Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Philips PFH6550 50" Android TV Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

"TPV Technology, to chińska firma, która obecnie ma 100% udziałów w spółce TP Vision (dawny Philips)"

Tajwan / Japonia, czy śledzisz udziały akcjonariatu.

Brednie o SONY, PANAONIC i udziały akcjonariatów są takiej samej klasy.

Miedź, surowiec dla wszelkich procków także pochodzi od KGHM-u.

Np. ze złóż w Boliwii ...

Kupionych przez Chinoli ...

To jest GLOBALIZACJA. I tyle.

Dla Philips wystarczy, że R&D jest w Belgii. Formy wtryskowe realizują polscy pod-wykonawcy.

Napisz więc: To Polski SYF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może sprawdzał informacje co do dysków, jak pisałem już wcześniej? Druga sprawa, zainstalowałem Kodi i przestał działać You Tube w aplikacji na TV, brak obrazu jest, sam dźwięk. Ktoś może coś wie na ten temat?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Stoję przed wyborem TV i w sumie zostały na ostatniej prostej 3 modele. Ciekawi mnie, co może być lepszy rozwiązaniem dla priorytetowo, gier, filmów (niekoniecznie 3d). Wstępnie miałem zamiar kupic Philipsa PFH5500. Przeczytałem o niskim input lagu. Potem zauważyłem dobre opinie Samsunga 48H6400. Na koniec przeczytałem tytułowy test i zacząłem się zastanawiać, czy nie chce mieć nowszego sprzętu z lepszą elektroniką.

Dla mnie na tę chwilę, najważniejsze jest pytanie, czy jeśli weźmiemy wyniki testów, gdzie ww. telewizory mają bardzo podobny input lag w grach (40-50ms), zauważę różnicę między nimi tylko z powodu matrycy i jej odświeżania? PFH5500 50 lub 60Hz (+zwiększenie do 200Hz poprzez jakieś zabiegi producenta), 100-120Hz w przypadku pozostałych dwóch (+zwiększone odświeżanie nawet do 800Hz przez zabiegi producenta?).

Dziękuję za odpowiedź

Damian

Edytowane przez damianroman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większe odświeżanie ma głównie sens w sporcie. W przypadku wymienionych modeli ma także sens w usuwaniu skoków w obrazie 24p w filmach (gdyż 5500 nie ma tej funkcji a są na rynku TV 60Hz z jednym suwakiem poprawy płynności właśnie do filmów). Pytanie czy sport jest dla Ciebie ważny? A jaki to miał być rozmiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większe odświeżanie ma głównie sens w sporcie. W przypadku wymienionych modeli ma także sens w usuwaniu skoków w obrazie 24p w filmach (gdyż 5500 nie ma tej funkcji a są na rynku TV 60Hz z jednym suwakiem poprawy płynności właśnie do filmów). Pytanie czy sport jest dla Ciebie ważny? A jaki to miał być rozmiar?

~48".

Tu mam problem, bo jestem graczem, a nie kino, tv maniakiem. Sport nie jest dla mnie ważny, ale szybkie gry - które w moim mniemaniu też wymagają odpowidniej matrycy - już tak. Ciężko mi się w takim razie ustosunkować. Nie jestem też zwolennikiem 'teatralności' w płynności obrazu. Sztucznego wymuszania płynności w różnymi sztuczkami programowymi. Zacząłem się więc zastanawiać czy niski input lag z 'wolniejszą' matrycą też mnie zadowoli. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Seria PFH6500 ma fajne bajery, o których nawet nie wiedziałem. Android w 5500/6500 też jest ciekawym dodtkiem (sporo oglądam TWITCH-a), z drugiej strony Samsung ma szybszą matrycę 100/120Hz z akceptowalnym input lagiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lag nie ma nic wspólnego z odświeżaniem. Czy będziesz miał TV 60Hz czy 120Hz - grać będzie się tak samo. Zobacz z ciekawości ten temat: http://hdtvpolska.com/topic/30757-input-lag-co-to-za-diabel-i-jak-duze-ma-rogi-baza-input-lag-telewizory/?p=310910

Dlatego poważnie się zastanawiam nad twoim wyborem. Jest jeszcze Sony W705C z ultra niskim lagiem. Zobacz jeszcze tabelkę z tego tematu co Ci dałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam różnicę, ale dzięki za link zaraz się z nim zaznajomię i ewentualnie edytuje post. W skrócie, chcę niski input lag (do gier), ale na co mi on skoro matryca będzie za wolna :). Na co mi super szybka matryca, skoro nie będzie mi potrzebna (za duży input lag podczas grania). Zaczynam rozumieć, dlaczego zadałeś pytanie o oglądanie sportu :).

