie tylko posiadaniem 4K lub nie, więc właściwie to zależy jak się odnosisz do tej technologii. Funkcje podejrzewam, że są oddzielne, ale na sklepie najlepiej sprawdzić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uznałem, że 55pft6550 odrzucam, bo nie lubię nadmiernego upłynnienia obrazu, a w jego miejsce wchodzi 55PFS8109, bo ten wiem, że na pewno ma niezależnie działające funkcję upłynniacza.

Domelo - te dwa Philipsy róznią się właściwie tylko posiadaniem 4K lub nie, więc właściwie to zależy jak się odnosisz do tej technologii. Funkcje podejrzewam, że są oddzielne, ale na sklepie najlepiej sprawdzić. :)

4K jest mi zupełnie niepotrzebne. A co do upłynniacza, to liczę, że wypowie się ktoś kto testował model 7600 na tym portalu ;)

Edytowane przez Domelo20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeśli znajdziesz 8109 z ambilightem z czterech stron to super, bardzo fajny telewizor. A pod zdaniem o 4K podpisuję się w zupełności. Mnie też jest to niepotrzebne, szczerze powiedziawszy nie sądzę by w ciągu kilku lat miała przyjść jeszcze jakaś rozdzielczość. W 2015/2016 rządzić jeszcze będzie FHD jak dla mnie pisząc o tym w kategoriach opłacalności. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...