Skocz do zawartości
Walek77

med1000x3d transfer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam maly duzy problem z moim mederem... mianowicie przesyl danych po sieci wynosi 2-4mb/s wczesniej mi to nie przeszkadzalo bo zgrywalem filmy na dysk medera(jak bylo wiecej gb to po sprostu przez usb 3.0).

Robilem update na rozne wersje firmware (2.0.0 4.0.0 finalnie 4.0.2) ciagle to samo. Teraz zalezy mi to zrobic, bo wkoncu postawilem NAS i chcialbym bezposrednio z niego ogladac ale niestety przy transferze 4mb/s filmy 7gb w gore nie da sie ogladac, bo strasznie klatkuja, a tu glownie full bluraye mialy wchodzic w gre.

Ogolnie mam problem z siecia i nie mam bladego pojecia o co chodzi. Siec jest 100mbps i nie wiem czemu.. (inne urzadzenia transferuja 10-11mb/s ale meder wciaz tylko 2-4) i to tez musze jakos naprawic. Siec jest zbudowana tak

Router 1gb z niego wychodzi tp link(500mbps) do pradu(internet bezkablowy na kablu, ktory transportuje dane przez siec elektryczna) i teraz odbieram dane przez 3 tp linki kolejne jeden w salonie 500mbps do komputera 2gi w innym pokoju do servera nas 3ci do switcha 1gbps do pokoju kinowego gdzie sa spiete(meder, dekoder nc plus,xbox one i amplituner).

Karte sieciowa w komputerze niby mam 1gbps(tak podaje producent) kable tez uzylem cat 6. w windowsie pisze poloczenie 100mbps(w biosie nie widze zadnej funkcji o zmianie 100mbps na 1gbps). Wiadomo przez te tplinki 500mbps nie uzyskam sieci 1gb ale nawet jesli to bedzie 500mbps to mi to wystarczy, tylko czemu wtfu jest dalej 100mbps? Gdzie moze byc problem?(ze wychodzi tylko 1den kablem z routera do gniazda prwdu 500mbps i dzieli to na 3 tp linki?)

Ale wracajac do tematu z NASa na moj komputer i z komputera na NAS sa te transfery 10-11mb/s ale meder dalej tylko 2-4 :o jakby to bylo faktycznie nawet to 10mb/s to filmy juzby chodzily plynnie. Ale tak nie jest... czy moze byc walnieta karta sieciowa w mederze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego coś żeś strasznie pomieszał.

Po pierwsze przy sieci 100mbps transfery powinny być na poziomie 10MB/s a nie 10mb/s.

Po drugie nie ma standardu przesyły 500mbps jest albo 100mbps albo 1Gb, więc komputer robi Ci dobrze bo ustawia połączenie na najwyższe standardowe.

No i po trzecie przesyłanie sieci po kablach zasilających pomimo tego co deklarują producenci wcale nie jest takie różowe, bawiłem się kiedyś sprzętem który według producenta miał dawać transmisje na poziomie 200mbps, faktycznie uzyskane prędkości to jakieś 30-40mbps, dużo tu zależy od tego jakie masz kable i iile zakłuceń jest w sieci.

Na Twoim miejscu nie wierzyłbym w takie cuda i jeżeli rzeczywiście chcesz przepuszczać przez sieć takie transmisje to zainwestuj w skrętkę i normalny sprzęt sieciowy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzilo mi o 10MB/s...

Uzywam tych tplinkow ze wzgledu na to ze nie mam mozliwosci pociagniecia kabla po calym domu. Wynajmuje dom nie jest moj i nie ma mozliwosci po 3-4 roznych pokojach tych kabli rozrzucic.

Czyli jak te wtyczki sa 500mbps to siec bedzie 100mbps? Bo nie ma standardu sieciowego 500mbps?

Tak czy siak skoro jest 100mbps to czemu meder ma transfery 2-4MB/s? A ainne urzadzenia 10-11MB/s dodam ze w piprzednim domu mialem normalnie router 1giga wszystko lecialo bezposrednio do niego i transfery dalej byly 2-4MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś ostatnio wpiąć inne urządzenie zamiast tego Mede8er'a i sprawdzić wtedy transfer, lub sprawdzić Mede8er'a na krótkim kablu sieciowym, z ominięciem sieci elektrycznej?

Trzeba by to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Medera to się nie wypowiem bo go nie posiadam, może jest to ograniczenie samego urządzenia, ja podobny problem miałem na Dreamboxie 800HD który miał kartę sieciową 100mbps ale maksymalne transfery jakie z nim miałem to było około 5MB/s.

Może któryś z kolegów który ma tego Medera się wypowie jak to działa u niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na dluzsze kable do piatku wtedy wypne ta siev elektryczna i przetestuje cala siec na kablu. Martwi mnie najbardziej ten meder bo juz chyba jest po gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój med 800 zwariował. Przepiałem dysk zewnętrzny dziś do samsunga tv i med przestał go widzieć. Reset do fabrycznych nie pomógł. Dysk widziany jest we wszystkich urządzeniach w domu, a med go nie widzi. O co kaman? Wykasowałem wpisy z loga po podpięciu sama i dalej go nie widzi. <br />

<br />

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...