Częste pytanie pojawiające się na forach internetowych to czy kupując telewizor 120Hz wpłynę na płynność obrazu w grach? Czy gry będą mniej smużyć? Potencjał 120Hz matryc wykorzystują systemy zwane upłynniaczami i to one pozwalają uzyskać niesmużący obraz. Z tego typu funkcjonalności nie zrobimy jednak użytku, ponieważ znacząco wydłuża ona input lag'a i gdy podłączamy konsolę do telewizora i wybierzemy tryb Gra to upłynniacz jest z automatu blokowany. Nie uzyskamy więc wyraźniejszego ruchu na telewizorze 120Hz.

Nie wiedziałem, że 'upłynniacze' są wyłączane podczas zmiany trybów dla gier - minimalizując input lag. Jednak praca na matrycy gdzie natywnie jest ona odświeżana z częstotliwością 120Hz, da lepszy efekt niż 60Hz. Problem mam, bo wizyta w salonie nic mi nie da, chyba że zabrałbym konsolę ze sobą. Gdyby Philips miał matrycę 100Hz, nie zastanawiałbym się nawet przez chwilę i wybór byłby prosty ;).

PS. Napisałeś, że na 60Hz będzie się grało tak samo jak na 100Hz. Chyba tu tkwi problem, który może sobie sam ubzdurałem. Grać się będzie może i tak samo, ale jednak jakość tego co będę widział, będzie lepsza na 100hz prawda? Mówię o sytuacji, kiedy źródło wpadnie do TV w 100klatkach na sekundę.

Edytowane przez damianroman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem wczoraj temat. Dzięki za propozycję Sony. Świetne są te telewizory. Wszystkie które brałem pod uwagę, dlatego wybór jest tak trudny. Wziąłem jeszcze pod uwagę serię 6000 od Philipsa. Analizuję jeszcze różnicę między 6510 i 6550 (Philips PFH) a także informacje o input lagu - ciężko się szuka informacji jaki TV będzie dobry też do grania. Pomyślałem, że jeśli mam wydać 2500zł na model starszy na matrycy 50Hz, mogę dopłacić +300-400zł do modelu z matrcycą 100Hz i ambient light-em. Nie mam pojęcia czy tego potrzebuję, ale relacje internautów są BARDZO pozytywne. Także pozostaje:

- PFH 5500 - mimo wszystko świetny sprzęt, za dobrą cenę

- PFH 6510/6500 - ambient, 100Hz matryca (kwestia input laga?)

- Sony 705C

A myślałem, że wybiorę i zakupie TV w 1 dzień ;). Jeśli ktoś chcę się ubrać w moje buty i podzielić się co zrobiłby na moim miejscu to z góry bardzo dziękuję za informacje :).

PS. Ojej, 6550 nie ma mniejszej wersji niż 50"? Będę go musiał wgnieść we wnękę.

EDIT: OK jednak zostawiam 2 opcje 705C vs PFH5500. Pomijajać granie na TV, bo nie odczuje różnicy między nimi, moge prosić o radę która pozwoli mi podjąć decyzję, który lepiej nada się do multimediów: mam na myśli, oglądanie filmów, jakość obrazu, reakcję matrycy na szybką akcję, czerń i ogólnie możliwości telewizora - słyszałem, że SONY nie lubi odtwarzania niektórych formatów i standardowy player potrafi pomarudzić.

Edytowane przez damianroman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

suma sumarum przed Świętami zakupiłem ten tv - wersja 50 cali. To prawda, że soft ma błędy, że resetuje ustawienia obrazu, a w szczególności te dotyczące płynności ruchu. Niemniej po 3 tygodniach użytkowania jestem bardziej niż zadowolony, bo jakość obrazu i ambilight są rewelacyjne. Ta konieczność przełaczania PNM w ustawieniach raz dziennie ujdzie w tłoku - choć oczywiście jest to niedogodność, której być nie powinno. Zainstalowałem też Kodi i w tym momencie nic więcej mi nie potrzeba, jest moc. Nawet udało mi się znaleźć działającą wtyczkę do NBA league pass i odpadła mi uciążliwość związana z włączaniem komputera ilekroć chciałem obejrzeć mecz.

