Skocz do zawartości
Arktez

TV ~50" ~2500zł Gry>filmy 4K czy Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę oddać mojego poczciwego Samsunga 32eh5020 babci i kupić coś lepszego i większego. Jak w temacie, chcę wydać około 2500zł, i kupić coś w granicach 50 cali. TV będzie głównie służył, jako monitor do PC i Xboxa One. Dużo myślałem o Samsungu 50h6400, na hdtv dostał ocenę 9/10, ale nie orientuję się, czy mają go jeszcze w elektromarketach. Najwyżej kupię przez internet. Są jakieś dobre alternatywy dla tego telewizora w tych pieniądzach? Drugie, ważne pytanie to, czy lepiej dopłacić trochę i kupić coś z 4K do 3tyś? Byłem u ciotki niedawno i dobre wrażenie zrobił na mnie ich nowy tv LG 49UB820V Obraz z kanałów HD z Cyfrowego Polsatu nie pozostawiał nic do życzenia. Niestety nie miałem okazji oglądać niczego z innych źródeł. Może lepszym wyborem byłby Samsung UE50HU6900? Jakieś alternatywy? Opłaca się w ogóle brnąć w to 4K? To jest taki wybór przyszłościowy w moim przypadku, bo nie mam zamiaru wymieniać tv wcześniej, niż po 4 latach. Jak taki TV 4K sprawdzi się przy PC? Moja karta graficzna obsługuje rozdzielczość do 2560x1440. Czy jakość obrazu w takiej rozdzielczości będzie zadowalająca? Zawsze na PC miałem tak, że gdy ustawiłem choć troszkę niższą rozdzielczość, niż maksymalna obsługiwana przez TV, czy monitor, obraz stawał się ohydnie nieostry.Taki sam efekt będzie na TV 4K, gdy nie ustawie rozdzielczości 3840x2160? Czy lepiej w tych pieniądzach kupić jakiś sprawdzony model Full HD?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Nie wiem szczerze mówiąc
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Nie ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Koniecznie wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Nie świeci na TV
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE32EH5020
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart TV, Input Lag w normie.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PC, Xbox One.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ~5H
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Rzadko oglądam programy tv-nie istotne
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak - 90% dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 50" nie mniej
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, wysoki input lag w grach, słabe odwzorowanie kolorów
19. Preferencje co do marki ? Byle nie wynalazki typu TCL.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Może mieć, ale nie musi.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500zł ale rozważę wszystko do 3000zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak - 90% dziennie

Pod takie wymagania będzie dobry Sony KDL-48W705C ( bardzo niski input lag 13ms)

Ale jak chcesz koniecznie 50 cali, taki uniwersalny TV z bajerami, czyli dobrym smart tv

input lag w normie 30ms, dobre kąty widzenia, pasywne 3D, do tego cena atrakcyjna

to z LG 50LF652V będziesz zadowolony.

UHD ? jeśli tylko do grania a nie do pracy na PC to sobie daruj.

Bo aby grać komfortowo w UHD potrzeba ci będzie minimum karty graficznej wartości

TV lub więcej :)

Edytowane przez Slawko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nic dodać nic ująć. Bardzo dobre typy. Co o tym sądzisz Arktez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Nie chciałbym za bardzo Sony. Rodzice mają KDL-50W829B i obraz mi się podoba, ale wygląd menu (tych wszystkich okienek, jest strasznie drętwy. Po wciśnięciu Home, TV tnie niemiłosiernie, bardzo słabe Smart. Ktoś może zapytać "przecież podłączasz PC do TV, to na co ci Smart?" A ja jednak chce po prostu coś innego, niż oferuje Sony.

Ten LG mi się podoba, o ile się nie mylę, to oglądałem go w sklepie i bardzo mi się spodobał. Niestety nie mogę znaleźć jakiegoś testu, czy recenzji tego tv. Wiecie może, jak rzeczony LG ma się do Samsunga UE50H6400? Jego recenzja na forum bardzo kusi do zakupu.

Edytowane przez Arktez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może, jak rzeczony LG ma się do Samsunga UE50H6400? Jego recenzja na forum bardzo kusi do zakupu.

