Skocz do zawartości
1piotr13

Pliki DSD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamówiłem sobie Yamaha R-N602, obsługuje ona pliki w formacie DSD. Mam kilka albumów DSD w formacie ISO ale z tego co słyszałem pliki DSD ISO nie są odtwarzane przez takie playery jak ta Yamaha, więc moje pytanie brzmi jak odtworzyć DSD na tym playerze ? Nie chcę konwertować do flac jeżeli player czyta DSD. W instrukcji obsługi też nie jest napisane jak to robić, tylko pisze że obsługuje DSD.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie odtwarza iso to musisz album iso po porstu przerobić na folder i tyle. Nic nie konwertujesz do flac.

DSD na moim ampli Yamaha ida jak burza z tym, że 2.0 :)

Ładny playerek tak przy okazji tzn amplitunerek :)

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź z ISO wyciągnij te DSD jako DSF na przykład za pomocą foobara i wszystko powinno działać.

Jak to zrobić to już użyj googla, jest kilka poradników.

A jak nie foobar to są inne specjalizowane do tego programy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie odtwarza iso to musisz album iso po porstu przerobić na folder i tyle. Nic nie konwertujesz do flac.

DSD na moim ampli Yamaha ida jak burza z tym, że 2.0 :)

Ładny playerek tak przy okazji tzn amplitunerek :)

Co to znaczy iso przerobić na folder, co masz na myśli ? A jak ty odtważasz dsd na twoim, z usb czy po sieci ? Znalazłem też poradnik który zasugerował kolega Jasiek_31, mówiący o wyciągnięciu dsf z dsd. Ale jeżeli wystarczy jak piszesz przerobić iso na folder to proszę o instrukcję jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy iso przerobić na folder, co masz na myśli ? A jak ty odtważasz dsd na twoim, z usb czy po sieci ? Znalazłem też poradnik który zasugerował kolega Jasiek_31, mówiący o wyciągnięciu dsf z dsd. Ale jeżeli wystarczy jak piszesz przerobić iso na folder to proszę o instrukcję jak to zrobić.

Zamontować ISO na PC (na przykład DaemonToolem) i skopiować zawartość a dokładnie to pliki DSF.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontować ISO na PC (na przykład DaemonToolem) i skopiować zawartość a dokładnie to pliki DSF.

Pozdrawiam.

Zamontowałem ISO Daemon`em ale nie mogę otworzyć zawartości bo Winda nie rozpoznaje tego typu plików . Co muszę zrobić ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację tak się nie da, wydawało mi się że tak to robiłem chociaż raz.

W takim razie pozostaje Ci użycie jakiegoś softu, poszukaj SACD2DSF w sieci, widziałem że @mjasinsk podał linka do paru takich softów.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem ISO Daemon`em ale nie mogę otworzyć zawartości bo Winda nie rozpoznaje tego typu plików . Co muszę zrobić ?

Pozdrawiam

Najlepiej wyjąć pliki dsf z pliku dsd iso programem iso2dsd. Przy wyjęciu zaznaczasz dsf sony i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Powyższy program działa świetnie i szybko. Jeszcze raz merci .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdź, jeśli możesz,czy odtwarza dsf multichannel. Mam ochotę na Yamahe z nowej serii 5100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czekam w takim razie na przedwzmacniacz A5100 - zobaczymy co potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...