Co do 3D jakoś mnie specjalnie nie jara i była to jedna z mniej istotnych kwestii przed wyborem tv, ale i z drugiej strony skoro już jest to ciekawość zżera i warto by chociaż wypróbować :) Niestety oba modele okularów oficjalnie dedykowanych do tego modelu tj PTA509 i PTA529 są niestety niedostępne. Czytałem, że jest jakiś koleś co to sprzedaje jeden z tych modeli na allegro, ale kombinuje na cenie obniżając cenę produktu do złotówki, a zwiększając cenę transportu - oszustów podatkowych nie wspieram. Tak więc. Czy ktoś orientuje się, czy są jeszcze inne modele które są kompatybilne z tym modelem i jednocześnie dostępne w sklepach?

EDIT:

Mam jeszcze jeden mały problem. Chodzi o dźwięk DTS z filmu odtwarzanego przez Kodi z pliku w sieci lokalnej (serwis Plex z NASa Synology). Otóż problem polega na tym, że przy dźwięku DTS bardzo słabo słyszalne są dialogi za to dużo głośniejsze są pozostałe kanały - przez głośniki tv jak i przez słuchawki podłaczone przez jack. Jest to o tyle uciążliwe,ze nie da się oglądać, bo jak podkręcę dialogi to przy efektach jest masakrycznie głośno, a jak obniżę głośność efektów to prawie nic nie słychać dialogów. Problem nie występuje w przypadku, gdy jest dźwięk wielokanałowy Dolby Digital. Czy ktoś może coś doradzić w tej kwestii?

Edytowane przez Ator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz dziennie? Telewizor bez wiedzy użytkownika włącza upłynniacz ZA KAŻDYM RAZEM jak przełącza się w inny tryb odświeżania ekranu czyli przy włączeniu każdego materiału filmowego, wejściu do Androida itp. Raz dziennie chyba tylko jeżeli oglądasz cały dzień TV z tunera albo naziemną.

Co do dźwięku DTS to sam używam serwera Plex i czasem spotkałem się ze zjawiskiem że jeśli film jest odtwarzany przez DLNA i jest transkodowany to plex podczas transkodowania dźwięku DTS lubi robić dziwne rzeczy - u mnie np zamieniał kanały i dialogi leciały w jednym z głośników tylnych. Rozwiązaniem tego problemu było spreparowanie odpowiedniego plku z profilem DLNA, w którym podałem inny kodek dźwięku. Ale to ma sens tylko wtedy kiedy film jest transkodowany. Jeśli jest odtwarzany bezpośrednio to winiłbym Kodi.

Ta konieczność przełaczania PNM w ustawieniach raz dziennie ujdzie w tłoku - choć oczywiście jest to niedogodność, której być nie powinno. (...)

Edytowane przez efel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6550 to bardzo dobra linia PHILIPSA 2015.

Cena / możliwości to chyba top.

Nie do kupienia już w sieciach PL.

Ten TV po prostu ma znakomity obraz. I to zamyka temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to jest dziwne. Jak pojawia się naprawdę dobry Philips w tej cenie (ta półka cenowa jest w sumie osaczona przez Samsunga) to znika ze sprzedaży nim na dobre się zadomowił ;p A potem mówią, że ciągle polecany jest Samsung H6400. Ale jak ma być inaczej skoro Samsung robi reedycję i dalej go produkuje w śmiesznej cenie mimo 2016 roku (TV z roku 2014)..... Grrrrrrrrrrrrrrrrr :ph34r::wacko::unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zniknął właśnie dlatego, że wcale nie był taki dobry. Podobno już się nie pojawi w sklepach. Znakomity obraz, ale cała reszta już nie. Dziesiątki strona narzekań na polskich i zagranicznych forach a programiści Philipsa do tej pory nie potrafili poradzić sobie z jego problemami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zniknął właśnie dlatego, że wcale nie był taki dobry. Podobno już się nie pojawi w sklepach. Znakomity obraz, ale cała reszta już nie. Dziesiątki strona narzekań na polskich i zagranicznych forach a programiści Philipsa do tej pory nie potrafili poradzić sobie z jego problemami...