Główna różnica to inne matryce - LG ma IPSa (dobre kąty widzenia, i ładne kolory, ale kiepski kontrast a co za tym idzie słaba czerń), a samsung ma matrycę VA (słabsze kąty widzenia, również ładne kolory, a do tego znacznie wyższy kontrast, a co za tym idzie, znacznie lepsza czerń). Jeśli chodzi o wyposażenie, to w obu jest ono bardzo podobne i oba mają rozbudowane smarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że też zbiera niezłe oceny, ale martwi mnie fakt, że LG ma słaby kontrast w porównaniu do Samsunga. Nie wiem, jak bardzo wpłynie to na jakość obrazu w grach. Jest jakiś inny konkurent dla rzeczonego Samsunga w podobnej cenie? Może jakiś Panasonic? Philips?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na zestawie ps3 i lg55lf652v i niskiej jakosci obrazu nie widze, no chyba że komuś przeszkadza czerń wpadająca w szarosci, wtedy trzeba kupic oleda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też zależy w co się gra. Zazwyczaj gry przecież nie są czarne; ) Chyba, że gramy np. w takiego Until Dawn. W końcu na PC monitory to zazwyczaj IPSy jak są dobre modele;) Więc pod samą konsolę to trzeba przemyśleć w co się gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielu grach jest np. noc, a wtedy dobry kontrast ma znaczenie. Jeśli oprócz LG nie ma żadnego konkurenta dla Samsunga, to jestem bardziej skłonny ku TV od Samsunga. Łatwiej by było podjąć decyzję, gdyby te dwa modele były jeszcze w jakimś elektromarkecie. Nie orientuje się ktoś, czy da się je gdzieś obejrzeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielu grach jest np. noc, a wtedy dobry kontrast ma znaczenie. Jeśli oprócz LG nie ma żadnego konkurenta dla Samsunga, to jestem bardziej skłonny ku TV od Samsunga. Łatwiej by było podjąć decyzję, gdyby te dwa modele były jeszcze w jakimś elektromarkecie. Nie orientuje się ktoś, czy da się je gdzieś obejrzeć?

Jeśli grasz wieczorem lub w nocy i jedynym źródłem światła będzie tv to faktycznie sporo lepszą czerń

będzie miał samsung, ale jeśli grasz przy zapalonym świetle to różnica będzie mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem, że najczęściej gram w nocy, bo tak lubię, wtedy przeważnie mam czas i nie lubię świecić światła, więc jedynie TV świeci w pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem, że najczęściej gram w nocy, bo tak lubię, wtedy przeważnie mam czas i nie lubię świecić światła, więc jedynie TV świeci w pokoju.

To bierz tego Soniacza co ci pisałem.

Jak chcesz Samsunga to tegoroczny model UE48J6200 lub zeszłoroczny 48H6400.

Wersje 50 calowe maja trochę gorsze matryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bierz tego Soniacza co ci pisałem.

Jak chcesz Samsunga to tegoroczny model UE48J6200 lub zeszłoroczny 48H6400.

Wersje 50 calowe maja trochę gorsze matryce.

Dlaczego 50 calowe mają gorszą matryce? I na czym polega różnica?

Właśnie chciałem kupić 50cal 6400 i mnie lekko wystraszyłeś.

Czy wersje 55 calowe tez mają gorszą matrycę od tych 48 cal ?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałem zapytać, czy matryca 120hz z upłynniaczem, ma znaczenie w grach?

Nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego 50 calowe mają gorszą matryce? I na czym polega różnica?

Właśnie chciałem kupić 50cal 6400 i mnie lekko wystraszyłeś.

Czy wersje 55 calowe tez mają gorszą matrycę od tych 48 cal ?

Chciałbym poznać odpowiedzi na dokładnie takie same pytania, jak kolegi.

Edit: Skoro matryce 120hz i więcej nie mają żadnego zastosowania w grach, a ja filmy będę oglądał sporadycznie, a sportu prawie wcale, to co powiecie na te telewizory: Philips PFH 5500(50" lub 55") i Panasonic CS520 (50" lub 55") Rozmiary piszę w nawiasie, bo te mnie interesują. Czy wymienione TV będą równie dobre co przytoczony wyżej Sony i Samsung h6400/j6200 ?

Edytowane przez Arktez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego 50 calowe mają gorszą matryce? I na czym polega różnica?

Właśnie chciałem kupić 50cal 6400 i mnie lekko wystraszyłeś.

Czy wersje 55 calowe tez mają gorszą matrycę od tych 48 cal ?

Samsung do wersji 50 calowej wsadza matryce CMO (Chi Mei Optoelectronics)

do wersji 48 cali wsadza własnej produkcji

a do 55 calowej wsadza własnej produkcji

i równie dobre AUO (AU Optronics).

Matryce CMO maja mniejszy kontrast od tych Samsunga i AUO.

Jeśli chodzi o 55H6400 to mi bardziej odpowiada wersja z matryca AUO.

Edytowane przez Slawko1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź Slawko, dzięki temu chyba zdecyduje się jednak na 48 cal, różnica w rozmiarze niewielka a w cenie dość znaczna, a do tego ma tą lepszą matrycę. Czy poza matrycą modele 48 calowe i 50 calowe różnią się czymś jeszcze?

Mam jeszcze inne pytanie odnośnie 6400, w opisie wskazane jest, że posiada dekodery "DVB-T/C (MPEG4) ", podczas gdy większość nowszych modeli ( w tym podane wyżej LG 50LF652V i Sony KDL-48W705C) posiada dekodery "DVB-T/C/S/S2 (MPEG4)", czy jest to znacząca różnica i co tak naprawdę tracę wybierając TV z mniejsza ilością dekoderów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro matryce 120hz i więcej nie mają żadnego zastosowania w grach, a ja filmy będę oglądał sporadycznie, a sportu prawie wcale, to co powiecie na te telewizory: Philips PFH 5500(50" lub 55") i Panasonic CS520 (50" lub 55") Rozmiary piszę w nawiasie, bo te mnie interesują. Czy wymienione TV będą równie dobre co przytoczony wyżej Sony i Samsung h6400/j6200 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...