Święte słowa. Co gorsza jeżeli wycofują te telewizory ze sprzedaży to znak że problemy nigdy nie zostaną rozwiązane, a użytkownicy pozostawieni z nimi na zawsze.

Jedyna opcja to znaleźć solidnego rzeczoznawcę, przygotować dobre pismo reklamacji niezgodności z umową i domagać się zwrotu kasy od sklepu w którym się kupiło ten tv. Jeżeli sprzedawcy i producent dostaną po kieszeni to następnym razem się zastanowią czy produkować i sprzedawać takie buble. Mnie nie obchodzi kto jest winien obecnego stanu, że nie wszystkie funkcje TV nie działają tak jak powinny - programiści czy chińczycy który lutowali podzespoły. Jestem klientem, płacę i wymagam żeby to działało tak jak obiecują w ulotkach reklamowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te tv sa produkowane w polsce :)

częsci są tylko z tpv

programiści w holandii

taka uzyskałem informację więc wszelkiego rodzaju spasowania tv itp to wina samych polaków widocznie tak pracuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz dziennie? Telewizor bez wiedzy użytkownika włącza upłynniacz ZA KAŻDYM RAZEM jak przełącza się w inny tryb odświeżania ekranu czyli przy włączeniu każdego materiału filmowego, wejściu do Androida itp. Raz dziennie chyba tylko jeżeli oglądasz cały dzień TV z tunera albo naziemną.

Masz rację kolego. Raz dziennie tylko przy założeniu, ze korzystam z dekodera cały czas. Faktycznie zauważyłem, ze ilekroć włączam jakiś nowy film to muszę to ustawienie zmienić. Np w Netflix, który akurat testuje w ramach miesiąca darmowego, każdy nowy odcinek serialu to ponowne właczenie tej funkcji i koniecznośc ręcznego jej dezaktywowania.

A propos okularów o które też pytałem. Zauważyłem, że pojawiły się w sklepach te z oznaczeniem 509. Widziałem je na stanie w OleOle i Euro za 99 PLN takze wziąłem z tego drugiego z odbiorem w sklepie i zobaczymy o co chodzi z tym 3d :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzemplarz udostępniony do testów przez Philips Polska pewnie piękny, a w rzeczywistości w sklepie matryca z pasudnymi przebarwieniami (clouding), z bad pixelami, krzywą ramką. Philips uważa, że nic nie widzi i wszystko jest w normie. Jawne oszustwo!

12604802_916141945107912_241524826022871

Edytowane przez no3name

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria 6550 ma białą ramkę. Piszesz swój pierwszy post na forum więc załącz właściwą fotkę TV Philips.

To taki przykład pisania za kasę ...

Seria 6550 50" nie jest dostępna na polskim rynku.

Całą produkcja jedzie z Gorzowa na rynek niemiecki.

Na naszym rynku jest jeszcze dostępna wersja 55".

Tani białas z matrycą LG 120 Hz / Ambilight i super pilotem ...

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest przykład pisania za kasę :) jak tylko wróci z serwisu dorzucę kolejne zdjęcia. Zrobię ją lustrzanką, a nie telefonem. Postaram się uchwycić te bad pixele, których w serwisie MIK niby nie widzą... falującą ramkę :)

A zresztą, aby nie być gołosłownym, to załączam to co mi zostało w domu na czas wysłania telewizora do serwisu. Zgłoszenie do serwisu 23 grudnia, odbiór tv po interwencji bodajże 12 stycznia. Wciąż nie może opuścić serwisu (a mamy już 26.01.2016 r.), pomimo diagnozy przez koordynatoda ds logistyki !sic! - nazwisko do wglądu!

o treści:

Nie potwierdzamy takiego stanu w warunkach serwisowych, pracownik jest przeszkolony w zakresie prostych napraw modułowych w domu klienta diagnoza i oficjalne stanowisko serwisu jest oględzinach na miejscu. Otrzyma Pan informację na karcie naprawy po zakończeniu czynności serwisowych, lokalizacja pikseli nie jest problemem natomiast nie potwierdzamy na chwile obecną żadnych.

koordynator ds logistyki

8d6119d7ac34600dmed.jpg

Czy podstawa nie jest z tego telewizora użytkowniku 2015? Dlaczego to piszę? Aby przestrzec innych przed wyborem telewizorów Philips.

Telewizor wróci - wysyłam nie na gwarancję, lecz na rękojmię.

Edytowane przez no3name

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tv w wersji 55cali.

Kilka uwag:

- brak w teście informacji o tym że wszystkie aplikacje chodzą w 720p. Tak więc filmy z MX Playera czy w Kodi nie są FHD. Dla mnie nie problem, ale dziwi mnie brak tej informacji w teście, zwłaszcza na tym portalu. Nie wiem jak wbudowana aplikacja.

- Netflix chodzi, w info pokazuje nawet 1080p. Aplikacja była preinstalowana, być może ona chodzi w FHD, albo tylko pokazuje jakość strumienia i go downscaluje - niestety nie mam jak sprawdzić.

- "teatr tv" który czasem dobija. Mam jak koledzy powyżej, co zmiana kanału, filmu magicznie wraca.
- pilot fajny, działa gdziekolwiek wycelujemy. Brakuje mi tylko wyłącznika akcelerometru, czasami pstrykam w dziwnych pozycjach a pilot do góry nogami przełącza się na klawiaturę (to raczej moja wada, nie pilota ;) ) No i mikrofon już mógłby być, skoro jest taki wypasiony.

- brak sideloadingu aplikacji. A kilku brakuje, np amazonu czy humble bundle do instalacji gierek z ich sklepów.

- najgorsze są częste problemy z uruchamianiem. Dla mnie do przeżycia, ale dziewczyna jest tym strasznie zawiedziona, zwłaszcza że tv kosztował kilka tysięcy a nie można normalnie nawet naziemnej telewizji pooglądać bez hard resetów co jakiś czas.

Ogólnie jak ktoś nie ma a chce ambilight, to może lepiej starszy model z 2014 z wolnym ale stabilniejszym systemem + porządne android tv (shield, wetek) co jest pewnie już niemożliwe, albo poczekać na tegoroczne modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda rzeczywista jakość telewizora Philips PFH6550 50", którą Philips uważa za normalną:

Ta relamowana głębia czerni:

1e4664e30a21fe91med.jpg

Ta odklejająca się/falująca ramka:

2088508561cd22d1med.jpg

Wkrótce kolejne zdjęcia :) w tym bad pixele, których niby nie widzą w serwisie. A widzi nawet moja babcia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automatycznie przelacza sie wam uplynniacz po zmianie zrodla ? Ale jak to wyglada u was? To znaczy, ze masz w menu ustawione 'Wylaczony'. Przelaczasz na inne zrodlo i wchodzisz w menu i zmienila sie pozycja na ktoras z wlaczonych ?

Ja mam model 6510 40 calowy od 2 tygodni i jak raz ustawilem uplynniacz na pozycji 'Wylacz' tak po zmianie zrodel nadal w menu ta pozycja pozostaje taka sama. Nie ma co ponownie wylaczac.

Poza tym tv oceniam bardzo wysoko. Jakosc obrazu z dekodera NC+ doskonala. Ostrosc, kolory....Ambilight rewelacja. Android jest do luftu. Prawie nic co mozna instalowac na telefonach nie da sie zainstalowac na odbiorniku. Nigdy nie bede sie juz kierowal obecnoscia Androida na TV bo ten system zwyczajnie tu nic nie daje extra.

Przesylanie filmow przez DLNA dziala plynnie, sa napisy. Taka samo odtwarzacz wbudowany. Czyta nieomal wszystko. Do sypialni gdzie go kupilem telewizor idealny. Nie bardzo rozumiem tych rozpaczy nad tym modelem. Najwazniejszy jest przeciez obraz. a ten bije cukierkowe Samsungi na glowe. Co do jakosci wykonania. Ja u siebie nie mam ani cloudingu ani wypalen matrycy. Tym bardziej odklejajacej sie ramki. Jednemu marudzie sie przytrafilo i pisze, ze caly swiat hejtuje ten model telewizora.

Zenada !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednemu... a co Ty Kiki jesteś? Przeczytaj sobie dziesiątki stron narzekań na ten model, które są na innych forach polskich i zagranicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...